نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: نحوه کمک به خواهر مجرد و شکسته ام که که به سی نزدیک میشه و...

713
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4803
    تشکـر
    30
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نحوه کمک به خواهر مجرد و شکسته ام که که به سی نزدیک میشه و...

سلام دوستان

"ممنون میشم با حوصله بخونید"

پسری 26 ساله هستم من و یک خواهرم توی خونه موندیم(هر دو مجردیم) و بقیه خواهر و برادرام ازدواج کردن...
    ساکن یکی از شهر های کوچک مرزی هستیم
    خواهرم 30 سالشه. متاسفانه پدر زیاد دلسوزی نداشتیم و از کودکی مجبور بودیم خودمون کار کنیم و خرجیمون روی دوش خودمون بود.من چون پسر بودم تونستم خودم رو بکشم بالا و الان دارم توی تهران دکترا میخونم و خدا رو شکر راضی از زندگی ام(هرچند وضع مالی فعلا تعریفی نداره).مادرم نیز مهربون
    ولی متاسفانه خواهرم نه/ تا پنجم ابتدایی درس خونده. فشارهای زندگی و بی مهری های پدر و کارکردن خیلی شکستش کرده و شاید بتوان گفتم از دید پسرهای امروزی قیافه چندانی نداره.
    استرس و فشار مشکلات بینایی و عصبی واسش درست کرده متاسفانه(البته زیاد نیست خدا رو شکر)
    متاسفانه خیلی کم از پول خودش رو واسه خودش و رسیدن به خودش خرج میکنه و 90 درصد از وسایل خونه رو خودش خریده(چون پدرم بیتفاوته- و به اون باشه بدون تلویزیون و یخچال باید بسر کنیم)
    دختر مظلومی هست .زبون باز نیست ارایش نمیکنه-شاید بخاطر اینکه خودش رو با دخترهای دیگه مقایسه میکنه -از جمع خشش نمیاد.
    خیلی باهاش صحبت کردم که کار نکنه و بخودش برسه/پولش رو واسه خودش خرج کنه... در فکر زندگی خودش باشه- ولی متاسفانه زیاد افاده نکرده(البته از چند سال پیش بهتره خدا رو شکر) ولی به نوعی به این سبک زندگی معتاد شده....

خیلی غصه اش رو میخورم.
    میخام تا جایی که میتونم بهش کمک کنم و از جون و دل براش مایه بزارم و بتونه از زندگی لذت ببره( متاسفانه فعلا وضع مالیم زیاد خوب نیست و درامد و شغل ثابت ندارم)
    خیلی وقعت ها واسش کادو و کتاب و ... میخرم.
    دوستان عزیز، خصوصا خانم ها که وضعیت مشابهی دارند کمک کنید .
    پدرم 55 سالشه و الان خیلی ارامه و خیلی بهتر شده ولی یه خورده واسه من و خواهرم و مادرم این تغییر خیلی دیره(خصوصا واسه خواهرم)
    بگید چیکارهایی میتونم واسش انجام بدم؟
    چه رفتارهایی داشته باشم...؟
    من به عنوان برادرش چه وظایفی دارم؟
    آیا شغلی ، کاری سراغ دارید که واسش مناسب باشه و بیشتر جنبه سرگرمی واسش داشته باشه نه فقط مادی ( چون من شاغل بشم از لحاظ مالی نمیزارم کم بیاره)..(خیاطی اش خیلی خوبه)

و هرچه که به ذهنتون میرسه
    ممنون میشم نقطه نظراتتون رو بیان کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : نحوه کمک به خواهر مجرد و شکسته ام که که به سی نزدیک میشه و...

تجربه ام میگه خواهرشمابیشترسلیقه خانواده های مذهبی هست خانواده هایی که دنبال خانم خانه دارمومن وپخته وهمدل هستن...خواهرتون نباید منزوی وگوشه خونه باشه...تشویقش کنید وارد بسیج محلات یامساجد بشه اونجا جلسات طرح صالحین مخصوص خواهران هرهفته در مسجد برگزارمیشه...که بارمعنوی وروانیشون بالاست یک جمع خودمانی که همه میتونن نظرشون رو درمورد موضوعات جلسه بگن جو سالم مردمی وبااخلاق هستن.وهم خواهرتون حضور موثر درجامعه داره واعتماد به نفسش میره بالاتروممکن شانس ازدواج هم پیداکنن

3. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    تشکر شده 227 بار در 159 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : نحوه کمک به خواهر مجرد و شکسته ام که که به سی نزدیک میشه و...

خب به دید پسرای اینجا شاید نیاد اما مسلما برای همون پسرای شهر خودتون مناسبه. به نظر من اگه کیس مناسبی تو اطرافیان و همشهری های خودتون میشناسی بهش معرفی کن و جمع هایی تشکیل بده که بتونن همو ببینن و با هم آشنا بشن و اگه از هم خوششون اومد ازدواج کنن.
    ببین اصلا سعی نکن خواهرتو با این روحیه ای که میگی داره از اون کانسپت بیاریش بیرون بکشونیش تو یه محیطی مثل تهران که اینجاییش کنی چونکه این راهش نیست. دلیلی نداره که چون تو حالا تهران هستی و دکترا می خونی فکر کنی که فقط و فقط و یگانه راه خوشبختی تحصیلات بالا داشتن و تهران زندگی کردنه. مطمئن باش که خواهرت همونجا هم میتونه خوشبخت باشه

5. 2 کاربران زیر از دختر شاد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)