نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: اختلاف فرهنگی دو خانواده

1308
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11496
    تشکـر
    10
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف فرهنگی دو خانواده

سلام بزرگواران

قبلا پست های منو خوندید من 27 سالمه سرکار حقوق خوب خونه مستقل ویلای دارم

من تو شهری با جمعیت حدود 15 هزار نفر زندگی میکنم تمام شهر خانواده یا طایفه ما رو میشناسن
    از سادات هستیم چندین ماه این طرف و اونطرف تا دختر سید پیدا کردیم چه از لحاظ اخلاق رفتار قشنگی سن پیدا کردیم البته اینو بگم تا حالا 7 مورد رفتیم نپسندیدن حالا این دختر من پسندیدم چه از لحاظ اخلاق رفتار قشنگی واقعا تو دل میرفت ولی پدرم بخصوص مادرم قبول نمی کنن چون مادر دختر سید نیست پدر و مادرم میگن فردا مردم عیب میکنن میگن مادره دختر سید نبوده مثلا جزء طایفه به غیر از سید هستن ما اقوام اینها میشیم بعد زشته برای ما عرف قبول نمیکنه
    میگم بزرگهای کشور شما خودتون منظورم میفهمید کیه دخترشو داره به غیر سید اگر میفهمید مشکل عرف خیلی مهمه نمی داد ولی پدرم میگه نه مادرم که اصلا میگه من که نمیام من خودم خدایش خیلی از دختره با خانواده ش خوشم اومد
    حتی دیشب هم زنگ زدن گفتن از طرف ما راضی هستیم چون ما قبلا رفته بودیم

به مادرم میگم حالا اینکار درسته من برم دختر سید بگیرم اون اسمش هم سید باشه بعد با هم نتونیم زندگی کنیم بدرد چه میخوره .
    حتی یکی از اقوام های نزدیکمون دختر غیر سید گرفت برای پسرش تا چند سال مسخره شون میکردن ولی دختر خوب خانواده خوب قشنگ دارن الان راحت زندگی میکنن هیچ مشکلی هم ندارن

حالا میخواستم نظر شما رو بدونم که این جریان عرف که ان شاء الله نابود بشه چیه ؟یعنی حرفی که پدرم میزنه درسته اگر اشتباه هست چه بهش بگم که بفهمه که داره اشتباه میکنه

متشکرم

2. کاربران زیر از iraniran بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : خانواده میگن این خانواده در حد خانواده ما نیستن چکار کنم؟

به نظر من دلیل مخالفت خانواده شما برای این وصلت کاملاً غیر منطقیه ...

عرف جامعه شما کاملاً غلطه ...

سعی کنین با صحبت کردن خانواده تون رو راضی کنید و بهشون بفهمونین که خارج از منظقه ... ( رضایتشون رو بدست بیارین )

به نظر من از نظر دینی هم چنین عرفی درست نیست ، همین که همسر شما مومئن باشه کافیه .

دلیلی نیست که همه سادات آدم های خوبی باشن و ازدواج موفقی داشته باشن ....

4. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : خانواده میگن این خانواده در حد خانواده ما نیستن چکار کنم؟

این که خیلی ها تعصب دارن واسه سید و سادات بودن رو حق میدم من خودم سادات هستم و خیلی دوست داشتم شوهرم هم سید باشه چون نسل به نسل ما سادات بودن ولی خوب شوهرم از همه لحاظ ادم خوبیه ولی سید نیست
    بخاطرهمین میگم حساسیت اونا قابل درک هست ولی اگر برای شما مهم نیست سعی کنید حساسیت اونا رو کم کنید همون حرفی که زدید خیلی خوبه به نظر من همین رویه رو ادامه بدید
    درسته من برم دختر سید بگیرم اون اسمش هم سید باشه بعد با هم نتونیم زندگی کنیم بدرد چه میخوره
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

6. 2 کاربران زیر از بهشت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اختلاف فرهنگی دو خانواده

نقل قول نوشته اصلی توسط iraniran نمایش پست ها
    سلام بزرگواران

قبلا پست های منو خوندید من 27 سالمه سرکار حقوق خوب خونه مستقل ویلای دارم

من تو شهری با جمعیت حدود 15 هزار نفر زندگی میکنم تمام شهر خانواده یا طایفه ما رو میشناسن
    از سادات هستیم چندین ماه این طرف و اونطرف تا دختر سید پیدا کردیم چه از لحاظ اخلاق رفتار قشنگی سن پیدا کردیم البته اینو بگم تا حالا 7 مورد رفتیم نپسندیدن حالا این دختر من پسندیدم چه از لحاظ اخلاق رفتار قشنگی واقعا تو دل میرفت ولی پدرم بخصوص مادرم قبول نمی کنن چون مادر دختر سید نیست پدر و مادرم میگن فردا مردم عیب میکنن میگن مادره دختر سید نبوده مثلا جزء طایفه به غیر از سید هستن ما اقوام اینها میشیم بعد زشته برای ما عرف قبول نمیکنه
    میگم بزرگهای کشور شما خودتون منظورم میفهمید کیه دخترشو داره به غیر سید اگر میفهمید مشکل عرف خیلی مهمه نمی داد ولی پدرم میگه نه مادرم که اصلا میگه من که نمیام من خودم خدایش خیلی از دختره با خانواده ش خوشم اومد
    حتی دیشب هم زنگ زدن گفتن از طرف ما راضی هستیم چون ما قبلا رفته بودیم

به مادرم میگم حالا اینکار درسته من برم دختر سید بگیرم اون اسمش هم سید باشه بعد با هم نتونیم زندگی کنیم بدرد چه میخوره .
    حتی یکی از اقوام های نزدیکمون دختر غیر سید گرفت برای پسرش تا چند سال مسخره شون میکردن ولی دختر خوب خانواده خوب قشنگ دارن الان راحت زندگی میکنن هیچ مشکلی هم ندارن

حالا میخواستم نظر شما رو بدونم که این جریان عرف که ان شاء الله نابود بشه چیه ؟یعنی حرفی که پدرم میزنه درسته اگر اشتباه هست چه بهش بگم که بفهمه که داره اشتباه میکنه

متشکرم

اگر خواهان زندگی خوب و آرامی هستید این تصورات رو کنار بذارید

سید بودن و یا نبودن هیچ مزیتی بر افراد دیگر نداره و همونطور که خداوند گفته ملاک بر پرهیزکاریه

اگر با چنین تصوراتی بخوایت وارد زندگی نمایشی بشید روزهای خوبی رو برای شما پیش بینی نمیکنیم

اگر به سید بودن باشه بنی عباس نصبشون به عموی پیامبر نزدیکتر بود و این همه جنایت هم انجام دادن

نگاهتون به خدا باشه تا ظواهر دنیایی ... تکیه کردن به این القاب نوعی غرور و تکبره که انتهاش ختم به سقوط خواهد شد
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11496
    تشکـر
    10
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اختلاف فرهنگی دو خانواده

پدر و مادرم میگن عرف قبول نمیکنه جواب اینو چه بدم میگن از هر کی میخوای بپرس میگم اگر این طور بود چرا آقای خامنه ای دختر حداد گرفته برای پسرش

استادان نترسید چیز خاصی نگفتم که بخواد حذف کنید پستم

جالب اینجاست خانواده ای که رفتم سیدن ولی تنها مادرشون سید نیست مشکل ما اینه که میگن این مادرش اقوام این طایفه هست که مثلا نوکر ما بودن

به خانواده گفتم اینقدر ادعای بزرگی نکنید اخر زمین می خوریم خدا قهرش میاد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد