نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل با اخلاق شوهرم

825
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21555
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل با اخلاق شوهرم

با سلام
    من 14 سال است که ازدواج کرده ام.در طول این مدت با حساس بودن رفتار شوهرم در کلیه امور زندگی ، کنار آمده ام.ولی دیگر نمی توانم اخلاق و رفتار های و کنایه های او را تحمل کنم .(من دو فرزند دختر14 ساله و پسر10 ساله دارم و خودم مهندس برق با سابقه کار 15 سال می باشم و از نظر فرهنگ خانواده می توانم بگویم بالاتر از فرهنگ خانواده شوهرم هستیم) شوهرم مدام می گوید تو فکر می کنی همه به جز خانواده خودت به تو ظلم می کنند در حالیکه آنقدر به مسایل جزئی گیر می دهد که ترجیح می دهم وقتی در خانه هستم بخوابم تا کمتر با او صحبت کنم.و هر موقع موضوع مهمانی ویا حتی دیدن خانواده ام می شود می گوید تودر خانواده برنامه ریزی نداری و حتی در مورد زمان وقت گرفتن ارایشگاه هم نظر می دهد ولی در مورد خانواده خود و قرارها و حتی رفت و آمد با خانواده خودش مشکلی نداریم و بحث برنامه ریزی نداریم.دیگر خسته شده ام و می ترسم با طلاق گرفتن بچه ها زیر نظر تربیت غلط او بزرگ شوند و این را نمی خواهم. جالب این است که حتی برای مرخصی گرفتن من هم نظر می دهد و می گوید تو تحت تکلف من هستی وباید من تصمیم بگیرم .وقتی هم می گویم برو روانشناس ،می گوید روانشناس برای تو لازم است نه برای من.وقتی می گویم لا اقل به زندگی خواهر هایت نگاه کن که در مسایل داخل خانه بدون دخالت شوهر تصمیم می گیرند می گوید تو مشکل داری .من به شوهری که اجازه هیچ کاری را برای من به عنوان خانم خانه نمی دهد علاقه ای ندارم و نمی دانم چکار کنم و از طرفی از بچه ها خیلی نگران هستم .لطفا مرا راهنمایی کنید .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21555
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکل با اخلاق شوهرم

لطفا مرا هرچه سریعتر راهنمایی فرمائید.من مشکل کاربر ghazal1 را نیز خواندم .موردی خیلی مشابه با من دارد. من هم به مشاوره رفته ام البته چند سال قبل ولی مشکل اساسی شوهرم این است که خیلی خودش وعقایدش را قبول دارد .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21555
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از همه کابران

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    5 مورد از شایع ترین عاداتی که در ازدواج های بد وجود دارد
    1 - خودخوری و همه چیز را درون خود نگاه داشتن

هر زوجی با چالش هایی روبه رو است اما اگر در مورد این مشکلات با همسرتان صحبت نکنید، تنش ناشی از این اختلاف زناشویی و فاصله پیدا کردن میان شما افزایش خواهد یافت. افرادی که در خانواده هایی بزرگ می شوند که در مورد بیان مشکل شان با دیگران به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده اند، به راحتی می توانند به نحوی سازنده با همسرشان صحبت کنند اما بسیاری از افراد در دوران کودکی، این مهارت های ارتباطی را نیاموخته اند و نیاز به ابزارهایی دارند تا بتوانند درباره موضوعات حساس به طریقی ایمن سخن بگویند.

چطور این مشکل را حل کنیممهارت های ارتباطی تان را بهبود بخشید. برای این کار می توانید به کتاب هایی که در این مورد نوشته شده اند، رو بیاورید. مشاوران ازدواج یک گزینه خوب دیگر است. البته باید توجه داشته باشید مشاور ازدواجی را انتخاب کنید که بتواند به طور موثری مهارت های ارتباطی را به شما بیاموزد.

2 - به حرف هم گوش ندادنهرکسی می خواهد حرف هایش شنیده شود اما همسران در ازدواج های دچار مشکل اغلب به نحوی درست و موثر به یکدیگر گوش فرا نمی دهند. هنگامی که درست به حرف های یکدیگر گوش نمی دهیم، با شنیدن یک کلمه تحریک می شویم و از ادامه بحث سرباز می زنیم. هنگامی که شخصی حرفش شنیده نمی شود احساس می کند در مورد خصوصی ترین بخش های خودش با دیگری سهیم نمی شود، زیرا نمی خواهد در معرض آسیب قرار گیرد. اما هنگامی آنها حس کنند که حرف های شان شنیده می شود، مکالمه عمیق تر می شود.

چطور این مشکل را حل کنیم
    با همسرتان به توافق برسید تا در نوبت های ۳ تا ۵ دقیقه ای بدون قطع حرف دیگری به سخنان او گوش کنید. هنگامی که شروع به شنیدن می کنید، دیدگاه جدیدی از همسرتان به دست می آورید.

3 - مقصر دانستن یکدیگردر ازدواج های ناشاد که افراد درگیر مشاجره های حل و فصل نشده و دلخوری های سرکوب نشده هستند اغلب به جای اینکه مسوولیت شان را قبول کنند، همسرشان را مقصر می دادند. اما مقصر دانستن طرف مقابل مشکلی را حل نمی کند با این کار تنها اختلافات بالا می گیرد.

چطور این مشکل را حل کنیمسعی کنید موضوع های اساسی را که واقعا بر سر آن نزاع دارید پیدا کنید. به عنوان نمونه آیا احساس می کنید حرف های شما شنیده نمی شود و مورد عشق و احترام همسرتان قرار ندارید. اگر در یافتن این موضوعات اصلی مورد اختلاف دچار مشکل هستید، از خودتان سوال کنید این اختلاف چه چیز و چه کسانی را به یادتان می آورد؟ هنگامی که متوجه شدید چه چیزی عامل این اختلاف است، می توانید الگوهای فکری و رفتاری تان را تغییر دهید.

4 - قدر یکدیگر را ندانستنیکی از شایع ترین مشکلات در ازدواج، ندانستن قدر همسر و کاهش حساسیت به نیازهای او در طول زمان است.شاید همسرتان دیگر هنگامی که از سر کار برمی گردید، به شما سلام نکند. شاید شوهر، دیگر از اینکه زن غذای محبوب او را برای شام پخته است، تشکر نکند. اما همه ما نیاز به تحسین و ابراز احساسات داریم. بدون اینها فرد شروع به احساس تنها بودن، نادیده گرفته شدن و قدرنشناسی می کند.

چطور این مشکل را حل کنیمبا دادن یک هدیه یا یک تشکر ساده سپاسگزاریتان را نسبت به همسرتان نشان دهید. برای بهبود رابطه تان وقت بگذارید، به عنوان نمونه قراری برای رفتن به یک رستوران بگذارید. ممکن است آنقدر نسبت به همسرتان دلخور و خشمگین باشید که سپاسگزاری او برایتان مشکل باشد. حتی اگر این چنین است توصیه این است که سپاسگزاری تان را انجام دهید. هر بار با انجام این کار دیوار دلخوری و خشم اندکی پایین می آید. همچنین با به یاد آوردن چیزهایی در همسرتان که زمانی دوست داشتید و گفتن آنها به او و چیزهایی در رفتار او که شما را آزار می دهد در یک زمان آرام، صمیمیت خودتان را با همسرتان بیشتر کنید.

5 - زود تسلیم شدندر بهبود دادن به روابط تان عجله نداشته باشید به خصوص اگر در این مورد تلاش کرده اید و نتوانسته اید به تنهایی ازدواج تان را بهبود بخشید.

چطور این مشکل را حل کنیمبه خودتان زمان بدهید. انتظار نداشته باشید دلخوری و بی اعتمادی به سرعت از بین برود. دست کم ۳ ماه وقت بدهید تا ببینید مشاوره با یک روان درمانگر یا به کار بستن توصیه ها از کتاب های بهبود روابط به ازدواج شما کمک می کند یا خیر. تغییر ممکن است به آهستگی رخ دهد. اما از این قدم های کوچکی که در این مسیر برداشته اید ، نگران نباشید. یک تغییر کوچک می تواند تاثیر بزرگی در شروع تغییر دادن یک الگوی ارتباطی باشد.
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

5. 3 کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد