نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مشکل هم خونه ای دانشجویی

1274
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22139
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل هم خونه ای دانشجویی

سلام... من یه مشکل مهم دارم خواهش میکنم هر کسی نظر بده
    من آدم زود رنج و حساس هستم. اگر با کسی مشکل پیدا کنم و کمی جدی بشه دیگه ذهنم داغون میشه! اینقدر فکر و خیال می کنم و نمی تونم رها کنم. و باعث میشه کینه شدیدی به دل بگیرم! و احساس ترس و خشم در برخورد ها دارم. هر وقت مشکل کوچکی بین من و. دوستان ام پیش میاد دوست دارم سریع حل بشه چون نمی تونم از فکر و خیالش دربیام. و اما موضوع اصلی!!!!
    من پارسال به خاطر همین مشکلات و مسائل دیگه تصمیم گرفتم با دوتا از دوستان صمیمی ام خونه بگیرم... و حتی اول سال یکی از اونها که همکلاسی ام هم هست بهم گفت میدونم تو حساسی و کمکت می کنم. ولی با گذشت زمان و به خصوص بعد عید هم خونه ایم باهام مشکل خورد و گفت تو خیلی من رو محدود می کنی... در حالیکه به نظر من اون محدودیت ها طبیعیه و باید بقیه رو درنظر گرفت مثلا یک بار شب امتحان مهمون دعوت کرد و تا صبح درس می خوند و من خوابم نبرد در حالیکه که به شدت استرسی هستم شب امتحان. یا اینکه مدام بحث می کرد که چرا کار کمتر می کنی در حالی که من خیلی با نظم بودم ولی اون انتظار داشت آشغال بقیه رو جمع کنم!
    خلاصه من تصمیم داشتم جدا بشم ولی فکر کردم فرار از مشکلاته و باهاش مبارزه می کنم. و تو همون خونه موندم.
    اما الان که هنوز نرفتم فکرم مشغول شده روی کارهای پارسالش واینکه اگه اون مسائل باز پیش بیاد من چطوری این ترم سخت رو با موفقیت تمام کنم؟ و خیلی میترسم چون تا به حال در کنترل فکرم و احساس ام موفق نبودم هیچ وقت و احساس می کنم در مقابل مسائلی که ممکنه پیش بیاد نتونم مقاومت کنم. لطفاً کمکم کنید چیکار کنم؟ خواهش میکنم

Sent from my C2105 using Tapatalk

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10870
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکل هم خونه ای دانشجویی

سلام ..با توجه به اینکه منم دانشجوام با دوستام این مشکلارو دارم تو اتاق اولا اینکه ادم نمیتونه کسیو پیدا کنه که صددرصد عقایدش با ادم یکی بشه یه جاهایی صبر و گذشت لازمه البته متقابل نه اینکه فقط شما کوتاه بیاید در تمام مسایل و یکمی هم شما باید حساسیتونو کاهش بدید اینا یه سری مسایل عادیه و طبیعیه پیشنهادم اینه با دوستتون صحبت کنید و بگید چه چیزایی شما رو ازار میده

3. 2 کاربران زیر از بازنده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط amun نمایش پست ها
    من آدم زود رنج و حساس هستم. اگر با کسی مشکل پیدا کنم و کمی جدی بشه دیگه ذهنم داغون میشه! اینقدر فکر و خیال می کنم و نمی تونم رها کنم. و باعث میشه کینه شدیدی به دل بگیرم! و احساس ترس و خشم در برخورد ها دارم. هر وقت مشکل کوچکی بین من و. دوستان ام پیش میاد دوست دارم سریع حل بشه چون نمی تونم از فکر و خیالش دربیام. و اما موضوع اصلی!!!!
    من پارسال به خاطر همین مشکلات و مسائل دیگه تصمیم گرفتم با دوتا از دوستان صمیمی ام خونه بگیرم... و حتی اول سال یکی از اونها که همکلاسی ام هم هست بهم گفت میدونم تو حساسی و کمکت می کنم. ولی با گذشت زمان و به خصوص بعد عید هم خونه ایم باهام مشکل خورد و گفت تو خیلی من رو محدود می کنی... در حالیکه به نظر من اون محدودیت ها طبیعیه و باید بقیه رو درنظر گرفت مثلا یک بار شب امتحان مهمون دعوت کرد و تا صبح درس می خوند و من خوابم نبرد در حالیکه که به شدت استرسی هستم شب امتحان. یا اینکه مدام بحث می کرد که چرا کار کمتر می کنی در حالی که من خیلی با نظم بودم ولی اون انتظار داشت آشغال بقیه رو جمع کنم!
    خلاصه من تصمیم داشتم جدا بشم ولی فکر کردم فرار از مشکلاته و باهاش مبارزه می کنم. و تو همون خونه موندم.
    اما الان که هنوز نرفتم فکرم مشغول شده روی کارهای پارسالش واینکه اگه اون مسائل باز پیش بیاد من چطوری این ترم سخت رو با موفقیت تمام کنم؟ و خیلی میترسم چون تا به حال در کنترل فکرم و احساس ام موفق نبودم هیچ وقت و احساس می کنم در مقابل مسائلی که ممکنه پیش بیاد نتونم مقاومت کنم. لطفاً کمکم کنید چیکار کنم؟ خواهش میکنم

سلام

هر تعداد نفری که چه به عنوان خانواده و چه به عنوان هم خونه در یک مکان زندگی میکنند نیاز به تدوین یسری قوانین دارند
    اگه انتظارات، مسئولیت ها و ممنوعیت ها مشخص نباشه این آزردگی ها پیش میاد،

شما و دوستتون برای ترم جدید باید در این مورد صحبت کنید و با هم حد و مرزها رو مشخص کنید
    و چه بهتر اگه نتیجه مکتوب بشه و جایی در دید قرار داده بشه

من 6 ساله خوابگاه زندگی میکنم و اینکاریه که هرسال با بچه ها اول ترم انجام میدیم
    نظافت اتاف ،دعوت کردن مهمون، ساعت خاموشی چراغ، سر و صدا کردن و یا حساسیت های خاص هر شخص موارد مهمی اند که لازمه درموردشون صحبت بشه

علاوه بر این هرچقدر همه سعی کنین صبور و انعطاف پذیرتر باشید و احترام همدیگه را نگه دارین به خودتون بیشتر خوش میگذره

در مورد زودرنج بودن ،مطالعه این لینک فکر میکنم کمکتون کنه : http://forum.moshaver.co/f125/%D8%B2...F%D9%86-18319/
    امضای ایشان

5. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من تو این موارد سخته آدم بخواد خودشو تغییر بده

تازه یه سری اچقانم واقعا مقصر طرف مقابله، یه سری بلد نیستن به بقیه احترام بذارن، نه این که از عمد بکنن، واقعا نمیفهمنن که طرف مقابلشون داره اذیت میشه

تغییر دادن طرف مقابل هم که به مراتب سخت تر و شاید غیر قابل ممکنه

پس به نظر من دنبال یه هم خونه اییه جدید باشین

اگه خرخون باشه، به نظرم خیلی خوبه

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20513
    تشکـر
    1
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amun نمایش پست ها

ببین همونقدری که تو از خونه حق داری دوستت هم حق داره

اون برای امتحانش نیاز داره با دوستش بخونه و از تو توقع داشته که توی مهمونداری کمکش کنی، که به نظر من دوتا درخواست کاملا منطقیه

و اینکه خونه وقتی مشترکه مهم نیست کی آشغال ریخته، هر کسی وقت داره باید جمعش کنه، یه بار هم تو آشغال میریزی و وقت نمیکنی جمع کنی و بقیه این کارو میکنن

خودت قبول داری که مشکل جدی داری و بهتره بری پیش یک مشاور یا روانشناس تا مشکلت حل بشه

حالا دانشگاه هستی کسی سر به سرت نمیذاره ولی وقتی وارد کار بشی و یه نفر بو ببره مشکلت چیه همون رو اهرم میکنه که تا میشه ازت سو استفاده کنه و امتیاز بگیره واگه فکر کردی در ذرت المثقالی بهت رحم میشه کور خوندی

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)