نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: شغل مناسب اما ......

526
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20623
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شغل مناسب اما ......

با سلام
    من تو یه دفتر پیشخوان دولت (پست بانک ) مشغول به کارم تقریبا بیشتر از یک سال هست
    عمده ترین مشکلی که دارم اعصابمه که توانایی کنترلش رو اصلا ندارم که باعث رنجوندن مشتریان در اکثر مواقع داره
    به قولی میشه گفت بعضی وقتا حوصله ی مشتری رو ندارم شاید دلیلشم بخاطر کارمزدای کمتری که میگیریم یعنی منظورم مثلا : هر قبض پرداختی 200تومن یا هر شارژ20 تومن که واقعا کم هستش برای شهر کوچکی
    و مشکلات داخل خونم
    خلاصه میخوام اولا بهم بگید که چجوری میتونم با تمامی مشکلات خودمو کنترل کنم بعضی وقتا مشتری وقتی سوالی میکنه با ناراحتی جواب میدم انتظار دارم جوابشو بدونه که انتظار نادرستی هست
    و بعد همونجور که می دونید یکی از بانک های دولتی کشور هستش / برای جذب منابع پولی افراد خاص باید چکار کنم ؟ چجوری جذبش کنم یا اصلا افراد خاص ؟" چجوری درآمد زایی کنم ؟

2. کاربران زیر از 72111165 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شغل مناسب اما ......

نقل قول نوشته اصلی توسط 72111165 نمایش پست ها
    با سلام
    من تو یه دفتر پیشخوان دولت (پست بانک ) مشغول به کارم تقریبا بیشتر از یک سال هست
    عمده ترین مشکلی که دارم اعصابمه که توانایی کنترلش رو اصلا ندارم که باعث رنجوندن مشتریان در اکثر مواقع داره
    به قولی میشه گفت بعضی وقتا حوصله ی مشتری رو ندارم شاید دلیلشم بخاطر کارمزدای کمتری که میگیریم یعنی منظورم مثلا : هر قبض پرداختی 200تومن یا هر شارژ20 تومن که واقعا کم هستش برای شهر کوچکی
    و مشکلات داخل خونم
    خلاصه میخوام اولا بهم بگید که چجوری میتونم با تمامی مشکلات خودمو کنترل کنم بعضی وقتا مشتری وقتی سوالی میکنه با ناراحتی جواب میدم انتظار دارم جوابشو بدونه که انتظار نادرستی هست
    و بعد همونجور که می دونید یکی از بانک های دولتی کشور هستش / برای جذب منابع پولی افراد خاص باید چکار کنم ؟ چجوری جذبش کنم یا اصلا افراد خاص ؟" چجوری درآمد زایی کنم ؟

دوست عزیز خیلی از افراد موفق امروز شاید کارهای خیلی " های تک " نداشتن ولی فقط یک چیز رو داشتن و اونم اخلاق خوب و رفتار مناسب با مشتریه

باید بدونید این کار فقط یک واسطه است برای اینکه روزی شما برسه و اخلاق نیکوی شما میتونه افراد رو به شما جلب کنه طوری که یک فرد برای پرداخت به سمت شما بیاد

در این مورد تنها موردی که تاثیر زیادی داره اینه که شما خوددار باشید ... بدونید که کسی که روزی شمارو میده مردم نیستند و خداست

برای کنترل عصبانیتتان آماده‌اید؟ با این 10 نکته شروع کنید.

1 - وقفه بیندازید
    تا 10 شمردن فقط برای بچه‌ها نیست. قبل از اینکه در یک موقعیت پیچیده واکنش نشان دهید، چند لحظه صبر کنید، نفس عمیق بکشید و تا 10 بشمرید. کُند کردن واکنش می‌تواند کمکتان کند اعصابتان آرام‌تر شود. در صورت لزوم، کمی از فرد یا موقعیت مورد نظر دور شوید تا کمی عصبانیتتان فروکش کند.

2 - وقتی آرام شدید، عصبانیتتان را بروز دهید
    به محض اینکه توانستید خود را کنترل و درست فکر کنید، ناراحتی و عصبانیتتان را به طریقی قاطع اما غیرمقابله‌ای ابراز کنید. نگرانی‌ها و نیازهایتان را واضح و مستقیم بیان کنید، بدون اینکه بخواهید کسی را ناراحت یا کنترل کنید.

3 - ورزش کنید
    فعالیت فیزیکی می‌تواند راه خروجی احساسات باشد، مخصوصاً اگر در حال انفجار هستید. اگر احساس می‌کنید عصبانیتتان شدیداً بالا رفته است، به پیاده‌روی یا دو بروید یا زمانی را به انجام فعالیت فیزیکی موردنظرتان اختصاص دهید. فعالیت‌جسمانی موادشیمیایی مختلفی را در مغز فعال می‌کند که باعث می‌شود احساس شادی بیشتری داشته و خیلی بیشتر از قبل احساس آرامش کنید.

4 - قبل از حرف زدن فکر کنید
    در آن لحظه که از عصبانیت داغ کرده‌اید، خیلی راحت اتفاق می‌افتد که چیزی به زبان بیاورید که بعد احساس پشیمانی کنید. قبل از اینکه حرفی بزنید، زمانی وقت صرف کنید تا هم خودتان خوب فکر کنید و هم اجازه دهید افراد دیگر درگیر در آن موقعیت خوب فکر کنند.

5 - راهکارهای ممکن را مشخص کنید
    به جای اینکه روی موضوعی که عصبانیتان کرده تمرکز کنید، به این فکر کنید که چطور می‌توانید آن مشکل را حل کنید.

اتاق نامرتب فرزندتان عصبانیتان کرده است؟ در آن را ببندید. آیا همسرتان هر شب برای شام دیر به خانه می‌رسد؟ برنامه شام را عقب‌تر بیندازید — یا توافق کنید که خودتان چند روز هفته را به تنهایی شام بخورید. به خودتان یادآور شوید که عصبانیت هیچ چیز را حل نمی‌کند و فقط ممکن است همه چیز را بدتر کند.

6 - جملات "من" دار استفاده کنید
    برای جلوگیری از انتقاد کردن و تقصیر را به گردن کسی انداختن — که ممکن است فشار موقعیت را بیشتر کند —برای توصیف وضعیت از جملات "من" دار استفاده کنید. محترمانه و مشخص صحبت کنید. مثلا به جای اینکه بگویید، "تو هیچ وقت در کارهای خانه به من کمک نمی‌کنی"، بگویید، "من ناراحتم که بدون اینکه به من برای جمع کردن ظرف‌ها کمک کنی، میز غذا را ترک کردی."

7 - کینه به دل نگیرید
    بخشش ابزار بسیار قدرتمندی است. اگر اجازه دهید عصبانیت و سایر احساسات منفی، احساسات مثبت را در شما از بین ببرد، خواهید دید که غرق در تلخی حس بی‌انصافی می شوید. اما اگر بتوانید کسی که عصبانیتان کرده را ببخشید، هر دوی شما می‌توانید از آن موقعیت درس بگیرید. واقعبینانه نیست که انتظار داشته باشید همه درست همانطور که شما دوست دارید رفتار کنند.

8 - برای از بین بردن فشار موقعیت، از شوخ طبعی استفاده کنید
    شوخی کردن می‌تواند کمی از فشار را کم کند. البته منظور ریشخند و مسخره کردن نیست چون می‌تواند به احساسات طرف مقابل آسیب زده و همه چیز را بدتر کند.

9 - مهارت‌های تمدد اعصاب را تمرین کنید
    وقتی از کوره در می‌روید، مهارت‌های تمدد اعصاب را وارد کار کنید. تمرینات تنفس عمیق، تجسم یک صحنه آرامش‌ بخش، تکرار یک کلمه یا جمله تسلی‌ بخش می‌تواند کمکتان کند. همچنین می‌توانید به موسیقی گوش دهید، در دفترخاطراتتان بنویسید یا چند حرکت یوگا انجام دهید.

10 - بدانید چه زمان باید کمک بگیرید

یاد گرفتن کنترل عصبانیت برای همه سخت است. اگر عصبانیتتان خارج از کنترل به نظر می‌رسد، می‌توانید کمک بگیرید تا کاری نکنید که بعد پشیمان شوید یا به اطرافیانتان صدمه بزنید.

کلاس‌های کنترل اعصاب یا یوگا و همچنین مشاوره گرفتن از یک روانشناس می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد.

کلاس‌های کنترل عصبانیت به شما کمک می‌کند تا

• یاد بگیرید عصبانیت چیست

• بفهمید چه چیزهایی عصبانیت را در شما تحریک می‌کند

• علائم عصبانی شدنتان را بشناسید

• یاد بیگرید به عصبانیت و ناراحتیتان به طریقی سالم واکنش دهید

• احساسات پنهان خود مثل ناراحتی یا افسردگی را بشناسید

اگر کسی اعصاب خود را کنترل کند، دیگر خشمگین و عصبانی نمی شود، که از آن در آیات و روایات به "کظم غیظ" تعبیر شده است. خداوند متعال یکی از مهم ترین ویژگی های انسان های الاهی و پارسا پیشه را کظم غیظ و عفو از مردم می شمارد و می فرماید: "مؤمنان در هنگام عصبانیت خشم خود را فرو می برند و از خطای مردم در می گذرند و خدا نیکوکاران را دوست دارد".

راه های مهم کنترل اعصاب، غضب و خشم عبارت اند از:

1. پناه بردن به خدا

2. وضو گرفتن با آب سرد

3. دور کردن اسباب خشم و عصبانیت، از خود

4. صبر

5. دعا و نیایش

6. نماز و یاد خدا

صبر، دعا و نیایش، نماز و یاد خدا و توبه ازعواملی هستند که در ایجاد آرامش و س************ و طمأنینه، تأثیر بسزایی دارند و در باره نماز باید گفت که نماز که یاد خداست احیاگر روح و روان است و باعث رفع نگرانى‏ها و اضطراب‏ها و آرامش انسان مى‏گردد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20623
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا راهکار های خوبی هستند ممنون
    ولی در مورد جذب افراد خاص یا عام چیزی نفرمودید (امور بانکی )

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20623
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

این 10 نکته که فرمودید رو مو به مو انجامشون میدم تا بتونم خودمو کنترل کنم واقعا ممنونم از راهنماییتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد