نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تعادل بین همسر داری و خانواده

1218
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17665
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تعادل بین همسر داری و خانواده

با سلام
    من حدود دو ماه هستش که عقد کردم و مشهد دانشجو هستم...خانواده من در شهرستان زندگی می کنند،مسئله اول اینه که من مدت زیادی رو با همسرم می گذرونم و خیلی زیاد بنا به دعوت همسرم به خونشون میرم...اما اطرافیان من در حین عقد دارای رابطه متعادل تری هستن و من از اینکه زیاد به خونه مادرزن برم راضی نیستم چون اکثر اوقات مثل شبها اونجا هستم...منظورم اینه که برای شام یا ناهار میرم .. و به طور کلی یک شب خونه اونها میمونم ... برای این مسئله منو راهنمایی کنین ... و مسئله دوم اینکه مدت یک ساله که خواهرم دانشگاه مشهد قبول شده و با من زندگی می کنه اما من از زمانی که ازدواج کردم حتی نمیتونم برای رسیدگی به کارهای خواهرم یک شب در هفته رو بگذرونم و همسرم به من میگه که تو در برابر من مسئولی و من نیز حرفشو قبول دارم اما آیا در برابر خواهر خودم مسئولیتی ندارم؟! ... حتی برای یک شب ... چجوری تعادلی رو در زندگیم ایجاد کنم ...
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تعادل بین همسر داری و خانواده

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin92t نمایش پست ها
    با سلام
    من حدود دو ماه هستش که عقد کردم و مشهد دانشجو هستم...خانواده من در شهرستان زندگی می کنند،مسئله اول اینه که من مدت زیادی رو با همسرم می گذرونم و خیلی زیاد بنا به دعوت همسرم به خونشون میرم...اما اطرافیان من در حین عقد دارای رابطه متعادل تری هستن و من از اینکه زیاد به خونه مادرزن برم راضی نیستم چون اکثر اوقات مثل شبها اونجا هستم...منظورم اینه که برای شام یا ناهار میرم .. و به طور کلی یک شب خونه اونها میمونم ... برای این مسئله منو راهنمایی کنین ... و مسئله دوم اینکه مدت یک ساله که خواهرم دانشگاه مشهد قبول شده و با من زندگی می کنه اما من از زمانی که ازدواج کردم حتی نمیتونم برای رسیدگی به کارهای خواهرم یک شب در هفته رو بگذرونم و همسرم به من میگه که تو در برابر من مسئولی و من نیز حرفشو قبول دارم اما آیا در برابر خواهر خودم مسئولیتی ندارم؟! ... حتی برای یک شب ... چجوری تعادلی رو در زندگیم ایجاد کنم ...
    با تشکر

لازم است که شما به عنوان مرد مدیریت خوبی داشته باشید. ولی در زمینه اصلاحرابطه همسرتان با خانواده تان توصیه های جدی دارم:

1 - معاشرتها را خیلی زیاد کنترل کنید
    مثلا اگر می بینید ارتباط زیاد ایجاد کننده تنش و مشکل میان طرفین می شود این رابطه را خیلی کم کنید مثلا شما خودتان بر حسب وظیفه و مسئولیتی که یک فرزند دارد مکررا باخانواده تان رابطه داشته باشید ولی ضرورتی ندارد که همسرتان در همه این سرکشی ها با شما همراه شود. کم کردن این روابط شاید از تنشها بکاهد.

2 - حساسیتهای همسرتان را بشناسید
    و به طریقی خانواده خودتان را مطلع کنید تا قدری در رفتار خودشان اصلاحاتی ایجاد کنند و از شدت مشکلات کاسته شود.

3 - حساسیتهای خانواده خودتان را هم بشناسید
    و به اطلاع همسرتان برسانید تا در تعامل شان با خانواده شما بیشتر رعایت کنند.

4 - خودتان هم برخی از مشکلات رفتاری و .... را در غیاب همسرتان به خانواده تان تذکر دهید
    وقتی دایما از همسرتان بدگویی می کنند منطقی واکنش داده و دلیل بیاورید و البته ناپختگی و کم تجربگی همسرتان را هم مطرح کنید و از آنها بخواهید که به خاطر حفظ آرامش خودتان هم که شده بیشتر ملاحظه کنند و مراعات نمایند.

5 - همیشه در غیاب خانواده حق را به همسرتان دهید
    تا ایشان تصور نکند که شما وی را تنها رها کرده اید. ضمنا در مواقع مقتضی هر در برابر همسرتان و هم خانواده با رعایت احترام واکنش جدی نشان دهید. مثلا وقتی می بینید واکنشهای منفی را شروع کردند خیلی جدی ولی محترمانه واکنش دهید مثلا بگویید: این طرز واکنش برای افرادی بالغ واقعا بعید است. تصور می کنم بهتر است این قایله را تمام کنید و سپس به اتفاق همسرتان موقعیت را ترک کنید ولی اصلا قهر نکنید بلکه در دفعات آتی ارتباط معمولی با طرفین داشته باشید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)