نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: کم کم دارم افسردگی میگیرم ... لطفا کمک کنید

2147
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    738
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

کم کم دارم افسردگی میگیرم ... لطفا کمک کنید

با سلام

بنده ۲۰ سالم هست و مشکلاتی که دارم آروم آروم داره روم تاثیر میذاره ...

از طرفی کارگردانی و فیلمنامه نویسی رو دوست دارم و میخوام یه مدتی به فعالیتم ادامه بدم تا موفق بشم ، از طرفی دانشگام تموم نشده و درسم اصلا خوب نیست و نمیتونم انصراف بدم ، چون پدرم هزینه هام رو تا اینجا داده و شرمنده اش میشم ....
    از طرفی هم سربازی نرفتم و باید چند سال دیگه برم ...

از طرفی هم کارم هنوز مشخص نیست ... یعنی فروشنده ی مغازه ای هستم که در آمد خوبی نداره و یه مدت دیگه درست میشه ، شغل ثابتی ندارم و نمیدونم از کارگردانی به جایی میرسم یا نه ، چون خیلی سد جلوی راه من هست ....

ولی مشکل اصلی من اینه که خیلی تنها هستم ...

و مواقعی که تنها میشم یه سری مشکلاتی برام پیش میاد ... خیلی ها بهم میگن که برو بیرون از خونه مواقعی که تنهایی ... ولی واقعا نمیتونم ... چون از این جور آدمایی نیستم که بزنم بیرون ... خوشم نمیاد

و این ها تا موقعی که یه دختری از آشناهام رو دیدم و یه جورایی خیلی از متد های من برای یه زن مناسب رو داره ...

از وقتی این دختر رو دیدم ، دوست ندارم دیگه تنها باشم و میخوام هر چه زودتر به اون برسم ... نه اینکه ازدواج کنم ... چون با توجه به مشکلاتی که دارم نمیتونم از پس مشکلاتش بر بیام ...

از طرفی هم به مادرم گفتم و به نتیجه ای نرسیدم ...

موقع هر کاری به یاد اون میافتم ... ولی مشکلات بالا رو هم دارم ...

واقعا این روزا دارم افسردگی میگرم ... هر شب هم خوابشو می بینم ...

شروع کردم به نماز خوندن و عبادت ... خیلی هم موثر بود ... ولی باید هر چه زودتر یه نفر رو کنار خودم داشته باشم تا کارهام سر و سامون بگیره ...

خواهشا اگر میتونید کمکم کنید ...

حتی حاضرم برم پیش یه مشاور حرفه ای که بتونه کمکم کنه ...

2. 3 کاربران زیر از mostafa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    تشکر شده 145 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : کم کم دارم افسردگی میگیرم ... لطفا کمک کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa نمایش پست ها
    با سلام

از طرفی کارگردانی و فیلمنامه نویسی رو دوست دارم و میخوام یه مدتی به فعالیتم ادامه بدم تا موفق بشم ، از طرفی دانشگام تموم نشده و درسم اصلا خوب نیست و نمیتونم انصراف بدم ، چون پدرم هزینه هام رو تا اینجا داده و شرمنده اش میشم ....

از طرفی هم کارم هنوز مشخص نیست ... یعنی فروشنده ی مغازه ای هستم که در آمد خوبی نداره و یه مدت دیگه درست میشه ، شغل ثابتی ندارم و نمیدونم از کارگردانی به جایی میرسم یا نه ، چون خیلی سد جلوی راه من هست ....

و مواقعی که تنها میشم یه سری مشکلاتی برام پیش میاد ... خیلی ها بهم میگن که برو بیرون از خونه مواقعی که تنهایی ... ولی واقعا نمیتونم ... چون از این جور آدمایی نیستم که بزنم بیرون ... خوشم نمیاد

و این ها تا موقعی که یه دختری از آشناهام رو دیدم و یه جورایی خیلی از متد های من برای یه زن مناسب رو داره ...

از وقتی این دختر رو دیدم ، دوست ندارم دیگه تنها باشم و میخوام هر چه زودتر به اون برسم ... نه اینکه ازدواج کنم ... چون با توجه به مشکلاتی که دارم نمیتونم از پس مشکلاتش بر بیام ...

شروع کردم به نماز خوندن و عبادت ... خیلی هم موثر بود ... ولی باید هر چه زودتر یه نفر رو کنار خودم داشته باشم تا کارهام سر و سامون بگیره ...

سلام
    به مشاور خوش آمدید
    اینکه به کمکهای مشاور اعتقاد دارید بسیار میتونه بهتون کمک کنه و امیدوارم به راهکارهای مشاوران؛ عمل هم بکنید ...
    خب شما رشته تون رو هم بگید ممنون میشم

4. 3 کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    738
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Moshaver نمایش پست ها
    سلام
    به مشاور خوش آمدید
    اینکه به کمکهای مشاور اعتقاد دارید بسیار میتونه بهتون کمک کنه و امیدوارم به راهکارهای مشاوران؛ عمل هم بکنید ...
    خب شما رشته تون رو هم بگید ممنون میشم
    سلام دوباره - ممنون که جواب دادید
    رشته دانشگاهیم : کامپیوتر - نرم افزار
    رشته ای که دارم در کنار به صورت علاقه ای ادامه میدم ، البته دانشگاهی نیست و در کلاس ها ثبت نام میکنم : کارگردانی

6. 3 کاربران زیر از mostafa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    871
    تشکـر
    16
    تشکر شده 127 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.خوبين؟من تازه عضوشدم

مشكل من اينه كه توي زندگيم اصلا نميتونم يه چيزي رو درست ادامه بدم.مثلا در مورد كاري باشه.اول خيلي شور و شوق دارم ولي بعد از چند روز هيچ رغبتي ندارم.مثلا يادگيري زبان خيلي دوست دارم ولي همش غصه اشوميخورم كه كدوم راه درسته كدوم غلط.اصلا سردرگمم.

من دانشجوي ارشد نرم افزارم.همه بهم ميگن قدر موقعيتت وبدون همه دوست دارن جاي تو باشن.خلاصه همه حرفاي تكراري ميزنن.من نميدونم چيكار كنم.بهم ميگن تو افسرده شدي.ولي من قبول ندارم.من خيلي ها رو راهنمايي ميكنم.مثلا از بي اعتنايي متنفرم حالم بد ميشه.

تو رو خدا بگين چي كار كنم

8. 3 کاربران زیر از helena بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    871
    تشکـر
    16
    میزان امتیاز
    0

پس چرا مشاورها نميان جواب منو بدن؟من وقتياين تالارو پيدا كردم خيلي خوشحال شدم.فكركردم جوابمو ميگيرم
    امضای ایشان
    ناشنوا باش وقتي همه از محال بودن آرزوهايت سخن مي گويند

10. 3 کاربران زیر از helena بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    871
    تشکـر
    16
    میزان امتیاز
    0

سلام مشاور جان.پس كي سوال منو جواب ميدي
    امضای ایشان
    ناشنوا باش وقتي همه از محال بودن آرزوهايت سخن مي گويند

12. 3 کاربران زیر از helena بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    1
    تشکـر
    477
    تشکر شده 414 بار در 135 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط helena نمایش پست ها
    سلام.خوبين؟من تازه عضوشدم

مشكل من اينه كه توي زندگيم اصلا نميتونم يه چيزي رو درست ادامه بدم.مثلا در مورد كاري باشه.اول خيلي شور و شوق دارم ولي بعد از چند روز هيچ رغبتي ندارم.مثلا يادگيري زبان خيلي دوست دارم ولي همش غصه اشوميخورم كه كدوم راه درسته كدوم غلط.اصلا سردرگمم.

من دانشجوي ارشد نرم افزارم.همه بهم ميگن قدر موقعيتت وبدون همه دوست دارن جاي تو باشن.خلاصه همه حرفاي تكراري ميزنن.من نميدونم چيكار كنم.بهم ميگن تو افسرده شدي.ولي من قبول ندارم.من خيلي ها رو راهنمايي ميكنم.مثلا از بي اعتنايي متنفرم حالم بد ميشه.

تو رو خدا بگين چي كار كنم
    پس چرا مشاورها نميان جواب منو بدن؟من وقتياين تالارو پيدا كردم خيلي خوشحال شدم.فكركردم جوابمو ميگيرم
    سلام مشاور جان.پس كي سوال منو جواب ميدي
    همکار عزیز سؤال شما به تاپیک اختصاصی خودتون منتقل شد، از اینجا میتونید پیگیر باشید:
    نیاز به مشاوره مشکلات فردی
    امضای ایشان

14. 2 کاربران زیر از Admin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    تشکر شده 145 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    11

با سلام

سلام دوباره - ممنون که جواب دادید
    رشته دانشگاهیم : کامپیوتر - نرم افزار
    رشته ای که دارم در کنار به صورت علاقه ای ادامه میدم ، البته دانشگاهی نیست و در کلاس ها ثبت نام میکنم : کارگردانی
    خب ببینید دوست عزیز، شما الان تازه در ابتدای راه زندگیتون هستید و مسیر بسیار پر فراز و نشیبی رو در پیش دارید
    یکی از مواردی که به شما کمک فراوانی در تنظیم برنامه هاتون میکنه همین ارتباطتون با خداوند هست
    از سوی دیگر سعی کنید تمام کارهاتون رو با صبوری و حوصله ی لازم انجام بدید تا به نتیجه ی دلخواه دست پیدا کنید
    مطلب دیگر اینکه آشنایی شما با دختر خانمی که ذکر کردید قطعا براتون شیرین خواهد بود
    و این رو بدونید برای اینکه بتونید واقعا یک زندگی شیرینی رو هم داشته باشید نیاز به ایجاد بنیه ی قوی در خودتون دارید
    این بنیه ی قوی جنبه های مختلفی داره

از بعد اجتماعی شما می بایست جایگاه اجتماعی قابل قبولی داشته باشید که ارتباط تنگاتنگی با سطح تحصیلاتتون داره، پس حتما درستون رو به یک سرانجام مشخص و قابل ذکری برسونید
    از بعد اعتقادی می بایست به اندازه ای بر روی خودتون کار کنید که تصور اینکه از بالا یک خدایی داره نگاهتون میکنه بهتون اجازه نده دست به اعمال و یا افکار ناشایست بزنید
    از بعد جسمی می بایست به قدری که بتونید از پس خطرات اجتماعی و یا حتی بلایای طبیعی که شما و یا همسر آیندتون رو تهدید میکنه رو بتونید از پسشون بربیاید
    از بعد مالی می بایست به اندازه ای پایه ی قوی مالی داشته باشید که بتوانید یک سرپناه و یک درآمد ثابت ماهیانه داشته باشید تا بتوانید رضایت مالی ایشون رو تأمین کنید
    از بعد شخصیتی می بایست بقدری خود را قوی نمایید تا بتوانید بر خودتون بقدری مسلط باشید که اگر خدای نکرده فردا روز، شخص دیگری به شما ابراز علاقه کرد جلوش وا ندید!
    از بعد روانی می بایست تا آنجا بر خودتون مسلط باشید که با ناملایمات زندگی به هم نریزید و با پیشرفتها و جهشهای چشمگیرتون جوگیر و یا مغرور نشید
    از بعد رفتاری می بایست طوری بر خودتان کار کنید که هر گونه بدخلقی غیرمغرضانه اگر از کسی دیدید از کنارش بگذرید و در صدد پاسخگویی و یا حتی انتقاد برنیاید
    از بعد آگاهی شخصی نیز باید مطالعه داشته باشید و سعی کنید به چیزهای جزئی موجود در اطرافتون و جامعه تون واقف باشید و حتی سعی کنید برخی مهارتهای اولیه رو برای روز مبادا یاد بگیرید
    و و و و ...

پس دوست من، مصطفی عزیز؛ شما باید بیش از پیش به راه خودتون نگاه دقیق تر داشته باشید و بدونید به صرف یک ایجاد تضاد در برنامه های کاریتون نه تنها از راهتون فاصله نگیرید بلکه با برنامه ریزی دقیق بتونید همه ی اینها رو کنار همدیگر داشته باشید
    حتی افسردگی هم معمولا ناشی از این هست که دوستان نمیتوانند بر موارد فوق مسلط شوند و فائق آیند
    پس من امیدوارم شما که جنبه هایی از آرامش را در وجودتان دارید در مسیر زندگیتون همیشه موفق و سربلند باشید
    باز هم مورد دیگری بود در خدمتتون هستم ...

16. کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد