نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: اجبار به ادامه ازدواج یا طلاق ؟

1513
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22711
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اجبار به ادامه ازدواج یا طلاق ؟

من یه خانم 28 ساله و پزشک عمومی هستم که حدود 3 سال پیش جهت فرار از یه خانواده پر از مشکل و درد و مستقل شدن از خونه ای که توش اصلا آدمها شاد نیستند با همسرم ازدواج کردم .همسرم از نظر مالی و تحصیلات یه آدم معمولی بود اما روابط اجتماعی بالایی داشت و توی یه خانواده متفاوت بزرگ شده بود .در دوران آشنایی من درصدد پذیرش ادامه تحصیل در خارج از کشور بودم که با اومدن همسرم به زندگیم و احساس شادی در کنار آدم های متفاوت از خانوادم تمام تلاش و هزینه هایی که در این مسیر انجام شده بود رها کردم و با فاصله دو ماه عقد کردیم و الان سه سال از ازدواجی میگزره که از همون اول کم و کاستی های مالی و عدم توانایی همسرم در بعضی موارد مثل دانش پایین عمومی و رفتاری توی ذوقم میزد .اما او بهانه بزرگی برای دوری از خانواده و مستقل شدن بود .
    بعد از گذشت دو سال و عادی شدن جلوه های فردی هر دو ما ؛من به خودم اومدم و متوجه شدم با این ازدواج خودمو درگیر یک ماجرای کاملا بدون عشق از سمت خودم و کوله باری از نگرانی ها و کمبود های مالی و عاطفی کردم .
    با گریه و زاری درخواست مهاجرت و راهی جهت تباه نکردن اینده تحصیلیم و فضای خفه خونه و شغلم داشتم که با اصرار فراوان و درخواست پول از خانواده ام موفق به خرید ملک در خارج از کشور شدم .
    همسرم با تهدید مرد سالاری و عدم همکاری در یادگیری زبان و شکست های پی در پی در کارش منو کاملا مضطرب و افسرده کرد .در حالی که من باید به زبانی به غیر از مادری 3 امتحان مهم باید قبول میشدم تا اجازه کار پیدا کنم .
    در تمام مدت سربازی و مهلت باقی مانده قبل از مهاجرت با بازیگوشی و بچگانه از یادگیری زبان دوری میکرد و از نظر مالی هم خودشو آدمی تحت فشار و سر خورده در شرایط اقتصادی ایران نشون میداد.
    من همیشه با مقایسه زندگی خودم با همکلاسی ها م در مقابل مردانی قوی از نطر تحصیلات و مالی بسیار افسوس میخورم و به علت مخالفت خانوادم با ازدواجم پلی در پشت سرم نمیبینم برای برگشت و از نظر مالی هم به همسرم وابسته هستم و اندوخته چندانی در صورت طلاق و زندگی در خارج از کشور را ندارم .
    احساس سرخوردگی و عدم امنیت در ازدواجم منجر به بی خوابی و افسردگی در من شده .در ازدواجم شاد و مطمئن نیستم و خانواده هم جایی برای من وجود نداره که بتونم بر گردم .
    توی خونه درس میخونم در حالی که هیچ دلگرمی در راستا یک زندگی مطمئن آینده ام در کشور مقصد با توجه به رفتار های همسرم ندارم .

فقط شش ماه به تاریخ رفتن ما مونده اما من به هیچ چیز مطمئن و خوش بین نیستم
    لطفا منو راهنمایی کنید

2. کاربران زیر از دانش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18372
    تشکـر
    182
    تشکر شده 55 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : اجبار به ادامه ازدواج یا طلاق ؟

سلام عزیزم بنده ازینکه این مبحثو میشنوم نارحتم اما من بنظرم تنها راه شما جدایی هست و بفکر زندگی درستو حسابی تر باشد مهم نیست امسالم نرید خارج ولی در عوض خودتو پیدامیکنی و با اراده تر راهی میشوید و دیگه دغدغه ندارید . تازه باید از خداشون باشد که همچین همسری داشتن این اقا در اولشم لایق شما نبودن و من میگم لطفا دیگه زندگیتو جداکن و ارادتو قوی کن نگران ازدواج هم نباش شما بهترین زندگیارو دراینده خاهی داشت اگه بخایین. اینم بدانید هیچ خانواده ای پشت عزیزانشو رها نمیکند تو خانواده خودت باشی استقلالت بیشتره تا پیش این اقا. ..... سربلند باشید همچنان که هستید....

4. 2 کاربران زیر از ebrahim777 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim777 نمایش پست ها
    سلام عزیزم بنده ازینکه این مبحثو میشنوم نارحتم اما من بنظرم تنها راه شما جدایی هست و بفکر زندگی درستو حسابی تر باشد مهم نیست امسالم نرید خارج ولی در عوض خودتو پیدامیکنی و با اراده تر راهی میشوید و دیگه دغدغه ندارید . تازه باید از خداشون باشد که همچین همسری داشتن این اقا در اولشم لایق شما نبودن و من میگم لطفا دیگه زندگیتو جداکن و ارادتو قوی کن نگران ازدواج هم نباش شما بهترین زندگیارو دراینده خاهی داشت اگه بخایین. اینم بدانید هیچ خانواده ای پشت عزیزانشو رها نمیکند تو خانواده خودت باشی استقلالت بیشتره تا پیش این اقا. ..... سربلند باشید همچنان که هستید....
    این حرفو نزنین. مطمئنا این آقا ویژگیهای مثبتی هم داشته که این خانم قبول کرده باهاشون ازدواج کنه.
    ایشون الان عصبانیه و بین چندتا موضوع سردرگم شده.

شما باید قبل از هر تصمیمی، چند تا کار انجام بدین.
    اول اینکه امتیازات و معایب زندگی مشترکتون و مزایا و معایب جدایی تون رو بررسی کنین تا دوباره نسنجیده تصمیم نگیرین.
    همونطور که شما اصرار به رفتن دارین، همسرتون هم اصرار به ماندن داره پس نمیشه سرزنششون کرد.

دوم اینکه دست از مقایسه بردارین و خودتون برای زندگیتون تصمیم بگیرین. اینکه شما مدام زندگی خودتون رو با دیگرون مقایسه میکنین اصلا درست نیست. شما در واقع دارین ظاهر زندگی اطرافیان رو با باطن زندگی خودتون مقایسه میکنین.
    مطمئن باشین همه تو زندگیشون مشکل دارن، اینکه شما خبر ندارین، معنیش این نیست که مشکلی ندارن. خیلی ها ممکنه حسرت زندگی شمارو بخورن و شما ندونید.
    سوم اینکه یه مقایسه کوچیک بکنین. قبل از ازدواج خوشحالتر بودین یا بعدش؟
    مگه از خونواده تون فراری نیستین؟ خب پس همسرتون هرچی باشه، از کنار خونواده تون بودن بهتر بوده که حاضر شدین باهاش ازدواج کنین.

سوال بعدی که باید از خودتون بپرسین اینه که واقعا هدفتون از مهاجرت چیه؟ موقعیت شغلی بهتری دارین؟ یا زندگی مرفه تری در انتظارتونه؟
    اگه همسرتون از لحاظ مالی (صرف نظر از کم و زیادش) میتونه از پس زندگیتون بربیاد، واقعا جای شکرش باقیه. نمیگم دنبال زندگی ایده آل نباشین، اما ناشکری هم نکنین.
    از خودتون بپرسین بین یه زندگی ساده کنار همسری که دوستتون داره و تامین تون میکنه. و یه زندگی مجردی که مجبور هستین بار زندگی رو هم خودتون تنها به دوش بکشین اون هم تو یه مملکت غریب، کدوم براتون تو اولویته.

اول تکلیفتون رو با خودتون معلوم کنین بعد که فهمیدین واقعا چی از زندگیتون می خواین، با همسرتون مشورت کنین و راه حلی که به نظرتون بهتره انتخاب کنین.

6. 2 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13756
    تشکـر
    369
    تشکر شده 145 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام عزیزم بانظر طلیعه خانوم کاملا موافقم نمیدونم چرا تا تقی به توقی میخوره وبچه ها میاند تو این سایت دردودل میکنن بچه ها وبه خصوص مجردین گرامی که هیچ تجربه ای از ازدواج وزندگی مشترک ندارن میان نظر میدن که طلاق بدید بابا طلاق الکی نیست عرش خدا به لرزه در میاد ایا واقعا با این مشورتی که میدید اونم انقدر سریع هدفتون چیه؟به لرزه در اوردن عرش الهی؟واقعا متاسفم که ازدواجم مثله یه پیراهن بهش نگاه میکنین که تایه عیب پیدا کرد سریع بندازیش دور.
    شهید مطهری در مورد ازدواج میفرمایند:ازدواج پختگی روح می اورد وانسانها خیلی کامل میشوند ودر اسلام هیچ چیز جای ازدواج را نمی گیرد واین حرف را فقط متاهلها میفهمند خواهشا از این به بعد مجردها نسخه طلاق را برای مجردها نپیچند.
    استاد ما که مشاور هم هستند وباتجربه فراوان گفتند فقط درصد کمی هستند که باید طلاق بگیرند.
    من واقعا نفهمیدم چرا میخواین طلاق بگیرید یعنی واقعا قانع نشدم؟اگه اصرار به این کار دارید منو قانع کنید؟

8. کاربران زیر از zramzni بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط zramzni نمایش پست ها
    سلام عزیزم بانظر طلیعه خانوم کاملا موافقم نمیدونم چرا تا تقی به توقی میخوره وبچه ها میاند تو این سایت دردودل میکنن بچه ها وبه خصوص مجردین گرامی که هیچ تجربه ای از ازدواج وزندگی مشترک ندارن میان نظر میدن که طلاق بدید بابا طلاق الکی نیست عرش خدا به لرزه در میاد ایا واقعا با این مشورتی که میدید اونم انقدر سریع هدفتون چیه؟به لرزه در اوردن عرش الهی؟واقعا متاسفم که ازدواجم مثله یه پیراهن بهش نگاه میکنین که تایه عیب پیدا کرد سریع بندازیش دور.
    شهید مطهری در مورد ازدواج میفرمایند:ازدواج پختگی روح می اورد وانسانها خیلی کامل میشوند ودر اسلام هیچ چیز جای ازدواج را نمی گیرد واین حرف را فقط متاهلها میفهمند خواهشا از این به بعد مجردها نسخه طلاق را برای مجردها نپیچند.
    استاد ما که مشاور هم هستند وباتجربه فراوان گفتند فقط درصد کمی هستند که باید طلاق بگیرند.
    من واقعا نفهمیدم چرا میخواین طلاق بگیرید یعنی واقعا قانع نشدم؟اگه اصرار به این کار دارید منو قانع کنید؟

پستایی که میخونید نظر شخصی افراده
    باتوجه به اطلاعات و تجربیات و نگرش خودشون
    که صرفا جهت همفکری و کمک ارائه میشه
    میتونه درست باشه یا اشتباه

قضاوت و تصمیم نهایی به عهده شماست
    ویرایش توسط پریماه. : 10-09-2015 در ساعت 12:29 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13756
    تشکـر
    369
    میزان امتیاز
    10

همونطور که کسایی بودند در این سایت که خیلی بی ادب بودند وقصد تجاوز واخاذی داشتند وشکر خدا مدیر دیگه نگذاشت به فعالیتشون ادامه بده منم به عنوان یه انسان موظفم نگذارم کسی الکی زندگی دیگران را به بازی بگیره اونم موضوع به این مهمی را.
    واقعا در صحرای محشر چی میخوایم جواب خدا را بدیم در عوض چنین گمراهی به این اشکاری.
    این که گفتم مجرد ومتاهل وتفکیکش کردم اصلا قصدم اهانت به قشر مجردین این سایت نبود چون این نسخه پیچی را فقط از مجردین دیدم وچون خودم متاهلم میدونم این مشکلات پیش پا افتاده در همه زندگی ها وجود داره واگر بخوایم بگیم طلاق بگیرین اصلا سنگ روی سنگ بند نمیشه.

11. کاربران زیر از zramzni بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط zramzni نمایش پست ها
    همونطور که کسایی بودند در این سایت که خیلی بی ادب بودند وقصد تجاوز واخاذی داشتند وشکر خدا مدیر دیگه نگذاشت به فعالیتشون ادامه بده منم به عنوان یه انسان موظفم نگذارم کسی الکی زندگی دیگران را به بازی بگیره اونم موضوع به این مهمی را.
    واقعا در صحرای محشر چی میخوایم جواب خدا را بدیم در عوض چنین گمراهی به این اشکاری.
    این که گفتم مجرد ومتاهل وتفکیکش کردم اصلا قصدم اهانت به قشر مجردین این سایت نبود چون این نسخه پیچی را فقط از مجردین دیدم وچون خودم متاهلم میدونم این مشکلات پیش پا افتاده در همه زندگی ها وجود داره واگر بخوایم بگیم طلاق بگیرین اصلا سنگ روی سنگ بند نمیشه.
    اروم باشید. .zramzni. عزیزم

شما درست میگی ولی دیگه این نظر افراد درحد نظر و کمک کسی هم قسد بدی نداره ممکن راه حل اشتباه باشه ممکن صیحیح باشه دیگه خود استارتر باید نظر هارو ببین جمع بندی کنه و اینجا یه سایت هست که همه نوع: ادمی فعالیت دارن و وقتی کسی تایپک میزنه باید اینو هم درنظر بگیره که هرکی اینجا میتونه نظر بده
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13756
    تشکـر
    369
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اروم باشید. .zramzni. عزیزم

شما درست میگی ولی دیگه این نظر افراد درحد نظر و کمک کسی هم قسد بدی نداره ممکن راه حل اشتباه باشه ممکن صیحیح باشه دیگه خود استارتر باید نظر هارو ببین جمع بندی کنه و اینجا یه سایت هست که همه نوع: ادمی فعالیت دارن و وقتی کسی تایپک میزنه باید اینو هم درنظر بگیره که هرکی اینجا میتونه نظر بده
    ممنون ازت پریماه جون اما اون چیزی که خیلی مهمه اینه که انرزی منفی بهم ندیم نظربدیم اما نظرات مفید وسازنده ما برای وصل کردن امدیم نی برای فصل کردن امدیم نباید پالس منفی بهم بدیم بعضا این زندگی ادامه پیدا میکنه واز اونجایی که تلقین خیلی مهمه اثرات بدش تو زندگیشون پیدا میشه اگه 4تا مجرد بی تجربه از ازدواج بیان این تلقین منفی بکنن زندگی طرف جهنم میشه من برای خودتون میگم که بعد به این علت زندگی متاهلی بدی نداشته باشیم چون ما اثرات برخی از اعمالمان را هم در این دنیا میبینیم یاحق التماس دعا.

14. کاربران زیر از zramzni بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد