نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مشکلات شغلی

806
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13785
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلات شغلی

سلام 24سالمه.لیسانس مدیریت گردشگری.به خاطر شرایطم نتونستم تو رشته خودم فعالیت کنم.با کمک همسرم کافی نت باز کردم.حدود 6 یا 7 ماه میگذره.اما اوضاعم خرابه.خیلی هزینه نکردم.همش سه تا سیستمه با یه پرینتره 3کاره.جواز کسبم ندارم چون پول ندارم.این چند ماه درآمد زیادی نداشتم .ماهی 150اجاره میدم.جای مغازمم بده.تو یه گذره.فک میکردم جواب بده.اما نشد.از شانسم یه هفته بعد از من یه دفتر پیشخوان دو کوچه اونورتر باز شد .هرچند اون از من بدتره از لحاظ مشتری.
    دلم میخواد جامو عوض کنم.هنوز 6ماه از وقتم مونده.پول ندارم جای بهتر بگیرم رهن ام کمتره.یه ماه پیش عروسی کردم.نزدیک 2 هفته نبودم.حالاکه اومدم اوضاع خرابتر از قبله.تو اجارم موندم.شهریورم داره تموم میشه.
    چیکا رکنم که کارم رونق بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یکی راهنماییم کنه......

2. کاربران زیر از fariba293 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : نمیخوام کم بیارم..خدایا کمکم کن..........

شاهد ورشكستگي و پايان تجارت يك شركت بودن، بسيار سخت است. 10 دليل اصلي ورشكستگي در كسب و كارهاي كوچك به شرح زير است :

1ـ فقدان سرمايه كافي پول مي تواند علت اصلي تمام ورشكستگي ها در تجارت باشد. صاحبان كسب و كارهاي كوچك بايد تخمين بزنند كه به چه مقدار پول نياز دارند تا بتوانند كار خود را راه اندازي كنند. آن را خوب اداره كرده و سپس در سطح خوبي نگه دارند و به عنوان يك شركت بازرگاني موفق خود را مطرح كنند.

نورمن اسكاربورو استاد تجارت در كالج Presbyterian در كاروليناي جنوبي مي گويد:
    "زماني كه سرمايه كافي نداريد و با فقدان سرمايه روبرو مي شويد، اين موضوع مي تواند خود شروع يك حركت مارپيچي نزولي باشد كه شما نمي توانيد از آن جلوگيري كنيد."

2ـ به جريان انداختن ضعيف نقدينگي
    هنگامي كه نقدينگي نتواند هزينه ها و ديگر مخارج را جبران كند، حتي مشاغلي كه مراحل نخستين رشد خود را طي كرده اند، نيز سقوط مي كنند.
    مراقب نرخ سوخته (rate burn) باشيد. اين اصطلاح را شركتهاي دات كام ابداع كرده اند براي آگاهي از اينكه چه مقدار از نقدينگي به هدر رفته يا به اصطلاح سوخت شده است، اسكاربورو مي گويد : "نقدينگي تنها چيزي است كه واقعا ارزش دارد."

3ـ برنامه ريزي نامناسب و ناكافي
    عدم برنامه ريزي صحيح در واقع، علت مشكلاتي از قبيل فقدان سرمايه كافي و جريان انداختن ضعيف نقدينگي است.
    بايد يك برنامه كاري منسجم را با در نظر گرفتن تمام امور مالي، بازاريابي، رشد و ديگر موارد خاص در نظر بگيريد. مي تواند بسيار زمان بر باشد، زيرا يك برنامه ريزي صحيح و مناسب هفته ها يا ماهها تلاش نياز دارد. عقايد و نظرات شما زماني كارساز خواهد بود كه با برنامه ريزي صحيح جلو برويد. در غير اين صورت در آخر كار، سرمايه شما به هدر خواهد رفت.

4ـ در نظر نگرفتن رقابت
    نظرات منحصر بفرد را بندرت مي توان يافت. بسيار مهم است كه بتوانيد بهره برداري لازم را از كار خود بنماييد.
    اسكاربورو مي گويد : "بسياري از صاحبان تجارت، كسب و كار خود را مشابه و همانند ديگران انجام مي دهند. اطمينان حاصل كنيد كه در كار شما چيزي منحصر بفرد و متفاوت از ديگر رقبا وجود دارد."

5ـ بازاريابي ضعيف
    آيا مشتريان شما از فعاليتها و كيفيت كالاي شما رضايت لازم را دارند ؟ ضروري است كه استراتژي بازاريابي خود را توسعه دهيد تا دريابيد كه چه كساني و به چه علتي مشتريان شما هستند. اطمينان حاصل كنيد كه استراتژي بازاريابي شما، مشتريان بيشتري را به سوي شما جذب مي كند و به اين ترتيب، شما را از ديگر رقبا متمايز خواهد كرد.

6ـ نداشتن انعطاف پذيري لازم
    صاحبان كسب و كارهاي كوچك مي دانند كه يك رقيب بزرگتر با ميزان نقدينگي بالاتر و تعداد كارمندان بيشتر، مي تواند رقيبي بسيار جدي براي آنها باشد. هرگز فراموش نكنيد كه انعطاف پذير باشيد. كالا، روند فعاليت و بازاريابي خود را به گونه اي تطبيق دهيد كه بتوانيد با رقباي بزرگ رقابت كنيد.

7ـ ناديده گرفتن قدم بعدي
    اجازه ندهيد روند حركت كاري شما كند و آهسته شود مطمئن شويد كه شما و كارمندانتان بر روي حمايت و دادن خدمات به مشتري، تأكيد لازم را مي كنيد.

8 ـ سعي در انجام دادن تمام امور بطور كامل و بي عيب و نقص
    اكثر بازرگانان از ذكاوت لازم براي كار و تجارت برخوردارند. اما اداره كردن يك كسب و كار كوچك، پيچيدگيهاي خاص خود را دارد. سعي نكنيد كه همه كارها را خودتان انجام دهيد و بخواهيد كه تمام كارها كامل و بدون نقص انجام شود. اگر مي خواهيد دانش و آگاهي خود را در مورد كارتان افزايش دهيد، كتابهاي تخصصي در اين زمينه را بخوانيد و حتما با يك كتابدار خوب مشورت كنيد.
    هنگام پيش آمدن مشكلات حقوقي، به جاي تكيه بر دانش شخصي خود، سعي كنيد از يك وكيل مجرب كمك بگيريد. توصيه مي شود يك وكيل وارد به امور تجارت و بازرگاني براي امور حقوقي شركت خود داشته باشيد.

9ـ رئيس در حد عالي، كارمندان در حد معمولي
    نمونه هايي از ورشكستگي برخي از شركتها حاكي از اين است كه چگونه يك كسب و كار موفق و منسجم كه صاحب آن بسيار آگاه و علاقه مند به شغل خود است و معلومات وي در زمينه كاري اش در سطح عالي است، با داشتن كاركناني بي تجربه و بي انگيزه مي تواند سقوط كند و دچار ورشكستگي شود. اطمينان حاصل كنيد كه حتما كاركنان شما هم از دانش و مهارتهاي لازم برخوردار هستند.

10ـ رشد كنترل نشده
    يك تجارت كوچك كه خيلي ساده و سريع رشد مي كند، مي تواند موجبات ورشكستگي خود را فراهم آورد.
    اگر توليد كالاي شما همگام با تقاضاي لازم در بازار نباشد، رشدي كه شما به عنوان صاحب تجارت توقع داريد و از آن خشنود هستيد، مي تواند موجوديت تجارت و سرمايه شما را تهديد كند. سعي كنيد به رشد مورد نظر و پيش بيني شده در برنامه هاي خود برسيد. اطمينان حاصل كنيد كه هرگز كنترل رشد تجارت و كسب و كارتان از دستتان خارج نشود.
    منبع:مجله پیام فردا
    10 دلیل ورشکستگی کسب و کارهای کوچک

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13785
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسیی که جواب دادید اینا الان یعنی چی؟
    چون پول ندارم برم بمیرم ؟ببخشید که اینجوری حرف میزنم .
    اما پس من چیکار کنم.دعاکنید خدا کمکم کنه.واسه خدا که کار نشد نداره.خدایاااااااااااااا
    بازاریابی رو بفکرش هستم دوباره تبلیغات بزنم و پخش کنم.کارم بد نیست.مشتری رو لنگ نمیذارم.خوش رو هستم.اما ............

5. کاربران زیر از fariba293 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19044
    تشکـر
    504
    تشکر شده 119 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    9

خوش بحالتون
    کافینتتون تو کدوم شهره؟
    من خیییلی دوس دارم که یه کافینت یا خدمات کامپیوتری بزنم

بهترین کار اینه که برید به موسسات آموزشی که اطراف مغازتون هست و یه سری تراکت بدید بهشون که صاحب تراکت با ارائه دادن اون بتونه مثلا 10% تخفیف بگیره
    و اینکه حتما خدمات + قیمت اونها رو روش بزنید و زیرش بنویسید با ارائه این تراکت از 10% تخفیف بهره مند بشید
    یا به دانش آموزا و دانشجو ها با ارائه کارت تخفیف بدید
    با این کارا مشتری دائمی برا خودتون درست میکنید

اگه چیز دیگه ای به ذهنم رسید میگم
    امضای ایشان
    .:: هاستیک ::.
    .:: WwW.HosTick.iR ::.

الهی..،نگاهی...

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13785
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی پیشنهادات جالب بودن.و مفید .با شروع مدارس ودانشگاه به کارم میاد.مرسی

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13785
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

راستی یادم رفت.تو یکی از شهرستان های تهرانم.شهرستان بهارستان

9. کاربران زیر از fariba293 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکلات شغلی

منظورم این نبود...ببخشید سو تفاهم شده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد