صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 55

موضوع: بخشیدن مهریه

8555
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    تشکر شده 566 بار در 230 پست
    میزان امتیاز
    10

بخشیدن مهریه

سلام
    اگه خانومی بخواد با اختیار خودش مهریه شو ببخشه حداقل سنی ک باید برای انجام این کار داشته باشه چند ساله؟
    چون یکی میخواست این کارو کنه و ب سن قانونی هم رسیده بود ولی اذن پدرشو هم خواسته بودن
    ایا شرایط خاصی داره؟
    لطفا و حتما کامل توضیح بدین
    ممنون
    امضای ایشان
    اگر میخواهی محال ترین اتفاق زندگیت رخ بدهد
    باور محال بودنش را عوض کن

2. 2 کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : بخشیدن مهریه

دوستان اگه کسی رو میشناسید ک اطلاعی در این زمینه داره لطفا دعوتش کنین
    امضای ایشان

4. کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

معمولا در دفترخانه ها به جهت اینکه مبادا زوجه تحت فشار زوج میخواهد مهریه را ببخشد اجازه پدر را شرط می کنند. اگر زوجه بتواند سردفتر را مجاب کند که با میل شخصی و بدون اجبار مایل به این کار است سر دفتر موضوع را ثبت خواهد کرد.
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خانمی که قصد دارد مهریه‌اش را به شوهرش ببخشد، نمی‌تواند بدون اجازه پدر این کار را انجام دهد. ، دفاتر اسناد رسمی در صورت اجازه پدر عروس خانم مهریه را به شوهر می‌بخشند و آن را ثبت می‌کنند. طبق ماده 1082 قانون مدنی زن از زمانی که عقد کرد و هنوز مهر ازدواج خشک نشده، مالک مهرش می‌شود و می‌تواند هر دخل و تصرفی که خواست در آن داشته باشد؛ اما اذن پدر در این مورد خاص لازم است. هرچند این موضوع نه جنبه قانونی دارد و نه جنبه شرعی. اما دفاتر اسناد رسمی به دلیل اینکه گاهی این بخشش مهریه از روی اجبار یا از روی احساسات آنی رخ می‌دهد، این شرط را برای این موضوع می‌گذارند که یک شرطِ لازم نیست اما از بروز مشکلات بعدی پیشگیری می‌کند.

......
    ولی بخشیدن مهریه واقعا کار خیلییییی اشتباهی چون ادم از ایندش هیچ خبری نداره ....
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. 6 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

اره ربطی به سن دختر نداره ، معمولا پدر دختر هم باید حضور داشته باشه تا ثبتش کنن . پست پری کامله .

10. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    خانمی که قصد دارد مهریه‌اش را به شوهرش ببخشد، نمی‌تواند بدون اجازه پدر این کار را انجام دهد. ، دفاتر اسناد رسمی در صورت اجازه پدر عروس خانم مهریه را به شوهر می‌بخشند و آن را ثبت می‌کنند. طبق ماده 1082 قانون مدنی زن از زمانی که عقد کرد و هنوز مهر ازدواج خشک نشده، مالک مهرش می‌شود و می‌تواند هر دخل و تصرفی که خواست در آن داشته باشد؛ اما اذن پدر در این مورد خاص لازم است. هرچند این موضوع نه جنبه قانونی دارد و نه جنبه شرعی. اما دفاتر اسناد رسمی به دلیل اینکه گاهی این بخشش مهریه از روی اجبار یا از روی احساسات آنی رخ می‌دهد، این شرط را برای این موضوع می‌گذارند که یک شرطِ لازم نیست اما از بروز مشکلات بعدی پیشگیری می‌کند.

......
    ولی بخشیدن مهریه واقعا کار خیلییییی اشتباهی چون ادم از ایندش هیچ خبری نداره ....
    بابات جوابت ممنون ، دستت درد نکنه

اما با قسمت آخر پستت مخالفم

مهریه ای که بخواد ضامن زندگی زناشوئی باشه میتونی دلیل گرفتن خوشبختی هم بشه
    مخصوصاً مهریه های نجومی و غیر قابل پرداخت

به نظر من بخشیدن مهریه ای که غیر قابل پرداخته میتونی باعث به وجود آمدن حس خوبی میان زنوشوهر بشه که باعث خوشبختی هم هست .

اگه زنی بخواد از مهریه به عنوان سلاحی بر علیه شوهرش استفاده کنه مطمعنن شوهر هم میتونه از همون قوانین استفاده کنه و خونش رو بزاره تو شیشه
    و زندگی زناشوی که قراره تبدیل بشه برای آرامش هردو میشه میدون جنگ برای سلب آرامششون .....

12. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها

به نظر من بخشیدن مهریه ای که غیر قابل پرداخته میتونی باعث به وجود آمدن حس خوبی میان زنوشوهر بشه که باعث خوشبختی هم هست .

اگه زنی بخواد از مهریه به عنوان سلاحی بر علیه شوهرش استفاده کنه مطمعنن شوهر هم میتونه از همون قوانین استفاده کنه و خونش رو بزاره تو شیشه
    و زندگی زناشوی که قراره تبدیل بشه برای آرامش هردو میشه میدون جنگ برای سلب آرامششون .....
    اصلااا موافق نیستم با حرفهات اصلااا

این حرف تو برا 10 درصد .. 70درصد دخترا یا از روی احساسات یهویشون تصمیم میگیرن که باز 90درصدشون به مشکل برمیخورن و 30 درصدشون با تهدید و ترس

مهریه غیر قابل پرداخت برا ندادنه مثلا دوست خودم 10هزار سکه خب معلوم ببخش سنگین تره

و حرف که زدی برا سلاح وقتی یکی از زندگیش راضی باشه اجتیاجی به این سلاح نداره ..وقتی میشه سلاح که تفرقه بینشون. .اگه چیزی به اسم مهریه نبود مطمعنم طلاق بیشتر بود

خیلی ها هم با همین سلاح زندگی رو تونستن ادامه بدن

مرد ها کلا از خداشون چیزی به اسم مهریه نباشه

وقتی ادم از زندگیش راضی باشه اصلا چه احتیاجی به بخشیدن مهریست ؟؟؟؟؟..
    ویرایش توسط پریماه. : 11-28-2015 در ساعت 10:49 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

اصلااا موافق نیستم با حرفهات اصلااا

این حرف تو برا 10 درصد .. 70درصد دخترا یا از روی احساسات یهویشون تصمیم میگیرن که باز 90درصدشون به مشکل برمیخورن و 30 درصدشون با تهدید و ترس

مهریه غیر قابل پرداخت برا ندادن مثلا دوست خودم 10هزار سکه خب معلوم ببخش سنگین تره

مرد ها کلا از خداشون چیزی به اسم مهریه نباشه
    بجای اینکه قلاده گردن کسی ببندین که تو زندگی کنارتون باشن ، سعی کنین به دور از احساسات انتخاب درستی داشته باشین و انتظارات بجا

مردی که مهریه ای که زیاده رو امضا میکنه از همون اول حس کینه و ناراحتی نصبت به همون تعهد ازدواج داره ( البته اون مرد از اولش اشتباه میکنه که چینین مهریه رو میپذیره ، من که کلاً با مهریه های غیر قابل پرداخت مخالفم )

مهریه یک هدیه اس از طرف داماد به عروس
    آداب هدیه دادن هم باید همه بدونن چیه ، نه چونه زندی داره ، نه هدیه ای میدن که نتونن تهیه کنن و....

اصلاً اونای که هزارو خورده ای مهریه شون میکنن یا مهریه که داماد نمیتونه بده ، کلاً زندگی خوشی براشون من یکی نمیبینم ( دلیل هم دارم )

بهتره در مورد مهریه بحث انحرافی نکنیم چون سوال پست حقوقی بود ، اگه میخوای تو خوشوبش بگو یا اینکه یه پست دیگه بزن .

15. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

بجای اینکه قلاده گردن کسی ببندین که تو زندگی کنارتون باشن ، سعی کنین به دور از احساسات انتخاب درستی داشته باشین و انتظارات بجا

مردی که مهریه ای که زیاده رو امضا میکنه از همون اول حس کینه و ناراحتی نصبت به همون تعهد ازدواج داره ( البته اون مرد از اولش اشتباه میکنه که چینین مهریه رو میپذیره ، من که کلاً با مهریه های غیر قابل پرداخت مخالفم )

مهریه یک هدیه اس از طرف داماد به عروس
    آداب هدیه دادن هم باید همه بدونن چیه ، نه چونه زندی داره ، نه هدیه ای میدن که نتونن تهیه کنن و....

اصلاً اونای که هزارو خورده ای مهریه شون میکنن یا مهریه که داماد نمیتونه بده ، کلاً زندگی خوشی براشون من یکی نمیبینم ( دلیل هم دارم )

بهتره در مورد مهریه بحث انحرافی نکنیم چون سوال پست حقوقی بود ، اگه میخوای تو خوشوبش بگو یا اینکه یه پست دیگه بزن .
    نه بیخیال حال بحث ندارم ( شیرازیم دیگه؟ )
    ولی درکل وقتی یکی هم از زندگیش راضی چه احتیاجی مهریه ببخش والا بذار دست نخورده باشه...
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ولی درکل وقتی یکی هم از زندگیش راضی چه احتیاجی مهریه ببخش والا بذار دست نخورده باشه...
    هههه

به اونای گفتم ببخشن که از زندگی و انتخابشون راضی هستن و میدونن که مهریه بار سنگینیه به دوش شوهرشون که نمیتونه هیچ وقت بپردازه ...
    اونای که با گذشت زمان فهمیدن مهریه اشتباهی تعیین و قبول کردن

آره ، هر کس اعقایدی داره دیگه خودش بهتر میدونه چیکار کنه
    اما اگه نظر اسلام برای کسی مهم باید بدونه که مهریه زیاد و سنگین درست نیست ، حتی از نظر روانشناسی .

18. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

مختصر :

مهریه = معامله بکارت در برابر پول
    دلیل وجود مهریه = عدم برابری های جنسیتی و عدم استقلال مالی دختر قبل از ازدواج
    دلیل مهریه سنگین = عدم اعتماد طرفین به هم ، غالبا به دلیل ازدواج های سنتی و بدون شناخت قبلی
    عیب = بدبخت شدن پسر / مرد در صورت تو زرد بودن دختر
    مزیت = ...

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1966 نمایش پست ها
    مختصر :

دلیل مهریه سنگین = عدم اعتماد طرفین به هم ، غالبا به دلیل ازدواج های سنتی و بدون شناخت قبلی
    مزیت = ...
    دوست عزیز
    مهریه برای معامله بکارت نیست
    اگه توجه کرده باشین مهریه حتی به زن های که قبلاً ازدواج کردن هم تعلق میگره

مهریه چیه ؟ و مهریه خوب چیه هم اینجا جای بحث نیست ، از موضوع پست منحرف میشیم

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

ممنون از جواباتون دوستانمن مهریه ام نه نجومیه نه میخوام ب خاطر زیاد بودنش ببخشم مهریم 114 تا سکه اس ک ب نظرم ی چیز معقوله نه زیاده نه کمحالا ک بحثا طولانی شد خواستم ی چیزی بگم شاید نظری داشته باشیدکم و بیش بعضی از شماها با مشکلاتی ک من داشتم اشنا هستید ک نمیخوام بازش کنم خداروشکر همه چیز حل شدمن ی بار تو دوران عقد به همسرم گفتم مهریمو نمیخوام بیا توافقی جدا شیم حالا ک رابطمون خوب شده و اومدیم سر زندگی خودمون اون حرف من مونده تو دلش ی بار باهام درد و دل کرد گفت پیش همه خار شدم و این حرفابهم گفت ی کاری کن اعتمادم تو زندگی بهت بیشتر شه ی کاری ک واست خیلی سخت باشه گفتم خودت بگو ازم چه انتظاری داریگفت ی بار ب خاطر جداییمون میخواستی مهریتو ببخشی حالا ب خاطر عشق و اعتماد بینمون اینکارو کن که بینمون هست ولی میخوام بیشتر شهحالا این کار کلا خلاف عقیدمه ک مهریه رو کامل ببخشم پریماه راست میگه ادم از ایندش خبر ندارهولی خب اینم میدونم داشتن مهریه خوشبختی نمیاره شاید نداشتنش خوشبخت ترم کنه...ولی هنوز تصمیم نگرفتم
    امضای ایشان

22. 2 کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط naz gol نمایش پست ها
    ممنون از جواباتون دوستانمن مهریه ام نه نجومیه نه میخوام ب خاطر زیاد بودنش ببخشم مهریم 114 تا سکه اس ک ب نظرم ی چیز معقوله نه زیاده نه کمحالا ک بحثا طولانی شد خواستم ی چیزی بگم شاید نظری داشته باشیدکم و بیش بعضی از شماها با مشکلاتی ک من داشتم اشنا هستید ک نمیخوام بازش کنم خداروشکر همه چیز حل شدمن ی بار تو دوران عقد به همسرم گفتم مهریمو نمیخوام بیا توافقی جدا شیم حالا ک رابطمون خوب شده و اومدیم سر زندگی خودمون اون حرف من مونده تو دلش ی بار باهام درد و دل کرد گفت پیش همه خار شدم و این حرفابهم گفت ی کاری کن اعتمادم تو زندگی بهت بیشتر شه ی کاری ک واست خیلی سخت باشه گفتم خودت بگو ازم چه انتظاری داریگفت ی بار ب خاطر جداییمون میخواستی مهریتو ببخشی حالا ب خاطر عشق و اعتماد بینمون اینکارو کن که بینمون هست ولی میخوام بیشتر شهحالا این کار کلا خلاف عقیدمه ک مهریه رو کامل ببخشم پریماه راست میگه ادم از ایندش خبر ندارهولی خب اینم میدونم داشتن مهریه خوشبختی نمیاره شاید نداشتنش خوشبخت ترم کنه...ولی هنوز تصمیم نگرفتم
    سلام

نه اینجور بخشش جالب نیست ، این انجام یک تقاضایه تا بخشش
    بهش بگو که اعتماد رو فقط زمان میتونه ثابت کنه و تمام ، اونم دوطرفه

این افکار همش یکجور سیاسته ، و معلوم نیست هدفش چیه
    بهتره که نظرتو در رابطه با این موضوع جدی و قاطعانه بگی تا امیدواری تو ذهنش پروش نده ....

24. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام

چرا میخوای مهرشو ببخشه؟؟

نمیگم کار اشتباه یا درستیه...هم خوبیهایی داره هم بدی هایی

اما مهر زن لازمه که باشه

حضرت فاطمه هم مهریه داشتن

اگه کسی مهریش خیلی زیاد باشه میتونه یه بخشی رو به همسرش ببخشه اما اینکه بخواد کامل ببخشه درست نیست

مهریه معنیش این نیست که آدم بخواد همسرش رو به زور نگه داره و از طرفی با بخشیدنش بخواد چیزی رو ثابت کنه

نه شور باشه نه بی نمک

یه چیزی عرفی و معمولی

اگه مهریه چیز بدی بود پیامبر قرارش نمیداد

مهریه یعنی مهر مرد به همسرش...مهری که مرد رو پایبند میکنه به زندگی...البته نه به معنای اسارت

مثلا اگه مردی خدایی نکرده تو زندگیش دچار لغزش بشه و بخواد کار اشتباهی بکنه با فکر کردن به اینکه

آیا این اشتباه ارزش این رو داره که من بخوام زندگیم رو خراب کنم و مجبور به پرداخت هزینه بشم؟؟؟

در واقع مهریه یه تهدید از طرف زن نیست ، یه تلنگر برای خوده مرد هستش که موقع ریسک کردن میتونه بهش فک کنه و ببینه چقد ارزش خطا رفتن رو داره

من اینا رو گفتم نه برا اینکه بگم بخشیدن مهریه اشتباهه فقط اینکه مهریه داشتن لازمه

حداقل خود مرد با فکر کردن به مقدار هزینه مهریه از خیلی کارای اشتباه دست میکشه

( میدونم که شاید عده ای بگن هرکی بخواد کاری کنه بالاخره کار خودشو میکنه، من روی صحبتم کسانی هستن که ممکنه سهوا به خطا برن)

حرفای من در پاسخ به دوستانی بود که بحث سر بخشیدن مهریه داشتن ،

معذرت میخوام اگه استارتر رو راهنمایی خوبی نکردم

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    تشکر شده 1,757 بار در 626 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام و احترام به همه ي دوستان

معمولا در دفترخانه ها به جهت اینکه مبادا زوجه تحت فشار زوج میخواهد مهریه را ببخشد اجازه پدر را شرط می کنند. اگر زوجه بتواند سردفتر را مجاب کند که با میل شخصی و بدون اجبار مایل به این کار است سر دفتر موضوع را ثبت خواهد کرد.
    پريماه خانم من با نظر شما موافق نيستم
    هيچ دفتر خانه اي اين كار رو انجام نميده و اگر شما ديدي بي شك تخلف سردفتر هست و قابليت اقامه دعوي ممكنه
    مگر دختر زير 18 سال تمام باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    اره ربطی به سن دختر نداره ، معمولا پدر دختر هم باید حضور داشته باشه تا ثبتش کنن . پست پری کامله .
    سركار خانم همونطور كه عرض كردم چنين حقي براي پدر ممكن نيست مگر در عقدنامه شرط ضمن عقد گردد و شوهر و زن هردو ذيل اترا امضا كنند

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1966 نمایش پست ها
    مختصر :

مزیت = ...
    نظر شما كامل متينه اما بهتره فلسفه زندگي رو به گونه ي ديگري تبيين كنيد
    بهتره بجاي بكارت دختر در مقابل مهريه به فلسفه ي واقعي مهر كه همان تدبیر ماهرانه ‏ای است كه در متن خلقت و آفرینش برای تعدیل روابط زن و مرد و پیوند آنها به یكدیگر بكار رفته است و ریشه در حیا و عفاف زن دارد اشاره كنيم
    چه بسا دختراني كه بكارت خود را به هيچ فروخته اند...

سلام
    اگه خانومی بخواد با اختیار خودش مهریه شو ببخشه حداقل سنی ک باید برای انجام این کار داشته باشه چند ساله؟
    چون یکی میخواست این کارو کنه و ب سن قانونی هم رسیده بود ولی اذن پدرشو هم خواسته بودن
    ایا شرایط خاصی داره؟
    لطفا و حتما کامل توضیح بدین
    ممنون
    وجود اذن پدر در صورتي هست كه خانم هنوز به سن قانوني نرسيده باشد
    اين سن رو بايد به قدر متيقن 18 سال فرض كنيم و نه 9 يا 13 يا 15 ...
    و علت اين هم اثبات رشد و اجازه ورود در حوزه ي مالي هست
    اينكه اجازه پدر لازمه علاوه بر شرط فوق الذكر به شرطي هست كه در عقدنامه ذكر شده و مورد قبول دوطرف واقع گردد...

اذن پدر صرفا يك نظريه فقهي رد شده است كه هيچ پايه قانوني ندارد

[quote=پریماه.;143008]خانمی که قصد دارد مهریه‌اش را به شوهرش ببخشد، نمی‌تواند بدون اجازه پدر این کار را انجام دهد. ، دفاتر اسناد رسمی در صورت اجازه پدر عروس خانم مهریه را به شوهر می‌بخشند و آن را ثبت می‌کنند. طبق ماده 1082 قانون مدنی زن از زمانی که عقد کرد و هنوز مهر ازدواج خشک نشده، مالک مهرش می‌شود و می‌تواند هر دخل و تصرفی که خواست در آن داشته باشد؛ اما اذن پدر در این مورد خاص لازم است. هرچند این موضوع نه جنبه قانونی دارد و نه جنبه شرعی. اما دفاتر اسناد رسمی به دلیل اینکه گاهی این بخشش مهریه از روی اجبار یا از روی احساسات آنی رخ می‌دهد، این شرط را برای این موضوع می‌گذارند که یک شرطِ لازم نیست اما از بروز مشکلات بعدی پیشگیری می‌کند.

ممنون از تفسير مضيقتون در مورد ماده
    اما متن ماده اين هست: ( به مجردعقد،زن مالك مهرمي شودومي تواندهرنوع تصرفي كه بخواهددرآن بنمايد.)و ادامه نداره
    در تبصره به موضوع ديگري اشاره شده
    همونطور كه ميبينيد حرفي از پدر و غيره نيست
    وقتي ماده ميگه حق و هرنوع تصرف، دقيقا به همين معناست و هيچكس حق دخل و تصرف نداره

اميدوارم به كسي توهين نكرده باشم
    در مجموع به محض امضا عقدنامه دختر مالك مهريه خودش ميشه واگه منع قانوني ( يعني شرط ضمن عقد و يا سن كم زير 18 داشته باشه ) نداشته باشه ميتونه هركاري دلش با مهريه ميخواد انجام بده.مثلا بدون اينكه بخواد طلاق بگيره اونو به اجرا بزاره...
    دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

27. 3 کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

دقیق میپرسم اطلاع میدم .
    ویرایش توسط love : 11-29-2015 در ساعت 06:49 PM

29. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

سلام ناز گل عزیزم

خوبی,؟؟

حس کردم تو میخوای اینکار و کنی

ناز گل من دقیقا روزای که میامد اینجا تک تک نوشته ها با اشک بود رو یادمه خیلی حالت خراب بود یادمه بخشیدن مهریه اصلا کار درستی نیست مخصوصا توکه قبلا تا پای جدایی میخواستی بری

کسی بره مهرش ببخش که از زنذگیش چندین سال گذشته و خیلییییم راضی هستش

ولی تو اینکار و نکن ..گفتم که اینده کسی خبر نداره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

30. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

[quote=سهيل;143205]با سلام و احترام به همه ي دوستان

پريماه خانم من با نظر شما موافق نيستم
    هيچ دفتر خانه اي اين كار رو انجام نميده و اگر شما ديدي بي شك تخلف سردفتر هست و قابليت اقامه دعوي ممكنه
    مگر دختر زير 18 سال تمام باشد

سركار خانم همونطور كه عرض كردم چنين حقي براي پدر ممكن نيست مگر در عقدنامه شرط ضمن عقد گردد و شوهر و زن هردو ذيل اترا امضا كنند

نظر شما كامل متينه اما بهتره فلسفه زندگي رو به گونه ي ديگري تبيين كنيد
    بهتره بجاي بكارت دختر در مقابل مهريه به فلسفه ي واقعي مهر كه همان تدبیر ماهرانه ‏ای است كه در متن خلقت و آفرینش برای تعدیل روابط زن و مرد و پیوند آنها به یكدیگر بكار رفته است و ریشه در حیا و عفاف زن دارد اشاره كنيم
    چه بسا دختراني كه بكارت خود را به هيچ فروخته اند...

وجود اذن پدر در صورتي هست كه خانم هنوز به سن قانوني نرسيده باشد
    اين سن رو بايد به قدر متيقن 18 سال فرض كنيم و نه 9 يا 13 يا 15 ...
    و علت اين هم اثبات رشد و اجازه ورود در حوزه ي مالي هست
    اينكه اجازه پدر لازمه علاوه بر شرط فوق الذكر به شرطي هست كه در عقدنامه ذكر شده و مورد قبول دوطرف واقع گردد...

اذن پدر صرفا يك نظريه فقهي رد شده است كه هيچ پايه قانوني ندارد

ممنون از تفسير مضيقتون در مورد ماده
    اما متن ماده اين هست: ( به مجردعقد،زن مالك مهرمي شودومي تواندهرنوع تصرفي كه بخواهددرآن بنمايد.)و ادامه نداره
    در تبصره به موضوع ديگري اشاره شده
    همونطور كه ميبينيد حرفي از پدر و غيره نيست
    وقتي ماده ميگه حق و هرنوع تصرف، دقيقا به همين معناست و هيچكس حق دخل و تصرف نداره

اميدوارم به كسي توهين نكرده باشم
    در مجموع به محض امضا عقدنامه دختر مالك مهريه خودش ميشه واگه منع قانوني ( يعني شرط ضمن عقد و يا سن كم زير 18 داشته باشه ) نداشته باشه ميتونه هركاري دلش با مهريه ميخواد انجام بده.مثلا بدون اينكه بخواد طلاق بگيره اونو به اجرا بزاره...
    دلتون هميشه سبز
    جناب سهیل
    من نگفتم این چیزی که تو نت نوشته شد من مطالعه کردم

دقیقا گفته شده نه قانون نه شرعا پدر نمیتونه دخالتی کنه

ولی به دو دلیل اینکه خانم ها ممکن احساس آنی تصمیمم بگیرند و دوم اینکه به اجبار شوهر باشه

ولی تو. دفتر خانه ها. اجبارش کردن اجازه پدر

مگر اینکه خلاف اون دوتا دلیل بالایی ثابت بشه در این صورت بدون اجازه پدر میشه اینکار و کرد

و به نظر من خیلییییم کار درستی که اجازه پدر باشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

32. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

حتما اجازه ی پدر لازمه . به همون دو دلیلی که پریماه ذکر کرده .

33. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

سلام ناز گل عزیزم خوبی,؟؟حس کردم تو میخوای اینکار و کنی ناز گل من دقیقا روزای که میامد اینجا تک تک نوشته ها با اشک بود رو یادمه خیلی حالت خراب بود یادمه بخشیدن مهریه اصلا کار درستی نیست مخصوصا توکه قبلا تا پای جدایی میخواستی بری کسی بره مهرش ببخش که از زنذگیش چندین سال گذشته و خیلییییم راضی هستش ولی تو اینکار و نکن ..گفتم که اینده کسی خبر نداره
    سلام عزیزم خوبم خداروشکراره با این ک خلاف عقیده خودمه بیشتر نظرم این بود ک این کارو کنم چون حس میکنم باید ی کاری کنم اعتمادشو کامل جلب کنم ببینه پشتشم
    امضای ایشان

35. کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

جناب سهیل ممنون از پاسختونولی من همون ابتدای پستم گفتم که کسی رو میشناسم ب سن قانونی رسیده ولی اذن پدرو خواسته بودنشاید در قانون وضع نشده باشه ولی چیزیه که داره اجرا میشهفقط نمیدونم همه دفتر خونه ها اینطوریه یا تعدادیشون
    امضای ایشان

37. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

سلامنه اینجور بخشش جالب نیست ، این انجام یک تقاضایه تا بخششبهش بگو که اعتماد رو فقط زمان میتونه ثابت کنه و تمام ، اونم دوطرفهاین افکار همش یکجور سیاسته ، و معلوم نیست هدفش چیهبهتره که نظرتو در رابطه با این موضوع جدی و قاطعانه بگی تا امیدواری تو ذهنش پروش نده ....
    نمیدونم رضا شایدم یه جور سیاست باشه ولی به این یقین دارم دنبال اینه که جسارته منو ببینه و ببینه من خودمو بهش اثبات میکنمخودشم گفت میدونم از هر کاری ک تا الان ازت خواستم برات سختتره ولی در قبالش تو هم هر خواسته ای داری بگو انجام میدم...
    امضای ایشان

38. کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

فقط هم میخواد بین خودمون باشه هیچ کس ندونه به خاطر همین میخواستم ببینم که اجازه ی پدر همه جا شرطه یا نه چون اگه همه جا اذن پدرو بخوان این کار منتفی میشه
    امضای ایشان

40. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نمیدونم رضا شایدم یه جور سیاست باشه ولی به این یقین دارم دنبال اینه که جسارته منو ببینه و ببینه من خودمو بهش اثبات میکنمخودشم گفت میدونم از هر کاری ک تا الان ازت خواستم برات سختتره ولی در قبالش تو هم هر خواسته ای داری بگو انجام میدم...
    مثلاً با دیدن جسارت قراره چه اتفاقی بی افته ؟!
    تنها اتفاقی که میافته اینه که یک درخواست کرده و با گذاشتن خربزه هندونه زیر پهلو هات به کاری که میخواسته واداشتت ، حالا با هر محرکی

و این موفقیت نشانه موفقیت های دیگری هم هست

نمیدونم چرا زنوشوهر میخوان به همدیگه خودشون رو ثابت کنن و این حرفا ، درست زندگی کنین تو زندگی ثبات داشته باشین این خودش بهترینه برا هردو ....

بازم نگفتم بخشیدن مهریه کار اشتباهیه ، اما این که اون بخواد تو رو به این سمت تشویق کنه و تحریک مکارانه کنه نیتشو خراب میکنه ...

41. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12914
    تشکـر
    214
    تشکر شده 178 بار در 112 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

اجازه هست منم تو این بحث دخالت کنم؟

مهریه باید جوری باشه که شوهر از عهده پرداختش بربیاد و بنظرم این مسیله ی مهمیه خب اکثرا مهریه سنگین میزنن و نگاه به توانایی مالی شوهر نمیکنن و این یعنی آدمی با درک بالا خیلی کمیابه اما نمیشه گفت بخشیدن مهریه باعث خوشبختی میشه.... نمیشه گفت بخشیدن مهریه باعث ایجاد حس خوب و عالی و جنگلی میشه... من بخوام طلاق بگیرم از مردی که اصلا دوستش ندارم شوهر بگه به شرطی مهریه تو بذاری اجرا منم طلاقت میدم... یا زنی که بخوادطلاق بگیره شوهر معتادش بگه حضانت بچه با منه مگر اینکه مهریه تو ببخشی .... قانون کاری به تهدید نداره... قانون کار نداره شوهرتم معتاد باشه حضانتم در هر صورت میده پدر...این واقعا وضع مملکت ماست... واسه ی تمام این مسایل مشکلات خانوما مجبور میشن مهریه رو ببخشن اما اگه خانومی همینجوری مهریه رو ببخشه در نظر من اصلا کارعاقلانه ای نکرده است.

43. 2 کاربران زیر از Shadi.hedayat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

سلام عزیزم خوبم خداروشکراره با این ک خلاف عقیده خودمه بیشتر نظرم این بود ک این کارو کنم چون حس میکنم باید ی کاری کنم اعتمادشو کامل جلب کنم ببینه پشتشم
    نه ناز گل چرا اینجور میکنی اخه
    چرا داری خودت و مقصر میدونی با اینکه اصلا مقصر نیستی

شوهرت باید بپذیر اون زمان کار اون اشتباه بوده که تو دست به این اقدام زدی

اشتبا محض. بخوای اینکار و کنی
    ویرایش توسط پریماه. : 11-30-2015 در ساعت 01:42 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

45. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

میدونم عاقلانه نیس ولی منم میتونم ازش ی خواسته ای داشته باشم مثل خواسته ی خودش ک عاقلانه بشه
    مثلا بگم حالا ک میخوام مهریمو ببخشم از تو هم میخوام نسبت ب اینده دلمو قرص کنی مثلا بگم حق طلاق باید بامن باشه
    امضای ایشان

47. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اصلا بذار شوهرت بگه کم محلی کن نسبت به این حرفش دیگه خودش خسته میشه دیگه ادامه نمیده

میدونی مشکوک اینجاست که شوهر بگه اینکار و کن

نکن ناز گل احساسی تصمیم نگیر حق طلاق که چیزی نیست

وقتی تو مهریتو بخشیدی دیگه مهم نیست حق طلاق با کی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

48. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

بچه ها هم حضور پدر و هم مادر عروس لازمه واسه بخشیدن مهریه به عنوان شاهد.
    گفتم اینجا بگم تا شما هم اطلاع داشته باشید
    امضای ایشان

50. کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

جناب سهیل ممنون از پاسختونولی من همون ابتدای پستم گفتم که کسی رو میشناسم ب سن قانونی رسیده ولی اذن پدرو خواسته بودنشاید در قانون وضع نشده باشه ولی چیزیه که داره اجرا میشهفقط نمیدونم همه دفتر خونه ها اینطوریه یا تعدادیشون

سلام
    روزتون بخير
    نازگل خانم حرف هاي من نافيه فرمايش شما نيست.
    اينكه اين اتفاق داره ميوفته رو كتمان نميكنم
    اما ما ماده قانوني و مستند قانوني نداريم
    يعني اين امر طبق قانون نيست
    از طرف ديگه يكي از كاربرها بنام love اگه اشتباه نكنم گفت از فاميلاشون سردفتر هستن.ولي بازم دليل محكمي نيست.
    يكي ديگه از كاربرها بنام پريماه خانم هم استناداتي اورد ولي قوي نبود.من دراين زمينه خيلي تجربه دارم.ببينيد درقانون حكم رجم (سنگسار) هست كه دستگاه قضا ممنوعش كرده.اما بازم داره در بعضي دادگاه ها اجرا ميشه...
    اما در مورد فرمايش شما بايد بگم اشكالي نداره اذن پدر رو بگيرن.ولي اين اذن بدوا هيچ ارتباطي به مهر نداره مگر شرط خاصي شده باشه.

مپل اينه شما ميخواي ازدواج كني
    بعد رضايت همسايتونو بگيري.اين موضوع اشكالي نداره.اما اگه نگيري هيچ اتفاقي براي ازدواج شما نمي افته
    اينه مطلبي رو خونديم در اينترنت يا فلان سردفتر اين كار رو ميكنه كه جواز اين امر نميشه
    بلكه در دنياي حقوق ما مستند قانوني ميخوايم
    شايد اين سردفتر داره به يك قانوني اشاره ميكنه كه من بلد نيستم ولي اگه گفت من ميگم يعني روي هوا داره اين كارو ميكنه

دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

52. 2 کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

میدونم عاقلانه نیس ولی منم میتونم ازش ی خواسته ای داشته باشم مثل خواسته ی خودش ک عاقلانه بشه
    مثلا بگم حالا ک میخوام مهریمو ببخشم از تو هم میخوام نسبت ب اینده دلمو قرص کنی مثلا بگم حق طلاق باید بامن باشه

نازگل خانم
    من پيشنهادم به شما اينه زندگيتونو الوده ي اين اتفاقات تلخ نكنيد
    عوض اين موارد بيشتر با همسر ايندتون اشنا بشيد و همو بشناسيد
    از اول كار به فكر جدايي نباشيد
    دلتونو بديد به خدا
    زندگي كه تيره بشه، وقتي ناراحتي باشه
    خيلي خيلي ببخشيدااا وقتي باكره بودن شما از دست بره حالا حق طلاق با شما باشه
    ايا زندگيتون گلستانه؟آيا مثل قبل همه چي سرجاشه؟
    در ضمن، اگه شوهر ايندتون بهتون حق طلاق بده اين امر رو دادگاه قبول نميكنه.حق طلاق براي زن اعتبار قانوني نداره.اون وكالت در طلاقه.بايد بهتون وكالت در طلاق بده.......

ولي به همه ي ابجي هاي عزيزم دارم ميگم
    بجاي اين موضوعات و پيش بيني ها بفكر ي زندگي صورتي باشيد
    من عشقمو از دست دادم حدود 60 روز پيش
    از اين دنيا رفت
    من حاضر بودم قلبمو از وجودم در بيارن بهش بدم
    ولي كاري درست نميشد....
    به زندگيتون به طور خاص نگاه كنيد قبل از اينكه قلبتون از دنيا بره

دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ

54. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

آقا سهیل ببینید اینکه اجازه ی پدر باشه واجب نیست ، ولی قطعا هیچ سردفتری دنباله دردسر نمیگرده !!

اینکه سردفترا میگن باید اجازه ی پدر باشه فقط به خاطر اینه که در آینده دردسری براش پیش نیاد ، اینکه خانم بعدا بیاد ادعا کنه شوهرم منو گول زد ، یا به زور مجبورم کرد که مهریمو ببخشم ، واسه این برای محکم کاری سردفترا حتما شاهد میخوان .

شاید بعضی از دفاتر اینکارو نکنن ولی بیشتریاشون برای اینکه درآینده مشکلی براشون پیش نیاد اینکارو میکنن . اداره ثبت هم مرتب بازرس میفرسته به دفاترو از این نظر تخلفی ثبت نمیکنن .

برای شما هم واقعا ناراحت شدم ، خدا صبرتون بده .

ولی نازگل جان الان توی زندگی هستنو چندسالی هست دارن زندگی میکنن. گاهی آدما بعد چندسال زندگی مجبور میشن تغییر رویه بدن ، زندگی همیشه به همون گلو بلبلیه نامزدیو دوستی نمیمونه . ولی تمامه حرفاتون درسته درمورد زندگی .
    ویرایش توسط love : 11-30-2015 در ساعت 05:01 PM

56. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

آقا سهیل ببینید اینکه اجازه ی پدر باشه واجب نیست ، ولی قطعا هیچ سردفتری دنباله دردسر نمیگرده !!

اینکه سردفترا میگن باید اجازه ی پدر باشه فقط به خاطر اینه که در آینده دردسری براش پیش نیاد ، اینکه خانم بعدا بیاد ادعا کنه شوهرم منو گول زد ، یا به زور مجبورم کرد که مهریمو ببخشم ، واسه این برای محکم کاری سردفترا حتما شاهد میخوان .

شاید بعضی از دفاتر اینکارو نکنن ولی بیشتریاشون برای اینکه درآینده مشکلی براشون پیش نیاد اینکارو میکنن . اداره ثبت هم مرتب بازرس میفرسته به دفاترو از این نظر تخلفی ثبت نمیکنن .

حرف شما درسته
    رويه گرفتن شاهده
    ولي پدر بودن اين شاهد خير
    اون ديگه خيلي محافظه كاريه
    اگه پدر امضا ميكنه از باب پدر نيست
    از باب شاهده

دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ

57. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط سهيل نمایش پست ها
    حرف شما درسته
    رويه گرفتن شاهده
    ولي پدر بودن اين شاهد خير
    اون ديگه خيلي محافظه كاريه
    اگه پدر امضا ميكنه از باب پدر نيست
    از باب شاهده

دلتون هميشه سبز

راستش من همسرم سردفتره و فقط پدر دختر باید بیاد برای امضا ، البته خودشم میگه فقط برای اینکه در آینده دردسری درست نشه .

نمیدونم چرا پستام ارسال نشد . دوباره تو یه پست نوشتمش ، پستمو دوباره بخونید لطفا .

59. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

دوستان به نتیجه رسیدید منم خبر کنید چون منم میخوام مهریه ام رو ببخشم .
    فکر نکنم پدرم راضی بشه .
    خودم فردا با دفتر اسناد رسمی تماس میگیرم .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

61. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

جناب سهیل مارو نزنید! !!!!

این دیگه قانونی که گذاشتن اجازه پدر واجبه من این قانون رو نذاشتم که اینجور جبهه میگیرید
    حرفی دارید برید از دفتر خانه ها بپرسید. با اونا بحث کنید که چرا این اجازه رو گذاشتن ....ولی از نظر من کار خیلییی درستیم هست اجازه پدر ...

من بحثی با شما ندارم

شب خوش
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

62. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

راستش من همسرم سردفتره و فقط پدر دختر باید بیاد برای امضا ، البته خودشم میگه فقط برای اینکه در آینده دردسری درست نشه .
    شما كه خودتون در منبع پاسخ اين سوال هستيد
    به همسرتون بگيد استناد قانونيش چيه براي اين كار؟
    بهش بگيد اين سوالو يكي از مشاوران از دفتر دكتر تويسركاني ازم پرسيد

دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ

63. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

منم فردا با دفتری که کارهامون رو انجام میده تماس میگیرم .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

64. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    منم فردا با دفتری که کارهامون رو انجام میده تماس میگیرم .
    مهر شما چقدر ؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

65. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

جناب سهیل مارو نزنید! !!!!

این دیگه قانونی که گذاشتن اجازه پدر واجبه من این قانون رو نذاشتم که اینجور جبهه میگیرید
    حرفی دارید برید از دفتر خانه ها بپرسید. با اونا بحث کنید که چرا این اجازه رو گذاشتن ....ولی از نظر من کار خیلییی درستیم هست اجازه پدر ...

من بحثی با شما ندارم

شب خوش

شب بخير چيه؟هنوز اذانم نگفتش
    كي باشما بحث كرد حالا؟
    قانون نيست.ي رويه در دفترخانه هاست

عصرتون بخير و

دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ

66. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

آره قانون نیست رویه هست .

67. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

68. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط سهيل نمایش پست ها

شب بخير چيه؟هنوز اذانم نگفتش
    كي باشما بحث كرد حالا؟
    قانون نيست.ي رويه در دفترخانه هاست

عصرتون بخير و

دلتون هميشه سبز
    والا شما داری ادمو میزنید انگار که من این قانون گذاشتم برخوردتون اصلا قشنگ و درست نیست
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

69. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

مهر شما چقدر ؟

میدونم کسی باورش نمیشه .

14 تا سکه
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

70. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

میدونم کسی باورش نمیشه .

14 تا سکه
    چرا کسی باورش نشه ?!?!?!

خیلیا 14 تا میزارن .

72. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    میزان امتیاز
    9

والا شما داری ادمو میزنید انگار که من این قانون گذاشتم برخوردتون اصلا قشنگ و درست نیست

ببخشيد به پيام شما پاسخ دادم...

دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ

73. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

میدونم کسی باورش نمیشه .

14 تا سکه
    چرا نشه 14 تا خیلیا میذارن

مثلا بخشیدن سکه شما خوب به نظر میاد

چون وجود 4تا دسته گل. و فکر کنم 19 سال از زندگیتون میگذره. .از زندگیتونم راضی هستید از شوهرتونم راضی هستید. .. ادم مهرشو ببخشه چه اشکالی داره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

74. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نازگل بهتره دنبال حق طلاق نباشی ، زندگیتو با این چیزا خدشه دار نکن
    اگه حق طلاق رو داشتی تا الان زندگیت خراب میشد به هزار دلیل بهتره که حق طلاق دست زن نباشه ...

میدونم کسی باورش نمیشه .

14 تا سکه
    چی همه
    اصلاً فکر نمیکردم ایقدر مهرتون سنگین باشه
    دیدگاهم نصبت به شما هیچ تغییری نکرد

از اولش هم میدونستم مهریه شما چنین چیزی باید باشه

دوستان میگن اینجور مهریه ها زیاده ، اما خودشون حاضر نیستن اینقدر مهرشون باشه !

مهریه کم هم برا خودش فلسفه ای داره

75. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

دوستان میگن اینجور مهریه ها زیاده ، اما خودشون حاضر نیستن اینقدر مهرشون باشه !

مهریه کم هم برا خودش فلسفه ای داره
    آقا رضا ما نگفتیم مهریه ی کمشون خوبه یا بد !

بحث اصلا سر خوب یا بد بودنش نبوده ، یا بحث سر این نبوده که بخوایم جسارتی کنیمو ارزش کارشون رو زیر سوال ببریم !!

بحث سر این بود که ستیلا گفت (( میدونم هیچکی باورش نمیشه !! ))

ولی مهریه ی کمشون خیلی (( نایاب و کیمیا و مورد خاص )) نبود که کسی باورش نشه !!

همینجور که گفتیم خیلیا ( نگفتیم خودمون ) این مهریه رو میزارن . پس تعجب آور نبود .

کما اینکه کارشون ارزشمند بودو هرکس این دلو نداره که این مهریه رو بزاره .
    ویرایش توسط love : 12-01-2015 در ساعت 11:48 PM

76. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

77. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

آقا رضا ما نگفتیم مهریه ی کمشون خوبه یا بد !

بحث اصلا سر خوب و بد بودنش نبود ، بحث سر این بود که ستیلا گفت میدونم هیچکی باورش نمیشه !!

ولی مهریه ی کمشون خیلی نایاب و کیمیا و مورد خاص نبود که کسی باورش نشه !!

همینجور که گفتیم خیلیا ( نگفتیم خودمون ) این مهریه رو میزارن . پس تعجب آور نبود .

کما اینکه کارشون ارزشمند بودو هرکس این دلو نداره که این مهریه رو بزاره .
    آره نایاب نیست
    ایشون هم اگه کفتن شاید باورتو نشه به خاطر این بود چند وقتی هست که تو انجمن هستن و ما میشناسیمشون
    وگرنه منظورشون نایابی نبود ، به خاطر شوخی های که میکنیم بود یعنی شوخی نمیکنم جدی 14 سکه اس

آره هر کس دل نمیکنه اینقدر مهریه بزاره
    اما اونی هم که دل میکنه دلیل داره ، اگه بقیه میدونستن شاید اونا هم حتی کمتر از این میزاشتن
    شایدم اونای که کم میزارن هم دلیلشو ندونن ...

78. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد