نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: ازبین بردن آثار بد ذهنی از ذهن فرزند

1100
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21207
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ازبین بردن آثار بد ذهنی از ذهن فرزند

با سلام و روز بخیر
    همسرم استاد دانشگاه دارای مدرک دکتری 40 ساله بسیار بددهن ،پرخاشگر ،زود رنج و در برخی موارد فریاد های بسیار بلند و ترسناک و حتی کتک کاری می کنه
    همیشه از طرف من و حتی کسانی که می شناسنش این نگرانی مطرح است حرفی نزنند که به ایشان بر بخوره و قهر بکنه
    در دوران نوجوانی مادرش رو از دست داده و تجربه ازدواج و طلاق پدرش بعد از مرگ مادرش را داشته.ظاهرا در زمان حیات مادرش پدر و مادرش اصلا رابطه خوبی نداشتند .من هیچ کدام از این مطالب رو نمی دونستم تا 2 سال بعد از ازدواج ،همسرم در ظاهر بسیار انسان منطقی ماخوذ به حیا و مثبتی و هیچکس به ویژه غریبه تر ها فکر می کنند که ایشان بسیار انسان عالی و ایده الی است .ما 13 ساله ازدواج کردیم در این مدت ایشان رفتار کاملا سینوسی داشتند و من فقط به خاطر پدر و مادرم تمام تلاشم رو کردم همه چیز مخفی باشه ولی ظاهرا خانواده من متوجه رفتار دوگانه ایشان شده اند .ولی همه موارد را تحمل کردم الان فرزندی 4 ساله دارم که تمام مدت شاهد رفتار کاملا متغیر پدرش هست و چند بار شاهد مشاجره ما بوده و به من می گه بابا اذیت می کنه ما بریم از خونه .من فقط سعی می کنم توضیح بدم بهش .
    سوال:
    1.من هیچ نیاز مالی به همسرم ندارم و تنها سد و مانع جدا شدن من از همسرم فرزندمه (در گذشته بیماری پدر و مادرم وتاثیرات جدایی من بر اونها...).آیا جدا بشم؟
    2.اگر قرار بر زندگی با همسرم باشه چه کمکی به فرزندم می تونم بکنم این رفتارها روی اون اثر نذاره.؟
    3.من می تونم تحمل کنم البته به قیمت ایجاد شدن تن خستگی روحی و جسمی ،آیا فرزندم هم باید تحمل کنه؟آیندش چی می شه؟اینکه دور تسلسل ،همسر من تحت تاثر خانوادش و فرزند من هم همینطور و فرزندان اون در آینده...؟
    بسیار ممنون و سپاسگزارم
    لطفا من را راهنمایی فرمایید
    ویرایش توسط امید زندگی : 08-31-2015 در ساعت 02:22 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21207
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازبین بردن آثار بد دهنی و کتک کاری شوهر از ذهن پسرم

لطفا پاسخ دهید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

من دوستان و دعوت میکنم به تایپکتون کمکتون کنند
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام.

جواب شما رو فقط اینطوری میتونم بدم که:از دست شما به تنهایی کاری برنمیاد

درواقع کسی که باید تلاش کنه و اصلاح بشه همسر شما هست.

بنابراین تو موقعیت و فضای مناسب از ایشون بخواید که برای مشاوره حضوری به متخصص رجوع کنن.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18372
    تشکـر
    182
    تشکر شده 55 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام ممنون که مطالب جالبی بود اول هیچ وقت تصمیم جدایی را نگیریدچون جداهم بشیدوفرزندتون راپیش خودتونم ببرید قانون اجازه میده باید ایشان فرزندشون را ببیننداین یک بعدش و بعد دیگش وقتی فکر جدایی بیافتی دبگه انرژیتان نابود مبشه.اما توصیه من اینه به استاد گرامی سخت نگیری و مشکلاتشو پیداکنی حالا چه خودتون چه با مشاورببینید از چی نارحته وهمیشه لهجه زیبا اینجور ادما رو فریب ومجذوب میکند سعی کن کاری بدون خاسته ایشون انجام ندی این ادما همه اطلاعات را کامل میخان واسه اون نارحت نشن بالفظی زیبا همه چی رابهش بگید وسعی کنید کمتر تو خونه بمونید واگه هم موندید مث یک مقام بالا ازش پذیرایی کنی این رازی بود که من استادخودم ازین طریق نظرشو جذب کردم الانم سالهاست منودوس داره درحالیکه کسی نمیتونه باهاش کل کل کنه من حتی گازشم میگیرم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19529
    تشکـر
    30
    تشکر شده 50 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوست خوبم والا با این اوضاع فک کنم شما امنیت جانی هم نداشته باشی خب بهتره با کمک یک مشاور خوب تصمیم درستی واسه زندگیت بگیری. بنظرم اول سعی کن باهاش حرف بزنی ازش بخوای رفتاراشو تغییر بده و همهی تلاشتو واسه ارامش زندگیت انجام بدی ولی اگ نشد با اینکه دوسندارم بگم ولی جدایی راه حل آخره . بقول خودتون شاید شما ب عنوان ی زن فداکار ب سختی بتونی تحمل کنی ولی تاثیرات بدی ک روی فرزندت میزاره در اینده ممکنه جبران ناپذیر باشه .

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19529
    تشکـر
    30
    تشکر شده 50 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim777 نمایش پست ها
    سلام ممنون که مطالب جالبی بود اول هیچ وقت تصمیم جدایی را نگیریدچون جداهم بشیدوفرزندتون راپیش خودتونم ببرید قانون اجازه میده باید ایشان فرزندشون را ببیننداین یک بعدش و بعد دیگش وقتی فکر جدایی بیافتی دبگه انرژیتان نابود مبشه.اما توصیه من اینه به استاد گرامی سخت نگیری و مشکلاتشو پیداکنی حالا چه خودتون چه با مشاورببینید از چی نارحته وهمیشه لهجه زیبا اینجور ادما رو فریب ومجذوب میکند سعی کن کاری بدون خاسته ایشون انجام ندی این ادما همه اطلاعات را کامل میخان واسه اون نارحت نشن بالفظی زیبا همه چی رابهش بگید وسعی کنید کمتر تو خونه بمونید واگه هم موندید مث یک مقام بالا ازش پذیرایی کنی این رازی بود که من استادخودم ازین طریق نظرشو جذب کردم الانم سالهاست منودوس داره درحالیکه کسی نمیتونه باهاش کل کل کنه من حتی گازشم میگیرم
    اره موافقم شماتلاشتو بکن اشاالله جواب میده

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ازبین بردن آثار بد دهنی و کتک کاری شوهر از ذهن فرزند

نقل قول نوشته اصلی توسط امید زندگی نمایش پست ها
    با سلام و روز بخیر
    همسرم استاد دانشگاه دارای مدرک دکتری 40 ساله بسیار بددهن ،پرخاشگر ،زود رنج و در برخی موارد فریاد های بسیار بلند و ترسناک و حتی کتک کاری می کنه
    همیشه از طرف من و حتی کسانی که می شناسنش این نگرانی مطرح است حرفی نزنند که به ایشان بر بخوره و قهر بکنه
    در دوران نوجوانی مادرش رو از دست داده و تجربه ازدواج و طلاق پدرش بعد از مرگ مادرش را داشته.ظاهرا در زمان حیات مادرش پدر و مادرش اصلا رابطه خوبی نداشتند .من هیچ کدام از این مطالب رو نمی دونستم تا 2 سال بعد از ازدواج ،همسرم در ظاهر بسیار انسان منطقی ماخوذ به حیا و مثبتی و هیچکس به ویژه غریبه تر ها فکر می کنند که ایشان بسیار انسان عالی و ایده الی است .ما 13 ساله ازدواج کردیم در این مدت ایشان رفتار کاملا سینوسی داشتند و من فقط به خاطر پدر و مادرم تمام تلاشم رو کردم همه چیز مخفی باشه ولی ظاهرا خانواده من متوجه رفتار دوگانه ایشان شده اند .ولی همه موارد را تحمل کردم الان فرزندی 4 ساله دارم که تمام مدت شاهد رفتار کاملا متغیر پدرش هست و چند بار شاهد مشاجره ما بوده و به من می گه بابا اذیت می کنه ما بریم از خونه .من فقط سعی می کنم توضیح بدم بهش .
    سوال:
    1.من هیچ نیاز مالی به همسرم ندارم و تنها سد و مانع جدا شدن من از همسرم فرزندمه (در گذشته بیماری پدر و مادرم وتاثیرات جدایی من بر اونها...).آیا جدا بشم؟
    2.اگر قرار بر زندگی با همسرم باشه چه کمکی به فرزندم می تونم بکنم این رفتارها روی اون اثر نذاره.؟
    3.من می تونم تحمل کنم البته به قیمت ایجاد شدن تن خستگی روحی و جسمی ،آیا فرزندم هم باید تحمل کنه؟آیندش چی می شه؟اینکه دور تسلسل ،همسر من تحت تاثر خانوادش و فرزند من هم همینطور و فرزندان اون در آینده...؟
    بسیار ممنون و سپاسگزارم
    لطفا من را راهنمایی فرمایید
    به طور کلی خاطرات ثبت شده در ذهن ، چه شیرین و تلخ خواسته و ناخواسته منشأ بسیاری رفتارهای آینده ما می گردد .

گاهی این خاطرات مفید و حتی باعث حفظ جان افراد می گردد و برخی از خاطرات تلخ آزار دهنده و گاهی مانع انجام امور روزمره فرد در زندگی می شوند .

بسیاری از خاطرات دوران کودکی ما منشأ رفتارهای دوره های بعدی زندگی ما هستند که در ضمیر ناهشیار ما قرار داشته و تاثیر گذار در شخصیت و رفتار ما می گذارد.

چه بسا پدر و مادر هایی که به دلیل خاطرات گذشته رفتارهای خوبی با خود و فرزندانشان ندارند و خود نیز نمی دانند که رفتار آنها منشاء در آسیب های دوران کودکی آنها دارد.ب
    چند راه کار برای مهار خاطرات بد

۱٫ دیدن نقاط مثبت خاطرات و تقویت آن با نوشتن و یاد آوری کردن و پررنگ کردن هر خاطره ای هر چند بد می تواند نقطه مثبتی داشته باشد و یا درس عبرت و یک هشیاری و آگاهی برای آینده باشد.

۲٫ جایگزینی افکار منفی با افکار مثبت ، کار ساده ای نیست که شخص خودش بخواهد آنرا انجام دهد به دلیل اینکه یک تمرکز بسیار قوی می خواهد

اما می توان بوسیله “ریلکس کاربردی” و یا “هیپنوتیزم بیدار” طی چند جلسه توسط هیپنوتراپیست متخصص انجام داد و با دیدن آموزش “خود هیپنوتیزم” کنترل خاصی روی افکار خود داشت .

معمولاً انسان ها از خاطرات خوب خود در صورت (سلامت روان) لذت برده و از خاطرات منفی فرار می کنند. هر فردی خاطرات منفی خود را که باعث یاد آوری و احساس ناخوشایند می شود را می شناسد.

با توجه به مقدمه مذکور افراد باید تمرین کنند که هنگام هجوم خاطرات بد و منفی گذشته یکی از کارهای زیر را انجام دهند و هرروز آن را تمرین کنند:

الف) عدم پرورش افکار منفی و تغییر موقعیت فیزیکی و قطع سریع افکار

ب) فریاد زدن واژه بس کن بصورت ذهنی باز خورد منفی افکار و ایجاد حالت تنبیه برای افکار که آمار ورود به ذهن را به شدت کاهش می دهند.

ج) جایگزین کردن فکر منفی با مثبت

د) اهمیت ندادن و عدم دقت به افکار منفی

۳٫ از بین بردن تمام آثار بیرونی از آن خاطره و یا پنهان کردن آن حتی عدم عبور از مکانی که آن خاطره را زنده کند تا مدتی

۴٫ برای اینکه بتوانید قدرت تمرکز شما و اینکه بتوانید به راحتی تمرکز و توجه خود را از فکر و خاطره منفی به خاطره مثبت انتقال دهید باید این مهارت را آموزش و تمرین نمائید:

۱- آموزش خود هیپنوتیزم را فرا بگیرید و نسبت به انجام آن ممارست و اقدام نمائید و ازاین تکنیک بهره بگیرید :

یک تابلو نقاشی یا یک تصویر زیبا را در یک ساعتی که آرام هستید و سرتان خلوت هست، جلوی خود قرار دهید بعد دقیقاً آنچه را که می بینید روی دفترچه بنویسید

از تمام جزییات حتی نوع درختی که بطور مثال در تابلو می بینید این کار را هر روز نیم ساعت تا یک ساعت تمرین کنید تا مهارت کنترل ذهن را یاد بگیریید و از این مهارت برای کنترل فکر هر موقع که بخواهید استفاده کنید.

به هر حال گذشته بخشی از زندگی ما است و قرار نیست آن را فراموش کنیم اما همانگونه که شما اشاره نمودید اگر به طور افراطی در گذشته غرق شویم جز فرصت سوزی ثمره دیگری برای ما به دنبال نخواهد داشت.

و با رفتارهای خوب میتونید اثرات بد رفتارهای گذشته رو کمرنگ تر کنید

به اعتقاد روانشناسان اگر کسی در گذشته زندگی کند مبتلا به افسردگی و اگر کسی در آینده زندگی کند مبتلا به اضطراب خواهد شد لذا توصیه و تاکید آنها برای یک زندگی موفق به زندگی در حال یا “اینجا و اکنون ” است.

در شعری که برخی بزرگان به امام علی (علیه السلام) نسبت داده‌اند می خوانیم: « آنچه گذشت، از دست رفت و آنچه می‌آید کجاست؟ برخیز و فرصت میان دونیستی را دریاب.»

لذا شایسته است بیش از پیش به این حقیقت توجه کنید و در سایه آن به این واقعیت برسید که برخی از امور در حیطه اختیار ما انسانها نیست از جمله رفتن به گذشته و…

ولی توجه داشته باشید که جبران گذشته را می توان عملی ساخت به شرط اینکه گذشته را آینه ای برای تشخیص مسیر امروز و فردایمان قرار دهیم و همواره امیدوار باشیم.

به این حقیقت توجه داشته باشید باغوطه ور شدن در گذشته نه تنها گذشته را دوباره درک نمیکنید بلکه فرصتها را نیز از دست می دهید و فردا و آینده نیز افسوس چنین گذشته ای و فرصتهای از دست رفته آن را می خورید.

به یاد داشته باشید که امروز همان گذشته فرداست. پس قدر آن را بدانید.

پس در آینده نیز زندگی نکنید اما به آینده امیدوار باشید. همانطور که گفته شد زندگی در گذشته و آینده تشویش را به دنبال دارد و سبب از دست رفتن فرصتها می شود و نتیجه از دست دادن فرصت چیزی جز غم واندوه نیست

« از دست دادن فرصت غم وغصه را به دنبال دارد»

لذا از گذشته به عنوان یک تجربه برای امروز و فردای خود استفاده کنید. ضمن اینکه نه من و نه شما دارای علم غیب نیستیم و از آینده و حوادث آن بی خبریم چه بسا در آینده حوادثی را شاهد باشیم

که تصورش را هم نمی کردیم و ما نباید هیچگاه ناامید شویم از اینرو برای خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی را تعریف و مشخص نمایید و انرژی خود را بر رسیدن به این اهداف متمرکز سازید

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد