نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: جلسات قبل از نامزدی

10278
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18840
    تشکـر
    74
    تشکر شده 46 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    9

Question جلسات قبل از نامزدی

سلام
    من یه دختره دیدم و به خانواده گفتم و خانواده هامون چندتا قرار قبل از نامزدی گذاشتن که با هم حرف بزنیم
    جلسه اول دختره بهم گفت که سرمایه براش مهم و ...
    جلسه دوم گفت که مهم نیست و ادم بسیار ادم منطقی است
    جلسه سوم گفت که بیا درمورد احساسات حرف بزنیم و من خشته شدم از بس منطقی باشیم و ازش پرسیدم چه چیزایی تو زندگی شما را ناراحت میکنه گفت:گاهی اوقات نمی تونم توضیح بدم که یه کار خوب نیست و وقتی بگم نباید انجام بشه نباید انجام بشه
    جلسه چهارم که اخرین جلسه به حساب می اومد من بهش گفتم که بیا درمورد مهریه خودمون باهم حرف بزنیم و گفتم که مهریه به گردن مرد هست و باید قدری باشه که بتونه پرداختش کنه ،و بعد دختره یه تعداد مبلغ زیادی گفت و به زندگی بعد از ازدواج یعنی طلاق اشاره کرد
    مثلا گفت این دوره زمانه ادم حتی به چشم هاش هم نمی تونه اعتماد کنه و باید دختر بعد از ازدواج بتونه یه زندگی برای خودش دست پا کنه
    و وقتی بهش گفتم اعتماد باید از همین الان وجود داشته باشه بهم گفت که نترس خون ریزی نمیشه !!

و سن دختره یک سال ازم بیشتره و لیسانس ریاضی داره و منم حدودا یک سال دیگه لیسانس فیزیکم می گیرم واز لحاظ خانوادگی به نطرم بهم شبیه هستیم

حالا نطر شما چیه ؟ دورش خط بکشم یا قبول کنم و برم خاستگاری رسمی؟؟؟!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18840
    تشکـر
    74
    تشکر شده 46 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : جلسات قبل از نامزدی

دوستان باتجربه تر .... کمک

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahhim نمایش پست ها
    سلام
    من یه دختره دیدم و به خانواده گفتم و خانواده هامون چندتا قرار قبل از نامزدی گذاشتن که با هم حرف بزنیم
    جلسه سوم گفت که بیا درمورد احساسات حرف بزنیم و من خشته شدم از بس منطقی باشیم و ازش پرسیدم چه چیزایی تو زندگی شما را ناراحت میکنه گفت:گاهی اوقات نمی تونم توضیح بدم که یه کار خوب نیست و وقتی بگم نباید انجام بشه نباید انجام بشه
    جلسه چهارم که اخرین جلسه به حساب می اومد من بهش گفتم که بیا درمورد مهریه خودمون باهم حرف بزنیم و گفتم که مهریه به گردن مرد هست و باید قدری باشه که بتونه پرداختش کنه ،و بعد دختره یه تعداد مبلغ زیادی گفت و به زندگی بعد از ازدواج یعنی طلاق اشاره کرد
    مثلا گفت این دوره زمانه ادم حتی به چشم هاش هم نمی تونه اعتماد کنه و باید دختر بعد از ازدواج بتونه یه زندگی برای خودش دست پا کنه
    و وقتی بهش گفتم اعتماد باید از همین الان وجود داشته باشه بهم گفت که نترس خون ریزی نمیشه !!

و سن دختره یک سال ازم بیشتره و لیسانس ریاضی داره و منم حدودا یک سال دیگه لیسانس فیزیکم می گیرم واز لحاظ خانوادگی به نطرم بهم شبیه هستیم

سلام

اول مشخص کنید معیارتون برای انتخاب همسر چی هست و بعد با توجه به صحبتای ایشون ارزیابی کنید بامعیارا همخوانی داره یا نه

چون هرکس معیاراش با بقیه فرق داره پس ما نمیتونیم جای شما در این مورد تصمیم بگیریم

از لحاظ سن و خانوادگی و تحصیلات به نظر نمیرسه مشکلی باشه

اما اگه فکر میکنید حرفایی که میزنه باهم تناقض داره یا مبهمه، نحوه سوال کردنتون را از ایشون دقیق تر و هوشمندانه تر کنید تا کاملا متوجه نگرشش بشید

جزئی تر سوال بپرسید، ازش بخواین در اون مورد مثال بزنه یا شما مثالی بزنید و تقاضا کنید توضیح بده در شرایط مشابه چه رفتاری داره

درمورد مهریه باتوجه به جملاتی که نقل قول کردید به نظرم لازمه صریحا اعلام کنید که قادر به پرداخت میزان مهریه مورد مطالبه ایشون نیستید
    امضای ایشان

4. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28473
    تشکـر
    3
    تشکر شده 10 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من شما اول اولیت های خودتون درباره همسر آینده در نظر بگیرید.که بهترین راه یادداشت مطالب است.سپس به صورت صریح شرایط خودتون،معیارهاتون و میزان پیشنهادی مهریه رو بیان کنید.اگه میزان اختلافات و عدم تفاهم شما بیش ا35 درصده بهتره بیخیال بشی ودر امر ازرواج فعلن عجله نکنید.
    امضای ایشان
    شبنم ازره

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42147
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

برای اشنایی بیشتر و درک عمیق تر نسبت به یکدیگر حتما از مشاوره ازدواج کمک بگیرید

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام
    دوست عزیز تصمیم برای ازدواج، آشنایی و شناختی بیشتر از این چند مورد که شما از زبان ایشان نقل کردید را می طلبد.
    گاهی یک حرف می توانید چندین تفسیر داشته باشد و هیچ کس جز خود آن فرد هم نمی تواند منظور دقیق را بیان کند.
    اینکه شرایط خانوادگی و فرهنگی شبیه دارید خیلی خوب است و نقطه قوت و مثبت محسوب می شود.
    اما مهمتر از آن شباهت در عقاید، باورها، انتظارات، ارزش ها و اهداف شما در زندگی می باشد.
    اینکه از نظر شخصیتی تا چه حدی با یکدیگر آشنایی دارید؟
    اخلاق و رفتارهای یکدیگر تا چه اندازه برایتان قابل درک است؟
    این فرد تا چه اندازه به معیارهای شما برای همسر آینده تان نزدیک است؟
    همانطور که می بینید این قبیل سوالات تا زمانی که شناخت کافی حاصل نشود قابل پاسخ گویی نخواهند بود.
    در نظر داشته باشید که خواستگاری رفتن و اقدام برای ازدواج هرگز به معنای قطعیت در تصمیم نمی باشد.
    بنابراین اگر جذابیت اولیه وجود داشته و از یکدیگر در مرحله اول خوشتان آمده می توانید اقدام کنید و یا اگر برایتان امکان هست خودتان بیشتر آشنا شوید تا شناخت کافی به دست آید و بعد برای خواستگاری اقدام کنید این دیگر به شرایط خودتان بستگی دارد.
    مهم این است که آشنایی و شناخت حاصل شود حالا به هر نحوی که شده، برخی با یکدیگر دوست هستند برخی بنا به هر دلیلی ترجیح می دهند از همان ابتدا از طریق خواستگاری اقدام کنند تا خانواده ها هم در جریان بوده و با یکدیگر آشنا شوند.
    مهم این است که پروسه آشنایی و شناخت بیشتر پیش برود تا بتوان بهتر تصمیم گرفت.
    دریافت مشاوره پیش از ازدواج بسیار موثر و کمک کننده است تا بهترین تصمیم ممکن اتخاذ شود.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahhim نمایش پست ها
    سلام

اولاً احسنت که در باره مهریه با همسر آینده صحبت کردید بنده اولین شخصی بودید که دیدم این موضوع فوق العاده مهم را در جلسه نامزدی مطرح کردید زیرا با این کار زیرکانه فضای ذهنی دختر خانم را کنکاش نموده و از گفتن میزان مهریه توسط دختر خانم ملاک های بسیار خوبی می توانید کسب نمایید .

دقت کنید دختر خانم با توجه به صحبت جنابعالی که فرمودید « بیا درمورد مهریه خودمون باهم حرف بزنیم و گفتم که مهریه به گردن مرد هست و باید قدری باشه که بتونه پرداختش کنه» که البته صحبتی کاملاً عاقلانه و منطقی است بی توجهی نموده و متقابلاً خلاف صحبتتان عمل نموده و به دنبال آن دختر خانم به شما گفته «یه تعداد مبلغ زیادی گفت و به زندگی بعد از ازدواج یعنی طلاق اشاره کرد مثلا گفت این دوره زمانه ادم حتی به چشم هاش هم نمی تونه اعتماد کنه و باید دختر بعد از ازدواج بتونه یه زندگی برای خودش دست پا کنه و وقتی بهش گفتم اعتماد باید از همین الان وجود داشته باشه بهم گفت که نترس خون ریزی نمیشه !!»

برادر گرامی این نشانه خوبی از طرف دختر خانم برای ازدواج با شما نیست . همین الان دختر خانم به صراحت مهریه زیادی را از شما می خواهد که خارج از حد توان شما می باشد .

چه ضمانتی وجود دارد که بعد از عقد رسمی بلافاصله دختر خانم مهریه اش را به اجرا نگذارد و در چشم به هم زدنی جنابعالی خود را پشت میله های زندان ببینید !

بسیاری از تازه داماد های دچار پرونده های مهریه دچار همین اعتماد های بی جا به خانم در امور مهریه شده اند .

دختر خانمی که از همین الان مهریه را پشتوانه مالی خود می داند و بدتر و سخیف تر هم از مسئله منفور طلاق راحت و عادی صحبت می نماید آن هم در دوره آشنایی که هنوز ازدواجی صورت نگرفته اما از طلاق صراحتاً صحبت به میان می آورد جهت ازدواج با ایشان نظر مثبت نیست . این انتخاب شما در آینده یک انتخاب دردسر ساز برایتان خواهد بود .

حواستان را جمع کنید امروزه مهریه بلای خانمان سوز خانواده ها شده است آن را جدی بگیرید .
    ویرایش توسط وکیل حقوقی : 10-03-2021 در ساعت 01:32 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد