نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: استرس و دعوای خانوادگی

1582
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22378
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

استرس و دعوای خانوادگی

سلام
    بنده 19 سالمه و کارم طراحی، برنامه نویسی و ... هست
    پدر و مادرم با هم خیلی اختلاف زیادی دارن و همین باعث میشه من ناراحت و غمگین بشم. روز به روز هم اختلاف هایشان زیاد میشه و منم روز به روز افسرده تر میشم، بنده بیش از حد احساسیم و همیشه در پی آرامش و صلح هستم ولی هیچ موقع آرامش ندارم و همشه اختلاف توی زندگیم هست
    نمیدونم دیگه چیکار کنم، مادر پدرم سر کوچکترین مسائل باهم بحث و دعوا میکنن و اصلا اصلا اصلا با هم کنار نمیان
    من میدونم مشکلشون چیه و هر بار که میام اختلافشون رو حل کنم به من میگن به تو ربطی نداره و نمیزارن حرف بزنم
    تورو خدا راهنماییم کنید. هر روز داره وضع زندگیمون بد و بدتر میشه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21347
    تشکـر
    13
    تشکر شده 24 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مشکلات زندگیم زیاده کمکم کنید

سلام شمابایدسعی کنیددرشرایطی که درحین دعوانیستندباآنهاصحبت کنیدیعنی اول سعی کنیدجداگانه باآنهاصحبت کنیدحتی درصورتی که به شمااجازه صحبت کردن ندادند سریع دلسردنشید.دعواوسروصدامهمت ین عللش میتونه این باشه که هریک ازدوطرف دعوانمی خوان زره ای به نظرطرف مقابل اهمیت بدن یاحتی اگراشتباه هم یک طرف صحبت میکندبه جای اینکه باآرامش صحبت کنندومشکل راحل کنندسعی میکنندباخشم وبلندکردن صدایشان حرفشان رابه طرف مقابل دیکته کنند.پدرومادرشمایابایدقبو کنندودست ازلجبازی بردارندمشکلشان راباآرامش حل کنندچون این رفتارهاازیه جاشروع شده وسرهرمسئله کوچک و بزرگی ادامه پیدامیکنه دوم اینکه یا پیش مشاوررون وسوم هم شماسعی کنیدهرجورشده پدرومادرتان رامتقاعدکنیدکه نظرشماهم به عنوان عضوی ازخانواده مهم است وگوش دادنش خالی ازلطف نیست شایدصحبتهای شمابتواندمشکل پدرومادرتان راحل کنددرعین حال لازمه که آنهابپذیرندکه هرکسی میتونه دررفتارش اشتباهاتی باشدو کوچکتربودن شمانسبت به آنهادلیل براین نمیشودکه شمانتوانیدبین آنهابه درستی قضاوت کنید.

3. کاربران زیر از tanha88 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22378
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tanha88 نمایش پست ها
    سلام شمابایدسعی کنیددرشرایطی که درحین دعوانیستندباآنهاصحبت کنیدیعنی اول سعی کنیدجداگانه باآنهاصحبت کنیدحتی درصورتی که به شمااجازه صحبت کردن ندادند سریع دلسردنشید.دعواوسروصدامهمت ین عللش میتونه این باشه که هریک ازدوطرف دعوانمی خوان زره ای به نظرطرف مقابل اهمیت بدن یاحتی اگراشتباه هم یک طرف صحبت میکندبه جای اینکه باآرامش صحبت کنندومشکل راحل کنندسعی میکنندباخشم وبلندکردن صدایشان حرفشان رابه طرف مقابل دیکته کنند.پدرومادرشمایابایدقبو کنندودست ازلجبازی بردارندمشکلشان راباآرامش حل کنندچون این رفتارهاازیه جاشروع شده وسرهرمسئله کوچک و بزرگی ادامه پیدامیکنه دوم اینکه یا پیش مشاوررون وسوم هم شماسعی کنیدهرجورشده پدرومادرتان رامتقاعدکنیدکه نظرشماهم به عنوان عضوی ازخانواده مهم است وگوش دادنش خالی ازلطف نیست شایدصحبتهای شمابتواندمشکل پدرومادرتان راحل کنددرعین حال لازمه که آنهابپذیرندکه هرکسی میتونه دررفتارش اشتباهاتی باشدو کوچکتربودن شمانسبت به آنهادلیل براین نمیشودکه شمانتوانیدبین آنهابه درستی قضاوت کنید.
    ممنون دوست عزیز
    ولی اونها نمیخوان به حرف من گوش کنن و هر کدوم فکر میکنن حق با اونه و وقتی هم مثلا به مادرم میگم کارش اشتباه بوده فکر میکنه دارم از پدرم دفاع میکنم و تازه کار بدتر میشه
    به خدا دیگه نمیدونم چیکار کنم
    خسته شدم از این وضعیت

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21347
    تشکـر
    13
    تشکر شده 24 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1375 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    ولی اونها نمیخوان به حرف من گوش کنن و هر کدوم فکر میکنن حق با اونه و وقتی هم مثلا به مادرم میگم کارش اشتباه بوده فکر میکنه دارم از پدرم دفاع میکنم و تازه کار بدتر میشه
    به خدا دیگه نمیدونم چیکار کنم
    خسته شدم از این وضعیت
    خواهش می کنم واقعیت اینه که وقتی یه نفرمشکلی داشته باشه وخودش بخواهدمشکلش حل بشه کارخیلی راحت تره اماوقتی مشکلات ازسوی کسانی دیگراست وخودشان هم نخواهندوضعیت تغییرکندکاردشوارترمیشودمط معناازاین اعصاب خوردی نه تنهاشمابلکه خودشان هم ضررمیکنندپدرومادرشماتاخود شان تصمیم نگیرندبدون اعصاب خوردی وناراحتی باهم صحبت نکنندمشکلشان حل نمیشودواین وضع ادامه داردفکرمیکنم اگراونهادرباره هرموضوعی نظرشان راعلنی نگویندحتی اگرمخالف هم هستندیعنی یه کم هرکدام ازپافشاری برنظرشان کوتاه بیایندمشکلاتشان خیلی کمترمیشودودرعین حال دراین مواردمردوقتی که ببیندروی هرنظری که میدهدهمسرش واکنش نشان میدهدسعی میکندهرجورشده حرف خودش رابرترنشان دهد.مادرشماحتی اگربعضی ازحرفهای پدرتان راهم قبول نداردبالحن تندجواب ندهدمطمئناپدرشماهم کمترعصبانی میشودصحبت سراین نیست که کی درست می گویدوکی اشتباه حرف سراینه که ازلجبازی وکل کل کردن اعصاب همه تان به هم میریزدنیازنیست همیشه مادرتان درهرصحبتی باپدرتان جوابش راتنددهدآنهایه جورایی به این بحث کردن عادت کردن وبرای حلش یک نفربایدکوتاه بیادازمادرتان بخواهیدیه مدت ازبحث کردن کوتاه بیادبه احتمال زیاداین وضعیت بهترمیشودمادرشمابایدبگذار ددربعضی مواردپدرتان احساس کندحق بااواست حتی به اشتباه درآن صورت اوهم ازبعضی رفتارش به مرورکوتاه می آید.هیچ وقت نبایدتوقع داشت بخواهیدآتش راباآتش خاموش کنیدوآتش شعله ورترنشودبایدیه طرف نقش آب راایفاکندکه این آتش خاموش شود موفق باشید.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : استرس و دعوای خانوادگی

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1375 نمایش پست ها
    سلام
    بنده 19 سالمه و کارم طراحی، برنامه نویسی و ... هست
    پدر و مادرم با هم خیلی اختلاف زیادی دارن و همین باعث میشه من ناراحت و غمگین بشم. روز به روز هم اختلاف هایشان زیاد میشه و منم روز به روز افسرده تر میشم، بنده بیش از حد احساسیم و همیشه در پی آرامش و صلح هستم ولی هیچ موقع آرامش ندارم و همشه اختلاف توی زندگیم هست
    نمیدونم دیگه چیکار کنم، مادر پدرم سر کوچکترین مسائل باهم بحث و دعوا میکنن و اصلا اصلا اصلا با هم کنار نمیان
    من میدونم مشکلشون چیه و هر بار که میام اختلافشون رو حل کنم به من میگن به تو ربطی نداره و نمیزارن حرف بزنم
    تورو خدا راهنماییم کنید. هر روز داره وضع زندگیمون بد و بدتر میشه

در این موارد سعی میشه از وساطت افراد قابل اعتماد در فامیل برای رفع این مشکل استفاده شود

به هر حال شما نمیتونید اخلاقشون رو تغییر بدی ... پس بهتره راه خودتون رو ادامه بدید و بی اهمیت باشید

تا بتونید لااقل مسیری رو برای زندگی و استقلال خودتون پیدا کنید

با استرس و نگرانی نمیشه کاری از پیش برد و هر روز خودتون رو به عقب میبرید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)