یک تاجر آمريکايي نزديک يکي از روستاهاي مکزيک ايستاده بود. در همان موقع يک قايق کوچک ماهيگيري رد شد که داخلش چند تا ماهي بود
تاجر از ماهيگير پرسيد: چقدر طول کشيد تا اين چند تا ماهي رو گرفتي؟ ماهيگير: مدت خيلي کمي.
تاجر: پس چرا بيشتر صبر نکردي تا بيشتر ماهي گيرت بياد؟ ماهيگير: چون همين تعداد براي سير کردن خانواده ام کافي است.
تاجر: اما بقيه وقتت رو چيکار مي کني؟ ماهيگير: تا دير وقت مي خوابم, يه کم ماهي گيري مي کنم, با بچه ها بازي ميکنم بعد ميرم توي دهکده و با دوستان شروع مي کنيم به گيتار زدن. خلاصه مشغوليم به اين نوع زندگي.
تاجر: من تو هاروارد درس خوندم و مي تونم کمکت کنم. تو بايد بيشتر ماهي گيري کني. اون وقت مي توني با پولش قايق بزرگتري بخري و با درآمد اون چند تا قايق ديگر هم بعدا اضافه ميکني. اون وقت يه عالمه قايق براي ماهيگيري داري!
ماهيگير: خوب, بعدش چي؟
تاجر: به جاي اينکه ماهي ها رو به واسطه بفروشي، اونا رو مستقيــما به مشتري ها ميدي و براي خودت کار و بار درست مي کني. بعدش کارخونه راه مي اندازي و به توليداتش نظارت ميکني. اين دهکده کوچک رو هم ترک مي کني و مي روي مکزيکوسيتي! بعد از اون هم لوس آنجلس! و از اونجا هم نيويورک. اونجاست که دست به کارهاي مهم تري مي زني.
ماهيگير: اين کار چقدر طول مي کشه؟
تاجر: پانزده تا بيست سال! ماهيگير:
اما بعدش چي آقا؟
تاجر: بهترين قسمت همينه,در يک موقعيت مناسب که گير اومد ميري و سهام شرکت رو به قيمت خيلي بالا مي فروشي! اين کار ميليون ها دلار برات عايدي داره. ماهيگير: ميليون ها دلار!
خوب بعدش چي؟
تاجر: اون وقت بازنشسته مي شي! ميري يه دهکده،ساحلي کوچيک! جايي که مي توني تا دير وقت بخوابي! يه کم ماهيگيري کني, با بچه هات بازي کني! بري دهکده و تا ديروقت با دوستات گيتار بزني و خوش بگذروني..
مکزیکی نگاهی به مرد آمریکایی کرد و گفت :خب من الانم که دارم همین کارو میکنم!!!

زندگي انسان داراي طول، عرض و ارتفاع است و اغلب ما تنها به طول آن مي انديشيم،اما آنچه که بيشتر اهميت دارد، عرض يا چگونگي آن است.،
همیشه یادتان باشد که زندگی پیشکشی است برای شادمانی و خوب زیستن،و ضمانتي براي دیدن طلوع خورشيد فردا وجود ندارد،مهم نیست در اینده چه چیزی پیش می آید اگر امروز می توانی غذا بخوری از نور خورشید تابان لذت ببری و با خانواده و یا دوستانت بگویی و بخندی پس خدا را شکر کن ،"قدر داشته‌ها را بدانیم و از آنها لذت ببریم"،خوشبختی یعنی "رضایت"مهم نیست چه داشته باشیم یا چقدر،مهم این است که از همانی که داریم راضی و شاد باشیم …

آنوقت …”خوشبختیم”