نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: حرکات نماز در هلند که برای سلامتی به‌کار میگیرند

2240
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

حرکات نماز در هلند که برای سلامتی به‌کار میگیرند

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، به تازگی پژوهشگران هلندی مردم را به انجام حرکاتی در مراکز ورزشی تشویق می کنند که کاملاً با حرکات در نماز مسلمانان ها مطابقت دارد، مربیان ورزشکار این کشور می گویند این حرکات که در نماز مسلمانان وجود دارد، برای سلامت بدن انسان بسیار مفید است. این تصاویر را هلند در مراکز ورزشی و عمومی قرار داده است و از مردم خواسته که حتماً از این حرکات روزی سه بار و هر بار 10 دقیقه همراه با حرف های آرامش دهنده یا خواندن شعر انجام دهند اما در واقع این همان حرکاتی است که خداوند بر مسمانان واجب کرده است. به راستی چرا اروپایی ها به این نتیجه رسیدند که نماز برای سلامت انسان مفید است؟ چرا گاهی مسلمانان حرکاتی را که خداوند برای ما واجب کرده بی توجهی را پیشه می کنند؟

حجت الاسلام عباسعلی واشیان، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم و جامعه المصطفی در این باره به بسیج پزشکی عنوان کرده است که گرچه نگاه ما به اعمال عبادی فقط از جنبه تاثیرات فیزیکی محض آن نیست اما محققان اروپایی طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که یکی از تاثیرات نماز می تواند فواید فیزیکی باشد و البته مطمئنم که این تاثیرات فیزیکی را مرتبط با تاثیرات روحی و روانی آن بر انسان دانسته اند. وی با اشاره به اینکه خداوند دارای علم ازلی و ابدی است، ادامه داد: خداوند به عنوان موجود دارای حکمت مطلق، هر آنچه را که برای انسان و کل مخلوقات فرض کرده قطعا در سلامت معنوی و جسمی وی موثر است زیرا خداوند بدون حکمت امری را بر انسان واجب نمی کند. ورزش کامل در نماز تداعی شده است این عضو هیئت علمی، یکی از تاثیرات نماز را بر روی جسم بیان کرد و توضیح داد: ورزش های مختلف هر یک تاثیرات مثبتی برای ورزشکار دارد اما از نگاه خداوند ورزش کامل در نماز تداعی شده است، گرچه نگاه اصلی خداوند، طاعت و عبادت است اما نماز دارای آنچنان اثرات مثبت برای سلامتی است که می بینیم دانشمندان اروپایی بعد از هزار و چهارصد سال به این موضوع رسیدند. حجت الاسلام واشیان خاطرنشان کرد: در بررسی دین های ماقبل اسلام درمی یابیم از جمله مشترکات آن ها با دین اسلام سر به سجده گذاشتن است؛ سجده کردن گذشته از اینکه حداقل نشانه بندگی است، از منظر علمی هم جای بحث دارد، درواقع وقتی فردی سر به سجده می گذارد، سیستم گردش خون و حوزه مغناطیسی بدنش بهتر عمل کرده و بارهای الکتریکی منفی از او تخلیه می شود. افراد اهل نماز شب سالم ترند این عضو جامعه المصطفی قم با بیان اینکه به جرأت می توان گفت علم بشر با تمام نقص هایی که دارد به این نتیجه رسیده که بشر با سر به سجده گذاشتن می تواند بارهای الکتریکی منفی بدن خود را تخلیه و عواملی که باعث بروز سرطان ها می شوند را خارج کند، می گوید: افرادی که اهل نماز شب هستند افراد سالم تری اند و یکی از علت های آرامش بخشی نماز شب همین تخلیه بارهای الکتریکی است. وی افزود: گفتن ذکر و دعا در نماز یعنی ارتباط با یک خالق که کمک می کند انسان توکل بیشتری داشته باشد و اضطراب و نگرانی او به حداقل برسد و حتی اگر فرد احساس تنهایی می کند کسی را در کنار خود ببیند؛ وقتی که فرد در حال رکوع است خود را در محضر بزرگی می بیند که غیر او بزرگی نیست، پس به رسم ادب، احترام و اطاعت اقامه ای می بندد که با او صحبت کند و اقرار به سخنانی می کند که در گفت وگو با هیچکسی این سخنان را به کار نمی برد. حجت الاسلام واشیان ادامه داد: ممکن است که شعر و موسیقی ملایم که تخریب کننده ذهن و عقل نیست (مانند موسیقی که در جریان آب، نغمه پرندگان و صدای وزش نسیم شنیده می شود)، باعث آرامش انسان شود، اما آنچه خداوند برای آرامش ما قرار داده بهترین و متعالی ترین شکل است. وی با بیان اینکه حتماً در اعمال و رفتارهای عبادی واجب شده، فلسفه و حکمتی وجود دارد، تصریح کرد: قطعاً شعری که دارای وزن و قافیه و کلمات خاصی که ساخته و پرداخته ذهن انسان ها است، آرامش بخش است اما عباراتی که در نماز و ادعیه است، ساخته و پرداخته خداوند، مخلوق انسان ها و یا امام معصومی است؛ بنابراین مناجات نماز کاملاً دارای تاثیر و خالی از هرگونه حرف های بی ارزش است؛ در کتاب های تالیف شده از جمله علل الشرایع توضیح این تاثیرات مفصل داده شده است. غربی ها ایده های علمی مسلمان ها را به نام خود ثبت می کنند این عضو هیئت علمی گفت: به عبارتی یافته های پژوهشگران غربی نشان از این است که آنها به دنبال یافتن جدید ترین روش ها برای آرامش بخشی انسان ها و در جستجوی ایده های مختلف هستند؛ در بین ادیان مختلف آرامبخشی بین مسلمانان بیشتر تلالو را دارد؛ اما معمولاً هیچ گاه اروپاییان منبع یافته های خود را بیان نمی کنند و همان ایده را در قالب یک یافته جدید علمی و با ثبت آن به نام خودشان ارائه می دهند. به گفته وی، نمونه های مشابه اینچنینی زیاد است اما گاهی مسلمانان به کلام امامان معصوم(ع) خود شک می کند در حالیکه در آن سوی مرز ها پژوهشگران غربی دستورات اسلام را در قالب یک نظریه علمی به کل دنیا پخش می کنند؛ امام محمد باقر(ع) فرمودند؛ هر سئوالی دارید بپرسید، ما پاسخ آن را از قرآن برای شما می آوریم، قرآن کتاب مکتوبی است که نسخه جاودانه برای همه انسان ها در همه زمان ها را دارد.
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

2. 8 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : حرکات نماز در هلند که برای سلامتی به‌کار میگیرند

ممنون
    این هلندی ها تازه به اون چیزی رسیدن که چن هزار سال پیش خدا اینو تو قرانش گفته وتو کتاب تاریخ تربیت بدنی وورزش هم اومده ومن در این مورد خاطره ای دارم
    یکی از آشنایان گفت رشته شما چیه خوب بجای اینکه بخونی تو خونه هم میتونی دوتا توپ بزنی منم گفتم شما که رشته اتون ریاضیه تو زندگی اتون چقد تونسته کمک کننده باشه اونم گفت فلانه ساختانمو فلان چیزو تو زندگی از همین رشته میاد منم گفتم شما اینطوری در نظر بگیرید رشته امثال من خیلی بکار میاد چون وقتی ما نماز میخونیم داریم نوعی حرکات ورزشی انجام میدیم یا کلا حرکات بدن واناتومی از همین رشته است وتو این رشته همه نوع دروسی هست...

ویرایش توسط mahastey : 10-22-2015 در ساعت 03:57 PM
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

4. کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط mahestey نمایش پست ها
    ممنون
    این هلندی ها تازه به اون چیزی رسیدن که چن هزار سال پیش خدا اینو تو قرانش گفته وتو کتاب تاریخ تربیت بدنی وورزش هم اومده ومن در این مورد خاطره ای دارم
    یکی از آشنایان گفت رشته شما چیه خوب بجای اینکه بخونی تو خونه هم میتونی دوتا توپ بزنی منم گفتم شما که رشته اتون ریاضیه تو زندگی اتون چقد تونسته کمک کننده باشه اونم گفت فلانه ساختانمو فلان چیزو تو زندگی از همین رشته میاد منم گفتم شما اینطوری در نظر بگیرید رشته امثال من خیلی بکار میاد چون وقتی ما نماز میخونیم داریم نوعی حرکات ورزشی انجام میدیم یا کلا حرکات بدن واناتومی از همین رشته است وتو این رشته همه نوع دروسی هست...

متاسفانه وقتی به یکی میگی رشته تربیت بدنی فک میکنن بچه بازی دوتا توپ برمیدارن عین دوران مدرسه مدرن هرکی هرچقدر دوس داشت بازی میکنه بعدش استاد هم یکی دو نمره میده بری خونه

دوست دایی من رشته ریاضی امد تربیت بدنی میگه خسته شدم به اینجام رسیدم پدر ادم درمیاید.. همه رشته ها سختی خودش داره فقط فرق رشته. های دیگه باید باید تئوریت خوب باشه. از مغزت مایه بذاری ولی رشته تربیت بدنی هم از روحت هم جسمت هم مغزت باید مایه گذاشت برا اینکه موفق بشی انقد ورودی رشته تربیت بدنی سخت باید کلی ازمون ازت میگیرن اگه اونجا قبول شدی میفرستنت و دکتر باید از همه نظر سالم باشی اون موقع مهره تاییده دکتر خورد میفرستن تربیت بدنی ..ولی کدوم رشته های دیگه این همه سختی داره

بزن قدش عشقم

بعد بیا چت باکس کارت دارم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط mahestey نمایش پست ها
    ممنون

متاسفانه وقتی به یکی میگی رشته تربیت بدنی فک میکنن بچه بازی دوتا توپ برمیدارن عین دوران مدرسه مدرن هرکی هرچقدر دوس داشت بازی میکنه بعدش استاد هم یکی دو نمره میده بری خونه

دوست دایی من رشته ریاضی امد تربیت بدنی میگه خسته شدم به اینجام رسیدم پدر ادم درمیاید.. همه رشته ها سختی خودش داره فقط فرق رشته. های دیگه باید باید تئوریت خوب باشه. از مغزت مایه بذاری ولی رشته تربیت بدنی هم از روحت هم جسمت هم مغزت باید مایه گذاشت برا اینکه موفق بشی انقد ورودی رشته تربیت بدنی سخت باید کلی ازمون ازت میگیرن اگه اونجا قبول شدی میفرستنت و دکتر باید از همه نظر سالم باشی اون موقع مهره تاییده دکتر خورد میفرستن تربیت بدنی ..ولی کدوم رشته های دیگه این همه وردیش سختی داره

بزن قدش عشقم

بعد بیا چت باکس کارت دارم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

7. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)