نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: دختر سه ساله ای که میخواهد پسر باشد

877
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20354
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy دختر سه ساله ای که میخواهد پسر باشد

با سلام دختر سه سال وچهار ماهه ای دارم که حدود دو ماهه
    که میخواهد لباسهای پسرانه بپوشد و مانند پسرها رفتار
    کند وبرای هر کاری از من سوال میکند پسرها هم ينکارو
    انجام میدهند یا نه. لطفا راهنماييم کنید تا ببینم چطور
    با دخترم رفتار کنم.ممنون

2. کاربران زیر از سارا صدف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : دختر سه ساله ای که میخواهد پسر باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط سارا صدف نمایش پست ها
    با سلام دختر سه سال وچهار ماهه ای دارم که حدود دو ماهه
    که میخواهد لباسهای پسرانه بپوشد و مانند پسرها رفتار
    کند وبرای هر کاری از من سوال میکند پسرها هم ينکارو
    انجام میدهند یا نه. لطفا راهنماييم کنید تا ببینم چطور
    با دخترم رفتار کنم.ممنون

سلام
    خب من فکر میکنم اول از همه مهمه ریشه یابی کنید که این داستان از کجا شروع شده
    مطمئنا دخترتون یه مزیتی در پسر بودن دیده که دوست داره شبیه اونا بشه
    مخصوصا رفتاری از اطرافیان یا والدین نسبت به یه پسر همسن و سال خودش...
    مثلا برادر یا همبازی پسرش میتونه تاثیرگذار بوده باشه

باتوجه به اینکه سن 3-5 سالگی بچه ها از "رفتار والد" و "بازی کردن" خیلی تاثیر میگیرن
    چند تا پیشنهاد کوچولو دارم

برای یه مدت غیرمستقیم مزایا و ویژگی های یه دختر بچه رو براش پررنگ کنید (در حد سن خودش)
    مثلا گوشواره و النگو و گل سر و دامن خوش رنگ و آب براش بخرین، لاک بزنین، موهاشو مرتب کنید و ...

شما و پدرش وقتی باهاش صحبت میکنید و به خاطر رفتار درستی تحسینش می کنید روی کلماتی که به جنسیت دختر برمیگرده تاکید کنید،
    مثلا: چقدر خانوم شدی، چه دختر مهربونی، ...

وقتی باهاش بازی میکنید نقش مادر بهش بدین
    مثلا مادر عروسکاش باشه و ازشون مراقبت کنه، بهشون غذا بده و ...

درمورد سوالات مرزها و تفاوت ها رو تا حدی مشخص کنید، اما جوری که حس نکنه پسر بودن نسبت به دختر بودن مزیته

.........

در جوامعی که ادعای برابری زن ها ومردها را دارند ،کودکان پذیرای نقش های جنسیتی کاملا برابر می شوند ودر جوامعی که باورها و تعصبات جنسیتی حکم فرماست، کودکان نیز به نوعی پذیرای نقش های جنسیتی متعصبانه و نابرابر می شوند؛ و به همین ترتیب و با گسترش این عوامل، در دوران جوانی افکار و رفتار آنها به شدت متأثر از این گرایشات نابرابر جنسیتی خواهد بود. این رفتارها ابتدا در خانه و سپس توسط دوستان، مدرسه، برنامه های تلویزیونی و... شکل گرفته و تقویت می شوند.

اما در این میان تاثیر خانواده انکارناپذیر است. والدین با انتقال باورهای تبعیض آمیز جنسیتی، خواسته و ناخواسته در شکل گیری این رفتارها در کودکان نقش بسزایی دارند. با توجه به این تأثیرات، محدود نکردن کودکان به نقش های جنسیتی خاص و سوق دادن آنها به هر دو سو مفیداست به شرطی که به کلی منکر تفاوت ها نشویم.

کودکان از سنین پایین، با معنای دختر بودن و پسر بودن در جامعه امروزی آشنا می شوند؛ آنها در متن جامعه، از میان کلیه رفتارهای آشکار و اشاره های نهان، تفاوت های جنسیتی را تجربه می کنند. تربیتی صحیح است که کودک در حالی پا به سن نوجوانی بگذارد که هم به نقش های جنسیتی خود واقف است و هم از کلیشه های غلط و تعصب آمیز به دور است مانند اینکه پسران از دختران در ریاضیات برترند یا این عقیده که تنها زنان قادر به پرورش کودکان هستند. با رشد سنی، این باورها نیز در افراد تقویت شده و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند.

چگونگی تعامل والدین با کودکان نقش بسزایی در احتراز از شکل گیری برخی از این باورهای غلط دارد.

آنچه که یک دختر بچه بدان نیازمند است:

* ایمان به خدا: دختر شما از همان کودکی باید بیاموزد تا در زندگی بهترین تکیه گاه خداوند است و در مواقع مشکلات تنها نیرویی که می تواند کمکش کند اوست .این احساس بهترین حامی او در زندگی خواهد بود.

* غرور و استغنا: احساس شایستگی و لیاقت را در کودک خود ایجاد کنید؛ اجازه دهید هر آنچه را می تواند به تنهایی انجام دهد. به طور مثال: گرفتن فنجان آب میوه، شانه کردن موها و یا ساختن برخی از مکعب های پلاستیکی بدون کمک دیگران. شما تنها با تذکراتی جزیی یا با فراهم کردن وسایل مورد نیاز (مثل چهارپایه برای دسترسی به سینک) او را در به انجام رساندن کارها یاری کنید.

* اعتماد به نفس: با تشویق و تحسین به موقع، خصوصیات خوب را در او گسترش دهید. "تو خیلی شجاع هستی که به تنهایی از پله ها بالا رفتی" بگذارید متوجه شود که شما به او اعتماد کامل دارید و او را دختری باهوش و لایق می دانید.

* خلاقیت و هماهنگی: اسباب بازی های مختلفی در اختیار او قرار دهید تا بازی های او منحصر به نوعی خاص نشود. به طور مثال: ماشین و تراکتور، مکعب های خانه سازی و انواع توپ ها و دیگر وسایل بازی که بتواند از آنها بالا رود یا بر آنها سوار شود.

*مهارت تصمیم گیری:
    به او امکان تصمیم گیری بدهید و شرایطی فراهم کنید تا خود را در قبال تصمیم گیری هایش مسوول بداند. انتخاب بشقاب و لیوان مخصوصش و حتی انتخاب همبازی هایش را بر عهده خود او بگذارید.

* آمادگی جسمانی:
    با او به انجام بازی هایی بپردازید که نیاز به فعالیت های فیزیکی دارند به طور مثال: گرگم به هوا. تخلیه انرژی و هیجانات ناشی از بازی در زمین بازی مثل سرسره بازی و یا دویدن و حتی موفقیت در پشت زدن، برای دختر بچه هایی که هنوز برای انجام فعالیت های ورزشی کوچکند بسیار مفید است.

* کنجکاوی: شرایطی فراهم کنید تا به شناخت محیط اطرافش بپردازد. در سنین کودکی، شرایط خانه را طوری ترتیب دهید که بی هیچ خطری در خانه رفت و آمد کند همچنین او را با محیط های خارج از خانه از جمله پارک، باغ وحش، مغازه، کتاب فروشی و... آشنا سازید.

*
    نقش های جنسیتی متعارف:
    ما نه می خواهیم و نه صحیح است که منکر تفاوت های جنسیتی شویم. با توجه به شرایط فرهنگی و خانوادگی تان وظایف و نقش هایی که از او در آینده انتظار خواهد رفت را به او بیاموزید اما از تلقین اینکه چون دختر است فقط باید به فکر آشپزی و بچه داری باشد خودداری کنید بلکه در کنار تشویق او برای آموزش مهارت های مختلف مثل ورزش ،هنر،علم و .... به او یاد دهید که زن باشد و از زن بودن و مادر بودن در وقت خود نهراسد و به بهترین نحو وظایفش را انجام دهد.

* تصویر ظاهری: ظاهر فیزیکی را برای او پر اهمیت جلوه ندهید. سعی کنید بیشتر به تحسین او به انجام رساندن کارهایش بپردازید تا زیبایی اش در لباس میهمانی.
    امضای ایشان

4. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20242
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من خودم وقتی بچه بودم همیشه علاقه داشتم پسر باشم چون همبازیم پسر بود و حتی اون پسر هم دوست داشت دختر باشه!
    به همبازی بچتون توجه کنین ، مادرم منو وارد جمع دخترونه کرد و باعث شد به دختر بودن علاقه پیدا کنم حتی منو تو فروشگاه گیره و اینا میبرد و بهم میگفت خودت انتخاب کن!
    بنظرم دختر شما هم مثل من حس میکرد پسر ها فقط میتونن قوی باشن و اینجوری میخواد باشه، پس بهتره براش داستان هایی که قهرمانشون دختره بخونین.
    درضمن ممکنه فقط مقطعی باشه و بعدا که وارد مدرسه و جمع دخترونه شد درست بشه.

6. کاربران زیر از saminn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17490
    تشکـر
    0
    تشکر شده 89 بار در 60 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام ببخشید شما فرزند دیگری هم دارین؟یا در اطرافتون وفامیلتون پس بچه ای هست؟

8. کاربران زیر از Ti Ti بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20354
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من خودم یه دختر دیگه که یک سال و نیمه هست دارم
    ولی تو خانواده همسرم همه پسر دارن حدودا چهارتا پسر که
    همه تقریبا هم سن و سال اونن.یکی شش ساله و پنج ساله و
    دوتا دوساله. که هر شب اینارو می بینه
    ویرایش توسط سارا صدف : 08-12-2015 در ساعت 02:12 AM

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17490
    تشکـر
    0
    تشکر شده 89 بار در 60 پست
    میزان امتیاز
    9

شاید به پسرای فامیل توجه بیشتری در حضور ایشون میشه که این احساس بهش دست میده که اگه اونم پسر بود مورد توجه قرار میگرفت،شما باید هم خودتون وهم از دیگران بخواین که به ایشون در حضور پسرهای اطافتون بیشتر توجه کنن

11. کاربران زیر از Ti Ti بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد