نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: بوی بد در جمع

1570
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

بوی بد در جمع

سلام دوستان
    من چن سالیه که دچار مشکلی شده ام و اون اینه که هر وقت توی جمعی حضور میابم از من بو میشنوند ومن واقعا نمیدونم چه بویی از من احساس میکنند وبا این استرسی که دارم نمیتونم بفهمم ولی چیزهایی که که شنیدم از افراد دوروبرم اینه که کلمه روغن سوزی رو به کار میبرند میخواستم نظر شما رو نیز بدونم این واقعا منو کلافه کرده و خودمو نمیتونم نجات دهم وآسوده کنم اگه دارویی چیزی میدونین خواهش میکنم کمکم کنین چون توجمع نمیتونم برم ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بوی بد در جمع

نقل قول نوشته اصلی توسط jalil نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چن سالیه که دچار مشکلی شده ام و اون اینه که هر وقت توی جمعی حضور میابم از من بو میشنوند ومن واقعا نمیدونم چه بویی از من احساس میکنند وبا این استرسی که دارم نمیتونم بفهمم ولی چیزهایی که که شنیدم از افراد دوروبرم اینه که کلمه روغن سوزی رو به کار میبرند میخواستم نظر شما رو نیز بدونم این واقعا منو کلافه کرده و خودمو نمیتونم نجات دهم وآسوده کنم اگه دارویی چیزی میدونین خواهش میکنم کمکم کنین چون توجمع نمیتونم برم ممنون

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    021-22689558
    ممنون این مشاوره ها رایگان
    است

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

کسی نیست مرا مشاوره دهد به خدا این مشکل در من وجود دارو

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

کسی نیست مرا مشاوره دهد به خدا این مشکل در من وجود دارو

دوست عزیز یا شما میخوایت درمان بشید و یا اینکه میخوایت با بازی کردن با کلمات وقت رو از دست بدید

این شماره برای تماس و مطرح کردن مشکلتونه به حتما" نیاز به مراجعات حضوری دارید تا بتونید راهکار مناسبی برای مشکلتون پیدا کنید

پس بهتره شروع کنید چون شما باید اول عامل ترس از اجتماع رو در درونتون درمان کنید و بعد مشکل شما مرتفع خواهد شد
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

ترس از اجتماع یک احساس قوی ترس از قضاوت شدن توسط دیگران و همچنین احساس خجالت دایمی است.این ترس می تواند آنقدر قوی باشد که مانع از رفتن فرد به سر کار ، مدرسه ، دانشگاه و یا انجام هر فعالیت دیگری شود.
    هرکسی ممکن است احساس اضطراب و خجالت را در زمانی خاص احساس کند.برای مثال ملاقات با افراد جدید یا ارائه یک سخنرانی عمومی می تواند هرکسی را عصبی و مضطرب کند. اما افرادی که دچار ترس از اجتماع هستند در این مواقع و موارد مشابه از هفته ها قبل از اتفاق نگران و مضطرب اند.
    افراد دارای ترس از اجتماع از کارهایی که انجام آنها در برابر همگان کاری عادی است می ترسند. برای مثال آنها می ترسند چکی را در برابر صندوقدار یک مغازه امضا کنند یا از خوردن و آشامیدن در برابر مردم یا استفاده از امکانات عمومی می ترسند. عموم افرادی که ترس از اجتماع دارند می دانند که نباید به این اندازه دچار وحشت باشند اما این افراد نمی توانند ترس خود را کنترل کنند و بر آن فائق آیند. به همین دلیل در بعضی مواقع این افراد در تلاش هایی، به دوری از مکان ها و رویداد هایی که احتمال دارد در آنجا مجبور باشند کاری انجام دهند که باعث خجالت زدگی آنهاست، پایان می دهند.
    برای بعضی افراد، ترس از اجتماع فقط یک مشکل در موقعیت خاص است اما در حالی که سایرین علایم ترس از اجتماع را در هر موقعیت اجتماعی نشان می دهند.
    ترس از اجتماع معمولا در دوران جوانی شروع می شود. یک روانپزشک زمانی می تواند بگوید شخصی دچار ترس از اجتماع است که آن فرد علایم این اختلال اضطرابی را حداقل برای 6 ماه نشان دهد. اگر ترس از اجتماع درمان نشود می تواند برای سال های زیاد و یا حتی تمام طول عمر یک فرد تداوم پیدا کند.

علایم ترس از اجتماع کدامند؟

افراد دچار ترس از اجتماع :

• از بودن با سایر افراد به شدت دچار اضطراب می شوند و با صحبت کردن با آنها اوقات سختی را سپری می کنند اگرچه در دل خود آرزو دارند کاش بدین گونه نبود.
    • در برابر دیگران بسیار خودآگاهند و احساس خجالت می کنند
    • بسیار نگران اند که دیگران آنها را قضاوت کنند
    • روزها و هفته ها قبل از یک رویداد که سایر افراد هم حضور دارند دچار نگرانی اند
    • از مکان هایی که افراد دیگری نیز حضور دارند دوری می کنند
    • پیدا کردن و حفظ دوستی ها برای آنها سخت است
    • در حضور سایر افراد سرخ می شوند، عرق می کنند و می لرزند
    • وقتی با سایر افراد برخورد می کنند علایم تهوع و یا بیماری های معده در خود بروز می دهند

علت ایجاد ترس از اجتماع چیست؟
    ترس از اجتماع در بعضی مواقع در بین افراد یک خانواده وجود دارد اما دلیل اینکه چرا بعضی از افراد دچار ترس از اجتماع می شوند اما سایرین نه به طور قطع مشخص نیست.
    محققان دریاافته اند که چندین بخش از مغز در ایجاد احساس ترس و اضطراب درگیرند. با افزایش دانش محققان درباره قسمت های کنترل کننده ترس و اضطراب در مغز امکان دستیابی به راهکارهای درمانی بهتر میسر خواهد شد. دانشمندان به دنبال یافتن راه هایی برای اثبات نقش استرس و فاکتورهای محیطی در ایجاد ترس از اجتماع هستند. بی شک تجربه های هر فرد در طول زندگی در مواجهه با موقعیت های اضطراب زا در شکل گیری این ترس نقش مهمی دارد. در هر صورت اگر احساس می کنید که شما هم به نوعی دچار علایم این ترس اضطرابی هستید هرچه زودتر با تراپیست خود در میان بگذارید.

راه های درمان ترس از اجتماع

ابتدا با دکتر خود درباره علایم خود صحبت کنید. دکتر شما باید شما را مورد ارزیابی قرار دهد که عارضه ای دیگر عامل ایجاد کننده علایم شما نباشد. ممکن است دکترتان شما را به یک متخصص بهداشت روانی ارجاع دهد.
    ترس از اجتماع عموما از طرق روان درمانی و دارو درمانی و یا هردو درمان می شود.

روان درمانی : یک نوع از روان درمانی که درمان شناختی رفتار نامیده می شود برای درمان ترس از اجتماع موثر است. این روش به فرد راه های مختلف فکر کردن ، رفتار کردن و واکنش نشان دادن در موقعیت های مختلف را آموزش می دهد تا شخص احساس اضطراب و ترس کمتری را داشته باشد. همچنین این روش به افراد کمک می کند تا مهارت های اجتماعی را آموزش و تمرین ببینند.

درمان دارویی: پزشکان همچنین ممکن است برای کمک به درمان ترس از اجتماع دارو نیز تجویز کنند. معمولا دارویی که برای ترس از اجتماع تجویز می شوند دارو های ضد اضطراب و ضد افسردگی هستند. داروهای ضد اضطراب داروهایی قوی و دارای انواع مختلفی هستند . بعضی از انواع این داروها تاثیر فوری دارند اما نباید برای دوره های طولانی استفاده شوند.

داروهای ضد افسردگی اصولا برای درمان افسردگی استفاده می شوند اما این داروها برای درمان ترس از اجتماع نیز مفیدند. تجویز این داروها نسبت به داروهای ضد اضطراب برای درمان ترس از اجتماع متداول تر است. داروهای ضد افسردگی ممکن است چندین هفته زمان ببرد تا موثر واقع شوند. بعضی از این داروها همچنین ممکن است اثرات جانبی نیز بهمراه داشته باشند همانند سردرد، تهوع یا مشکلات برای خواب. این تاثیرات جانبی معمولا برای بیشتر افراد مشکل خاصی ایجاد نمی کنند مخصوصا اگر دوز آنها از سطوح پایین شروع شود و به تدریج در طول زمان افزایش یابد. در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی با دکتر خود درمیان بگذارید.

مساله ای که مهم است و باید بدانید این است که اگرچه داروهای ضد افسردگی برای اکثر افراد می توانند موثر باشند در عین حال ممکن است برای بعضی افراد خطرناک باشند بخصوص برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان.
    هر فردی که داروهای ضد افسردگی استفاده می کند باید به دقت تحت کنترل باشد بخصوص زمانی که شروع درمان با دارو باشد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از اجتماع یک احساس قوی ترس از قضاوت شدن توسط دیگران و همچنین احساس خجالت دایمی است.این ترس می تواند آنقدر قوی باشد که مانع از رفتن فرد به سر کار ، مدرسه ، دانشگاه و یا انجام هر فعالیت دیگری شود.
    هرکسی ممکن است احساس اضطراب و خجالت را در زمانی خاص احساس کند.برای مثال ملاقات با افراد جدید یا ارائه یک سخنرانی عمومی می تواند هرکسی را عصبی و مضطرب کند. اما افرادی که دچار ترس از اجتماع هستند در این مواقع و موارد مشابه از هفته ها قبل از اتفاق نگران و مضطرب اند.
    افراد دارای ترس از اجتماع از کارهایی که انجام آنها در برابر همگان کاری عادی است می ترسند. برای مثال آنها می ترسند چکی را در برابر صندوقدار یک مغازه امضا کنند یا از خوردن و آشامیدن در برابر مردم یا استفاده از امکانات عمومی می ترسند. عموم افرادی که ترس از اجتماع دارند می دانند که نباید به این اندازه دچار وحشت باشند اما این افراد نمی توانند ترس خود را کنترل کنند و بر آن فائق آیند. به همین دلیل در بعضی مواقع این افراد در تلاش هایی، به دوری از مکان ها و رویداد هایی که احتمال دارد در آنجا مجبور باشند کاری انجام دهند که باعث خجالت زدگی آنهاست، پایان می دهند.
    برای بعضی افراد، ترس از اجتماع فقط یک مشکل در موقعیت خاص است اما در حالی که سایرین علایم ترس از اجتماع را در هر موقعیت اجتماعی نشان می دهند.
    ترس از اجتماع معمولا در دوران جوانی شروع می شود. یک روانپزشک زمانی می تواند بگوید شخصی دچار ترس از اجتماع است که آن فرد علایم این اختلال اضطرابی را حداقل برای 6 ماه نشان دهد. اگر ترس از اجتماع درمان نشود می تواند برای سال های زیاد و یا حتی تمام طول عمر یک فرد تداوم پیدا کند.

علایم ترس از اجتماع کدامند؟

افراد دچار ترس از اجتماع :

• از بودن با سایر افراد به شدت دچار اضطراب می شوند و با صحبت کردن با آنها اوقات سختی را سپری می کنند اگرچه در دل خود آرزو دارند کاش بدین گونه نبود.
    • در برابر دیگران بسیار خودآگاهند و احساس خجالت می کنند
    • بسیار نگران اند که دیگران آنها را قضاوت کنند
    • روزها و هفته ها قبل از یک رویداد که سایر افراد هم حضور دارند دچار نگرانی اند
    • از مکان هایی که افراد دیگری نیز حضور دارند دوری می کنند
    • پیدا کردن و حفظ دوستی ها برای آنها سخت است
    • در حضور سایر افراد سرخ می شوند، عرق می کنند و می لرزند
    • وقتی با سایر افراد برخورد می کنند علایم تهوع و یا بیماری های معده در خود بروز می دهند

علت ایجاد ترس از اجتماع چیست؟
    ترس از اجتماع در بعضی مواقع در بین افراد یک خانواده وجود دارد اما دلیل اینکه چرا بعضی از افراد دچار ترس از اجتماع می شوند اما سایرین نه به طور قطع مشخص نیست.
    محققان دریاافته اند که چندین بخش از مغز در ایجاد احساس ترس و اضطراب درگیرند. با افزایش دانش محققان درباره قسمت های کنترل کننده ترس و اضطراب در مغز امکان دستیابی به راهکارهای درمانی بهتر میسر خواهد شد. دانشمندان به دنبال یافتن راه هایی برای اثبات نقش استرس و فاکتورهای محیطی در ایجاد ترس از اجتماع هستند. بی شک تجربه های هر فرد در طول زندگی در مواجهه با موقعیت های اضطراب زا در شکل گیری این ترس نقش مهمی دارد. در هر صورت اگر احساس می کنید که شما هم به نوعی دچار علایم این ترس اضطرابی هستید هرچه زودتر با تراپیست خود در میان بگذارید.

راه های درمان ترس از اجتماع

ابتدا با دکتر خود درباره علایم خود صحبت کنید. دکتر شما باید شما را مورد ارزیابی قرار دهد که عارضه ای دیگر عامل ایجاد کننده علایم شما نباشد. ممکن است دکترتان شما را به یک متخصص بهداشت روانی ارجاع دهد.
    ترس از اجتماع عموما از طرق روان درمانی و دارو درمانی و یا هردو درمان می شود.

روان درمانی : یک نوع از روان درمانی که درمان شناختی رفتار نامیده می شود برای درمان ترس از اجتماع موثر است. این روش به فرد راه های مختلف فکر کردن ، رفتار کردن و واکنش نشان دادن در موقعیت های مختلف را آموزش می دهد تا شخص احساس اضطراب و ترس کمتری را داشته باشد. همچنین این روش به افراد کمک می کند تا مهارت های اجتماعی را آموزش و تمرین ببینند.

درمان دارویی: پزشکان همچنین ممکن است برای کمک به درمان ترس از اجتماع دارو نیز تجویز کنند. معمولا دارویی که برای ترس از اجتماع تجویز می شوند دارو های ضد اضطراب و ضد افسردگی هستند. داروهای ضد اضطراب داروهایی قوی و دارای انواع مختلفی هستند . بعضی از انواع این داروها تاثیر فوری دارند اما نباید برای دوره های طولانی استفاده شوند.

داروهای ضد افسردگی اصولا برای درمان افسردگی استفاده می شوند اما این داروها برای درمان ترس از اجتماع نیز مفیدند. تجویز این داروها نسبت به داروهای ضد اضطراب برای درمان ترس از اجتماع متداول تر است. داروهای ضد افسردگی ممکن است چندین هفته زمان ببرد تا موثر واقع شوند. بعضی از این داروها همچنین ممکن است اثرات جانبی نیز بهمراه داشته باشند همانند سردرد، تهوع یا مشکلات برای خواب. این تاثیرات جانبی معمولا برای بیشتر افراد مشکل خاصی ایجاد نمی کنند مخصوصا اگر دوز آنها از سطوح پایین شروع شود و به تدریج در طول زمان افزایش یابد. در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی با دکتر خود درمیان بگذارید.

مساله ای که مهم است و باید بدانید این است که اگرچه داروهای ضد افسردگی برای اکثر افراد می توانند موثر باشند در عین حال ممکن است برای بعضی افراد خطرناک باشند بخصوص برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان.
    هر فردی که داروهای ضد افسردگی استفاده می کند باید به دقت تحت کنترل باشد بخصوص زمانی که شروع درمان با دارو باشد.
    تشکر از باسختون

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

چندین بار به روانپزشک و رانشناس مراجعه کرده ام ولی نتیجه ای نداشته و الان نیز تحت درمان دارویی قرار دارم و مدت 10 ماهه که به طور مدام دارو میخورم و آخرش هیچ

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

چندین بار به روانپزشک و رانشناس مراجعه کرده ام ولی نتیجه ای نداشته و الان نیز تحت درمان دارویی قرار دارم و مدت 10 ماهه که به طور مدام دارو میخورم و آخرش هیچ

دارو و رفتار درمانی باید توام باشه و اینکه باید خودتون به اعتماد به نفسی برسید که بتونید کنترل کننده باشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

دارو و رفتار درمانی باید توام باشه و اینکه باید خودتون به اعتماد به نفسی برسید که بتونید کنترل کننده باشید
  11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

یعنی با اینکه حمام میرید بازم بو میدید؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    یعنی با اینکه حمام میرید بازم بو میدید؟
    آره
    حمام شاید هیچ تاثیری نداره بوهایی نظیر بوی روغن سوزی بوی سیرابی بوی گاز روده به گوشم رسیده

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ببین شما از اون دسته هستید که حتی حموم میرید بو ممکن بعد مثلا دو سه ساعت بدید

توصیه میکنم بعد از حمام لیمو به بدن خودتون بزنید مخصوصا زیر بغل و اصلا نشوریدش تاثیر خوبی داره بعد یه مدت بو کم و کمتر هم میشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ببین شما از اون دسته هستید که حتی حموم میرید بو ممکن بعد مثلا دو سه ساعت بدید

توصیه میکنم بعد از حمام لیمو به بدن خودتون بزنید مخصوصا زیر بغل و اصلا نشوریدش تاثیر خوبی داره بعد یه مدت بو کم و کمتر هم میشه
    مشکل من با حموم نیست موقعی که استرس حضور در جمع رو دارم این طوری میشه

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

مشکل من با حموم نیست موقعی که استرس حضور در جمع رو دارم این طوری میشه
    خوب همون دیگه وقتی استرس میگیرتتون قطعا بدنتون داغ میشه. وقتیم داغ بشه خود به خود ادم عرق میکنه

به هرحال بو هستش و بو هم از بدن ...

بهتر پیش دکترای طب سنتی برید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب همون دیگه وقتی استرس میگیرتتون قطعا بدنتون داغ میشه. وقتیم داغ بشه خود به خود ادم عرق میکنه

به هرحال بو هستش و بو هم از بدن ...

بهتر پیش دکترای طب سنتی برید
    ممنون

17. کاربران زیر از jalil بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)