نمایش نتایج: از 1 به 22 از 22

موضوع: سردرگمی در احساس جنسی

3255
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18159
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی در احساس جنسی

سلام راستش خیلی سردرگمم نمیدونم مازوخیسم دارم یا نه بذارین کل احساستمو بگم:
    من خیلی عادی داشتم زندگیمو می کردم و از لحاظ جنسی سالم بودم تا زمانی که می خواستم یه چیزیرو تو گوگل سرچ کنم دستم خورد یه چیزی در مورد بوسیدن پای زنان اورد. منم رفتم عکسارو نگاه کردم و لذت میبردم . توی عکسا یه میسترس بود با یه اسلیو. حالا یه حس تحقیری درونم به وجود اومده که توی تخیلاتم دارم. توی واقعیت اصلا ولی دوست دارم که مثلا با یه زن قرار میسترس و اسلیوی داشته باشیم اونم نه توی جای عمومی. این که به پاهای زنام علاقه دارم. یک ماه به این مسایل فکر نکردم و دیگه برام مسخره اومد و به نظرم دوباره به حالت طبیعی برگشتم چون با اتفاقات جنسی معمولی تحریک می شدم و از رابطه میسترس و اسلیو بدم میومد. تا دوباره رفتم این عکسا رو دیدم دوباره روزی از نو. حالا یه سوال دارم ایا من مازوخیسمیم؟ اگه نیاز به مشورت با ************ تراپ دارم نمیتونم حضوری این کارو بکنم اگه یکی از دوستان هست یا میشناسه کسیو که اینترنتی میتونه مشاوره بده خواهشا معرفی کنه.
    لطفا کمک کنید. خیلی نگرانم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سردرگمی در احساس جنسی

نقل قول نوشته اصلی توسط سوال روانشناسی نمایش پست ها
    من خیلی عادی داشتم زندگیمو می کردم و از لحاظ جنسی سالم بودم تا زمانی که می خواستم یه چیزیرو تو گوگل سرچ کنم دستم خورد یه چیزی در مورد بوسیدن پای زنان اورد. منم رفتم عکسارو نگاه کردم و لذت میبردم . توی عکسا یه میسترس بود با یه اسلیو. حالا یه حس تحقیری درونم به وجود اومده که توی تخیلاتم دارم. توی واقعیت اصلا ولی دوست دارم که مثلا با یه زن قرار میسترس و اسلیوی داشته باشیم اونم نه توی جای عمومی. این که به پاهای زنام علاقه دارم. یک ماه به این مسایل فکر نکردم و دیگه برام مسخره اومد و به نظرم دوباره به حالت طبیعی برگشتم چون با اتفاقات جنسی معمولی تحریک می شدم و از رابطه میسترس و اسلیو بدم میومد. تا دوباره رفتم این عکسا رو دیدم دوباره روزی از نو. حالا یه سوال دارم ایا من مازوخیسمیم؟ اگه نیاز به مشورت با ************ تراپ دارم نمیتونم حضوری این کارو بکنم اگه یکی از دوستان هست یا میشناسه کسیو که اینترنتی میتونه مشاوره بده خواهشا معرفی کنه.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    مشاوره تلفنی از خط ثابت تهران:
    ۹۰۹۲۳۰۱۵۳۹
    مشاوره تلفنی از خط ثابت از شهرستانها:
    ۹۰۹۹۰۷۰۳۵۴
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23300
    تشکـر
    6
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

شما ويژگي مازوخيسم داريد. اگر فقط در حد چيزايي كه نوشتيد هست نيازي به روانشناس نداريد. فقط بايد در انتخاب شريك جنسي طرف مقابلتون هم از اين چيزا خوشش بياد.
    البته در مورد خيالپردازي جنسي اكثر آدما فكر ميكنن اگر خيالپردازي جنسيشون رو به واقعيت تبديل كنن لذت زيادي ميبرن ولي معمولا وقتي بطور واقعي تجربش ميكنن متوجه ميشن اونطور كه فكر ميكردن نيست و بعد از تجربه واقعي، احساس و خيال پردازيشون به شدت افت ميكنه.
    امضای ایشان

The pain is my pleasure
    Cause nothing could measure

5. کاربران زیر از آرمان اسليو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18159
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

حالا من خوب میشم؟ یعنی از ************ معمولی دیگه لذت نمی برم؟

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23300
    تشکـر
    6
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

حالا من خوب میشم؟ یعنی از ************ معمولی دیگه لذت نمی برم؟
    اگر شما بخوايد اين ويژگيتون رو تغيير بديد (يا بقول خودت خوب بشي!) بايد به روانشناسي مراجعه كني كه در زمينه مازوخيسم كار كرده باشه.

ضمناً كسايي كه مازوخيست هستن اكثرا از سكس معمولي هم لذت ميبرن.
    امضای ایشان

The pain is my pleasure

8. کاربران زیر از آرمان اسليو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18159
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بعد مثلا میشه از الا فهمید که از ************ معمولی لذت میبرم یا نه؟ یه نشونه ای چیزی...

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام دوست عزیز

با این چیزایی که من خوندم به نظر نمیرسه شما مازوخیست باشی

راستشو بخوای همه ی آدما یه درصدی انحرافات جنسی دارن

این وسط کسی برنده است که بتونه خودشو کنترل کنه

شما هم که میگی از وقتی این تصاویر رو دیدی اینطور شدی و بعد هم که دیگه ندیدی حتی بدت اومده اما وقتی دوباره دیدی...

پس این میتونه نشونه ی خوبی باشه برا اینکه شما مشکلی نداره و فقط این نوع رابطه برات جالب بوده و بدت نیومده امتحانش کنی

اما در واقع میدونی رابطه ی درستی نیست پس چرا دوباره میری سراغ چیزی که میدونی درست نیست؟؟

فقط کافی دیگه سراغ اینجوری عکس ها و فیلم ها نری .. و هربار که اومد تو ذهنت تو قبلش همون حس بدی رو که گفتی برا خودت یادآوری کن

البته میتونی برا اینکه بیشتر ازش دور شی در مورد رابطه طبیعی و مزایاش ، و مازوخیست و مشکلاتش سرچ کنی

یعنی لازم نیس ازش بترسی چون بیشتر درگیرت میکنه

تو واقعا نمیخوای اینطوری باشی و فقط کنجکاو شدی ، پس حالا که حالت رو بد میکنی بهتره دیگه کنجکاویت رو ادامه ندی

به نظرم میتونی از یه روانشناس بالینی و نه صرفا س.ک.س تراپ کمک بگیری

من خودم در حال خوندن برا ارشد روانشناسی هستم و تا جایی که تونستم نظرمو گفتم

اینجا مشاورای خوبی داره منتظر باش تا افراد بیشتری بیان و نظرشون رو بگن

11. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23300
    تشکـر
    6
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

بعد مثلا میشه از الا فهمید که از ************ معمولی لذت میبرم یا نه؟ یه نشونه ای چیزی...
    از روي حرفاي شما ميشه احتمال داد از رابطه جنسي معمولي هم لذت ميبريد ولي نميشه قطعي گفت،‌ بايد در موقعيش قرار بگيريد. البته يكي از مشكلات جامعه ما اينه كه تمام مسائل جنسي رو ميزارن براي بعد ازدواج و در واقع زماني كه براي انتخاب دير شده. با توجه به فرهنگ جامعه ما شايد حداقل كاري كه بشه كرد مراجعه به مشاوره جنسي قبل از ازدواج هست.
    امضای ایشان

The pain is my pleasure

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

پسر خوب این فقط یک کنجکاوی و لذت از تصوراته!! البته و صد البته نداشتن روابط سالم بر پایه اصول انسانی بین جوانان.

بهتره مسئله رو جدی نگیری و زیاد ریسرچ و کنجکاوی در این گونه مطالب نداشته باشی تا خدای ناکرده دچار انحرافات نشی.

بیشتر به درس و ورزش و تفریحات سالم وتغذیه درست و دوستان و خواب به موقع بپرداز.

نترس اگر زندگی عادیت رو ادامه بدی مسئله حل خواهی شد.

موفق باشی

سپاس
    dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

14. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23300
    تشکـر
    6
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    راستشو بخوای همه ی آدما یه درصدی انحرافات جنسی دارن
    وقتي شما ميگيد "انحراف" ، اين يعني شما در مسير درست هستيد و ديگرانِ متفاوت با شما در مسير انحرافي! كه بايد خودشون رو اصلاح كنن و مثل شما بشن!!! اين ادبيات مناسبي براي يك "رفتار متقابل خوب" نيست. به همين خاطر سالهاي زيادي هست كه در كتب روانشناسي به جاي آن از لغت "ويژگي" استفاده ميشه. البته از روانشناسان انتظار هم ميره در بهبود رفتار متقابل يك قدم از بقيه جامعه جلوتر باشند!
    امضای ایشان

The pain is my pleasure

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط آرمان اسليو نمایش پست ها
    وقتي شما ميگيد "انحراف" ، اين يعني شما در مسير درست هستيد و ديگرانِ متفاوت با شما در مسير انحرافي! كه بايد خودشون رو اصلاح كنن و مثل شما بشن!!! اين ادبيات مناسبي براي يك "رفتار متقابل خوب" نيست. به همين خاطر سالهاي زيادي هست كه در كتب روانشناسي به جاي آن از لغت "ويژگي" استفاده ميشه. البته از روانشناسان انتظار هم ميره در بهبود رفتار متقابل يك قدم از بقيه جامعه جلوتر باشند!
    دوست عزیز مازوخیست یعنی خودآزاری

کسی که از رنج بردن خودش لذت میبره

به نظر شما همچین کسی در مسیر درستیه؟

این دست از آدما مثه خیلیای دیگه دچار مشکلی شدن که بایستی درست بشه

عزت نفسشون به مرور از بین میره و وابستگی بیش از حد پیدا میکنن که باعث خدشه دار شدن مقام اجتماعیشون میشه

البته که نظر ما میتونه با هم متفاوت باشه و اگه من اشتباه میکنم خوشحال میشم از اطلاعات دوستان استفاده کنم

اینو هم اضافه کنم که ویژگی برای چیزهایی گفته میشه که نکات برجسته و امتیاز محسوب بشن

راستشو بخواید من تو کتابی ندیدم که گفته باشه ویژگی

و بیشتر انحراف دیدم

خوشحال میشم کتابشو بهم معرفی کنید
    ویرایش توسط رزمریم : 11-13-2015 در ساعت 03:06 PM

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23300
    تشکـر
    6
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز مازوخیست یعنی خودآزاری کسی که از رنج بردن خودش لذت میبره به نظر شما همچین کسی در مسیر درستیه؟ این دست از آدما مثه خیلیای دیگه دچار مشکلی شدن که بایستی درست بشه عزت نفسشون به مرور از بین میره و وابستگی بیش از حد پیدا میکنن که باعث خدشه دار شدن مقام اجتماعیشون میشه البته که نظر ما میتونه با هم متفاوت باشه و اگه من اشتباه میکنم خوشحال میشم از اطلاعات دوستان استفاده کنم اینو هم اضافه کنم که ویژگی برای چیزهایی گفته میشه که نکات برجسته و امتیاز محسوب بشن راستشو بخواید من تو کتابی ندیدم که گفته باشه ویژگی و بیشتر انحراف دیدم خوشحال میشم کتابشو بهم معرفی کنید
    در طبقه بندی «دی. اس. ام. سه» (dsm-iii)، در سال ۱۹۸۰ میلادی دیگرآزاری (و خود آزاري) به عنوان اختلال روانی دسته بندی شده‌است در حالی که از زمان انتشار طبقه بندی «دی.اس.ام.چهار» (dsm-iv) در سال ۱۹۹۴، از آن به عنوان یک ویژگی شخصیتی نام برده می‌شود. بنابراین، دیگرآزاری (و خود آزاري) به صرف وجود داشتن، بیماری نیست و در افراد و جوامع گوناگون مرزها و محدودیت‌های متفاوتی دارد. در دهمین تجدید نظر طبقه بندی آماری و بین المللی بیماریها و مشکلات بهداشتی وابسته ( icd – 10) آمده است : " گرایش جنسی به تنهایی یک اختلال محسوب نمی شود ".
    امضای ایشان

The pain is my pleasure

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16568
    تشکـر
    164
    تشکر شده 286 بار در 181 پست
    میزان امتیاز
    9

در طبقه بندی «دی. اس. ام. سه» (dsm-iii)، در سال ۱۹۸۰ میلادی دیگرآزاری (و خود آزاري) به عنوان اختلال روانی دسته بندی شده‌است در حالی که از زمان انتشار طبقه بندی «دی.اس.ام.چهار» (dsm-iv) در سال ۱۹۹۴، از آن به عنوان یک ویژگی شخصیتی نام برده می‌شود. بنابراین، دیگرآزاری (و خود آزاري) به صرف وجود داشتن، بیماری نیست و در افراد و جوامع گوناگون مرزها و محدودیت‌های متفاوتی دارد. در دهمین تجدید نظر طبقه بندی آماری و بین المللی بیماریها و مشکلات بهداشتی وابسته ( icd – 10) آمده است : " گرایش جنسی به تنهایی یک اختلال محسوب نمی شود ".
    من نظری در مورد مشکل مطرح شده ندارم فقط در مورد اوتار۰ اقای ارمان استیو
    کنجکاوم. اگه میشه در مورد عکس ااوتار. توضیح بدید
    امضای ایشان
    سختی ها باعث میشوند که بعضی ها بشکنند و بعضی ها رکورد بشکنند

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط کیانا94 نمایش پست ها

خب تابلوه دیگه . یه چیزی مثل دستور دادنو ، امر کردنو تحقیر کردن از سمته زنه .

منم کنجکاو بودم بعد متوجه شدم که چیه

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

منم بهتون توصیه می کنم که این تصاویر رو نبینید ..

با دیدن این تصاویر بیشتر تحریک میشید و نهایتا خیال پردازی می کنید .

حتما با مشاورین این انجمن تماس بگیرید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

21. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23300
    تشکـر
    6
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کیانا94 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    خب تابلوه دیگه . یه چیزی مثل دستور دادنو ، امر کردنو تحقیر کردن از سمته زنه .

منم کنجکاو بودم بعد متوجه شدم که چیه
    عكس سايه‌ زن و مردي هست كه پشت قاب پنجره يه خونه‌ ايستادن (يحتمل پنجره اتاق خواب )، حالا با توجه به حالت سايشون ميشه يه حدسايي زد كه در چه موقعيتي قرار دارن! و داخل اتاق چه خبره!!! هر كس ميتونه حدس خودش رو بزنه مثل خانم love! من حتي چيزاي بيشتري از درون اتاق رو ميبينم!
    جالبه توي همين تاپيك خيليا اين نوع عكسا رو تقبيح كردن! ولي فرهنگ سانسور باعث افزايش خلاقيت ميشه.
    من اين عكسايي كه واقعيتهاي غير مجاز فرهنگي رو بطور مجاز ولي با ابهام زياد ميگه خيلي دوس دارم.
    امضای ایشان

The pain is my pleasure

22. کاربران زیر از آرمان اسليو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

عكس سايه‌ زن و مردي هست كه پشت قاب پنجره يه خونه‌ ايستادن (يحتمل پنجره اتاق خواب )، حالا با توجه به حالت سايشون ميشه يه حدسايي زد كه در چه موقعيتي قرار دارن! و داخل اتاق چه خبره!!! هر كس ميتونه حدس خودش رو بزنه مثل خانم love! من حتي چيزاي بيشتري از درون اتاق رو ميبينم!
    جالبه توي همين تاپيك خيليا اين نوع عكسا رو تقبيح كردن! ولي فرهنگ سانسور باعث افزايش خلاقيت ميشه.
    من اين عكسايي كه واقعيتهاي غير مجاز فرهنگي رو بطور مجاز ولي با ابهام زياد ميگه خيلي دوس دارم.
    چه چیزای بیشتری میبینید ?!?!?!

از سایه به قولتون چیزای بیشتری هم میشه دید !!! ولی تو خود اتاق من چیز دیگه نمیبینما !!

24. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23300
    تشکـر
    6
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    چه چیزای بیشتری میبینید ?!?!?!

از سایه به قولتون چیزای بیشتری هم میشه دید !!! ولی تو خود اتاق من چیز دیگه نمیبینما !!
    چيزاي بيشترشو بايد با خلاقيت ذهني ديد!

واسه من اين عكس يه شات از يه فيلم يك ساعته يا شايدم بيشتره! بقيش تو ذهنمه

حالا يه سوال فني! چرا من كه ميخواستم آواتار بزارم بهم خطا ميداد كه حداكثر اندازه 80*80 هست ولي آواتار خيليها توي همين صفحه بزرگتره؟؟؟؟
    امضای ایشان

The pain is my pleasure

25. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

چيزاي بيشترشو بايد با خلاقيت ذهني ديد!

واسه من اين عكس يه شات از يه فيلم يك ساعته يا شايدم بيشتره! بقيش تو ذهنمه

حالا يه سوال فني! چرا من كه ميخواستم آواتار بزارم بهم خطا ميداد كه حداكثر اندازه 80*80 هست ولي آواتار خيليها توي همين صفحه بزرگتره؟؟؟؟
    قدرت تصور و تخیلت منو کشته !!!!

آره منم اعصابم خورده واسه همین آواتاره ، بعضیا رو میبینم بزرگه آواتارشون ولی واسه منم اندازه ی مال شما بود !! منم اعصابم خورد شدو لج کردمو هیچی نزاشتم
    ویرایش توسط love : 11-13-2015 در ساعت 10:17 PM

26. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

خب فک میکنم اینجا جای بحث گسترده نباشه

اما اگه بخوام مختصر شما رو ارجاع بدم

میتونید کتاب dsm-5، جلد دومش، فصل دوازدهم رو مطالعه کنید که در مورد اختلالات و انحرافات جنسی هستش

ویراستار کتاب هم دکتر حمزه گنجی هستن

تو این بخش از کتاب اومده که در DSM-5 دیگر آزاری یا سادیسم و خودآزاری یا مازوخیسم به عنوان اختلال شناخته شدند

28. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23958
    تشکـر
    30
    تشکر شده 365 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    9

30. 2 کاربران زیر از زرند بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23300
    تشکـر
    6
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

خب فک میکنم اینجا جای بحث گسترده نباشه

اما اگه بخوام مختصر شما رو ارجاع بدم

میتونید کتاب dsm-5، جلد دومش، فصل دوازدهم رو مطالعه کنید که در مورد اختلالات و انحرافات جنسی هستش

ویراستار کتاب هم دکتر حمزه گنجی هستن

تو این بخش از کتاب اومده که در dsm-5 دیگر آزاری یا سادیسم و خودآزاری یا مازوخیسم به عنوان اختلال شناخته شدند

اختلالات پارافیلیک متمایز از پارافیلیاها هستند.

اگر فردی هر سه معیار الف ، ب و ج را داشت برای او تشخیص اختلال پارافیلیک گذاشته می شود.

اما در صورتی که فقط معیار اول را داشت ولی معیار دوم را نداشت به این معنا است که فرد فوق پارافیلیا دارد ولی اختلال پارافیلیک ندارد.

اختلال پارافیلیک، پارافیلیایی است که اخیرا مشکل پارافیلیای او موجب بروز تنش یا عوارضی برای او شده است یا فرد پارافیلیایی است که رضایت شخصی او موجب صدمه شخصی به خودش شده یا خطر صدمه به دیگران را باعث شده است.

پارافیلیا شرط لازم برای "اختلال" پارافیلیک هست ولی شرط کافی نیست.طبق نظر apa پارافیلیا فی نفسه توجیهی خود به خود برای مداخله بالینی نیست.

منبع : راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (
    dsm5). انجمن روان پزشکی آمریکا. ترجمه: یحیی سید محمدی. نشر روان.
    ویرایش توسط آرمان اسليو : 11-14-2015 در ساعت 03:26 PM
    امضای ایشان

The pain is my pleasure

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)