نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل نداشتن ثبات اخلاقی

2136
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8051
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل نداشتن ثبات اخلاقی

سلام من از موقعی که انتقالی گرفتم و وارد دانشگاه مختلط شدم دچار مشکل شدم وهنگام درس خواندن نمی توانم تمر کز کنم همش دنبال لودگی وچگونه مسخرگی ولودگی کنم تا نظر بقیه رو به سمت خودم جلب کنم و مدام دنبال این راه ها وصحبت کردن باخودم در مورد این موارد هستم وهمچنین افکار چرت وپرت می یاد سراغم در مورد خانم ها وهمچنین اسکیزو فرنی شدم وضعف اعصاب پیدا کردم در خانه ونسبت به صدای غذا خوردن ونوچ نوچ کردن اعضای خانواده حساسیت پیدا کرده وحالم بد میشود وسردرد روسر وابتداسی سر پیدا کردم تابستان که کلاس خصوصی گرفتم خوب درس می خوندم که البته اخرش بی حوصله شدم واسکیزو فرنی شدم وقتی زیاد بهم فشار اومدوقتی این افکار می یاد سراغم سرم دردمیکنه وبه علت شیزوفرنی که سر درد رابه وجود اورده مجبور به خوابیدن می شوم. وبه دکتر چند مورد مراجعه داشتم ولی خوب نشدم وهمچنین وقتی محتمل می شوم بی اراده می خندم وبلند خنیدیدن بی اراده سبب مسخره کردن دیگران می شود ود مورد مصرف اینترنت وپول هم اصلا اعتدال ودرست مصرف کردن رو بلد نیستم .

2. کاربران زیر از rasolim بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل نداشتن ثبات اخلاقی

نقل قول نوشته اصلی توسط rasolim نمایش پست ها
    سلام من از موقعی که انتقالی گرفتم و وارد دانشگاه مختلط شدم دچار مشکل شدم وهنگام درس خواندن نمی توانم تمر کز کنم همش دنبال لودگی وچگونه مسخرگی ولودگی کنم تا نظر بقیه رو به سمت خودم جلب کنم و مدام دنبال این راه ها وصحبت کردن باخودم در مورد این موارد هستم وهمچنین افکار چرت وپرت می یاد سراغم در مورد خانم ها وهمچنین اسکیزو فرنی شدم وضعف اعصاب پیدا کردم در خانه ونسبت به صدای غذا خوردن ونوچ نوچ کردن اعضای خانواده حساسیت پیدا کرده وحالم بد میشود وسردرد روسر وابتداسی سر پیدا کردم تابستان که کلاس خصوصی گرفتم خوب درس می خوندم که البته اخرش بی حوصله شدم واسکیزو فرنی شدم وقتی زیاد بهم فشار اومدوقتی این افکار می یاد سراغم سرم دردمیکنه وبه علت شیزوفرنی که سر درد رابه وجود اورده مجبور به خوابیدن می شوم. وبه دکتر چند مورد مراجعه داشتم ولی خوب نشدم وهمچنین وقتی محتمل می شوم بی اراده می خندم وبلند خنیدیدن بی اراده سبب مسخره کردن دیگران می شود ود مورد مصرف اینترنت وپول هم اصلا اعتدال ودرست مصرف کردن رو بلد نیستم .

اختلال شخصیت مرزی، یک بیماری جدی روانی است که رفتار، احساسات، روابط خانوادگی و شغلی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.
    افراد مبتلا به این نوع اختلال شخصیت، ممکن است در یک لحظه دچار احساسات شدید عاطفی شوند و در لحظه ای دیگر این احساسات فروکش نماید.

اختلالات وبیماری های روانی

۷ ویژگی افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی عبارتند از:
    ۱- روابط متزلزل
    افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی، دارای روابطی ناپایدار با خانواده، فامیل و دوستان خود هستند.
    این افراد ممکن است سریعا علاقه شدیدی به یک فرد پیدا کنند و ناگهان از آن شخص متنفر شوند.
    هر گونه جدایی و یا تغییر در برنامه مورد انتظار، می تواند یک واکنش شدید و احساس طرد را در بیمار مبتلا به اختلال شخصیت مرزی ایجاد کند.

هنگامی که این افراد به یک چیز و یا کسی علاقه داشته باشند و آن چیز و یا آنکس از پیش آنها برود، احساس پوچی و انزوا می کنند

۲- رفتارهای پرخطر

پول خرج کردن بی رویه یکی از رفتارهای افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی می باشد.
    روابط جنسی نامناسب، پرخوری و یا رانندگی کردن خطرزا از رفتارهای پرخطر این افراد می باشد.
    این رفتارها ناشی از تصور ضعیف فرد از خودش می باشد.

۳- زیاده روی در مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی
    این افراد برای فرار از مشکلات و یا آرام شدن، به مواد مخدر و مشروبات الکلی رو می آورند.
    برای کنترل بهتر علائم این اختلال، همه این موارد باید درمان گردند.

۴- خشم بی‌جا
    شرایط خارج از کنترل و یا ناچیز می توانند افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی را بسیار خشمگین کنند.

برای مثال اگر والدین و یا همکاران برای مدت کوتاهی، به فرد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی اعتنا نکنند، این فرد از احساس طرد و انزوا، بسیار خشمگین می شود.

۵- آسیب رساندن به خود
    فرد مبتلا به این اختلال می تواند دارای علائم خطرناکی باشد و مشکلاتی را در ارتباط با تصویر بدن خود و عزت نفس داشته باشند.
    افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی به خودشان صدمه می زنند، مثل بریدن بدن خود با چاقو.
    حتی ممکن است فکر خودکشی کنند، در این صورت باید فورا به روانپزشک مراجعه کنند.

۶- احساس پوچی
    هنگامی که این افراد به یک چیز و یا کسی علاقه داشته باشند و آن چیز و یا آنکس از پیش آنها برود، احساس پوچی و انزوا می کنند و توانایی مقابله کردن با این احساس را ندارند.
    علائم اختلال شخصیت مرزی می تواند شامل احساس بی ارزشی، بی عشقی و پوچی باشد.
    یک درمان جدید به نام رفتار دیالیتیکی می تواند برای افراد مبتلا به اختلال شخصیت مفید باشد

۷- ترس از تنها ماندن

خشم و ترس شدید در این افراد از تنها ماندن سرچشمه می گیرد.
    این افراد حتی اگر تجسم کنند که تنها هستند، دچار ترس و عصبانیت می شوند.
    ترس از تنها بودن، یک مشکل جدی در روابط خانوادگی ایجاد می کند.

چگونه می توان به افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی کمک کرد؟
    چندین روش موثر برای درمان این اختلال وجود دارد.
    دارو درمانی شامل: داروهای ثابت کننده خلق و خو، داروهای ضدجنون و ضد افسردگی می توانند این علائم را کنترل کنند.

روش های مختلف مشاوره و درمان شامل روان درمانی و یک درمان جدید که به نام رفتار دیالیتیکی خوانده می شود نیز می تواند برای افراد مبتلا به اختلال شخصیت مفید باشد و بیماری آنها را کنترل کند.

درمان های گروهی نیز می تواند باعث شود افراد رفتارهای بد را جایگزین رفتارهای خوب کنند و به همسالان و دیگر بیماران نیز این کار را یاد دهند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد