نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: کینه ای و انتقام جویی همسرم

1107
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23436
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کینه ای و انتقام جویی همسرم

سلام.وقت بخیر.من الان نزدیک به چهارسال هست ازدواج کردم اوایل ازدواج به خاطر تفاوت هایی که بین هر خانواده هست ما هم اختلاف داشتیم از اون زمان تا حالا همسرم هنوز کینه اون زمان رو داره .منم از خانواده اون بدی دیدیم اونم از خانواده من بدی دیده .ولی شدیدا کینه هست فقط می خواد انتقام بگیره.یه سری باخواهرم قهر بود سری بعد گفت خونه مامانت اینا نمی یام با اونا قهره خلاصه دیگه خسته شدم .دیگه نمی دونم چیکار کنم از قهرکردناش از کینه ای بودنش خسته شدم . راهی واسه جداشدن ندارم لطفا راهنماییم کنید.هرمشکلی هم پیش بیاد من باید جلو بشم باهاش حرف بزنم به جای حل مشکل ازش فرار میکنه مشکلو چندبرابر میکنه .مشکل چیه ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : کینه ای و انتقام جویی همسرم

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti68h نمایش پست ها
    سلام.وقت بخیر.من الان نزدیک به چهارسال هست ازدواج کردم اوایل ازدواج به خاطر تفاوت هایی که بین هر خانواده هست ما هم اختلاف داشتیم از اون زمان تا حالا همسرم هنوز کینه اون زمان رو داره .منم از خانواده اون بدی دیدیم اونم از خانواده من بدی دیده .ولی شدیدا کینه هست فقط می خواد انتقام بگیره.یه سری باخواهرم قهر بود سری بعد گفت خونه مامانت اینا نمی یام با اونا قهره خلاصه دیگه خسته شدم .دیگه نمی دونم چیکار کنم از قهرکردناش از کینه ای بودنش خسته شدم . راهی واسه جداشدن ندارم لطفا راهنماییم کنید.هرمشکلی هم پیش بیاد من باید جلو بشم باهاش حرف بزنم به جای حل مشکل ازش فرار میکنه مشکلو چندبرابر میکنه .مشکل چیه ممنون

افراد کینه‎ای چه ویژگی‎هایی دارند؟
    این افراد معمولا منفی‎نگر هستند و نکات مثبت ماجرا را در نظر نمی‎گیرند. گذشته را فراموش نمی‎کنند و فقط به تلخی‎ها و موارد ناراحت کننده فکر می‎کنند. همین مسئله باعث به وجود آمدن کینه در آنها خواهد شد.

انتقام دوست جدا نشدنی کینه است. وقتي کينه به وجود آمد، فکر انتقام لحظه‎ای از شخص جدا نمی‎شود و تا زمانی که زهرش را نریزد آرام نمی‎گیرد.

زندگی کردن با فردی که رفتار کمی نامناسب 3 سال پیش شما با خانواده‎اش را به یاد دارد و الان بعد از گذشت این همه مدت آن را تلافی می‎کند خیلی سخت است. ولی راهکارهایی برای کنترل و حذف این رفتارها در همسرتان وجود دارد.

علت‎ها را شناسایی کنید
    برای زندگی زناشویی خود زمان بگذارید. اخلاف نظرها و سوء تفاهم‎های به وجود آمده در زندگی‎تان را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن این اختلافات سعی کنید علت آنها را بیابید. بی‎طرف باشید و ماجرا را از دید یک شخص سوم نگاه کنید.

مشورت کنید
    گاهی پیدا کردن ریشه مشکلات کار سختی می‎شود، مخصوصا اگر خودتان بخشی از اتفاقات باشید. برای این کار از مشاور یا یک فرد امین و باتجربه کمک بگیرید.

به جنبه‌هاي مثبت او فکر کنيد
    به یاد بیاورید که برای چه با او ازدواج کرده‎اید. نکات مثبت او را در یک دفترچه بنویسید و هر زمان که احساس کردید حس خوبی به او ندارید به آنها نگاه کنید. مسلما وقتي فردي کاری کرده که شما را عصباني مي‌کند، ديدن نکات مثبت وجودي اين فرد کار بسيار دشواري است و شايد همان لحظه ممکن نباشد. انتظار هم نمي‌رود همان لحظه به اين نکات فکر کنید. بلکه در اوج ناراحتي و عصبانيت، اول بايد صبر کنيد و هيچ اقدامي نکنيد تا عصبانيت و ناراحتي‌تان فروکش کند و بعد از گذشت مدت زماني دوباره فکرتان را جمع و جور کرده و جنبه‌هاي مثبت او و ماجرا را هم در نظر بگيريد.

شما کینه به دل نگیرید
    در برابر لجبازی و کینه همسرتان شما لجبازی نکنید، چرا که اگر در این دور بیفتید روز به‌ روز روابط‌تان بدتر و بدتر می‎‌شود و بازگشت به عقب غیر ممکن خواهد شد. همیشه یک راه برگشت برای زندگی‎تان به جا بگذارید و همه پل‎ها را خراب نکنید.

قبول کنید که هر شخصی نقاط ضعفی دارد
    همسرتان مانند هر انسان دیگری دارای نقاط ضعف، محدودیت‎ها و کمبودهایی همچون خودتان است. باید برای داشتن زندگی خوب تلاش کنید. با همسرتان صحبت کنید و نارضایتی خود را به طور علنی به او بگویید و از او بخواهید که با هم به دنبال چاره‎ای برای بهبود وضیعت‎تان باشید.

همسرتان را آرام کنید
    در زمان عصبانیت همسرتان جواب او را ندهید و با او وارد بحث نشوید. خیلی از افراد در زمان عصبانیت هیچ حرف منطقی و قانع کننده‎ای را قبول نمی‎کنند. او را به آرامش دعوت کنید و همیشه خواسته‎هایتان را در آرامش به او بگویید. البته وقتی خودتان هم عصبانی هستید از جر و بحث بپرهیزید.

در گفتگو با همسرتان به یاد داشته باشید
    همسر شما انسان حساسی است. پس در درجه اول زمان مناسبی را برای گفتگو پیدا کنید. مثلا زمانی که او از سر کار برگشته و خسته و گرسنه است، زمان خوبی برای یک گفتگوی مفید نیست.

در گفتگو آرامش خود را حفظ کنید، سعی کنید منطقی باشید، از واژگان کنایه‎دار استفاده نکنید، به او هم فرصت صحبت کردن و دفاع از رفتار و حرف‎هایش را بدهید. اشتباهات همسرتان را با احتیاط و مهربانی با او در میان بگذارید چرا که اگر او احساس کند با بیان اشتباهاتش تحقیرش می‎کنید یا انتقادتان را توهین ‌آمیز به او منتقل ‌‎کنید، آنها را نخواهد پذیرفت. خودتان را در موقعیت او قرار بدهید و در پایان گفتگو حتما نتیجه‎گیری کنید.

انتظار نداشته باشید که در مدت زمان کوتاه به یک نتیجه شگفت انگیز برسید و اخلاق همسرتان کاملا عوض شود. قطعا بخشی از مشکلات به شما هم برمی‎گردد، پس سعی کنید رفتارهای نامناسب خود را حذف کنید و صبر داشته باشید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23436
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از اینکه اینقدر سریع جواب میدید.
    بازم باهاش صحبت میکنم امید به خدا

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    تشکر شده 192 بار در 128 پست
    میزان امتیاز
    9

یکی از بزرگترین مشکلاتی که زوجین اغلب با اون سروکار دارند همین عدم سازگاری بین فامیل نزدیک اونهاست...نکته ای که قابل ذکر است اینه که

باید سعی کرد تا حد ممکن با گفت و گو و ریشه یابی مشکلات رو از بین برد و در غیر این صورت باید سعی شود حدالامکان از کسانی که باعث ایجاد اختلاف بین

زوجین می شود دوری شده و زندگی خود را نجات داد....
    امضای ایشان
    برای تشکرکردن به جای زدن پست میتوانید از دکمه ستاره زیر عکس کاربری استفاده کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)