نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: ترس از آینده

2547
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21619
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question ترس از آینده

سلام
    من دختر 24 ساله ای هستم که توی زندگی خیلی تلاش میکنم ولی تلاش های که میکنم نتیجه نمیده حتی یه درصد با اینکه خیلی با هوشم و مهارت های زیادی دارم
    مثلا برای فوق لیسانس سه سال تموم درس خوندم ولی حتی مجاز هم نیومدم ! درس خوندن من مشکل نداشتا اصلا بعضی ها بودن نخوندن رفتن سر جلسه حداقل مجاز شدن
    کلی ضایع شدم
    کلی افسرده شدم
    کلی سرافکنده شدم
    و خلاصه کلی احساس ترس از آینده دارم
    قبولی از ارشد هدف من بود ولی نشد منم بیخیال شدم
    آینده چیه ؟ آیا واقعا آینده رو خود ما میسازیم ؟ یا شانسی میشه
    من مثبت نگر هستم ولی همیشه شکست خوردم
    نخندی ها امروز تصمیم گرفتم قهرمان تنیس بشم ولی میدونم مثل بقیه مواردی که در زندگی براش تلاش کردم بی نتیجه خواهد ماند
    با پسری آشنا شدم که خیلی هم منو میپسندید ولی تموم کرد نمیدونم چرا نخواست ادامه بده

خلاصه هم کلی قلبم شکسته

میترسم که هیچی نشم
    کلا به هر کاری دست میزنم بد میارم
    چندین ساله
    آخه چرا
    یعنی آینده من چی میشه

با این همه ضربه ای که خوردم نمیدونم چطوری به زندگی برگردم واقعا سخته قبلم شکسته همه تلاش هام به باد رفته
    ویرایش توسط نفی3 : 09-08-2015 در ساعت 08:47 PM

2. کاربران زیر از نفی3 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21619
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ترس از آینده

هیچکی نیس؟
    ویرایش توسط نفی3 : 09-08-2015 در ساعت 08:47 PM

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21347
    تشکـر
    13
    تشکر شده 24 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام آینده هرکسی یه جوررقم میخوره یکی خوش شانسه یکی درست تصمیم میگیره وعمل میکنه نتیجه نمیگره یکی بدشانسی میاره و...ولی نکته مهم اینه باوجودهمه این شرایط تلاش هرکس ودرزمینه ای که توانایی وعلاقه داردخیلی مهمه بایدهرچیزی رادرجای خودش جستجوکرداگه برای خریدن کتاب کل مغازهای بستنی فروشی راهم بگردی کتابی به دست نمیاری درزندگی هم بایددنبال اهدافی رفت که امکان دسترسی به آن هدف باشد.باتلاش ورفتن به دنبال آن درجای مناسب آن هدف- اگرشماهدفی رادنبال کردی وبه آن نرسیدی یعنی آن هدف مطعلق به شمانبوده به هردلیلی یاباتلاش کردن یابدون تلاش کردن باتوجه به این جمله که بهشت باعمل بدست میادنه باآرزومیشه گفت که باهرشکستی که به وجودمیاددلسردنشوید.یابه قول یکی ازدانشمندان بسیاری ازآدماوقتی شکست میخورن دست ازتلاش برمیدارن درحالی که نزدیک به هدفشان شده بودن -ازشکستی که درآن ازطرف شماکم کاری نشده نترسیدودلسردنشویدازآن به عنوان تجربه ای برای بهترتصمیم گرفتن وهمچنین رسیدن به هدفی بزرگترازآن یادکنید-شکستی رابایدافسوسشاخوردکه دراثرکم کاری واشتباه دانسته به وجودمی آید.هیچ وقت دست ازتلاش وامتحان راههای درست برنداریدتابه موفقیت برسیدموفقیت سهم کسانی است که شکستاباورندارن وازهرلحظه زندگی وازهرشکستی به عنوان فرصتی برای دوباره شروع کردن استفاده میکنند-موفقیت دست یافتنیه منتهابرای هرکسی متفاوته یکی باتلاش بیشتریکی باتلاش کمترفقط بایدکم نیاورد-ونکته آخرهیچ وقت خودتون رابااطرافیان مقایسه نکنیددرهرشرایطی که آدم باشه بالادست ترازاوزیاده مقایسه کردن فقط زمینه دلسردی و حسادت رابه وجودمی آورد.دیگران چه خوب باشن چه نباشن برای شمافرق زیادی نمیکنه همان طورکه الان مشکلات شما خودتان رادرگیروناراحت کرده نه آنهارا.

5. کاربران زیر از tanha88 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21347
    تشکـر
    13
    میزان امتیاز
    9

هیچ وقت هم بادوستان واطرافیانتان از حرف های ناامیدکننده وشکست صحبت نکنیدحرفهای ناامیدکننده هم دورتان راخلوت می کندوهمین که انگیزه تان رابرای تغییراوضاع ازدست میدهید.تغییردرزندگی بدون هدف وانگیزه نگیم محال اماخیلی سخته.

7. کاربران زیر از tanha88 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21619
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tanha88 نمایش پست ها
    سلام آینده هرکسی یه جوررقم میخوره یکی خوش شانسه یکی درست تصمیم میگیره وعمل میکنه نتیجه نمیگره یکی بدشانسی میاره و...ولی نکته مهم اینه باوجودهمه این شرایط تلاش هرکس ودرزمینه ای که توانایی وعلاقه داردخیلی مهمه بایدهرچیزی رادرجای خودش جستجوکرداگه برای خریدن کتاب کل مغازهای بستنی فروشی راهم بگردی کتابی به دست نمیاری درزندگی هم بایددنبال اهدافی رفت که امکان دسترسی به آن هدف باشد.باتلاش ورفتن به دنبال آن درجای مناسب آن هدف- اگرشماهدفی رادنبال کردی وبه آن نرسیدی یعنی آن هدف مطعلق به شمانبوده به هردلیلی یاباتلاش کردن یابدون تلاش کردن باتوجه به این جمله که بهشت باعمل بدست میادنه باآرزومیشه گفت که باهرشکستی که به وجودمیاددلسردنشوید.یابه قول یکی ازدانشمندان بسیاری ازآدماوقتی شکست میخورن دست ازتلاش برمیدارن درحالی که نزدیک به هدفشان شده بودن -ازشکستی که درآن ازطرف شماکم کاری نشده نترسیدودلسردنشویدازآن به عنوان تجربه ای برای بهترتصمیم گرفتن وهمچنین رسیدن به هدفی بزرگترازآن یادکنید-شکستی رابایدافسوسشاخوردکه دراثرکم کاری واشتباه دانسته به وجودمی آید.هیچ وقت دست ازتلاش وامتحان راههای درست برنداریدتابه موفقیت برسیدموفقیت سهم کسانی است که شکستاباورندارن وازهرلحظه زندگی وازهرشکستی به عنوان فرصتی برای دوباره شروع کردن استفاده میکنند-موفقیت دست یافتنیه منتهابرای هرکسی متفاوته یکی باتلاش بیشتریکی باتلاش کمترفقط بایدکم نیاورد-ونکته آخرهیچ وقت خودتون رابااطرافیان مقایسه نکنیددرهرشرایطی که آدم باشه بالادست ترازاوزیاده مقایسه کردن فقط زمینه دلسردی و حسادت رابه وجودمی آورد.دیگران چه خوب باشن چه نباشن برای شمافرق زیادی نمیکنه همان طورکه الان مشکلات شما خودتان رادرگیروناراحت کرده نه آنهارا.
    من چیکار کنم که اوضاع رو به بهبودی بره 7 سال شکست پشت سر هم تیکه پاره شدم

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21172
    تشکـر
    13
    تشکر شده 203 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط نفی3 نمایش پست ها
    سلام
    من دختر 24 ساله ای هستم که توی زندگی خیلی تلاش میکنم ولی تلاش های که میکنم نتیجه نمیده حتی یه درصد با اینکه خیلی با هوشم و مهارت های زیادی دارم
    مثلا برای فوق لیسانس سه سال تموم درس خوندم ولی حتی مجاز هم نیومدم ! درس خوندن من مشکل نداشتا اصلا بعضی ها بودن نخوندن رفتن سر جلسه حداقل مجاز شدن
    کلی ضایع شدم
    کلی افسرده شدم
    کلی سرافکنده شدم
    نخندی ها امروز تصمیم گرفتم قهرمان تنیس بشم ولی میدونم مثل بقیه مواردی که در زندگی براش تلاش کردم بی نتیجه خواهد ماند
    با پسری آشنا شدم که خیلی هم منو میپسندید ولی تموم کرد نمیدونم چرا نخواست ادامه بده

خلاصه هم کلی قلبم شکسته

میترسم که هیچی نشم
    چندین ساله
    آخه چرا
    یعنی آینده من چی میشه

با این همه ضربه ای که خوردم نمیدونم چطوری به زندگی برگردم واقعا سخته قبلم شکسته همه تلاش هام به باد رفته
    دوست عزیز سلام
    برای رسیدن به هدف ، باید هدفتان را درست انتخاب کنید ،موقعیت را ارزیابی کنید ،برنامه ریزی کنید و سپس برای رسیدن به ان تلاش کنید.
    هدف اگر دست یافتنی نباشد انگیزه لازم در فرد ایجاد نخواهد کرد .اینکه شما میگویید تصمیم گرفتم قهرمان تنیس شوم ایا این توانایی را در خودتان احساس میکنید؟ برای قهرمان شدن شما ابتدا باید یک تنیس باز خوب شوید سپس یک تنیس باز حرفه ای شوید و بعد یک قهرمان.... پس هدفهایت را پله به پله انتخاب کن و پیش برو
    موقعیت را ارزیابی کنید . شما برای رسیدن به هدف چه توانایی ها و استعدادهایی دارید، چه امکاناتی در دسترس شما میباشد . اگر ملزومات ان هدف( منابع و توانایی های لازم برای رسیدن به ان) با توانایی و منابعی که شما دارید همخوان نباشد به هدف نخواهید رسید.
    برنامه ریزی کنید هدفهایتان را کوچک کنید طوریکه دست یافتنی و معقول باشد ،با امکانات و شرایط شما همسو باشد. زمان لازم برای رسیدن به انرا تعیین کنید. با رسیدن به هدف اول ،به سراغ پله بعدی بروید.اهسته بروید اما پیوسته ادامه دهید تا به هدف اصلی برسید.
    و نهایتا تلاش کنید از تمام تواناییتان استفاده کنید و خود و توانایی تان را باور داشته باشید
    در عمل نه در سخن ، در فکر نه در زبان
    جملاتی از گفته های خودتان را عینا مینویسم :
    توی زندگی خیلی تلاش میکنم ولی تلاش های که میکنم نتیجه نمیده...
    یعنی تلاش من بی فایده است و نمیتوانم موفق شوم
    اصلا بعضی ها بودن نخوندن رفتن سر جلسه حداقل مجاز شدن. ...آینده چیه ؟ آیا واقعا آینده رو خود ما میسازیم ؟ یا شانسی میشه
    یعنی تلاش و استعداد مهم نیست همه چیز بر پایه شانس است
    کلمه کلا یعنی یک تعمیم افراطی یعنی شما با توجه به یک شکست پیش بینی میکنید کلا در همه کارها شکست خواهید خورد
    و.... خیلی نکات دیگری در همین نوشته شما وجود دارد که نشان میدهد فکر شما نسبت به خودتان توانایی تان ، نتیجه تلاشتان و اینده تان مثبت نیست
    انچه که باید تغییر کند اندیشه های ماست اگر انها را مثبت کنیم شرایط پیرامون ما نیز مثبت خواهد شد
    موفق باشید
    امضای ایشان
    نیازی نیست انسانها را امتحان کنید کمی صبر کنید خودشان امتحانشان را پس میدهند.

10. کاربران زیر از Dr.Psychologist بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19044
    تشکـر
    504
    تشکر شده 119 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    9

من اصلا متوجه مثبت نگر بودن شما نشدم
    شما از همه چیز میترسید
    قبل از شروع به شکست فکر میکنید و ازش میترسید
    میگید امروز تصمیم گرفتم قهرمان تنیس بشم،اما ( اینجا تیر خلاص رو به خودتون میزنید ) میترسم که نشم

به اینها میگن منفی نگری
    شما اصلا نه مثبت فکر میکنید و نه مثبت عمل میکنید

سعی کنید از خوذتون بخاید که قهرمان تنیس بشید،بعد برید یه طبقه از کتابخونه اتاق خواب یا پذیرایی رو مرتب کنید که جام ها و مدالهاتون رو توش بزارید و از فردا صبح برید باشگاه و کمی روی بازوها و کمرتون کار کنید و خودتون رو آماده مسابقات قهرمانی کشوری کنید.

این میشه مثبت نگری

آینده ترس نداره،بینهایت زیبا و جذابه
    اگه من جای شما بودم با تمام وجود و سرعت به سمت آینده پیش میرفتم

من خیلی دوس دارم ببینم آینده روشن خودم در چه حد روشن خواهد بود،شما هم به آینده روشنتون فکر کنید

راستی بهتون تبریک میگم،شما لیساس دارید،اما نگفتید لیسانس چی...
    امضای ایشان
    .:: هاستیک ::.
    .:: WwW.HosTick.iR ::.

الهی..،نگاهی...

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19031
    تشکـر
    4
    تشکر شده 35 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    کلی ضایع شدم
    کلی افسرده شدم
    کلی سرافکنده شدم

خلاصه هم کلی قلبم شکسته

میترسم که هیچی نشم
    چندین ساله
    آخه چرا
    یعنی آینده من چی میشه

این خود ما هستیم که اینده خودمون رو میسازیم .

چیزی به اسم شانس وجود نداره . . .

اگر قرار بود انسان با چند شکست متوالی کلا نا امید بشه و دست از کارش برداره قاعدتا من الان نمیتونستم اینجا به شما پیام بدم .

من هم این مشکل رو که میگید از اینده میترسم رو داشتم . اون لحظه تنها کسی که به داد من رسید دوستم بود .... گفت اگه به خوای همینجوری بشینی و منتظر اینده بشی کههیچ چیز درست نمیشه . تو باید جوری تلاش کنی که فقط و فقط پیش خودت و خدای خوذت سر بلند باشی
    امضای ایشان
    بهترین مشاور و دوست شما کسی
    جز اونی نیست که در یک هزارم ثانیه هزاران
    فرمان حیاتی بدنتون رو صادر میکنه
    .
    آره درست فهمیدی ضمیر ناخوداگاهت بهترین مشاور توئههههههه
    پس بیخودی توی این سایت دنبال یه راه حل کامل نباشششش

13. کاربران زیر از fredrick.francis1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21347
    تشکـر
    13
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط tanha88 نمایش پست ها
    هیچ وقت هم بادوستان واطرافیانتان از حرف های ناامیدکننده وشکست صحبت نکنیدحرفهای ناامیدکننده هم دورتان راخلوت می کندوهمین که انگیزه تان رابرای تغییراوضاع ازدست میدهید.تغییردرزندگی بدون هدف وانگیزه نگیم محال اماخیلی سخته.
    انتخاب کردن اهداف غیرقابل دسترس بلندپروازی ای است که به همان اندازه غیرقابل دسترس بودنش زمینه شکست رافراهم میکندداشتن اهداف این چنینی باوجوداینکه مشخص هم هست رسیدن به آنهادراین سن وسال دورازواقعیت است باعث میشه که شماباواقع بینی رسیدن به این هدف رامحال بدانیدودرنتیجه دلسردمیشید.هدف مثل اینه که مثلا شخصی 100میلیون پول داشته باشدخوب خیلی کارهامیتونه باهش کنه امابرعکسش اگه همین قدربدهی داشته باشدبیشترازکسی بهش فشارمیادوناراحت میشودکه فقط مثلا5میلیون بدهی داره میخوام بگم هدف بزرگ خوبه ولی به موقع وبه جا- همان طوراگه بهش برسی خیلی خوبه ولی اگرم محال ودست نیافتنی باشه به همون میزان بیشتراذیت میشوی پس باتوجه به شرایط خودهدفتان راانتخاب کنید-شماسعی کنیداگه تونستین درکاری فعالیت کنین که متناسب بارشته وعلاقه تان است اگرامکانش هم نبودباتوجه به علایق وشرایط خوددست به یک کاربزنیدشمابایدواقع بینانه تصمیم بگیریدنه دلی ولحظه ای- یه مرورکلی روی چندسال گذشته کنیددلایل نرسیدن به اهدافتون رابررسی کنیدبه اهدافتان توجه کنیدببینیدکجای راه رااشتباه رفتیدودرنهایت بهترین تصمیم رابگیریدشروع هرکاروهرتصمیمی نبایدبانمی توانم ونمیشودشروع شوددراین صورت باهرهدفی که میخواهیدجلورویدافکارمنفی شمارادرادامه راه تضعیف میکندوبازمیدارد.

15. کاربران زیر از tanha88 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21347
    تشکـر
    13
    میزان امتیاز
    9

انتخاب کردن اهداف غیرقابل دسترس بلندپروازی ای است که به همان اندازه غیرقابل دسترس بودنش زمینه شکست رافراهم میکندداشتن اهداف این چنینی باوجوداینکه مشخص هم هست رسیدن به آنهادراین سن وسال دورازواقعیت است باعث میشه که شماباواقع بینی رسیدن به این هدف رامحال بدانیدودرنتیجه دلسردمیشید.هدف مثل اینه که مثلا شخصی 100میلیون پول داشته باشدخوب خیلی کارهامیتونه باهش کنه امابرعکسش اگه همین قدربدهی داشته باشدبیشترازکسی بهش فشارمیادوناراحت میشودکه فقط مثلا5میلیون بدهی داره میخوام بگم هدف بزرگ خوبه ولی به موقع وبه جا- همان طوراگه بهش برسی خیلی خوبه ولی اگرم محال ودست نیافتنی باشه به همون میزان بیشتراذیت میشوی پس باتوجه به شرایط خودهدفتان راانتخاب کنید-شماسعی کنیداگه تونستین درکاری فعالیت کنین که متناسب بارشته وعلاقه تان است اگرامکانش هم نبودباتوجه به علایق وشرایط خوددست به یک کاربزنیدشمابایدواقع بینانه تصمیم بگیریدنه دلی ولحظه ای- یه مرورکلی روی چندسال گذشته کنیددلایل نرسیدن به اهدافتون رابررسی کنیدبه اهدافتان توجه کنیدببینیدکجای راه رااشتباه رفتیدودرنهایت بهترین تصمیم رابگیریدشروع هرکاروهرتصمیمی نبایدبانمی توانم ونمیشودشروع شوددراین صورت باهرهدفی که میخواهیدجلورویدافکارمنفی شمارادرادامه راه تضعیف میکندوبازمیدارد.

17. کاربران زیر از tanha88 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21082
    تشکـر
    44
    تشکر شده 106 بار در 51 پست
    میزان امتیاز
    9

گذشته كه گذشته نيست.اينده هم كه نيامده و نيست.
    حالا كه گذشته و اينده نيست.پس چه غصه اي؟؟؟؟
    تنها حال موجود است كه ان هم نه غصه دارد نه قصه.
    ​سخني از حاج اسماعيل دولابي
    امضای ایشان
    GIRL.S LIKE PANDAD
    THEY FAT
    THEY ARE UGLY
    THEY ARE HEART LESS

19. 2 کاربران زیر از bad boy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21082
    تشکـر
    44
    تشکر شده 106 بار در 51 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط bad boy نمایش پست ها
    گذشته كه گذشته نيست.اينده هم كه نيامده و نيست.
    حالا كه گذشته و اينده نيست.پس چه غصه اي؟؟؟؟
    تنها حال موجود است كه ان هم نه غصه دارد نه قصه.
    ​سخني از حاج اسماعيل دولابي
    اگه به عمق اين جمله درك پيدا كني ميتوني بهترين زندگي ررو داشته باشي
    امضای ایشان
    GIRL.S LIKE PANDAD
    THEY FAT
    THEY ARE UGLY
    THEY ARE HEART LESS

21. 2 کاربران زیر از bad boy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21619
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

از همه ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد