نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ترس از تصادف

2187
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22221
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از تصادف

سلام دختری هستم 19 ساله
    من و خانواده ام حدود 2-3 سال پیش تصادف شدیدی داشتیم به طوری که پدرم واقعا از اون دنیا برگشت و خواهر و مادرم هم به شدت زخمی شدن و تنها کسی که تو اون تصادف سالم موند من بودم
    بعد از اون تصادف من مشکلات روانی ای مثل وحشت و پرخاشگری که معمولا مردم بعد از تصادف پیدا می کنن نداشتم اما به شدت استرس پیدا کردم تو تمام این سه سال هر وقت که پدر و مادرم می خوان شهر دیگه برن به حدی استرس می گیرم که کلا از زندگی می افتم و اصلا نمی تونم کاری کنم ( پدر و مادرم هر دو دانشجو ارشد هستن و برای درسشون همش باید سفر کنن ) .البته فقط این نیست شب ها همش می ترسم پدر و مادرم تو خواب چیزی شون بشه برای همین هرشب جوری بغلشون می کنم که انگار اخرین باره می بینمشون . شب همش از خواب بلند میشم میرم بالا سرشون ببینم نفس می کشن یا نه .البته این ترس رو قبل از تصادف هم داشتم ولی بعد از تصادف شدتش بیشتر شد . خلاصه که به شدت ترس از تصادف و مرگ ناگهانی عزیزام رو دارم و این ترس گاهی باعث میشه کارای عجیب غریب که معمولا از من سر نمی زنه انجام بدم
    لطفا کمکم کنید اگه راه حلی داره که بتونم خودم انجامش بدم بهم بگید
    به نظرتون مشکلم خیلی جدیه ؟ نیازی هست به روانشناس مراجعه کنم ؟
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22028
    تشکـر
    1
    تشکر شده 24 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ترس از تصادف

عزیز ما توی جهانی زندگی میکنیم اولا خیلی بیرحمه و دوم بسیار غیر قابله پیش بینی.برگرد به درونه خودت زندگی رو خیلی جدی گرفتی این طبیعت جهانه ماست اولا باید قبولش کنی و بعد بفهمیش و باهاش سازگار شی.همین الان که داری متنمو میخونی هزاران نفر تو تصادف زلزله سیل جنگ خودکشی قتل دارن کشته میشن.عزیز این طبیعته جهانه ماست قبل این که اتفاق بیوفته قبولش کن پدر مادر تو پدر مادر من میمیرن چه الان چه صدسال دیگه چه ما زودتر از اونا مگر منو تو میتونیم پیش بینیش کنیم؟زندگی خیلی جدی نیست جدیش نگیر دیر یا زود اونا میمیرن همونطور که پدر مادر اوناهم در گذشته مردنو فنا شدن.یه سیستمی در جهان هست که از انسانها مراقبت میکنه افکار ترستو به اون بسپار و این افکاره پوچو ولش کن بریزش دور.امروز تو و پدر مادرت زنده این زندگی کن ادامه بده فردای زندگی چی میشه به تو ربطی نداره امروزتو زندگی کن.تو هم یه روز مادره بچه هات میشی ومیمیری همونطور که پدر مادره پدر مادرت و بالاتر از اون مردن تا تو هستی و تو هم یه روز خواهی مرد وزندگی ادامه پیدا خواهد کرد.زندگی وابستگیتو بریز دور تو زندگی وابسته هیچکس نباش حتی پدر ومادرت تا زمانی که دیدگاهتو به زندگی عوض نکنی و طبیعت دنیارو نپذیری همیشه با این افکاره پوچ زندگی خواهی کرد تا زمانی که بمیری نتیجشم ازار دادنو هدر دادنه عمر زندگیته.

3. کاربران زیر از مونتانا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط elinora نمایش پست ها
    سلام دختری هستم 19 ساله
    من و خانواده ام حدود 2-3 سال پیش تصادف شدیدی داشتیم به طوری که پدرم واقعا از اون دنیا برگشت و خواهر و مادرم هم به شدت زخمی شدن و تنها کسی که تو اون تصادف سالم موند من بودم
    بعد از اون تصادف من مشکلات روانی ای مثل وحشت و پرخاشگری که معمولا مردم بعد از تصادف پیدا می کنن نداشتم اما به شدت استرس پیدا کردم تو تمام این سه سال هر وقت که پدر و مادرم می خوان شهر دیگه برن به حدی استرس می گیرم که کلا از زندگی می افتم و اصلا نمی تونم کاری کنم ( پدر و مادرم هر دو دانشجو ارشد هستن و برای درسشون همش باید سفر کنن ) .البته فقط این نیست شب ها همش می ترسم پدر و مادرم تو خواب چیزی شون بشه برای همین هرشب جوری بغلشون می کنم که انگار اخرین باره می بینمشون . شب همش از خواب بلند میشم میرم بالا سرشون ببینم نفس می کشن یا نه .البته این ترس رو قبل از تصادف هم داشتم ولی بعد از تصادف شدتش بیشتر شد . خلاصه که به شدت ترس از تصادف و مرگ ناگهانی عزیزام رو دارم و این ترس گاهی باعث میشه کارای عجیب غریب که معمولا از من سر نمی زنه انجام بدم
    با تشکر
    سلام

متاسفم عزیز البته خوشبختانه در سانحه تلفات جانی نداشته اید. که جای خوشحالی داره شما دچار اختلال بعد از حادثه شده ای حتما نیاز به مشاوره و درمان داری گلم.

به یکی از همکاران مشاور حاذق خانم رجوع کنید.

موفق باشید

سپاس
    dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط elinora نمایش پست ها
    سلام دختری هستم 19 ساله
    با تشکر
    انسان در طول زندگی خود با حوادث جدی متعددی رو به رو می شود. بدون شک هیچ انسانی از این قائده مستثنی نیست. برای مثال می توان به سانحه های زیر اشاره کرد که هر فرد ممکن است بعضی از آنها را در طول زندگی خود تجربه کند.
    • مرگ نزدیکان
    • مشاهده مجروحیت یا کشته شدن افراد
    • تجربه یا مشاهده تصادفات شدید رانندگی یا کار
    • قطع عضو
    • تجاوز، آزار یا سوء استفاده جنسی در دوران کودکی یا بزرگسالی
    • مورد توهین و تمسخر قرار گرفتن مداوم در دوران تحصیل یا کار
    • حضور یا مشاهده جنگ، کودتا و امثال آن
    • زندانی یا شکنجه شدن
    • ابتلا به بیماری های خطرناک نظیر سرطان
    • سوانح طبیعی نظیر سیل، زلزله و گردباد

بعضی از این سوانح اثر جدی ای برروی ذهن فرد نمی گذارند. وی مدتی از نظر ذهنی درگیر سانحه می شود ولی پس از گذشت زمان به مرور مسأله را به فراموشی می سپارد و به زندگی عادی خود ادامه می دهد. اما گاه اثر منفی چنین تجربیاتی در ذهن فرد پایدار می شود. به این دست سوانح تروما Trauma می گویند. عبارت تروما به سوانح جدی جسمی هم اشاره می کند (نظیر ضربه مغزی) ولی در این نوشته تنها ترومای روحی روانی را بررسی می کنیم. کسانی که تروما را تجربه می کنند ممکن است از اختلالات روانی Mental Disorders فراوانی زجر بکشند.
    یکی از معروف ترین اختلالات روانی ناشی از تروما “اختلال استرس پس از سانحه” یا “پی تی اس دی” PTSD نام دارد که مخفف عبارت Post-traumatic Stress Disorder است. بنا به نظر سازمان روانپزشکی آمریکا American Psychiatric Association این اختلال در افراد شش سال به بالا رخ می دهد و برخی نشانه های آن شامل موارد زیر است.

• تکرار مدام خاطره سانحه در ذهن فرد به هنگام بیداری
    • مشاهده مدام کابوس های مرتبط با سانحه
    • فرد احساس می کند که در حال تجربه مجدد سانحه است در حالیکه واقعا چنین اتفاقی نمی افتد Flashback
    • تجربه روانی و جسمی مدام و شدید آثار ناشی از سانحه (مثلا فرد در ناحیه پای خود احساس درد شدید می کند چرا که در سانحه ای که شاهد آن بوده فردی پای خود را از دست داده است)
    • پرهیز از هر نوع تجربه مشابه (مثلا فردی که شاهد یک تصادف شدید رانندگی بوده از سوار شدن به خودرو خودداری می کند)
    • بعضی تغییرات جدی ذهنی (برای مثال فرد بخش های جدی ای از سانحه را به طور کل فراموش می کند و به هیچ وجه به خاطر نمی آورد یا مثلا به خاطر آن سانحه ای که در آن درگیر بوده دیدگاه غیر عادی ای نسبت به خود، جهان و زندگی پیدا می کند)

آنچه در بالا آمد تنها نمونه هایی از تغییرات ناشی از پی تی اس دی است. در عمل فردی که پی تی اس دی می گیرد ممکن است تنها بعضی از این نشانه ها را داشته باشد.
    پی تی اس دی به خودی خود اختلالی جدی است و زندگی فرد را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد. علاوه بر آن، درصد قابل توجهی از افرادی که پی تی اس دی دارند با اختلالات ذهنی دیگری نظیر افسردگی، اختلالات شخصیتی، اختلال دوقطبی، مصرف مواد مخدر، مصرف الکل، مصرف انواع داروهای تجویزی و … نیز دست و پنجه نرم می کنند. متأسفانه پی تی اس دی احتمال خودکشی را به شدت افزایش می دهد.
    با توجه به توضیحات فوق، لازم است پی تی اس دی را جدی بگیریم. خوشبختانه روانپزشکان و همین طور روانکاوان می توانند به این افراد کمک کنند. روانکاوی و داروهای عصبی در کنار یکدیگر می توانند آثار ناشی از پی تی اس دی را به شدت کاهش داده یا حتی به طور کامل مرتفع کنند. اگر از پی تی اس دی یا هر نوع اختلال ناشی از تروما زجر می کشید، حتما با یک فرد متخصص در این زمینه تماس بگیرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)