نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: خواستگار کینه ای

1159
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20002
    تشکـر
    53
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خواستگار کینه ای

سلام دوستان محترم

ازینکه به جمع شما اومدم خوشحالم

من بتازگی با شخصی اشنا شدم ( به خاستگاری ام امدن)
    از همه لحاط خوبن ولی تو رفت امدهای خانوادگی متوجه شدم ک کینه ای هستند و گذشت ندارن درباره خطا بقیه
    ایا این مسل خیلی مهمیه ؟
    ما از همه لحاط تفاهم داریم فقد من مشکلم همین هست
    می ترسم خطایی کنم
    منو بزاره کنار زود

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خواستگار کینه ای

نقل قول نوشته اصلی توسط ژون نمایش پست ها
    سلام دوستان محترم

ازینکه به جمع شما اومدم خوشحالم

من بتازگی با شخصی اشنا شدم ( به خاستگاری ام امدن)
    از همه لحاط خوبن ولی تو رفت امدهای خانوادگی متوجه شدم ک کینه ای هستند و گذشت ندارن درباره خطا بقیه
    ایا این مسل خیلی مهمیه ؟
    ما از همه لحاط تفاهم داریم فقد من مشکلم همین هست
    می ترسم خطایی کنم
    منو بزاره کنار زود

دوست عزیز در وهله نخست این به خواست خود شما برمیگرده ؛ اینکه این موضوع برای شما اهمیت داره یا خیر

شما هیچ فردی رو کامل و 100 درصد نمیتونید پیدا کنید ، پس در این مورد خوب فکر کنید و بعد تصمیم گیری کنید

باید بدونید عامل کور شدن بیست هزار جفت چشم در کرمان در زمان آقا محمدخان همین کینه بود

كينه و تنفر حسي است كه شايد خيلي از ما در مواقع مختلف داشته باشيم اما تعريف اين حس و دليل ايجادش چيست؟

ببينيد؛ كينه به معناي مشكل حل نشده براي فرد است كه مي‌تواند جنبه عاطفي داشته باشد يا نيازي برآورده نشده باشد.

مثلا گاهي در ارتباطات اجتماعي، رفتار و واكنش فردي آزارمان مي‌دهد. در اين شرايط دو حالت ايجاد مي‌شود.

يا به شكل عقلاني و منطقي ماجرا را براي خود و با طرف مقابل حل مي‌كنيم يا اينكه نمي‌توانيم معضل را حل كنيم

و به شكل غيرمنطقي، حس خشم دروني نسبت به آن فرد پيدا مي‌كنيم.

در نتيجه كينه خشم فرو خورده ناشي از مشكل ارتباطي، عاطفي، اجتماعي و... حل نشده است.

البته گاهي مشكلات بين فردي و اجتماعي كه مي‌تواند باعث خشم و كينه شود، حل مي‌شوند اما گاهي نه. اين به ميزان حساسيت آدم‌ها برمي‌گردد.

حساسيت و زودرنجي انسان‌ها متفاوت است. بعضي‌ها زودرنج‌تر و بعضي راحت‌ترند.

اينها ويژگي‌هاي شخصيتي است. انسان‌هاي رشديافته كه به بلوغ اجتماعي، عاطفي و شخصيتي رسيده‌اند، مي‌دانند چطور مشكلاتشان را حل كنند

اما گروهي كه دچار خشم و كينه هستند، انسان‌هايي بدون بلوغ فكري، رفتاري و اخلاقي و ... هستند

كه قادر به حل اتفاق‌ها و مشكلات ايجاد شده اجتماعي‌شان نيستند.

اين گروه منطقي نيستند و معمولا اعتماد به نفس كمي دارند. همين خصلت‌ها در ادامه مي‌تواند باعث بروز حس كينه شود.

آسيب‌هاي ناشي از انتقام‌جويي و كينه‌ورزي چيست؟ اصلا اين حس بيشتر فرد كينه‌جو را آزار مي‌دهد يا موجب آزار اطرافيان مي‌شود؟

آدم‌هاي كينه‌ورز بيشتر از آنكه به ديگران آسيب برسانند، خودشان را آزار مي‌دهند. كينه‌ورزي شبيه زنداني است كه فرد را اسير مي‌كند.

عقده‌ها، گره‌هاي رواني، كينه‌هاي دروني و... شبيه زندانبان فرد مي‌شوند.

فرد در تمام مدت دچار بودن به اين احساس‌ها، تا زماني كه بهبود پيدا ‌كند، عذاب مي‌كشد و در درازمدت اين احساسات سبب رفتارهاي خشونت‌‌آميز،

هنجارشكن و گاها بسيار خطرناك و آسيب‌رسان مي‌شود. در اين شرايط فرد كينه‌ورز بيشترين آسيب را به خودش مي‌زند و نهايتا بازنده اين اتفاق هم خودش است.

چه راهكارهايي براي برقراري ارتباط درست و ايجاد تغيير رفتار در افراد كينه‌‌جو وجود دارد؟

راه‌حل مساله اين است كه فرد به بلوغ فكري، شخصيتي و اجتماعي برسد و اعتماد به نفس كافي در وي ايجاد شود.

ما به عنوان درمانگر در ابتدا سعي در شناخت معضل داريم. دلايل كينه‌ورزي و خشم بايد كاملا شناخته و ريشه‌يابي شود.

از سوي ديگر بايد از ابعاد مختلف به قضيه دقت شود.

همچنين شرايط اجتماعي فرد ناهنجار هم كاملا سنجيده و مساله و معضل براي فرد تحت درمان تحليل شود.

بايد در خانواده آرامش و شرايط مناسب براي افزايش درك ناشي از رفتارهاي يكديگر ايجاد كنيم و ارتباط و تعامل منطقي داشته باشيم.

دلايل كمبودها و مشكلات را اعلام كنيم تا اصلا اين شرايط به وجود نيايد اما حالا اگر به علت مشكلات مختلف درون خانواده‌اي مثل ناهنجاري‌هاي رفتاري والدين،

تعارضات و درگيري‌ها و يا معضلات بيرون خانواده‌اي و ناشي از اجتماع مثل فاصله طبقات اجتماعي، فقر، گسترش بزه‌هاي اجتماعي و خدشه وارد كردن به حريم ديگران‌و...

خشم‌ها سركوب شده و نهايتا به كينه رسيده است، بايد سعي كرد با برقراري ارتباط مناسب، انعطاف‌پذيري فرد را بالا برد

و با افزايش محبت و سيراب كردن عاطفي فرد، خصلت بخشش و نوع دوستي را در او ايجاد كرد.

در عين حال بايد به فرد به دليل داشتن ويژگي‌هاي مثبت، اعتماد به نفس داد تا حس کينه به مرور زمان در فرد کينه‌جو از بين برود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)