نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: رفع جای جوشهای صورت

3072
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16234
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    9

Exclamation رفع جای جوشهای صورت

سلام
    پسری هستم ۲۲ ساله ک پوست چربی دارم و صورتن زیاد جوش نمیزنه
    من صورتم ک جوش میزد قبلن اونا رو دس کاری میکردم و الان جاشون مونده کرم ها و صابونای زیادی استفاده کردم اما نتیجه نگرفتم میخاستم بدونم چطور میتونم صورتمو باز صاف کنم و جای این جوشها دیگه نباشه چ
    لازم به ذکر میدونم ک من الان از کرم دکتر ژیلا استفاده میکنم همون کرم روشن کننده که تا بحال خوب بوده اما خیلی تاثیر جندانی نداشته محبت کنید راهنمایی کنید ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : رفع جای جوشهای صورت

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia86 نمایش پست ها
    سلام
    من صورتم ک جوش میزد قبلن اونا رو دس کاری میکردم و الان جاشون مونده کرم ها و صابونای زیادی استفاده کردم اما نتیجه نگرفتم میخاستم بدونم چطور میتونم صورتمو باز صاف کنم و جای این جوشها دیگه نباشه چ
    لازم به ذکر میدونم ک من الان از کرم دکتر ژیلا استفاده میکنم همون کرم روشن کننده که تا بحال خوب بوده اما خیلی تاثیر جندانی نداشته محبت کنید راهنمایی کنید ممنون

جاي جوش:
    اسکارآکنه تورفتگی های که ناشی ازجوشهای عمیقی است که دربعضی موارداین چالها سطحی ودربعضی موارد عمقی میباشد. هرچه اسکارها سطحی تر باشد پر کردن و صاف کردن آن آسان تر و سریعتر وهرچه اسکارها عمیق تر باشند صاف تر کردن آنها دشوارتر ونیاز به زمان بیشتری دارد.

جهت درمان اسکارآکنه قبلا به این شکل بود که بایداول جوش فعال را متوقف می کردیم و وقتی مطمين می شدیم که بیمار،حداقل جوش عمیق نزند و بعد اقدامات لازم جهت صافترکردن فرو رفتگی ها را شروع می کردیم ولی با پیشرفت دستگاه های لیزر امروزه میتوانیم همزمان با بهبود آکنه فعال فرورفتگی های آن را هم صاف کرد.

در حال حاضر روشهای درمانی موثر برای اسکار آکنه میتواند یک یا ترکیبی ازچند روش زیر باشد:

1- میکرودرم ابژون:
    دراین روش به کمک ذستگاه میکرودرمابرژن لایه های سطحی پوست برداشته ميشود بطوريكه پوست زخم نشودو هرچه اسکارها عمیق تر باشند به تکرار بیشتری نیاز دارد. تکرار آن میتواند هر 2 یا3 هفته یکبار باشد.ولی این روش جهت اسکارهای بسیار عمیق توصیه نمی شود، زيرا نتيجه مطلوبى هحاصل نميشو د. دراین روش جوش فعال و تیرگی محل جوش ها نیز بهبود می یابد ،همچنین منافذ باز بسته تر شده و همزمان اسکارها سطحی تر می شوندو پوست صافتر بنظر ميرسد.این روش یک کار فیزیکی بوده و اگر درست انجام شود،تقريبا هیچ عارضه ای ندارد وفرد میتواند بلافاصله به محل کار خودبرگردد.

2-IPL:
    iplليزر نیست ولی اصطلاحا به آن لیزر گفته می شود، کلاژن سازی پوست تحریک میشود و اسکارها سطحی تر می شوند و با تکرار آن پوست صاف می شود . ضمن اینکه ، کمک به بستن منافذ ، قرمزی جای جوش را نیزو کاهش می دهد.این روش نیز عارضه خاصی ایجاد نمی کند وفرد بلافاصله به کار روزمره خود ادامه می دهد.IPL بهترين روش درمانى براى جاى جوشهايى كه هنوز رنگ قرمز و تو رفتگى مختصر نيز دارند محسوب ميشود.( بدون نیاز به پانسمان ).این روش همچنین میتواند جوشهای فعال و التهابی را نیز بهبود بخشد و سبب میشود طول مدت درمان کوتاه گردد تا حدی که بیمار را از مصرف همزمان آنتی بیوتیک بی نیاز نماید.

3- لیرزCO2 :
    جهت انجام اين نوع ليزر بهتر است جوش فعال قبلا درمان شده باشد و فرد تقریبا هیچ جوش فعال و التهابی روی صورت نداشته باشد. دراین روش بیحسی موضعی نياز است. این نوع از ليزر به مهارت و تجربه زیاد پزشک نیاز دارد. بیمار پانسمان میشود که تا 10 روز ادامه دارد و پس از آن پوست صاف تر و صورتی رنگی ایجاد می شود که این قرمزی پوست می تواند از 1 تا چند ماه ( 3-2 ) دامه یابد و پس از آن کاملا از بین می رود وپوست یکدست وهم رنگ می شود که حتما باید دراین روش پس ازبهبودی زخم ها از ضد آفتاب استفاده شود تا محل زخم ولیزر شده تیره نشود. این روش در دستان ماهر طی یک جلسه حدود%60تا80% بهبودی (صاف شدن فرورفتگی) دارد، كه البته باز در فرورفتگيهاى سطحى و متوسط نتايج خيلى بهتر است و در اسكارهاى عميق درصد بهبودى كمتر است .

- نکته مهم در لیزر پوست این است که بهبود ، اسکارها بستگی به عمق آنها دارد.
    اسکارهای سطحی تقریبا کاملا صاف میشوند ولی اسکارهای عمیق تر فقط 60% بهبودی دارند ولی فرد می تواند پس از 6 ماه لیزر را مجدد انجام دهد. یا اینکه از روش های میکرودرم ابرژن وjplو لیزر فرکشنال جهت بهبودی بیشتر استفاده نمایند.
    ازعوارض دیگرلیزرco2به جزقرمزی میتواند pipباشد که آن تیره شدن محل لیزر شده است که بیشتردرافراد، خیلی تیره ویا کسانی که زیاد درمعرض آفتاب قرار می گیرند رخ میدهد. که درصورت بروزاین مشکل می توان با میکرودرم ابرژن و دارو آنرا از بین برد. پس از به بازار آمدن لیزرهای فرکشنال co2 استفاده از لیزر co2 بسیار کاهش یافته است.

لیزر فرکشنال:CO2
    جدیداً دستگاه لیزر فرکشنال CO2بدلیل اینکه شرایط نسبتا دشوار لیزر CO2قبلی را ندارد و فرد لیزر شده میتواند بعد از لیزر به کارهای روزمره خود ادامه دهد از محبوبیت خاصی بهره مند شده است.در این روش بدون نیاز به تزریق ماده بی حسی منطقه مورد نظر لیزر می شود و لی پوست دچار زخم یا ترشح نمیشود و در نتیجه نیاز به پانسمان ندارد .قرمزی مختصری به مدت 5 تا 6 روزایجاد می شود که پس از آن هیچ گونه آثاری از لیزر باقی نمی ماند.این لیزر عوارض احتمالی لیزرCO2را نداردو pipایجاد نمیکند. این روش درمانی نیاز به تکرار ماهیانه دارد و بسته به عمق اسکار (فرورفتگی) بین 3 تا 6 جلسه نیاز است.جهت کسب نتایج بهتر افرادی که اسکارهای سطحی دارند کاندیدای مناسب تری برای این لیزر هستند و.افراد با اسکارهای عمیق بهتر است از لیزر CO2معمولی ویا روشهای ترکیبی استفاده کنند.

ساب سیژن:
    در این روش پس از بيحس كردن ، چسبندگى پوست به بافت های زیرین توسط سوزن مخصوصی جدا می گردد چون پوست از لايه زيريت خود جدا ميشود ،سطح آن آزاد شده ودر نتیجه ظاهرا عمق اسکارهای عمیق کمتر می شود . زخم والتهاب زیر اسکارها خود محرک کلاژن سازی است وبا ساخت کلاژن بیشتر عمق اسکارها پرشده وصاف تر می شود . در صورت نیاز این روش را می توان دوباره تکرار کرد . اين روش را ميتوان با پى آر پى تركيب كرد و ميزان كلاژن سازى را افزايش داد،. همچنين اين روش را توام با ليزر فركشنال نيز انجام مى دهند و نتايج بهتر بدست مى آورند.

تزریق چربی :
    در بعضی اسکارهای عمقی که تورفتگی زیاد است مىتوان با استفاده از چربی که از خود فرد گرفته می شود ودر درون اسکار ها تزریق می گردد ظاهر اسکار را پروصاف تر نمود .همچنين پزشك مى تواند روى ناحيه اسكارها را نيز ليزر كند و يا در صورت امكان پى آر پى با غلظت مناسب پلاكت حدا اقل سه برابر نرمال در ناحيه أسكار تزريق كند و نتائج خوبى در يك جلسه بدست آورد.
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

3. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18397
    تشکـر
    106
    تشکر شده 207 بار در 93 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام...دوست عزیز ار کرم رژودرم میتونی استفاده کنی خیلی مفیده....ماسک صورت رینوزیت هم هست که از روغن برگ چایه و خیلی موثره..
    امضای ایشان
    اینکه می گویند : ادعایی نیست

خودش کم ادعایی نیست …

5. 2 کاربران زیر از ariakpg بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    تشکر شده 146 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ariakpg نمایش پست ها
    سلام...دوست عزیز ار کرم رژودرم میتونی استفاده کنی خیلی مفیده....ماسک صورت رینوزیت هم هست که از روغن برگ چایه و خیلی موثره..
    سلام !
    شما جواب گرفتی از این کرم؟ منم روی صورتم جای دوسته تا جوش هست که خیلی عمیق هستن به نظرت واسه ایناهم جواب میده؟

7. کاربران زیر از LLVM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17832
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از لایه‌ بردار کترل ketrel استفاده کنید من خودم جواب گرفتم ازش قیمتشم ۵۰ تومنه

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18397
    تشکـر
    106
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط LLVM نمایش پست ها
    سلام !
    شما جواب گرفتی از این کرم؟ منم روی صورتم جای دوسته تا جوش هست که خیلی عمیق هستن به نظرت واسه ایناهم جواب میده؟

سلام...بله ...فقط باید صبر و حوصله به خرج بدی ...البته یه کرم دیگه هم هست تو دیجی کالا میتونی بخری اینم خوبه
    خودت بین این سه تایی که گفتم یکیو انتخاب کن

ديجی کالا - لوسیون مات کننده و از بین برنده جای جوش Yves Rocher مدل پیور سیستم حجم 40 میلی لیتر - Yves Rocher Pure System Stop Blemish Lotion 40ml
    امضای ایشان

خودش کم ادعایی نیست …

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17235
    تشکـر
    66
    تشکر شده 306 بار در 174 پست
    میزان امتیاز
    9

از لیف با کاموای زخیم استفاده کن ... زبر بودن لیف باعث میشه پوست تحریک بشه و ساییده بشه و با تکرار شستوشو با لیف و صابون این فرورفتگی ها صاف تر میشوند.
    امضای ایشان
    حضرت محمد(ص) فرمودند:
    برای هر چیزی قلبی است و قلب قران سوره یس است.

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12914
    تشکـر
    214
    تشکر شده 178 بار در 112 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia86 نمایش پست ها
    سلام
    با عرض سلام

دوست عزیز شما باید در این باره با یه متخصص بسیار خوب پوست صحبت کنید.اون برای شما صابون هم تجویز میکنه.صابونای کاپوس صابونای خوبی اما نمیدونم دیگه اسمش چیه که واسه پوستون خوب باشه. مثلا من پوستم معمولیه و خیلی صافه صابون doctor استفاده میکنم.دوست عزیز جای جوش باگذر زمان کم تر میشه حتی ممکنه چندین سال هم طول بکشه. شما از کرمای لایه بردار و ضدلک شاید بشه استفاده کنین که مطمین هم نیستم که بشه و حتما باید در این زمینه با یه متخصص صحبت کنید.اگه کسی به شما گفت شیرینی نخورین یا فلا ن چیز رو نخورین شما به هیچ وجه باورنکنید.چون جوش راه درمانی نداره و دلیلش به استرس فرد برمیگرده.این ها هم از نظرات من.

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15307
    تشکـر
    1,185
    تشکر شده 204 بار در 134 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام.بنظرم هيچي جاي درمان گياهي رو نميگره.من دو سال ويزيت بهترين دکتر اهواز ميشدم.روز و شب بايد کرم ميزدم ب پوستم.علاوه بر قرصهايي ک ميخوردم.الان هم پشيمونم.اي کاش از اول گياهي درمان ميکردم.
    دوست عزيز گوجه عاليه.پوست رو شفاف ميکنه.خير رنده شده.سيب زميني رنده شده.ليمو تازه رو قاچ کن عاروم رو پوستت ماساژ بده.
    من هم گوجه رو امتحان کردم ک واس شفاف شدن و جاي لکه.هم ليمو.عالي اند.منم پوستم چربه
    ولي ي نکته.استرس رو دور کن از خودت.منم تا وقتي استرس داشتم جوش ميزدم.

13. 2 کاربران زیر از atoosa66 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12914
    تشکـر
    214
    تشکر شده 178 بار در 112 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط atoosa66 نمایش پست ها
    سلام.بنظرم هيچي جاي درمان گياهي رو نميگره.من دو سال ويزيت بهترين دکتر اهواز ميشدم.روز و شب بايد کرم ميزدم ب پوستم.علاوه بر قرصهايي ک ميخوردم.الان هم پشيمونم.اي کاش از اول گياهي درمان ميکردم.
    دوست عزيز گوجه عاليه.پوست رو شفاف ميکنه.خير رنده شده.سيب زميني رنده شده.ليمو تازه رو قاچ کن عاروم رو پوستت ماساژ بده.
    من هم گوجه رو امتحان کردم ک واس شفاف شدن و جاي لکه.هم ليمو.عالي اند.منم پوستم چربه
    ولي ي نکته.استرس رو دور کن از خودت.منم تا وقتي استرس داشتم جوش ميزدم.

باهات موافقم آتوساجان

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام...بله ...فقط باید صبر و حوصله به خرج بدی ...البته یه کرم دیگه هم هست تو دیجی کالا میتونی بخری اینم خوبه
    خودت بین این سه تایی که گفتم یکیو انتخاب کن

ديجی کالا - لوسیون مات کننده و از بین برنده جای جوش Yves Rocher مدل پیور سیستم حجم 40 میلی لیتر - Yves Rocher Pure System Stop Blemish Lotion 40ml
    سلام
    ایشون گفتن عمیق
    مگه این کرم لایه بردار نیست ؟
    بیشتر لایه برمیداره که؟
    لایه بردار مگه واسه زائده های برجسته نیست ؟
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18397
    تشکـر
    106
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها
    سلام
    ایشون گفتن عمیق
    مگه این کرم لایه بردار نیست ؟
    بیشتر لایه برمیداره که؟
    لایه بردار مگه واسه زائده های برجسته نیست ؟
    سلام...درسته اما موثره...اگه می بینن جوش ها گود رفتگی داره میتونن از کرم سومی که گفتم یا روشهای دیگه استفاده کنن...اما در هر صورت برای من مفید بوده جای جوش صورت من هم شبیه به گود رفتگی بود...
    امضای ایشان

خودش کم ادعایی نیست …

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

مخلوط کف دریا وآب لیمو هم موثره .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام...درسته اما موثره...اگه می بینن جوش ها گود رفتگی داره میتونن از کرم سومی که گفتم یا روشهای دیگه استفاده کنن...اما در هر صورت برای من مفید بوده جای جوش صورت من هم شبیه به گود رفتگی بود...

نه مرسی من این مشکل رو ندارم فقط واسم سوال شد که لایه بردار چطور گودرفتگی رو خوب میکنه
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28639
    تشکـر
    1
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من که درمان گیاهی موقتیه و تا زمانی ک استفاده کنی پوستت خوبه تاثیر طولانی نداره

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28639
    تشکـر
    1
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من از اسکراب استفاده کردم برای صورتم البته قبلش حدودا 4 ماه پیش از کرم های aha استفاده میکردم صورتم خوب شده بود aha رو قطع کردم فقط هفته ای دوبار از اسکراب استفاده کردم نمیدونم چرا صورتم یهویی دوباره ریخت بیرون و پر از جوشهای ریز زیرپوستی که انگار شن ریخته ان روی صورتم شده خیلی هم مقاومه الان حدود دوماه اصلا هیچی استفاده نمیکنم فقط دوبار در روز با صابون NG صورتمو میشورم ولی بهبودی حاصل نشده باتوجه به اینکه تابستونه لایه برداری هم نمیشه کرد لطفا یه راه حلی بهم بگید خوب بشه
    ممنون

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16234
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست عریر از یخ استفاده کنید خیلی خوبه من تموم راه ها رو رفتم همش الکیه برو پیش ی دکتر خوب تا بهت داروی گیاهی بده بجای اینکه مواد الکی بخری پوستتو داغون کنی من داروی شیمیایی زدم همش برا دوره مصرف خوبه استفاده نکنی باز جوش میزنی از اول بدتر ولی گیاهی اسفاده نکردم اونایی ک میگن گیاهی بده شاید دکترشون بد بوده و الان ی امار ک بگیری خیلیا دارن نیرن طرف روشهای درمان ب صورت گیاهی
    ویرایش توسط nadia86 : 07-03-2016 در ساعت 04:39 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)