نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درمان اخلاق بد

1097
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22433
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation درمان اخلاق بد

من همش دوست دارم یه اذیتی بکنم اطرافیانو :| نمیدونم چرا ولی همش این کارو میکنم :||| که شامل فحش دادن و ازار و اذیت فیزیکی میشه :|
    لطفا راهنمایی کنید چرا من اینطوریم ، خوب میشم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : اخلاق بد

سلام نکردیاااااا
    اشکال نداره من میگم سلام
    سلام
    ناراحت نشو اما همه ما ی چیزایی تو درونمون داریم به نام کرم
    کرم ریختن یا همون به زبان باکلاس تر آزار و اذیت دیگران تو وجود همه ما هست منتها واسه بعضیا کرم ابریشم هم هست تبدیل به پروانه میشه و واسه بعضیا ک خودم هم از این دست هستم کرم اسکاریس خخخخخ
    واما راه درمان
    پیاده روی و ورزش های سنگین انجام دادن
    رفتن به طبیعت و استشمام هوای سالم
    ماهی ی بار هم کوه برو خیلیییی واسه کنترل اون کرمها خوبه خداراچه دیدی شاید واسه شماهم تبدیل به ی پروانه زیبا شد و دیگه مهربونیتون شامل حال ملت میشه
    ببخشید اینطوری گفتم اما اینجوری قابل فهم تره و راحت تر میشه باهاش کنار شد
    تازه بخشی از رفتارها هم مربوط به اون روی سگ آدم میشه ک باهمون گردش و تفریح و تخلیه انرژی اهلی میشه خخخ غصه نخور الان دیگه اکثر جوانها این دوتا را دارن

تنها خدا،آرام بخش دلها

3. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اخلاق بد

نقل قول نوشته اصلی توسط alikaqaz212 نمایش پست ها
    من همش دوست دارم یه اذیتی بکنم اطرافیانو :| نمیدونم چرا ولی همش این کارو میکنم :||| که شامل فحش دادن و ازار و اذیت فیزیکی میشه :|
    لطفا راهنمایی کنید چرا من اینطوریم ، خوب میشم؟
    بعضي مي گويند: اخلاق قابل تغيير نيست و آن ها كه بدگوهرند عوض نمي شوند و به فرض كه تغيير يابند سطحي و ناپايدار است و دليلي كه ذكر كرده اند آن است كه ساختمان جسم و جان رابطة نزديكي با اخلاق دارد و در واقع اخلاق هر كس تابع چگونگي آفرينش روح و جسم او است و چون روح و جسم آدمي عوض نمي شود اخلاق او نيز قابل تغيير نيست .

بعضي از شاعران نيز در تأييد اين نظريه گفته اند:
    پرتو نيكان نگيرد هر كه بنيادش بد است
    تربيت نا اهل را چون گردكان بر گنبد است
    در پاسخ بايد گفت: همان گونه كه عادات و ملكات اخلاقي زشت در ساية تكرار عمل تشكيل مي گردد، از همين طري قابل زوال است. حيوانات وحشي به دست انسان رام و به صورت حيوانات اهلي در مي آيند. جايي كه با تربيت بتوان خُلق و خوي يك حيوان را تغيير داد، چگونه نمي توان اخلاق انسان را تغيير دارد؟ علاوه بر اين آياتي كه موضوع بعثت انبيا و انزال كتب آسماني را مي رساند و آياتي كه با صراحت تشويق به تهذيب اخلاق مي كند محكم ترين دليل بر امكان تغيير صفات اخلاقي است زيرا اگر صفات قابل تغيير نباشد بعثت انبيا لغو خواهد بود. هم چنين روايات اسلامي دليل واضحي بر امكان تغيير صفات اخلاقي است.

پيامبر اكرم(ص) فرمود: بعثت من براي اتمام مكارم اخلاقي است. براي درمان بد اخلاقي بايد منشأ آن را شناخت كه مهم ترين آن ها سوء عادت و عقده هاي دروني و بيماري هاي جسمي مي باشد. اگر خُلق بد تنها ناشي از سوء عادت باشد بايد در ترك آن كوشيد و عادت بد را با جايگزين كردن عادت پسنديده، از صفحة خاطر محور كرد. امام علي(ع) مي فرمايد: خود را به اخلاق نيك عادت دهيد.

اگر بد خُلقي معلول عقدة روحي يا بيماري جسمي باشد بايد اين عقده گشوده شود و بيماري حاصل از آن درمان گردد. مرحلة ديگري كه در درمان بد خُلقي مهم است، تصميم قاطع براي درمان مي باشد. چه بسا افرادي از بد خُلقي رنج مي برند اما در مقام عمل با ارادة جدي به علاج آن نمي پردازند. با مراقبت از نفس، محاسبة عمل و به تدريج بايد عادت برخلقي را ترك كرد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد