نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: اضطراب واسترس شدید دارم

2366
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20899
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب واسترس شدید دارم

سلام. خوشحالم که اینجا رو برای اولین بار پیداکردم. من اقایی ۳۷ ساله ومتاهل هستم. متاسفانه دچار اضطراب و استرس شدید هستم بطوریکه بعضی وقتها فکر میکنم ممکنه به بیماریهای خطرناک مبتلا بشم یا اتفاق بدی برای اطرافیانم بیفته. با کوچکترین مشکل جسمی وکوچکترین درد احساس میکنم به بیماری خطرناکی دچارشدم. توانایی درست وعقلانی فکرکردن رو ازم گرفته. متاسفانه در شهرکوچکی هستم که از خدمات مشاوره بی بهرم.در ضمن پزشک هم واسم داروهای ضد افسردگی و اضطراب نوشته که بگفته اطرافیان مصرف نکردم.چون میگن عوارض داره. لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایین. ممنون

2. کاربران زیر از Aliagha بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20899
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اضطراب واسترس شدید دارم

یعنی واقعا کسی نمیتونه راهنماییم کنه؟ واقعا کلافه شدم از این وضعیت. لطفا راهنماییم کنین

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط aliagha نمایش پست ها
    سلام. خوشحالم که اینجا رو برای اولین بار پیداکردم. من اقایی ۳۷ ساله ومتاهل هستم. متاسفانه دچار اضطراب و استرس شدید هستم بطوریکه بعضی وقتها فکر میکنم ممکنه به بیماریهای خطرناک مبتلا بشم یا اتفاق بدی برای اطرافیانم بیفته. با کوچکترین مشکل جسمی وکوچکترین درد احساس میکنم به بیماری خطرناکی دچارشدم. توانایی درست وعقلانی فکرکردن رو ازم گرفته. متاسفانه در شهرکوچکی هستم که از خدمات مشاوره بی بهرم.در ضمن پزشک هم واسم داروهای ضد افسردگی و اضطراب نوشته که بگفته اطرافیان مصرف نکردم.چون میگن عوارض داره. لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایین. ممنون
    سلام

حتما داروها رو مصرف کنید. از کی اطرافیان متخصص و دکتر شده اند!!!؟؟ و بهتره شرایط رو محیا کنید و به یک همکار روانشناس در نزدیکترین شهر بزرگی که در دسترس شماست رجوع کنید.

موفق باشید.

سپاس

dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20899
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون. آیا واسه اضطراب باید حتما دارو مصرف کرد؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20899
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ایا واقعا راهی غیر از دارو واسه کاهش اضطراب وجود نداره؟

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

برای جلوگيری از اضطراب راه های فراوانی وجود دارند که در افراد گوناگون مختلف اند. از عمومی ترين راه ها می توان موارد زير را عنوان کرد
    ۱- رژيم غذايی سالم استفاده از غذا های متنوع و حاوی انواع مواد لازم برای بدن به ميزان متعادل در حفظ تعادل بدن نقش اساسی دارد. مصرف غذا های پر چرب و شيرين، مقادير زياد نمک و کافئين و استفاده ی بيش از حد از ويـتامـينهای a، d ،e و k که با ذخيره شدن در بدن می توانند اثرات سمی داشته باشند، باعث به وجود آمدن اختلال در بدن می شوند.
    نوشيدن حدود دو ليتر آب به طور روزانه ضروری است. عدم پر خوری و حفظ وزن متعادل به سلامت بدن و روح کمک می کند.
    ۲- فعاليت بدنی به طور منظم ورزش کردن به خصوص ورزش کردن به طور منظم يکی از راه های پيشگيری و درمان اضطراب است. پژوهشگران به اين نتيجه رسيده اند که پياده روی تند و سريع به مدت ٤٠ دقيقه ميزان اضطراب را بهطور متوسط تا ١٤ درصد کاهش میدهد.
    به علاوه، ورزش کردن باعث بالا رفتن کارايی دستگاه تنفسی و گردش خون، حفظ تعادل وزن و شادابی فرد می شود. ورزش هايی نيز چون يوگا باعث افزايش آرامش می شوند و در جلوگيری از اضطراب بسيار مفيدند.
    ٣- افزايش اعتماد به نفس اعتماد به نفس بالا باعث می شود تا بدن بتواند از حداکثر از نيروی خود برای مقابله با استرس استفاده کند. به اين ترتيب فرد کمتر دچار مشکل میشود.
    ٤ـ عدم گوشه نشينی و اجتماعی بودن هنگامی که افراد دچار فشار روانی می شوند، بهطور غريزی از صحنه عمل و اجتماع کنارکشيده و به گوشهای پناه می برند، در حالی که گوشهگيري باعث تشديد استرس می شود.
    ارتباط با افراد و دوستان، به خصوص کودکان که میتوانند فرد را به خنده وادارند، باعث از ياد رفتن نگرانی حتی برای مدتی کوتاه می شود.
    ۵ـ حمايت اجتماعی وجود حمايت اجتماعي در زندگي هر فرد باعث میشود تا او در مقابل بحرانهای زندگی برای دفاع از خود سپری داشته باشد که به آن تکيه کند.
    حمايت اجتماعی، احساس امنيت و اعتماد به نفس افزايش میدهد و فرد را در مقابل استرس و فشار روانی مقاوم تر می سازد.
    ۶ـ انديشيدن به زمان حال انديشيدن به زمان حال و کنار گذاشتن رؤيا ها و آرزو ها برای موقعيت های مناسب تر آرامش ذهنی را افزايش می دهد. همچنين مشغول کردن ذهن به کاری که در حال انجام است و فکر نکردن به زمينههای اضطرابزای آن بسيار مؤثر است.
    ۷ـ كسب اطلاعات در مورد شرايط تنش زا بی اطلاعی از موقعيت فشارآور باعث استرس و اضطراب بيش تری در افراد می شود. کسب آگاهی و اطلاع از شرايط و مواردی فرد که با آن ها مواجه خواهد شد سبب میشود که کمتر دچار نگراني و دلواپسي شود.
    به طور مثال در جريان گذاشتن بيماران از نحوه ی عمل و درد های پس از آن باعث می شود تا آنان کمتر دچار اضطراب شوند.
    ٨ـ خنديدن مطالعات نشان می دهند که خنده از سالمترين راه های جلوگيری از فشار رواني است. طبق تحقيقات انجام شده، به هنگام خنده، جريان خون در مغز افزايش يافته و هورمونی ضد درد (که باعث احساس خوشی و سلامتی در شخص می شود) در مغز آزاد میشود و ميزان هورمونهای استرسزا در خون را پايين میآورد.
    ٩ـ ابراز هيجان بر روي کاغذ متخصصان معتقدند که نوشتن ساده ی هيجانات و احساسات بر روي کاغذ موجب تسکين فشارهای رواني ناشي از رويدادهايی چون از دست دادن شغل، مشکلات خانوادگی و … میشود .
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

8. کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21172
    تشکـر
    13
    تشکر شده 203 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوست عزیز
    نگرانی دایم درباره حالت سلامت و کارکرد اعضای بدن یک اختلال به نام خود بیمار انگاری است که این افراد هر کارکرد بدنی که برای عموم مردم عادی به نظر میرسد و توجهی به آن نمی کنند را به صورت نشانه ای از یک بیماری خطرناک میپندارند . تندی و کندی نبض، اجابت مزاج، سردرد عادی، حتی خستگی یا بی خوابی یا بی اشتهایی یا پراشتهایی را اغراق آمیز درک می کنند و ذهنشان را آشفته می کند.
    اغلب اوقات علت اصلی ان اضطراب بالاست اضطراب به طور ناخوداگاه از ذهن به جسم منتقل میشود . پس شما حتما برای درمان اضطرابتان باید اقدام نمایید در چنین مواردی دارو درمانی گزینه مناسبتری است اما در کنار دارو شما میتوانید از تکنیک ریلکسیشن (ارمیدگی) نیز استفاده نمایید که سی دی اموزشی ان را به راحتی میتوانید با سفارش از اینترنت هم تهیه بفرمایید.
    درمان موثر دیگر درمان با نوروفیدبک میباشد که از مراکز روانشناسی در شهرستان خود سوال بفرمایید که اگر مجهز به این دستگاه باشند میتواند کمک بسیار موثری برای شما باشد
    جهت اشنایی با روش نوروفیدبک نیز میتوانید با جستجو در اینترنت اطلاعات کامل را بدست اورید.

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

عزیز

در مورد شما در وحله اول حتما باید دارو مصرف بشه و سپس روان درمانی (کانگتیو تراپی), وبعد بنا به تشخیص همکاران معالج شما میتوان دارو را کم یا قطع کرد.

موفق باشید
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22080
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

حتما داروهاتو مصرف کن منم وقتی رفتم پیش روانپزشک همه همینارو میگفتن ولی الان خیلی خوشحالم که بحرفشون گوش نکردم ...غذاهایی هم که میخوریم عوارض داره ولی باید مصرف کنیم چون جسممون بهش احتیاج داره ...داروهای اعصاب هم که با تجویز پزشکه برای روح آدم ضروریه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)