نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: نحوه نه گفتن

1053
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18300
    تشکـر
    25
    تشکر شده 82 بار در 52 پست
    میزان امتیاز
    9

نحوه نه گفتن

سلام
    چکیده ی داستان :
    یه,بنده خدایی بود من همیشه برای مشکلات,رایانه ایش تپ هر وقت(حتی لنگ ظهر) کمکش میکردم بدون منت تازه همون حین هم نحوه ی حل مشکلشم بهش میگفتم
    گذشت و .........
    تا اینکه یه لنگ ظهری اومد(ماجرا ماله خیلی پقت,پیشه شاید ۴-۵ ماه,پیش) با اعصاب سگی پیشم(لغت مناسب تر و نزدیکتر,و,بهتر پیدا نشد.ببخشید) سوار موتورش شدم,برن,خونشون,کمکش کنم بد حرف میزد مزخرف میگفت و کار منو تو رفتارش انگار وظیفمم میدید(نگفت ولی رفتارش اینو میگفت) تا جایی که من توی برگشت دم,هونمون,که,بودم قبل از رفتنش بهش گفتم دیگه من هیچوقت این لنگ ظهر اگه اومدی عمرا کمکت کنم و اونم تو عین پر رویی گفت :"تو میای"

نا گفته نماند خود طرف هم زیاد نرمال نیست و بین حرف منطقی و زور خود زور رو ترجیح میده (منم با دید مثبت حتی به این دسته آدم ها هم کمک میکنم (ریا نشه))

حالا من میخوام ببینم تو دور بعد (اگه اومد) بهش رک و راست بگم نه نمیتونم (چون با محبت همیشگیم انگار پر توقع و پر روش کردم)؟! یا اینکه با دروغ برای انجام ندادن خودمو راحت کنم ؟! اگرم نظر دیگه ای.دارید برای راهنمایی بگید
    ویرایش توسط 127128 : 08-27-2015 در ساعت 09:31 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : نحوه نمیتونم گفتن .........

عرض سلام و احترام

اگه اشتباه نکنم اینطور که از صحبتهاتون بنظر میاد نباید سن و سال زیادی داشته باشید...یعنی در سن و سالی که معمولا شخصیت انسان هنوز در اون زمان داره شکل میگیره...

ببینید دوست عزیز.برادرانه میخوام یچیزی بهت بگم.اصلا با این مشکلی که در حال حاضر مطرح کردی کار ندارم.این مساله رو فعلا میزاریمش کنار.میخوام چیزی بهت بگم که در تمام عمرت بدرد بخوره

شجاع باش.قوی.محکم.در لحظه لحظه زندگیت و تمامیه تصمیماتت چه خیلی کوچیک چه مهمترینشون همیشه استوار باش و ثبات شخصیتی داشته باش.خلاصه ی تمام اینها در یک کلام : مَرد باش

اگر تا الان این موارد رو حالا به هر دلیلی یاد نگرفتی یا برات سخت بودن.اشکالی نداره.از همین الان شروع کن.هیچوقت برای تغییر کردن به سوی بهتر شدن دیر نیست و ضرری هم درش وجود نداره

یاد بگیر برای خودت و عزت نفست و ویژگیها و استعدادهات ارزش و اعتبار و احترام قائل باشی.به هیچ عنوان معنای حرفم رو با غرور و خودستایی و خودخواهی اشتباه نگیر.به هیچ عنوان.حتی

پیشنهاد میکنم که برای کمک به دیگران همیشه پیشقدم هم باش.حتی قبل از اینکه ازت مستقیما برای کمک درخواست بشه.اگر کمکی ازت بر میاد پیشقدم باش.مخصوصا اگر پای حفظ جان یا مال

یا آبروی مردم در میون بود.اما با تمام این حرفها.اخلاقیات و ارزش گذاشتن برای کمکت و قدمی که برمیداری و احترام دوطرفه باید در هر حالتی رعایت بشه.اگر درخواستی همراه با بی احترامی و

کوچک شمردن شخصیت یا زحمتت بود و یا حتی اگر درخواستی اشتباه یا نادرست ( فرضا کاری خلاف ) بود کاملا شجاعانه و محکم بایست و پاسخ منفی بده و حتی یکقدم عقب نشینی نکن

هرچقدر که میخواد سر اون موضوع بحث یا جنجال و دعوا بشه.محکم باش و سر حرفت بمون و پاسخ منفی بده.هرچیزی و هر کاری آداب و رسوم و راه و روشی داره.کمک به دیگران بردگی نیست

هر آدمی شخصیت داره.برای خودت و شخصیتت ارزش قائل باش و در جاییکه لازم بود محکم و شجاعانه پاسخ مثبت یا منفیت رو اعلام کن تا دیگران هم طرفشونو خوب بشناسن و بهش احترام بزارن

اگر هم شرایطت از لحاظ فرضا جسمانی طوری هست که میخوای بگی که توانش رو نداری.خب پس اونجا هم بنده بهت اینو میگم که : همّت کن و خودت رو دگرگون کن.ورزش کن.تقویت اراده

اینطور برداشت نشه که مثلا میگم بری یه ورزش رزمی یاد بگیری که مثلا بعدش بخوای مردم رو بزنی.به هیچ عنوان.اول خودت یک مدت با کارهایی ساده بدنت رو آماده کن و بعد یک ورزش مفید رو

انتخاب کن و بطور سخت و مداوم اونرو ادامه بده تا بعد از یه مدت که بدنت به اندازه ی کافی سختی کشید و دوباره ساخته شد.اونوقت میبینی که از لحاظ شخصیتی هم کاملا تغییر کردی و

اراده ای به مراتب قویتر و محکم تر نسبت به قبل داری.هیچ چیزی به اندازه ی ورزش تاثیر مستقیم تو تغییر یافتن و قویتر کردن انسان چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ شخصیتی نداره.اینها همه

تجربه ی یک عمر زندگی بنده هست پس کوچکترین شکی به خودت راه نده و از همین الان شروع کن.همه چیز بستگی به اراده ی خودت داره.فعل خواستن توانستن است رو برای خودت صرف کن

اگر پیام کلّی حرفهای بنده رو گرفته باشی و عملیش هم کنی براحتی میدونی که نه تنها با مشکل حال حاضرت و بلکه با مشکلاتی به مراتب بزرگتر از اون در آینده چطور برخورد کنی و کنار بیای.

شاد و سلامت و سربلند باشید.
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 09-10-2015 در ساعت 11:35 PM
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21166
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نحوه نمیتونم گفتن .........

من روانشناس نیستم . اما یه بازرایابم.نحوه ی برخورد با آدمای مختلف یه جورایی تخصصمه..البته تو کار خودم...بگذریم
    دروغ فایده نداره . چند بار دیگه هم برو . . . سکوت زمانی که این جور ادما دارن حرف میزنن و منتظر جوابن به اونا میفهمونه که شما ازشون ناراحتین....این ناراحتی شما از اون سد شعورش رد میشه و به کودک درونش میرسه و ممکنه طرز برخوردش با شما تغییر کنه.
    این جور آدما با گفتو گویی که حول صحبت های اونها بچرخه یا بهتره بگم با دیدیی شبیه ب دید این گونه افراد اگر باهاشون برخورد کنیم تاثیر گذاری اصلاحیه خاصی روشون نداریم . باید برگردید به ریشه ی شخصیتی این دسته از افراد که چرا تو مرحله ی رشد کودکی به چنین آفرادی تبدیل شدن .
    بازم تکرار میکنم سکوتی سر سنگین و نگاه هایی سرد و بجا این دسته از ادم ها را یه تکانی میده . هرچی کم تر دهن به دهن بشین باهاشون بهتره . برخلاف اون چه که فکر میکنی این افراد احساسی تر هستند . وفقط با احساس میشه روشون تاثیر گذاشت
    pranc
    ویرایش توسط pranc : 08-28-2015 در ساعت 09:49 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد