نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: گوش سپردن به غیبت

1137
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    638
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

گوش سپردن به غیبت

سلام و روز بخیر ممنون از سایت خوبتون
    من مدتی در خوابگاه زندگی می کردم(خوابگاه خود گردان) 2 دوست پیدا کردم که اون دو تا هم اتاقی بودند با یکیشون(خانم آ) که 9 سال از من بزرگتر بود و آن موقع از نظر من دختر بسیار محترمی بود خیلی صمیمی شدم من 23 سال و ایشون 32 سال دارند ایشون از هم اتاقیش و محیط خوابگاه راضی نبود و همیشه به قول خودش از هم اتاقیش پیش من درد و دل می کرد من با هم اتاقیش هم که ایشون سه سال از من 3 سال بزرگتر هست بسیار دوست بودم اما بدگویی های خانم آ در رابطه با هم اتاقیش هیچ وقت روی رفتار من تاثیر نداشت ما سه تا با هم تفریح می رفتیم -خیلی از ساعات من در خوابگاه با این 2 می گذشت-من خودم هم اتاقی های خوبی نداشتم ولی با اینکه خانم آ از دوستمان بد می گفت من حتی یک کلمه از هم اتاقی های خودم نمی گفتم گاهی به من می گفت چرا تو حرف ها را توی دلت نگه می داری توام بگو... ایشان به اصطلاح از رفتارهای هم اتاقیش به ستوه آمده بود و از من خواست اگر مایلم با او خانه بگیریم پس از فکرهای زیاد و و و... تصمیم گرفتیم 3 تایی خونه بگیریم چرا که 2 نفری برایمان گران بود و دوست سوممان هم با اینکه یه سری اخلاق منفی داشت(که الان بعد از 4 ماه که با ایشان هم خونه ام متوجه شدم خیلی از این مسائل را که خانم آ می گفته نادرست بوده) اما مشکلات اجتماعی نداشت و دختر خانواده داری بود. خونه گرفتیم به لطف خدا و رابطه من با خانم آ عمیق و عمیق تر شده بود به شدت به او احترام می گذاشتم و حتی او را مامان خطاب می کردم-خب مدتی گذشت و من متوجه شدم این خانم حساسیت های بی جا دارد هر مسئله ای را به منظور می گرفت-اکثر اوقات عصبانی بود از همه دنیا شاکی بود...(با توجه به اینکه مادرم بیماری خفیف اعصاب دارد فهمیدم ایشان هم مشکلات عصبی دارند)3 ماه که گذشت من که مثل پروانه دور ایشان می چرخیدم با سکوت و نه بی احترامی فاصله گرفتم... و همین شد کینه ایشان به من... دعوای سختی از طرف ایشان رخ داد که باز هم با توجه به بی ادبی هایش خیلی مودبانه برخورد کردم-بعدش ایشان باز گله مرا به شدت پیش دوست دیگرمان برد که او از من دفاع کرده بود و به شدت طرف مرا گرفته بود... این شد که آ فکر کرد من درد و دل هایی که از دوستمان به من گفته بود را به دوستمان گقتم و تاکید داشت اینکا را کردم و خیلیییییی بابت این موضوع بد دهنی کرد باز هم کوتاه آمدم... رفت شهرستان با مادرش آمدند و باز توهین ها و من به مادرش گفتم فکر می کردم دختر شما حساس هست اما انگار موضوع دیگری ست- باز او و مادرش بسیار جلوی من از من پیش دوستمان بد گفتند که او جواب داد من چشم دارم رفتارها را دیدم چه می کنین... موفق نشد مرا پیش او خراب کند و الان هر سه توی یک خانه زندگی می کنیم که من با دوست سوممان توی یک اتاق و او تنها در اتاقی دیگر است- هر دو با او قهر هستیم و بد از اینکه این تهمت ها و توهین ها شد دوستم خواست حرفهایی که پشت سرش گفته شده را بگویم که بسیار سانسور شده و خیلی کم بعضی چیزها را گفتم که تنفرش را بر انگیخت(فکر کنم اشتباه کردم اما اینقدر به من توهین و تهمت زده شده بود که کمی برای تبرئه خودم پته خانم آ را روی آب ریختم) حالا خانم آ سعی در ارتباط با دوستمان و دوستی دوباره با اوست... به من با رفتارش بی احترامی می کند... من سکوت سکوت و سکوت می کنم چرا که اولا 9 سال از من بزرگتر است و ثانیا می ترسم حرف و جوابی تند بدهم که خدا راضی نباشد... چه کنم؟ به خدا پناه بردم... دچار شکستگی شخصیت شدم... اعتماد بنفسم پایین آمده... از درس خوندن و تمرکز 100 % افتادم... همش فکر می کنم چه ضعف رفتاری داشتم که اینقدر به من توهین شد چرا با اینکه مدتی با رفتارهای دوست مشترکمان مشکل داشت اینگونه به او توهین نکرد....!!؟ چه کردم؟ کجای کارم غلط بوده؟ شاید بیش از حد برای ایشان مایه گذاشته بودم و خیلیییی خارج از حد طبیعی به او احترام گذاشتم و به قولی پر رو شده چون دوست سوممان خیلی او را تحویل نمی گرفت... ذهنم به شدت در گیر شده...و فضای خونه برایم سنگین است. ممنون از اینکه حوصله به خرج دادین و این مطلب طولانی رو خوندین.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1215
    تشکـر
    21
    تشکر شده 56 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : گوش سپردن به غیبت

به نظر من بهتر بود هربار كه غيبت مى شنيديد عكس العمل نشان ميداديد مثلا طرف رو از اينكار نهى ميكرديد يا جواب ميدادى كه من بدى نديدم ودوس ندارم غيبتشو بشنوم سكوت همه جا خوب نيست! نبايد اين مسئله اينقدر روى زندكى وتحصيل شما تاثير بزاره اون خانم با بددهنى و توهين شخصيت خودشو نشون داده وشما كه مودبانه برخورد كرديد نبايد خودتو سرزنش كنى

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : گوش سپردن به غیبت

سلام به نظر من شما نه لازمه بیش از حد به کسی احترام بگذارید نه لازمه حتمن دوستانی از جمع هم اتاقیهاتان انتخاب کنید و انقدر با اونها صمیمی بشید که به خودشون اجازه بدن ذهن شمارو با افکار بیمارشون پر کنن و نه لازمه که انقدر در این مسئله پیش آمده غرق بشید که از هدف اصلیتون که بخاطرش زحمت دوری از خانواده و بسیاری از مشکلات دیگه رو تحمل می کنید غافل بشید . پیشنهاد میکنم با فراموش کردن این صمیمیتهای نابجا ذهنتون رو متمرکز هدف اصلی کنید . اصلا به چراییش فکر نکنید و فقط ازش عبرت بگیرید . موفق باشی .

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

4. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)