نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: تضاد فرهنگی

2599
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22544
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تضاد فرهنگی

با سلام و خسته نباشید ...
    من از مشاوره گرامی عاجزانه خواهشمندم به حرفای من خوب دقت بکنن و حتما راهنمایی لازم رو بکنن.
    من یه پسر 29 ساله تک فرزندم که به خواستگاری دختره یه خانواده ی 4 نفره رفتم که بعد از صحبت و مطرح کردن سوالات خواستگاری و رسیدن به رضایت اولیه و تحقیقات لازم از لحاظ پاکی و سالمی و نجابت و اصالت (هم دختر و هم خانواده) هیچگونه شکی نداریم.
    دختره خیلی پاک و نجیب و با شخصیت و با ادبی هستش و تا بحال هیچگونه ادعای برتری هم نداشته و به گفته پدر دختره من و خانواده م از لحاظ پاکی و نجابت و اصالت و راستگویی و صداقت براشون کاملا قابل قوبل هستیم و خودشون میگن 60 درصد واسه ما حل شده هست.

چند جلسه با دختره صحبت کردم و تا حدودی شخصیت و عقاید و افکارمون بهم نزدیک هستش,از لحاظ اعتقادات مذهبی هم هیچ مشکلی نداریم.

فقط یه مشکل جزئی هست که دختره میگه : مراسم عروسی اقوام ما مختلط هست و هیچگونه تفکیک در خصوص مجالس آقایون و خانم ها نیست.

در حالی که مراسم عروسی ما مجزا برگزار میشه .اینم بگم که من و خانواده م هیچ مشکلی با این نوع مجالس مختلط نداریم ولی از طرف اقوام خودمون یه خورده نگرانیم که شاید بعد از حضور در مجلس عروسی تحمل نشستن در مجلس مختلط رو بخاطر پوشش خانم ها نداشته باشن که تصمیم گرفتیم به احترامشون موقع دعوت از قبل بهشون اطلاع بدیم که هر کسی مایل بود بیاد هر کسی هم مایل نبود نیاد ( البته اقوام ما هم خیلی خشکه مذهب نیستن و در حد نرمال هستن اما تا بحال هیچ مجلس مختلط و بی حجابی توو اقوام ما نبوده و حتی هیچ کاری با تیپ و ظاهر و حجاب هیچ کسی نداشتن و هیچ دخالتی در امورات هیچ کسی نکردن
    )

پدر و مادر دختره هم میگن اگه برای شما مشکلی نباشه برای ما مشکلی نیست اگه خانم های اقوام شما با حجاب توو مجالس ما حضور داشته باشن.

ما هم از این نگرانیم که آقایون اقوام ما از نشستن رو در روی خانم های بی حجاب فامیلهای خانواده دختر اذیت بشن و بخوان مجلس رو ترک بکنن ( البته نه همه آقایون ) و یه جورایی توهین به هر دو خانواده بشه.

اینم توضیح بدم منظورم از خانم های بی حجاب این نیست که لخت بشن و خدای ناکرده قصد جلف بازی داشته باشن,خیلی نجیب و با وقار و سر و سنگین هستن اما تو مجالس نه روسری سر میکنن نه بخاطر آقایون لباس خیلی خیلی پوشیده میپوشن.

یه مشکل جزئی دیگه ای هم که هست اینه که من به دختره گفتم تو در مجالس و مهمونی های طرف خودتون هر جور که مایلی لباس بپوش و من با این موضوع هیچ مشکلی ندارم اما در مهمونی های طرف ما حجابت رو با یه روسری و تونیک و شلوار رعایت کن که ظاهرا اینطور که از حرفاش پیداس با رضایت خودش این حرفم رو قبول کرده.

خواستم در این 2 مورد (مراسم و پوشش و حجاب) منو راهنمایی بکنید.

آیا بخاطر تضاد فرهنگی توو مراسم عروسی اتفاق خاصی میوفته ؟
    آیا در مورد حجاب دختره مشکلی پیش میاد؟

فقط توو این 2 تا موضوع فعلا توقف کردیم و الا هیچ مشکلی نداریم (نه مشکل مهریه نه مسکن نه شغل نه هزینه های ازدواج)

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17235
    تشکـر
    66
    تشکر شده 306 بار در 174 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : تضاد فرهنگی

از لحاظ اعتقادی چقد هم کف هستید؟؟
    امضای ایشان
    حضرت محمد(ص) فرمودند:
    برای هر چیزی قلبی است و قلب قران سوره یس است.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22544
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دریا071 نمایش پست ها
    از لحاظ اعتقادی چقد هم کف هستید؟؟

والا پدر خانواده حتی مسجد هم میره ,خداشناس هستن , اهل مشروب نیستن , حلال و حرام حالیشونه
    ما هم دقیقا عین اونا .....فقط مساله پوشش و حجاب تضاد داریم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17235
    تشکـر
    66
    تشکر شده 306 بار در 174 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط tagizade نمایش پست ها

والا پدر خانواده حتی مسجد هم میره ,خداشناس هستن , اهل مشروب نیستن , حلال و حرام حالیشونه
    ما هم دقیقا عین اونا .....فقط مساله پوشش و حجاب تضاد داریم

صبر کنید تا مشاوران عزیز بهتون کمک کنند...
    موضوع مهمی هست و روی زندگی آیندتون اثر میزاره
    امضای ایشان
    حضرت محمد(ص) فرمودند:
    برای هر چیزی قلبی است و قلب قران سوره یس است.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22544
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دریا071 نمایش پست ها
    صبر کنید تا مشاوران عزیز بهتون کمک کنند...
    موضوع مهمی هست و روی زندگی آیندتون اثر میزاره
    بنظرم اگه مراسم رو بتونیم آبرومندانه تمومش کنیم بعد از اون مشکل حادی پیش نیاد ولی از الان کاملا هم نمیشه گفت هیچ مشکلی پیش نمیاد

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام
    به نظر من که شما خیلی باهم فرق میکنید
    فقط تفاوت فرهنگی نیست شما حتی از نظر اعتقادات و تفکر هم باهم فرق میکنید ، که این در آینده براتون مشکل ساز میشه
    با گذشت زمان و شناخت بیشتر میشه و میفهمید که از اونیه که فکر میکردید تفاوت ها بیشتره
    هم شما هم دختر خانوم به خاطر احساسات و شورشوق ازدواج شاید الان بگین مسئله ای نیست کنار میایم ، اما بعد ازدواج هر مسئله با بحث شدید و ناراحتی کشیده میشه و حتی فرد شاید مقابلتون نتونه باهاتون سازگار بشه
    شناخت که شما از خانواده و فرد مورد نظرتون کسب کردین کافی نیست ! و یا بر پایه احساسات بیشتری آنالیز شده ...
    بهتره عجله نکنین و خوب فکر کنید
    اگه لازمه بازم بیشتر اطلاعات کسب کنید

هر دو مشاوره حضوری برین تا بهتر راهنمایی بشین
    ازدواج یکی از به یاد ماندنی ترین تصمیم های زندگیس ، خوب فکر کنین .

7. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام دوست عزیز به گفته خودت که همه چیزتون باهم اوکی فقط میمونه مجلس که قاطی باشه یا نباشه اگه بتونید راضیشون کنید که مجلس اولش جدا باشه بعدش جو صمیمی تر شد و غریب تر ها رفتن مجلس رو قاطی کنید

یه پونه مثبت که دارید اینکه حرفهاتون راحت بهم زدید و راحت هم دیگرو قبول کردید که این خیلی خوبه

که یه مجلس به راحتی میشه راجبش با خانواده ها صحبت کرد

میتونید به خانم ها بگید که مجلس قاطی که لباس های بلند بپوشن

راجب پوشش دختره که فکر نکنم مشکلی باشه ازش خواستید بلوز و شلوار و روسری سرش باشه که یه حد متوسط و خوبه که همه خانم ها رعایت میکنن

و اینجور که از حرفهاتون برداشت کردم شما به درد هم دیگه میخورید. و زوج مناسبی هستید چون مشکل بزرگ و اساسی ندارید. فقط اینکه شما ترس دارید اقوام شما یه حرفی رو بزنن

و اینم بدونید این زندگی شماست بخاطر حرف مردم زندگی نکنید
    ویرایش توسط پریماه. : 10-03-2015 در ساعت 01:59 AM دلیل: غلط املایی درستش کردم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

9. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22544
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من که شما خیلی باهم فرق میکنید
    فقط تفاوت فرهنگی نیست شما حتی از نظر اعتقادات و تفکر هم باهم فرق میکنید ، که این در آینده براتون مشکل ساز میشه
    با گذشت زمان و شناخت بیشتر میشه و میفهمید که از اونیه که فکر میکردید تفاوت ها بیشتره
    هم شما هم دختر خانوم به خاطر احساسات و شورشوق ازدواج شاید الان بگین مسئله ای نیست کنار میایم ، اما بعد ازدواج هر مسئله با بحث شدید و ناراحتی کشیده میشه و حتی فرد شاید مقابلتون نتونه باهاتون سازگار بشه
    شناخت که شما از خانواده و فرد مورد نظرتون کسب کردین کافی نیست ! و یا بر پایه احساسات بیشتری آنالیز شده ...
    بهتره عجله نکنین و خوب فکر کنید
    اگه لازمه بازم بیشتر اطلاعات کسب کنید

هر دو مشاوره حضوری برین تا بهتر راهنمایی بشین
    ازدواج یکی از به یاد ماندنی ترین تصمیم های زندگیس ، خوب فکر کنین .
    میشه بیشتر توضیح بدید و علت حرفایی رو هم که مزنید رو کامل روشن کنید

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22544
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز به گفته خودت که همه چیزتون باهم اوکی فقط میمونه مجلس که قاطی باشه یا نباشه اگه بتونید راضیشون کنید که مجلس اولش جدا باشه بعدش جو صمیمی تر شد و غریب تر ها رفتن مجلس رو قاطی کنید

یه پونه مثبت که دارید اینکه حرفهاتون راحت بهم زدید و راحت هم دیگرو قبول کردید که این خیلی خوبه

که یه مجلس به راحتی میشه راجبش با خانواده ها صحبت کرد

میتونید به خانم ها بگید که مجلس قاطی که لباس های بلند بپوشن

راجب پوشش دختره که فکر نکنم مشکلی باشه ازش خواستید بلوز و شلوار و روسری سرش باشه که یه حد متوسط و خوبه که همه خانم ها رعایت میکنن

و اینجور که از حرفهاتون برداشت کردم شما به درد هم دیگه میخورید. و زوج مناسبی هستید چون مشکل بزرگ و اساسی ندارید. فقط اینکه شما ترس دارید اقوام شما یه حرفی رو بزنن

و اینم بدونید این زندگی شماست بخاطر حرف مردم زندگی نکنید
    میتونید توضیح بیشتری بدید ؟

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

میشه بیشتر توضیح بدید و علت حرفایی رو هم که مزنید رو کامل روشن کنید
    خب شما با هم تفاوت عقیده دارین ، تفاوت عقیده هم فقط مربوط به یک شب عروسی نیست که بگذره ...
    از نظر خانواده ایشون حجاب بدون روسی مشکلی نیست
    اما از نظر شما نه ، باید حجاب ( پوشش ) کامل داشته باشن ، که خواسته منطقیه ، و درست .
    فردا روز به خاطر همین تفاوت عقیده ها که کم کم بروز میده با مشکل روبرو میشین ....

با همدیگه حضوری بپش مشاوره ازدواج برین تا بی طرف هر دوی شما رو راهنمایی کنن
    و بهتون میگن که در آینده با چه مسائلی رو برو میشین
    در هر زندگی مشکلاتی هست ، اما همه تفاوت ها رو نمیشه حضم کرد

تفاهم ها در ازدواج مثل سرمایه میمونه برای روبرو شدن با بحران های اقتصادی ، وقتی با سرمایه بیشتر به جلو برین مطمعنن بحران ها رو بهتر میتونید پشت سر بگذارید .

13. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

میتونید توضیح بیشتری بدید ؟
    من کل حرفم این شما ایشون روهمونجور که هست قبول دارید. تنها مشکل که ناراحتتون میکنه اقوامتون که میگید ناراحت میشن منم میگم بخاطر حرف مردم زندگی نکنید

اگه میبینی خیلی باهم تفاهم دارید و ایشون هم قبول کردن حجاب داشته باشن جلو اقوام شما دیگه مشکلی نیست
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22544
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    خب شما با هم تفاوت عقیده دارین ، تفاوت عقیده هم فقط مربوط به یک شب عروسی نیست که بگذره ...
    از نظر خانواده ایشون حجاب بدون روسی مشکلی نیست
    اما از نظر شما نه ، باید حجاب ( پوشش ) کامل داشته باشن ، که خواسته منطقیه ، و درست .
    فردا روز به خاطر همین تفاوت عقیده ها که کم کم بروز میده با مشکل روبرو میشین ....

با همدیگه حضوری بپش مشاوره ازدواج برین تا بی طرف هر دوی شما رو راهنمایی کنن
    و بهتون میگن که در آینده با چه مسائلی رو برو میشین
    در هر زندگی مشکلاتی هست ، اما همه تفاوت ها رو نمیشه حضم کرد

تفاهم ها در ازدواج مثل سرمایه میمونه برای روبرو شدن با بحران های اقتصادی ، وقتی با سرمایه بیشتر به جلو برین مطمعنن بحران ها رو بهتر میتونید پشت سر بگذارید .
    بله کاملا صحیح میفرمائید اما اینم بدونید این دختر واقعا هم خداشناس هست.داخل چهارچوب خانواده خودشون شیک میکنه و آرایش میکنه و با اقوامشون میرقصه.....بیرون از محیط خودشون خیلی نجیب و سنگینه,بیرون از خونه آرایش خیلی ساده و لباسهای خیلی معمولی بدون هیچگونه حرکات اضافی و بدون جلب توجه.

حتی خودش اینو به من گفته که اگه توو مجلسی که همه با روسری و شال هستن من اگه بی حجاب باشم خیلی بد میشه و به چشم میاد.

از لحاظ زندگی مشترک هم نظرش اینه که دو نفر باید باهم تفاهم داشته باشن و مادیات و تیپ و ظاهر و مهریه بالا خونه شیک و ماشین مدل بالا ضامن خوشبختی نیست...میگه آدم نون و پنیر بخوره اما آرامش داشته باشه و با طرفش شاد باشه

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22544
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من کل حرفم این شما ایشون روهمونجور که هست قبول دارید. تنها مشکل که ناراحتتون میکنه اقوامتون که میگید ناراحت میشن منم میگم بخاطر حرف مردم زندگی نکنید

اگه میبینی خیلی باهم تفاهم دارید و ایشون هم قبول کردن حجاب داشته باشن جلو اقوام شما دیگه مشکلی نیست
    بله کاملا صحیح میفرمائید اما اینم بدونید این دختر واقعا هم خداشناس هست.داخل چهارچوب خانواده خودشون شیک میکنه و آرایش میکنه و با اقوامشون میرقصه.....بیرون از محیط خودشون خیلی نجیب و سنگینه,بیرون از خونه آرایش خیلی ساده و لباسهای خیلی معمولی بدون هیچگونه حرکات اضافی و بدون جلب توجه.

حتی خودش اینو به من گفته که اگه توو مجلسی که همه با روسری و شال هستن من اگه بی حجاب باشم خیلی بد میشه و به چشم میاد.فقط از این نگرانه که من فردا توو مهمونی بهش نگم جای روسری چادر سر کن یا مانتو بپوش که منم اصلا غیرطی افراطی نیستم
    از لحاظ زندگی مشترک هم نظرش اینه که دو نفر باید باهم تفاهم داشته باشن و مادیات و تیپ و ظاهر و مهریه بالا خونه شیک و ماشین مدل بالا ضامن خوشبختی نیست...میگه آدم نون و پنیر بخوره اما آرامش داشته باشه و با طرفش شاد باشه

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

حتی خودش اینو به من گفته که اگه توو مجلسی که همه با روسری و شال هستن من اگه بی حجاب باشم خیلی بد میشه و به چشم میاد.فقط از این نگرانه که من فردا توو مهمونی بهش نگم جای روسری چادر سر کن یا مانتو بپوش که منم اصلا غیرطی افراطی نیستم
    منم دقیقا حرفم همین
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

18. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22544
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

منم دقیقا حرفم همین
    موندم بخدا......مغزم دیگه نمیکشه....
    یکی هم نیست درست و حسابی کمک کنه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد