نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: بی دین شدن

1487
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18522
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بی دین شدن

درود

خواستم بدونم اگه من دینمو رها کنم ولی خدارو از یاد نبرم و آدم خوبی باشم()

برای رها کردن دینم مجازات میشم و به جهنم میرم؟

تا جایی که من میدونم دین راه زندگی درسته و انسان سازی.

اگه من بدون دین هم این کارا رو انجام مجازاتی برام هست؟

حرفاتون رو با منبع بگید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21772
    تشکـر
    12
    تشکر شده 84 بار در 39 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : بی دین شدن

درود بر شما دوست عزیز. حتما می دانید دین چیست و از کجا آمده است. دین یعنی روش زندگی. ما را ول کنند دوست داریم هر کاری که دلمان خواست انجام بدهیم. آنجاست که به همدیگر ظلم می کنیم و برای خود منفعتی جدا از دیگران در نظر می گیریم. شاید با خود بگویید نه من می توانم به خودم مسلط باشم و به کسی ظلم نکنم. باید بگویم که در برخی شرایط انسانها باید برای ظلم نکردن به دیگران در مقابل خود بایستند و این کار بسیار سخت است و نیاز به انرژی درونی بالایی دارد. مثلا خانمی که همسرش سرد مزاج است و هر روز با خودش درگیر است که زندگی بی روحی دارد، در محل کارش با یک همکار گرم و صمیمی همراه می شود و حالا خیلی برایش سخت است که به عهد خود با همسرش وفادار بماند. بی اختیار به مردی که تمام فکرش را با مهربانی ظاهریش به تسخیر درآورده فکر می کند در حالیکه کنار شوهرش زندگی می کند. به عبارت دیگر ما نمی توانیم زندگی با نشاطی را برای خود بوجود آوریم مگر آنکه دستورالعمل درست زندگی کردن را از سازنده خود دریافت و به آن عمل نماییم. مانند یک ماشین که باید سروقت روغنش را عوض کنیم و آن را چک آپ نماییم. خداوند تورات، انجیل و قرآن را برای یک زندگی با نشاط و آرامش بخش فرستاد و به ما فرمود نماز بخوانید تا انرژی بگیرید تا در برابر انرژی منفی مقاومت نمایید. تا با من مرتبط شوید و سطح عالی زندگی را تجربه نمایید. به راستی که ما از بخش بزرگ وجودمان که همان روح مان است غافل شده ایم و غالبا با مشکلاتی که در اثر تبعیت از نفسمان برایمان بوجود می اید دست به گریبانیم. مگر می شود شما کسی را دوست داشته باشید و برای حرفهایش ارزش قایل نشوید پس چگونه می توان گفت که من خدا را دوست دارم و قرآن او را لازم نمی دانم؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    تشکر شده 146 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط شکیب نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیز. حتما می دانید دین چیست و از کجا آمده است. دین یعنی روش زندگی. ما را ول کنند دوست داریم هر کاری که دلمان خواست انجام بدهیم. آنجاست که به همدیگر ظلم می کنیم و برای خود منفعتی جدا از دیگران در نظر می گیریم. شاید با خود بگویید نه من می توانم به خودم مسلط باشم و به کسی ظلم نکنم. باید بگویم که در برخی شرایط انسانها باید برای ظلم نکردن به دیگران در مقابل خود بایستند و این کار بسیار سخت است و نیاز به انرژی درونی بالایی دارد. مثلا خانمی که همسرش سرد مزاج است و هر روز با خودش درگیر است که زندگی بی روحی دارد، در محل کارش با یک همکار گرم و صمیمی همراه می شود و حالا خیلی برایش سخت است که به عهد خود با همسرش وفادار بماند. بی اختیار به مردی که تمام فکرش را با مهربانی ظاهریش به تسخیر درآورده فکر می کند در حالیکه کنار شوهرش زندگی می کند. به عبارت دیگر ما نمی توانیم زندگی با نشاطی را برای خود بوجود آوریم مگر آنکه دستورالعمل درست زندگی کردن را از سازنده خود دریافت و به آن عمل نماییم. مانند یک ماشین که باید سروقت روغنش را عوض کنیم و آن را چک آپ نماییم. خداوند تورات، انجیل و قرآن را برای یک زندگی با نشاط و آرامش بخش فرستاد و به ما فرمود نماز بخوانید تا انرژی بگیرید تا در برابر انرژی منفی مقاومت نمایید. تا با من مرتبط شوید و سطح عالی زندگی را تجربه نمایید. به راستی که ما از بخش بزرگ وجودمان که همان روح مان است غافل شده ایم و غالبا با مشکلاتی که در اثر تبعیت از نفسمان برایمان بوجود می اید دست به گریبانیم. مگر می شود شما کسی را دوست داشته باشید و برای حرفهایش ارزش قایل نشوید پس چگونه می توان گفت که من خدا را دوست دارم و قرآن او را لازم نمی دانم؟
    من که با جوابتون قانع نشدم، سوال کننده رو نمیدونم
    امضای ایشان
    چیست آنچه ما را زنده نگه می دارد؟
    چیست آنچه وا می داردمان به تحمل؟
    امید دوست داشتن یا دوست داشته شدن…

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23653
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط water نمایش پست ها
    درود

خواستم بدونم اگه من دینمو رها کنم ولی خدارو از یاد نبرم و آدم خوبی باشم()

برای رها کردن دینم مجازات میشم و به جهنم میرم؟

تا جایی که من میدونم دین راه زندگی درسته و انسان سازی.

اگه من بدون دین هم این کارا رو انجام مجازاتی برام هست؟

حرفاتون رو با منبع بگید.

دین و ایمان فقط نماز و روزه و قرآن نیست.ولی خب اینها کمک میکنه ک ما ب یاد خدا بیفتیم هر از چند گاهی باهاش صحبت کنیم.شما مطمئن باش نمیتونی با انجام ندادن کار هایی ک خدا گفته به یادش باشه دین یعنی عمل ب گفته های خدا.حالا گفته های خدا چیه نماز بخون روزه بگیر ب نامحرم نگاه نکن چیزای حروم نخور کار های حروم نکن و ... خب شما با ترک این چیز ها چجوری میخوای آدم خوبی باشی؟؟؟شما میتونید تو دین معتدل باشید حتما لازم نیست تمام روز رو مشغول دعا و مناجات با خدا باشید.یعنی واقعا روزی ده دیقه نماز خوندن انقدر سخته ک شما میخواید ترکش کنید؟اصلا دلیلتون برای انجام این کار چیه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد