نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ترس از سخنرانی

1003
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21040
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از سخنرانی

سلام.من معلم هستم وبیست سال سابقه دارم.اکنون دوسالی است که وقتی می خواهم با والدین صحبت کنم مضطرب می شوم و دل می خواهم از جلسه سخنرانی فرار کنم.کمک کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ترس از سخنرانی

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1350 نمایش پست ها
    سلام.من معلم هستم وبیست سال سابقه دارم.اکنون دوسالی است که وقتی می خواهم با والدین صحبت کنم مضطرب می شوم و دل می خواهم از جلسه سخنرانی فرار کنم.کمک کنید

پنج نکته و تکنیک ارائه شده که به شما برای غلبه بر این ترس کمک می‌کند:

۱- تمرین
    بیشتر افراد گفته‌اند که تنها و بهترین راه آن‌ها برای غلبه بر این ترس‌ آشنایی و آمادگی بیشترشان با مطالب و از قبل حاضر کردن آن‌ها بوده است. ترس افراد معمولا با تجربه‌‌ی سخنرانی‌های بیشتر رو به کاهش می‌رود.

۲- شما نباید بهترین باشید
    هیچکس شما را با معیارهای یک سخنران حرفه‌ای قضاوت نمی‌کند. پس به یک لغزش زبانی یا یک “اوووم” گاه و بی‌گاه یا لغتی که این‌جا و آن‌جا فراموش کرده‌اید توجه نکنید. اگر تمرکز‌تان بر اصل موضوع یعنی ارائه با کیفیت و با اشتیاق محتوا باشد – احتمالا موفق می‌شوید تاثیر مثبتی بر مخاطبان بگذارید.

۳- به یاد داشته باشید – مسئله شما نیستید
    دست از تمرکز بر ترس بردارید و در عوض به مخاطب توجه کنید. به زندگی‌ آن‌ها فکر کنید، به نیازهای‌‌شان، و نگرانی‌هایی که دارند. به خودتان یادآوری کنید که چطور اطلاعات شما می‌تواند زندگی دیگران را بهتر کند. سعی کنید برای‌شان سودمند باشید، و به آن‌ها احساس راحتی بیشتری بدهید. مسئله شما نیستید، موضوع به آن‌ها مربوط است.

۴- نفس عمیق بکشید
    بزرگسالان به طور متوسط ۱۲ بار در دقیقه نفس می‌کشند. این مقدار در هنگام استرس بیشتر شده – باعث کاهش تراکم دی اکسید کربن در خون و اکسیژن در مغز می‌شود. نفس عمیق گرفتن می‌تواند در بازیابی کنترل بر تنفس به شما کمک کند. با آهسته خارج کردن هوا از ریه‌هاتان شروع کنید و بعد آهسته هوا را از طریق بینی به داخل بکشید تا ریه‌ها پر شوند. سپس نفس‌تان را تا جایی که برای‌تان راحت است نگه دارید. بعد آرام هوا را از طریق دهان آزاد کرده تا احساس کنید ریه‌های‌تان دوباره خالی شده‌اند. این تمرین را ۱۲ – ۱۰ بار تکرار کنید.

۵- عضلات‌تان را منقبض کنید
    بر روی یک صندلی راحتی بنشینید و چشم‌های‌تان را ببندید. عضلات صورت‌تان را برای ده ثانیه منقبض کنید، بعد برای ۲۰ ثانیه آن‌ها را شل کنید. بعد نوبت گردن است همین کار را تکرار کنید، حالا آن را بر روی شانه‌ها، بازوها، دست‌ها، قفسه‌ی سینه ، و شکم هم تمرین کنید، و به همین ترتیب تا به نوک انگشتان‌ پا برسید.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20633
    تشکـر
    3
    تشکر شده 15 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ترس از سخنرانی

سلام اضطراب شما ناشی ازپایین آمدن اعتمادبه نفس شماست هرمشکل به هرمیزان که درذهن نسبت به ضعف درآن موردتلقین شودسنگین تروعذاب آورترمی شود. یک مثال وقتی که یک جسم سنگین رابلندمی کنیم برای اینکه آن جسم رهانشودنمی ترسیم وجسم راول نمی کنیم بلکه باتلاش بیشترآن رانگه می داریم برای حل این مشکل تلقین کردن- سخته راکناربگذارید.ترس؛ ازسخنرانی کردن نیست بلکه ترس ناشی ازعدم باورکردن کامل حرفهای خوددرمقابل جمع شنونده است.حرف شمادرجمع هرچه قدرهم که درست باشدامااگردچاراضطراب شویدیعنی شما احساس می کنیدآن طورکه بایدصحبت می کردیدصحبت نکردیدومعمولا به حرفهای خودبعدازتمام شدن صحبتهایتان ایرادمی گیرداگه به حرفهاتون باورداشته باشیددچاراسترس نمی شید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد