نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: از دست مادرشوهرم خفه شدم

3551
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

از دست مادرشوهرم خفه شدم

دوستان لطفا راهنمايي كنيد
    من سه ساله ازدواج كردم بيست و شش سالمه مادرشوهرم مرداد ماه واسه جاريم كه يه زنه مطعلقه بودو ازدواج دومش با برادر شوهر م بود جشن تولد گرفت و چه بريز و بپاشي راه انداخت در صورتي كه پشت سرش پيش من خيلي بد ميگن قبل همه اين حرفها من بهش گفته بودم كه شما واسه جاريم مهموني ميگيريد چرا واسه من و همسرم نمي گيريد.چيزي نگفتن من و همسرم دعواي جدي داشتيم بعد من به خواهر شوهرم گفته بودم عامل اصلي دعواي ما دخالت مادرشوهرمه بعد مادر شوهر زنگ زد امشب تولد گرفتم واسه فريبا شام بيايد اينجا .گذشت اونروز
    رسيد سالگرد ازدواج ما به شوهرم گفتم ببين حتي نگفت امشب شام بيايد خونمون كنارهم باشيد رفت به مادرش گفت مادرش زنگ زد معلوم بود به اجبار زنگ زده كه آي پول ندارم آي بدهكارم آي قرض دارم نمي تونم مهموني بگيرم خلاصه من به شوهرم گفتم كه ما مهموني نميخواستيم اونا حتي ارزش قايل نشدند بگن امشب شام بيايد اينجا دور هم باشيم
    خلاصه ديشب اونجا بوديم بازم گفت نداريم بدهكاريم تا اينكه امروز زنگ زده كه تولد گرفتم واسه اون يكي پسرم شام بيايد اينجا.نمي دونم هدفش چيه نمي دونم چيكار كنم
    از طرفي همه برادر شوهرام براي جاريم كادو خريدند تولدش اما تولد من و شوهرم نه در صورتيكه من هر سال و هر سال واسشون كادو ميخريدم اما تصميم گرفتم جاي برادرشوهر م واسه خواهر شوهرم كادو بخرم چون خواهرشوهرم تو همه مناسبتا واسم سنگ تموم گذاشته
    امشب ميخام دسته خالي برم و بهشون بگم كه بهار هم خواهر شوهرمه هم برادر شوهرم هم مادرشوهر و من واسه خواهر شوهرم كادو خريدم به نظرتون كار بدي ميكنم آيا من حق ندارم اعتراض كنم به اين تبعيض

2. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : از دست مادرشوهرم خفه شدم

سلام

حق دارین درسته نباید بین فرزندان تبعیض گذاشت
    اما خب نمیشه به خاطر اینکه خانواده همسر به شما و همسرتون محبت نمیکنه ازشون شکایت کرد و یا درخواست محبت کرد
    علاقه و صمیمیت باید خودش به وجود بیاد
    اگه شما ازشون درخواست کنید حتی اگه اونا انجام هم بدن دیگه ارزشی نداره ...

اگه میخواین با شما و همسرتون صمیمی بشن و رابطه گرم تری داشته باشن باشما ، بهشون محبت کنید و سمتشون برین ، برای مناسبتون هدیه بگیرین و... خودتون رو در خاطرشون شیرین کنید ...
    اما خب اگه شما تفاوت های فکر دارین و نمیتونید باهمدیگه خوب باشین مطمعنن تو صمیمیت هم تاثیر میزاره ...
    سردی خانواده همسر با خانواده شما حتماً دلایلی داره که اگه ریشه یابی کنید میتونین حل کنید ، اونم در صورتی که خودتون بخواهید !

4. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام

حق دارین درسته نباید بین فرزندان تبعیض گذاشت
    اما خب نمیشه به خاطر اینکه خانواده همسر به شما و همسرتون محبت نمیکنه ازشون شکایت کرد و یا درخواست محبت کرد
    علاقه و صمیمیت باید خودش به وجود بیاد
    اگه شما ازشون درخواست کنید حتی اگه اونا انجام هم بدن دیگه ارزشی نداره ...

اگه میخواین با شما و همسرتون صمیمی بشن و رابطه گرم تری داشته باشن باشما ، بهشون محبت کنید و سمتشون برین ، برای مناسبتون هدیه بگیرین و... خودتون رو در خاطرشون شیرین کنید ...
    اما خب اگه شما تفاوت های فکر دارین و نمیتونید باهمدیگه خوب باشین مطمعنن تو صمیمیت هم تاثیر میزاره ...
    سردی خانواده همسر با خانواده شما حتماً دلایلی داره که اگه ریشه یابی کنید میتونین حل کنید ، اونم در صورتی که خودتون بخواهید !
    مي دونيد خودشون قبول دارند كه من خوبم و بيش از حد بهشون خوبي كردم تا الان هديه خريدم محبت كردم كه اين شده ولي اون يكي عروس هيچ كاري نكرده هيچ هر كاري هم كرده منت كرده زده سرشون من بهترين هديه ها رو خريدم در صورتيكه خودشون هم گفتن هديه من با ارزش تر از هديه جاريم هست ولي خيلي نمك نشناسن

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    مي دونيد خودشون قبول دارند كه من خوبم و بيش از حد بهشون خوبي كردم تا الان هديه خريدم محبت كردم كه اين شده ولي اون يكي عروس هيچ كاري نكرده هيچ هر كاري هم كرده منت كرده زده سرشون من بهترين هديه ها رو خريدم در صورتيكه خودشون هم گفتن هديه من با ارزش تر از هديه جاريم هست ولي خيلي نمك نشناسن
    این که شما محبت میکنید و اونا هم میدونن حتماً این رو یک وظیفه میدونن و تلاشی برای بدست آوردن شما نمیکنن چون احساس میکنن شما رو بدست آوردن

بهتره بعضی وقتی که محبت میکنید بزارید اونا هم بهتون محبت کنن و براشون شرایط رو بسازید ...

محبت کنید فاصله بگیرین تا اونا هم سمتتون بیان ، اگه همش شما برین خب معلومه اونا سمتتون نمیان ، چون شما خودتون میرین

خوبی کنید و چیزی نگین بدون انتظار

اگه یادشون رفت برای شما هدیه بگیرن و یا کاری کنن شما به روشون نیارین ( اگه به روشون بیارید یعنی اینکه شما بهشون گفتین وظیفه ای داشتین که انجام ندادین ) ازشون وظیفه نخواین ، محبت قلبی شون بگیرین

وقتی یادشون میره ، این خودش امتیازه ، در آینده شما با خوبی و هدیه هاتون خجالت زده شون کنید و چیزی نگین .

کاری کنید تا اونا برای بدست آوردن دلتون تلاش کنن ، نه اینکه به خاطر وظیفه محبت کنن ، اگه شما محبت سر وظیفه بخواین اونا هم کار های شما رو وظیفه میدونن .

به این که روابط اونا با بقیه چطوره هم فکر نکنین و باهاشون بحث نکنید و حتی اگه اونا از کسی بد گفتن شما تایید نکنین ...

7. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام. خودتون حدس میزنین دلیل این رفتار مادرشوهرتون چیه؟ چرا جاری شما رو بیشتر تحویل میگیره، درحالیکه به گفته خودتون، شما بیشتر بهشون محبت میکنین؟
    وقتی با خواهر شوهرتون حرف زدین، سعی نکرد دلیل رفتارهای مادرشو توضیح بده یا توجیه کنه؟
    حدس خودتون چیه؟

9. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    سلام. خودتون حدس میزنین دلیل این رفتار مادرشوهرتون چیه؟ چرا جاری شما رو بیشتر تحویل میگیره، درحالیکه به گفته خودتون، شما بیشتر بهشون محبت میکنین؟
    وقتی با خواهر شوهرتون حرف زدین، سعی نکرد دلیل رفتارهای مادرشو توضیح بده یا توجیه کنه؟
    حدس خودتون چیه؟
    شايد چون اونروز كه به خواهر شوهرم گفتم دليل دعواهاي ما با همسرم به خاطر دروغها و سو تفاهم هايي كه مادر شوهرم بين ما ايجاد مي كنه و سعي مي كنه منو خراب كنه پيش شوهرم.رفته بهش گفته اينم لج كرده نمي دونم
    جاريم ادمه دريده ايه سنش خيلي زياده همسنه مامانمه اونم منو اذيت مي كن تيكه مي اندازه فرهنگ هامون اصلا بهم نمي خوره من شوهرم رو تغيير دادم نسبتا ولي خانوادش رو نمي تونم

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    شايد چون اونروز كه به خواهر شوهرم گفتم دليل دعواهاي ما با همسرم به خاطر دروغها و سو تفاهم هايي كه مادر شوهرم بين ما ايجاد مي كنه و سعي مي كنه منو خراب كنه پيش شوهرم.رفته بهش گفته اينم لج كرده نمي دونم
    جاريم ادمه دريده ايه سنش خيلي زياده همسنه مامانمه اونم منو اذيت مي كن تيكه مي اندازه فرهنگ هامون اصلا بهم نمي خوره من شوهرم رو تغيير دادم نسبتا ولي خانوادش رو نمي تونم
    شما اصلا نباید خودتون رو با کسی مقایسه کنین. اگه مادرشوهرتون بهتون احترام نمیذاره، بهتون ناسزا میگه یا عمدا آزارتون میزه، بحث دیگه ایه.
    ولی اینکه شما میگین چرا جاری منم دوست دارن، اون زن جالبی نیست. یا چرا بهش محبت میکنن، من بیشتر سزاوار محبت هستم تا اون. این مقایسه کردنها غلطه. محبت به جاری تون حتی اگه بدترین آدم روی زمین هم باشه، چیزی از شما کم نمیکنه.
    ببخشید صریح حرف میزنم. اگه من جای مادرشوهرتون بودم شاید فکر میکردم چرا این عروسم اینقدر حسوده.
    یا میگفتم خب هر کاری هم که برای ما کرده باشه، ما که ازش نخواستیم خودش دوست داشته انجام بده.

تو این جور مواقع آدمی که با سیاسته، برنده س حتی اگه هیچ کار خاصی هم انجام نداده باشه (مثل جاری شما)
    برای رفع این مشکل تو اولین قدم دست از مقایسه بردارین. چون فقط اعصابتون بهم میریزه و نتیجه مثبتی هم نداره.
    خود شما بگین. اگه دو تا عروس داشتین به کدوم بیشتر محبت میکردین؟ اونکه مدام کارایی که براتون کرده تو سرتون میکوبه و ازتون محبت بیشتری طلب میکنه؟
    یا اونی که هیچ کار خاصی انجام نمیده ولی آزارتون هم نمیده؟

من حس شما رو درک میکنم. اصلا هم قصد سرزنش ندارم چون خودم هم کمابیش با این قضایا درگیرم. برای همین پیشنهاد میکنم اگه کاری برای کسی انجام میدین فقط هدفتون خوشحال کردنش باشه، نه قیمت هدیه یا ارزش کارتون.
    اینجوری بعدها هم حس نمیکنین سرتون کلاه رفته. دقت کنین به رفتارهای جاریتون و ببینین واقعا چه کارهایی میکنه که اینقدر مورد توجه دیگرانه.
    لزومی نداره هرچی ناراحتتون کرده رو مستقیما به خونواده همسرتون منتقل کنین. اونها یا هرکس دیگه ای هم که باشه، ناخودآگاه جبهه میگیرن و حتی اگه اعتراضتون به جا باشه باهاتون مقابله میکنن.

اول این افکار منفی و مقایسه کردن هاتون رو بذارین کنار، تا ذهنتون آروم بشه. بعد یه مدت تو رفتارهای جاریتون دقت کنین و ببینین چکارهایی مورد توجه خانواده همسرتون قرار گرفته و تلاش کنین اون کارهارو تو زندگی خودتون بکار ببرین.
    اگه همش بخواین بجنگین، با این اوضاع مطمئنا شکست میخورین. لااقل به خودتون رحم کنین چون واقعا دارین به خودتون صدمه میزنین. و یه چیزی رو هم فراموش نکنین. هرگز توقع نداشته باشین به هرکی خوبی کردین، بهتون خوبی کنه.
    وقتی خوبی میکنین 3 حالت داره.
    یا خوبی میبینین (که کم اتفاق میفته)
    یا برای شخص مهم نیست و اصلا متوجه محبت نمیشه.
    یا بهتون بدی میکنه.

پس فقط در یه حالت پاسخ خوبی تون رو مثبت دریافت میکنین. اما اگه هدفتون رضایت خدا باشه، اینقدر حرص و حوش نمیخورین.

موفق باشین.

12. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    شما اصلا نباید خودتون رو با کسی مقایسه کنین. اگه مادرشوهرتون بهتون احترام نمیذاره، بهتون ناسزا میگه یا عمدا آزارتون میزه، بحث دیگه ایه.
    ولی اینکه شما میگین چرا جاری منم دوست دارن، اون زن جالبی نیست. یا چرا بهش محبت میکنن، من بیشتر سزاوار محبت هستم تا اون. این مقایسه کردنها غلطه. محبت به جاری تون حتی اگه بدترین آدم روی زمین هم باشه، چیزی از شما کم نمیکنه.
    ببخشید صریح حرف میزنم. اگه من جای مادرشوهرتون بودم شاید فکر میکردم چرا این عروسم اینقدر حسوده.
    یا میگفتم خب هر کاری هم که برای ما کرده باشه، ما که ازش نخواستیم خودش دوست داشته انجام بده.

تو این جور مواقع آدمی که با سیاسته، برنده س حتی اگه هیچ کار خاصی هم انجام نداده باشه (مثل جاری شما)
    برای رفع این مشکل تو اولین قدم دست از مقایسه بردارین. چون فقط اعصابتون بهم میریزه و نتیجه مثبتی هم نداره.
    خود شما بگین. اگه دو تا عروس داشتین به کدوم بیشتر محبت میکردین؟ اونکه مدام کارایی که براتون کرده تو سرتون میکوبه و ازتون محبت بیشتری طلب میکنه؟
    یا اونی که هیچ کار خاصی انجام نمیده ولی آزارتون هم نمیده؟

من حس شما رو درک میکنم. اصلا هم قصد سرزنش ندارم چون خودم هم کمابیش با این قضایا درگیرم. برای همین پیشنهاد میکنم اگه کاری برای کسی انجام میدین فقط هدفتون خوشحال کردنش باشه، نه قیمت هدیه یا ارزش کارتون.
    اینجوری بعدها هم حس نمیکنین سرتون کلاه رفته. دقت کنین به رفتارهای جاریتون و ببینین واقعا چه کارهایی میکنه که اینقدر مورد توجه دیگرانه.
    لزومی نداره هرچی ناراحتتون کرده رو مستقیما به خونواده همسرتون منتقل کنین. اونها یا هرکس دیگه ای هم که باشه، ناخودآگاه جبهه میگیرن و حتی اگه اعتراضتون به جا باشه باهاتون مقابله میکنن.

اول این افکار منفی و مقایسه کردن هاتون رو بذارین کنار، تا ذهنتون آروم بشه. بعد یه مدت تو رفتارهای جاریتون دقت کنین و ببینین چکارهایی مورد توجه خانواده همسرتون قرار گرفته و تلاش کنین اون کارهارو تو زندگی خودتون بکار ببرین.
    اگه همش بخواین بجنگین، با این اوضاع مطمئنا شکست میخورین. لااقل به خودتون رحم کنین چون واقعا دارین به خودتون صدمه میزنین. و یه چیزی رو هم فراموش نکنین. هرگز توقع نداشته باشین به هرکی خوبی کردین، بهتون خوبی کنه.
    وقتی خوبی میکنین 3 حالت داره.
    یا خوبی میبینین (که کم اتفاق میفته)
    یا برای شخص مهم نیست و اصلا متوجه محبت نمیشه.
    یا بهتون بدی میکنه.

پس فقط در یه حالت پاسخ خوبی تون رو مثبت دریافت میکنین. اما اگه هدفتون رضایت خدا باشه، اینقدر حرص و حوش نمیخورین.

موفق باشین.

مرسي از نظرتون خيلي مفيد بود .مچكرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)