نمایش نتایج: از 1 به 40 از 40

موضوع: ازدواج زودهنگام

3968
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج زودهنگام

دختری 18 ساله ام که دندونپزشکی میخونم با پسری که 7 سال ازم بزرگتره به مدت 7 ماه حرف زدم الان میگن که برا تابستون قرار ازدواج بزاریم اما من نمیخوام تابستون ازدواج کنم یعنی زوده برام ، 18 سالمه از طرفی ایشون خیلی خوبن از نظزور اخلاقی ایمانی و حتی مالی! نمیخوام موقعیت به این خوبی رو از دست بدم! اما تاکیید کردن که اگه تابستون خودم یا حتی پدرم جواب رد بدیم دیگه نمیان برای خواستگاری میگن غرورم میشکنه! منم نمیدونم الان قبول کنم موقعیت خوبیه ولی بنظرم زیادی از خود راضین و من زیاد براشون مهم نیستم
    حتی اصرار به فطع رابطه کردم ولی قبول نکردن!
    نمیدونم چیکار کنم خواهشا کمکم کنین! نمیتونم تصمیم بگیرم
    درضمن نمیتونم با ماردم درمیون بزارم اصلا نمیشه !اینو هم درنظر داشته باشین

2. کاربران زیر از Xanumdr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : ازدواج زود

دختر گلم هرچه زودتر پدر ومادرتون رو در جریان این ارتباط (در حد حرف زدن )بگذارید .
    از الان تا تابستون هم وقت دارید که تحت نظر خانواده ها با هم بیشتر آشنا بشین .
    به نظر من هم حالا که ایشون قصد ازدواج داره وشما رو فقط برای لذت های زود گذر نمیخواد بهتره که تا تابستون هم صبر نکنید .
    چند ماه باقی مونده رو با اطلاع خانواده های دو طرف نامزد باشین تا شرایط دیگه مثل اخلاق ورفتار ایشون هم کاملا بررسی بشه .(البته محرم بودن شما با توافق خانواده ها هم بد نیست )
    من هم همسن شما بودم که ازدواج کردم والان پسرم 18 سالشه .چرا فکر میکنی زوده ؟
    مطمئن باش براش مهمی که میخواد به ارتباطش با شما جنبه رسمی بده وگرنه چند صباح با شما خوشه وبا توجه به موقعیتی که داره به سراغ دیگری میره .
    به عنوان یه مادر توصیه میکنم اول از همه مادرتون رو در جریان بگذارید .
    موفق باشید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

4. 5 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

عزیزم به نظر من تو رشته خیلی خوبی قبول شدی
    چیزی که زیاد پسر خوب با همین موقعیت ها

به نظر من درست رو بخون بعدا موقعیت های بهتری هم پیدا میشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Neo_110 نمایش پست ها
    مثلا نظر دادی؟

درسو که بعد ازدواجم میشه خوند.
    نظر خودمه !!!!!

درس بعد ازدواجم میشه خوند ولی خیلییییی فرق داره زندگی مشترک مسخره بازی نیست
    بحث یه عمر زندگی

این خانمم هم رشتتش خیلی عالی وقتی درسش خوند خیلی موقعیت های بهتر این اقا هم براش پیدا میشه

بعدشم چیزی که زیاد دختر و خوب و پسر خوب ...
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    14058
    تشکـر
    1
    تشکر شده 50 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    0

با خانواده مشورت کن و تصمیم عجولانه نگیر. به هر حال هم اگه به این فکر که دکتر خواهی شد و موقعیت بهتری پیش خواهد آمد به نظر من درست نیست .به هر حال من مثل دوستان دیگه .نظر شخصی خودم رو گفتم. موفق باشید

10. کاربران زیر از PARVIZ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24625
    تشکـر
    128
    تشکر شده 28 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Xanumdr نمایش پست ها
    دختری 18 ساله ام که دندونپزشکی میخونم با پسری که 7 سال ازم بزرگتره به مدت 7 ماه حرف زدم الان میگن که برا تابستون قرار ازدواج بزاریم اما من نمیخوام تابستون ازدواج کنم یعنی زوده برام ، 18 سالمه از طرفی ایشون خیلی خوبن از نظزور اخلاقی ایمانی و حتی مالی! نمیخوام موقعیت به این خوبی رو از دست بدم! اما تاکیید کردن که اگه تابستون خودم یا حتی پدرم جواب رد بدیم دیگه نمیان برای خواستگاری میگن غرورم میشکنه! منم نمیدونم الان قبول کنم موقعیت خوبیه ولی بنظرم زیادی از خود راضین و من زیاد براشون مهم نیستم

سلام عزیزم
    1) اولا زود نیست هرکسی در هر سنی ممکنه ازدواج کنه من دوست خودم 16 ساله بود ازدواج کرد 18 سالگی مادر شد الان 20 سالمون بچه اش دو سال

2) باید ببینی خودت دوستش داری یا نه؟ اگر واقعا این انتخابت ومطمینی که در اینده پشیمون نمیشی بهش فک کن

3) موقعیت بهتر به قول خیلیا یعنی چی؟ یعنی مثلا فلان ماشین وفلان کار وفلان پول داشته باشه؟؟؟ اینا کدومشون ارامش میده؟

4) اول از همه باید بدونی تفاهم داری؟ درکت میکنه ؟ اهل اعتیاد و.. هست یا نه؟

5) خودت باید بفهمی که کدومش میخوای؟ یعنی میتونی در کنار درس به همسر وخانواده ها رفت وامد ها رسیدگی کنی یا نه نمیتونی؟؟؟

6) اون اقا حق داره چون شما سنتون کمه ایشون که سنشون بالا وچند ماه دیده که اره باهم خوبید و شما باید خداروشکر کنید که قصدش ازدواج
    خیلیا برای شهوت رانی والکی طرف میخوان.

7) اگر دیدی میتونی در کنار درس به ازدواج ومسالش فک کنی خب بگو بیاد اگر واقعا میدونی نمیتونی وب قول خودت هنوز بچه ای ودر بچگی سر میکنی

ونمیتونی تصمیم درست بگیری به اون اقام بگو که اره امادگی ندارم فعلا اگر ایشون تونستن خب به پات میمونن اما اگر نه ببینن نمیتونن به پای کسی که نمیتونه

تصمیم بگیره ومیگه بعدا رفت با کسی دیگه نباید پشیمون شی

8) حتما با مادر خواهر خاله وهرکسی که باهاش راحت تری سک مشورتی کن.

9) هرگز زود تصمیم نگیر.. ممکنه الان این بهترین مورد وممکنه دراینده بهترین مورد باشه.

10) تصمیم اخر با خودت. عزیزم .. موفق باشی

12. 2 کاربران زیر از memar216 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام دوست گلم

معلومه دختر فهمیده ای هستی که بدون مشورت تصمیم نمیگیری

آفرین گلم

حالا که اینطوره من بهت اطمینان میدم که بهترین مشاورانت پدر و مادرت میتونن باشن

به ایشون اجازه بده بیان خواستگاری

و حداقل تا تابستون نامزد باشید و بیشتر هم از نظر خانوادگی همو بسنجید هم اخلاق و رفتار هم بیاد دستتون

این خیلی خوبه که شما رو برا ازدواج میخواد، موقعیتشم که میگی خوبه خدا رو شکر

پس بهونه گیری نکن

بذار یه داستانی برات بگم

مردی میره پیش یه عالم و بهش میگه به من بگو چجوری همسرمو انتخاب کنم

عالم بهش گفت برو از تو این گندم زار بهترین و پرخوشه ترین و طلایی ترین گندم رو برام بیار

و تنها یه خوشه میتونی انتخاب کنی و فقط یکبار میتونی مسیر مزرعه رو طی کنی

مرد رفت توی مزرعه گندم ، همون اول راه چشمش به شاخه افتاد که به نظر زیبا بود

اما با خودش گفت شاید برم جلو تر گندم بهتری رو پیدا کنم

همینجور رفت تا رسید به آخر مزرعه و چیزی انتخاب نکرد

دست خالی رفت پیش عالم و گفت چیزی که میخواستم رو پیدا نکردم

عالم بهش گفت اینبار برو و خوشه ی معمولی بیار

مرد رفت و از ترس اینکه مبادا دوباره چیزی پیدا نکنه همون اول راه یه خوشه چید و رفت

وقتی پیش عالم رفت بهش گفت این حکمت خوشه چیدن چیه؟؟

عالم گفت

زندگی ما مثه یه مزرعه میمونه که تنها یکبار اونو طی میکنیم

و هیچ وقت نمیتونیم انتخابامون رو تغییر بدیم

اگه خیلی سخت بگیریم هیچی نصیبمون نمیشه و دست خالی برمیگردیم

و اگه خیلی ساده بگیریم از ترس اینکه چیزی رو از دست ندیم فرصت های بهتر رو خراب میکنیم

انتخاب همسر هم به عنوان مهمترین انتخاب های آدم به همین صورته

اگه خیلی سخت بگیری و مدام منتظر موقعیت های بهتر و بهتر باشی یه روزی میرسه که همه فرصتات رو از دست دادی

و اگه خیلی ساده بگیری ممکنه عجولانه و بی فکر تصمیم بگیری

پس بهتره سنجیده و دقیق در این باره فکر کرد و تصمیم گرفت

از نظر من سن شما اصلا کم نیست

هجده سال سن مناسبی هست

قرار نیست که درجا بشینید پای سفره ی عقد

یه کم باهم رفت و آمد خانوادگی داشته باشید

رفتارای همو بسنجید، ببینید چقد بهم میخورید

اینا زیر نظر خانواده باشه که چه بهتر

همینا خودش یه سال زمان میبره

تا کارای عروسیتونم جور بشه میشه یه سال دیگه

اونوقت بیست سالت شده

پس خوب فکراتو بکن و با بهانه های الکی فرصتای زندگیتو از دست نده چون ممکنه دیگه تکرار نشن

هر تصمیمی که گرفتی به ما هم بگو، خوشحال میشیم بدونیم چکار کردی

موفق باشی گل

14. 4 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    دختر گلم هرچه زودتر پدر ومادرتون رو در جریان این ارتباط (در حد حرف زدن )بگذارید .
    از الان تا تابستون هم وقت دارید که تحت نظر خانواده ها با هم بیشتر آشنا بشین .
    به نظر من هم حالا که ایشون قصد ازدواج داره وشما رو فقط برای لذت های زود گذر نمیخواد بهتره که تا تابستون هم صبر نکنید .
    چند ماه باقی مونده رو با اطلاع خانواده های دو طرف نامزد باشین تا شرایط دیگه مثل اخلاق ورفتار ایشون هم کاملا بررسی بشه .(البته محرم بودن شما با توافق خانواده ها هم بد نیست )
    من هم همسن شما بودم که ازدواج کردم والان پسرم 18 سالشه .چرا فکر میکنی زوده ؟
    مطمئن باش براش مهمی که میخواد به ارتباطش با شما جنبه رسمی بده وگرنه چند صباح با شما خوشه وبا توجه به موقعیتی که داره به سراغ دیگری میره .
    به عنوان یه مادر توصیه میکنم اول از همه مادرتون رو در جریان بگذارید .
    موفق باشید .
    نمیشه ، به مادرم بگم اولین کاری که میکنه قطع رابطه اس بعد ام نسبت بهم بد بین میشه ! طرز فکر مادرم اشتباهه و به هیچ وجه نمیتونه قبول کنه

16. کاربران زیر از Xanumdr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط memar216 نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    1) اولا زود نیست هرکسی در هر سنی ممکنه ازدواج کنه من دوست خودم 16 ساله بود ازدواج کرد 18 سالگی مادر شد الان 20 سالمون بچه اش دو سال

2) باید ببینی خودت دوستش داری یا نه؟ اگر واقعا این انتخابت ومطمینی که در اینده پشیمون نمیشی بهش فک کن

3) موقعیت بهتر به قول خیلیا یعنی چی؟ یعنی مثلا فلان ماشین وفلان کار وفلان پول داشته باشه؟؟؟ اینا کدومشون ارامش میده؟

4) اول از همه باید بدونی تفاهم داری؟ درکت میکنه ؟ اهل اعتیاد و.. هست یا نه؟

5) خودت باید بفهمی که کدومش میخوای؟ یعنی میتونی در کنار درس به همسر وخانواده ها رفت وامد ها رسیدگی کنی یا نه نمیتونی؟؟؟

6) اون اقا حق داره چون شما سنتون کمه ایشون که سنشون بالا وچند ماه دیده که اره باهم خوبید و شما باید خداروشکر کنید که قصدش ازدواج
    خیلیا برای شهوت رانی والکی طرف میخوان.

7) اگر دیدی میتونی در کنار درس به ازدواج ومسالش فک کنی خب بگو بیاد اگر واقعا میدونی نمیتونی وب قول خودت هنوز بچه ای ودر بچگی سر میکنی

ونمیتونی تصمیم درست بگیری به اون اقام بگو که اره امادگی ندارم فعلا اگر ایشون تونستن خب به پات میمونن اما اگر نه ببینن نمیتونن به پای کسی که نمیتونه

تصمیم بگیره ومیگه بعدا رفت با کسی دیگه نباید پشیمون شی

8) حتما با مادر خواهر خاله وهرکسی که باهاش راحت تری سک مشورتی کن.

9) هرگز زود تصمیم نگیر.. ممکنه الان این بهترین مورد وممکنه دراینده بهترین مورد باشه.

10) تصمیم اخر با خودت. عزیزم .. موفق باشی
    ممنون
    کسی و برای مشورت ندارم که اومدم اینجا
    گفتم که از لحاظ مالی مشکلی ندارن و خیلی مرفن
    من میدونم هنوز خیلی بچم ولی ایشون میگن مامانم کمکت میکنه ، کم کم بزرگ میشی یاد میگیری کمکت میکنم و...
    وقتی هم میگم آمادگی ندارم میگه خودم حلش میکنم تو نگران نباش

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام دوست گلم

معلومه دختر فهمیده ای هستی که بدون مشورت تصمیم نمیگیری

آفرین گلم

حالا که اینطوره من بهت اطمینان میدم که بهترین مشاورانت پدر و مادرت میتونن باشن

به ایشون اجازه بده بیان خواستگاری

و حداقل تا تابستون نامزد باشید و بیشتر هم از نظر خانوادگی همو بسنجید هم اخلاق و رفتار هم بیاد دستتون

این خیلی خوبه که شما رو برا ازدواج میخواد، موقعیتشم که میگی خوبه خدا رو شکر

پس بهونه گیری نکن

بذار یه داستانی برات بگم

مردی میره پیش یه عالم و بهش میگه به من بگو چجوری همسرمو انتخاب کنم

عالم بهش گفت برو از تو این گندم زار بهترین و پرخوشه ترین و طلایی ترین گندم رو برام بیار

و تنها یه خوشه میتونی انتخاب کنی و فقط یکبار میتونی مسیر مزرعه رو طی کنی

مرد رفت توی مزرعه گندم ، همون اول راه چشمش به شاخه افتاد که به نظر زیبا بود

اما با خودش گفت شاید برم جلو تر گندم بهتری رو پیدا کنم

همینجور رفت تا رسید به آخر مزرعه و چیزی انتخاب نکرد

دست خالی رفت پیش عالم و گفت چیزی که میخواستم رو پیدا نکردم

عالم بهش گفت اینبار برو و خوشه ی معمولی بیار

مرد رفت و از ترس اینکه مبادا دوباره چیزی پیدا نکنه همون اول راه یه خوشه چید و رفت

وقتی پیش عالم رفت بهش گفت این حکمت خوشه چیدن چیه؟؟

عالم گفت

زندگی ما مثه یه مزرعه میمونه که تنها یکبار اونو طی میکنیم

و هیچ وقت نمیتونیم انتخابامون رو تغییر بدیم

اگه خیلی سخت بگیریم هیچی نصیبمون نمیشه و دست خالی برمیگردیم

و اگه خیلی ساده بگیریم از ترس اینکه چیزی رو از دست ندیم فرصت های بهتر رو خراب میکنیم

انتخاب همسر هم به عنوان مهمترین انتخاب های آدم به همین صورته

اگه خیلی سخت بگیری و مدام منتظر موقعیت های بهتر و بهتر باشی یه روزی میرسه که همه فرصتات رو از دست دادی

و اگه خیلی ساده بگیری ممکنه عجولانه و بی فکر تصمیم بگیری

پس بهتره سنجیده و دقیق در این باره فکر کرد و تصمیم گرفت

از نظر من سن شما اصلا کم نیست

هجده سال سن مناسبی هست

قرار نیست که درجا بشینید پای سفره ی عقد

یه کم باهم رفت و آمد خانوادگی داشته باشید

رفتارای همو بسنجید، ببینید چقد بهم میخورید

اینا زیر نظر خانواده باشه که چه بهتر

همینا خودش یه سال زمان میبره

تا کارای عروسیتونم جور بشه میشه یه سال دیگه

اونوقت بیست سالت شده

پس خوب فکراتو بکن و با بهانه های الکی فرصتای زندگیتو از دست نده چون ممکنه دیگه تکرار نشن

هر تصمیمی که گرفتی به ما هم بگو، خوشحال میشیم بدونیم چکار کردی

موفق باشی گل
    باشه حتما
    ممنون بابت کمکتون
    مشکلم خانوادس من یه خواهر بزرگتر دارم که 22 سالشه هنوز براش خواستگار نیومده خونه، هرکی زنگ میزنه مامان میگه نه!

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ازدواج زودهنگام

آمارهاي سازمان ثبت احوال کشور نشان مي‌دهد در يک دوره سه ماهه امسال ازدواج 12 هزار و 88 دختر و پسر کمتر از 20 سال به ثبت رسيده که 9 هزار و 863 زوج آنها کمتر از 15 سال سن داشته اند.

طي سال‌هاي اخير هر از گاهي کارشناسان و مشاوران دادگستري‌هاي کشور درباره افزايش ازدواجهاي کودکان در برخي استانهاي کشور هشدار مي‌دهند. انجمن حمايت از حقوق کودکان هم هر از گاهي بر ارائه آمارهايي در اين باره پرده از يک آسيب اجتماعي نوظهور در کشور برداشت.

بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال، در سال گذشته 29 هزار و 831 دختر و پسر کمتر از 15 سال در کشور با يکديگر ازدواج کرده بودند.اين آمار نشان مي‌دهد، پايين ترين ميزان ازدواج زودهنگام متعلق به شهر تهران و بيشترين آن مربوط به مناطق روستايي استان‌هاي اصفهان و سيستان و بلوچستان بوده است.

پيش از اين سازمان ثبت احوال در توضيحي اعلام کرده بود که علت افزايش آمار ازدواج‌هاي زودهنگام در چند سال اخير، ثبت ازدواج‌هاي شرعي در فاصله سالهاي 1388 تا 1390 بوده است که براي برخورداري از امکانات و تسهيلات اجتماعي نظير دريافت يارانه، سهام عدالت، دريافت گذرنامه براي سفرهاي زيارتي و... بوده است.

بر اساس اعلام ثبت احوال بخشي ازاين آمارها «ازدواج معوقه» هستند كه در چند سال اخير در حال ثبت مي‌باشند. در ازدواج‌هاي معوقه، زوجين قبلا ازدواج شرعي داشته اند اما آن را ثبت رسمي نکرده‌اند‌ و پس از گذشت سالها از زندگي زناشويي خود به دلايلي در سالهاي اخير اقدام به اثبات زوجيت و ثبت ازدواج خود نموده‌اند.در چنين مواردي سازمان ثبت احوال تکليف دارد پس از استعلام و اطمينان از عدم ثبت زوجيت آنان، ازدواجشان را در سند هويتي آنها ثبت نمايد.

در هر حال فارغ از آمارهاي مربوط به ازدواج‌هاي معوقه قابل توجه بودن ازدواج‌هاي زود هنگام در سنين نوجواني از منظر جامعه شناسان هشدار دهنده است. آنان معتقدند كه فقر فرهنگي، پايبندي به اصول و رعايت سنن قديمي و سنتي توسط بسياري از اين خانواده‌ها سبب شده تا دختران و پسران کم سن و سال حتي نوجوان گرفتار معضلات متعدد ناشي از ازدواج زودهنگام شوند.

به باور آنان، ازدواج دختر و پسر در دوران کودکي يا نوجواني، تبعات منفي و آسيب‌هاي اجتماعي زيادي را در آينده بر آنان تحميل خواهد کرد زيرا بچه‌هايي که هنوز به بلوغ فکري مناسب و سطح آگاهي کامل از شرايط زندگي نرسيده اند، بايد بار سنگين زندگي را ناخواسته و تنها براساس خودخواهي‌هاي والدين بر دوش کشند. هر چند مدتي است کارشناسان فرهنگي و اجتماعي نسبت به افزايش سن ازدواج جوانان هشدار مي‌دهند و ادامه اين روند را داراي پيامدهاي خوشايند و ناخوشايند اجتماعي عنوان مي‌کنند، اما هنوز معضل ازدواج زودهنگام در بسياري از جوامع و اقوام محلي به قوت خود باقي است که پيامدهاي منفي و مثبت آن کمتر از ديگري نيست.

شواهد و مدارک تاريخي گواهي مي‌دهد که ايرانيان باستان سن ازدواج را 2 يا 3 سال پس از بلوغ در نظر مي‌گرفتند که غالبا سن عادي بلوغ براي هر دو جنس مرد و زن؛ 15 سالگي بود که به مناسبت ورود به اجتماع، کمربند مقدس به آنان اهدا مي‌شد. سازمان ملل در تعريف ازدواج زودهنگام بيان مي‌كند: «ازدواج زودهنگام عبارتست از هر ازدواجي كه در سنين زير 18سالگي صورت گرفته، در صورتي كه دختر از نظرجسمي، فيزيولوژيكي و رواني براي ازدواج و فرزندآوري آماده نيست.در اكثر توافقنامه‌هاي بين‌المللي، حداقل سن ازدواج براي مردان و زنان 18 سال تعيين شده است.

اگرچه ممكن است دختران در سنين پايين به بلوغ جنسي برسند، ولي اغلب از نظر فيزيولوژيكي، براي فرزندآوري و از نظر رواني، براي ازدواج و پذيرش مسئوليت‌هاي زندگي خانوادگي آماده نيستند. ازدواج زودهنگام معمولابا نوعي اجبار همراه بوده و رضايت كامل زوجين در آن لحاظ نمي‌شود. بيانيه جهاني حقوق بشر در سال 1948 بيان مي‌كند كه ازدواج بايد با رضايت كامل و آزاد طرفين باشد، ولي در اغلب موارد اين والدين هستند كه فرزندان خود را مجبور به ازدواج در سنين پايين مي‌كنند.

پيامدهاي مخرب ازدواج زود هنگام آنجا تداعي مي‌شود که بدانيم غالب اين ازدواج‌ها شکل اجباري و ناخواسته دارند و به عواملي مانند فقر، ناآرامي اجتماعي، تعلقات قومي، انگيزه محافظت از دختران و قوانين بازدارنده مبتني است.

ازدواج زودهنگام و بارداري زودرس در بين دختران 10 تا 14 ساله 5 برابر بيش از زنان در سن 20 تا 24 ساله است. علاوه بر آن از آثار رواني ازدواج زودهنگام نمي‌توان چشم‌پوشي کرد، الزامات ازدواج در سنين پايين اغلب منجر به جدايي از خانواده، دوستان و تعلقات، از دست دادن آزادي، تعامل با همسالان و استفاده از فرصت‌هاي آموزشي مي‌شود.مطابق يک تحقيق احتمال مرگ و مير دوران حاملگي و زايمان دختران سنين 10 تا 14 ساله پنج برابر بيشتر از زنان 20 تا 24 ساله مي‌باشد.

مهناز فرهمندي جامعه شناس در اين زمينه گفت: دختران کمتر از 15 سال بيش از پسران قرباني فقر فرهنگي و حتي فقر مالي خانواده‌هاي خود مي‌شوند.وي افزود: در بسياري از روستاها و شهرهاي استان‌هاي خوزستان و سيستان و بلوچستان، والدين نگهداري و مراقبت از فرزندان دختر را به معناي تحمل هزينه و بار اضافي بر خانوار محسوب کرده لذا تلاش مي‌کنند با شوهر دادن او، نه تنها هزينه‌هاي خانواده را کاهش دهند بلکه گاه با دادن دخترانشان به افراد پولدار به وضعيت اقتصادي و اجتماعي خود نيز سامان دهند.

فرهمندي با بيان اينکه ازدواج‌هاي زودهنگام در سنيني روي مي‌دهد که افراد در آن به مرحله بلوغ فکري و عقلاني نرسيده اند، گفت: بنابراين زوجين در انتخاب شريک زندگي خود نمي‌توانند هيچ نقشي را ايفا کنند به طوري که پس از گذشت مدتي و بعلت ناتواني در اداره زندگي تصميم به طلاق و جدايي مي‌گيرند.

اين جامعه شناس افزود: والدين براساس سنت‌ها و باورهاي غلط خود باعث مي‌شوند فرصت انتخاب از دختران و پسرانشان که به قدرت عقلاني و حتي جنسي کامل نرسيده اند، گرفته شود و زوج کم سن و سال مجبور است از کودکي يکسري مسئوليت‌هاي سنگين زندگي را به دوش بکشد.فرهمندي تصريح کرد: در ازدواج‌هاي زودهنگام، زوجين دچار افسردگي‌هاي بلوغ زودرس مي‌شوند که اگر بخواهند به زندگي خود ادامه دهند يک زندگي اضطراري خواهند داشت و در صورت طلاق نيز افرادي شکست خورده و ناکام در اجتماع محسوب مي‌شوند که بسياري از فرصت‌هاي زندگي خود مانند حق انتخاب همسر را از دست داده اند.

وي با اشاره به اينکه مداخله دولت در اين زمينه ضروري است، خاطرنشان کرد: اطلاع رساني و آموزش مهارت‌هاي زندگي به والدين بويژه در مناطق محروم و روستايي در زمينه عوارض و عواقب جبران ناپذير ازدواج‌هاي زودهنگام و دوران کودکي بسيار ضروري است.حسين آقاجاني جامعه شناس و استاد دانشگاه تهران نيز معتقد است: اين مسئله بايد از ديدگاه مردم شناسي مورد مطالعه قرار گيرد و ضمن آشنايي با فرهنگ‌ها و خرده فرهنگ ها، دلايل اين تصميمات را ريشه يابي کنيم.

وي با بيان اينکه براي انجام ازدواج رعايت قوانين مدني، شرعي و عرفي ضروري است، ادامه داد: قوانين مدني راجع به ازدواج و شيوه همسرگزيني است که به طور قانوني به آن پرداخته شده و شرايط و ويژگي‌هاي ازدواج از منظر قانوني مورد بررسي قرار گرفته است.
    به گفته وي، قوانين شرعي نيز براساس دين و شرع هر جامعه اي شرايطي را براي ازدواج در نظر گرفته و قوانين عرفي نيز براساس فرهنگ و شرايط اجتماعي هر جامعه بنا نهاده مي‌شود.

استاد دانشگاه تهران با بيان اينکه بسياري از اين خانواده‌ها معتقدند ازدواج در سن پايين مشکلي ايجاد نمي‌کند و در واقع يک رسم در ميان آنها محسوب مي‌شود، تصريح کرد: در کشور ما خرده فرهنگ‌ها و قبايل مختلفي وجود دارد که اين عوامل نيز سبب شده فرهنگ‌ها و قوانين متعددي براي ازدواج در کشور وجود داشته باشد.وي با بيان اينکه ازدواج‌هاي زودهنگام خسارات زيادي براي کودکان بويژه دختران در پي خواهد داشت، گفت: ازدواج در سن کم باعث مي‌شود که دختران از نظر جسمي و روحي در شرايط بد و ناگواري قرار گيرند.

آقاجاني تصريح کرد: بسياري از کودکان که مجبور به ازدواج در سنين کودکي هستند هنوز در حال و هواي بازي هستند و نمي‌توانند جايگاه خود را در خانواده بيابند.وي گفت: اين کودکان بيشتر در زندگي سرخورده مي‌شوند و هيچگاه احساس استقلال نمي‌کنند و حتي نمي‌توانند فرزندان مستقل و جامعه پذيري را تربيت کنند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

20. 5 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24625
    تشکـر
    128
    میزان امتیاز
    0

ممنون
    کسی و برای مشورت ندارم که اومدم اینجا
    گفتم که از لحاظ مالی مشکلی ندارن و خیلی مرفن
    من میدونم هنوز خیلی بچم ولی ایشون میگن مامانم کمکت میکنه ، کم کم بزرگ میشی یاد میگیری کمکت میکنم و...
    وقتی هم میگم آمادگی ندارم میگه خودم حلش میکنم تو نگران نباش
    خب عزیزم وقتی این اقا خودش میگه کمکت میکنم. ومیگه مادرمم کمکت میکنه دیگه چه مشکلی داری؟ خب سنت که مناسب گلم.

22. کاربران زیر از memar216 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24625
    تشکـر
    128
    میزان امتیاز
    0

باشه حتما
    ممنون بابت کمکتون
    مشکلم خانوادس من یه خواهر بزرگتر دارم که 22 سالشه هنوز براش خواستگار نیومده خونه، هرکی زنگ میزنه مامان میگه نه!
    پس گلم بگو مشکل خواهر بزرگتر دارم

منم تقریبا مشکل تو دارم با ای تفاونت خواهرم متولد 68 ومن منولد 74 خواهرم چند تایی خواستگار داشت اما به علت درسش منفی ج داد . حالا منم کلی خواستگار دارم. اما یاد وجود خواهرم یا خودم نخاستم ج منفی دادیم.

اما امسال خودم یکی دوست دارم واونم من دوست داره. من نمیتونم زندگیم قربانی درس خواهرم کنم که چه وقتی دلش بخواد شوهر کنه. یا خانواده ام بخواد

مهم خودمم که میدونم شرایط زندگی متاهلی دارم. وبه قول دوستمون تا نامزدی وعقد وعروسی خودش چند ماه زمان میبره..

پس اگر یکی دوست داشتی واونم خواستت از حقت دفاع کن. مشکل ما خجالت که باید باهاش مبارزه کنیم حتی اگر زیادی سخت باشه

24. کاربران زیر از memar216 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اقا فرخ با این. قسمت
    حرفتون خیلی موافقم

در هر حال فارغ از آمارهاي مربوط به ازدواج‌هاي معوقه قابل توجه بودن ازدواج‌هاي زود هنگام در سنين نوجواني از منظر جامعه شناسان هشدار دهنده است. آنان معتقدند كه فقر فرهنگي، پايبندي به اصول و رعايت سنن قديمي و سنتي توسط بسياري از اين خانواده‌ها سبب شده تا دختران و پسران کم سن و سال حتي نوجوان گرفتار معضلات متعدد ناشي از ازدواج زودهنگام شوند.
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24823
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست گرامی اول از همه با خواهرت حرف بزن نه درباره رابطه ای که دارید بلکه به خواهرت بگو اگر من روزی خواستگار خوبی داشته باشم و بخوام ازدواج کنم ولی شما هنوز مجرد باشی آیا راضی هستی؟ و اینکه با مادر و پدر صحبت میکنه تا شما زودتر از ایشون ازدواج کنی یا نه؟ بعد مشکلات دیگر رو حل کن.
    من خودم دختر بزرگ خانواده ام و 23 سالمه و لی خواهر کوچکم که با من 1 سال و 10 ماه فاصله سنی داره ازدواج کرده و الان دو تا بچه داره من از همون اول از روابطش و همه مسائل خبر داشتم و حتی خودم با خانواده حرف زدم و گفتم من هیچ مشکلی با ازدواجش ندارم تازه اون موقع من 18 سالم بودم و خواهرم 16 ساله و خواهرم در 16 سالگی ازدواج کرده و حالا من خاله دو تا بچه دوست داشتنی ام و هیچ وقت از تصمیم پشیمون نشدم من الان ارشد درس میخونم و روابطمون خیلی عالیه همه چیزمون رو به هم میگیم.
    خواهر شما 22 سالشه و فهم و شعورش به مراتب بالاتر از اون زمان منه. اول از خواهرت و حرفای خواهرانه شروع کن

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

18 سال واقعا برای ازدواج کمه. از همین سن، بدون هیچ گونه شناخت و تجربه ای
    در مورد دنیا و جامعه اطرافت میخوای ازدواج کنی؟ دنیا خیلی بزرگ تر از این حرفاست.
    وقتی ازدواج می کنی دیگه در یه محیط ثابت باقی می مونی، همون جا ریشه می گیری،
    یه جورایی زندگیت دچار رکود می شه
    به نظرم با خانواده خودت مطرح کن. درسته شاید ناراحت بشن وارد همچین رابطه ای شدی
    ولی بعدش خوشحال میشن که بهشون اعتماد کردی و این رابطه در همین سطح ابتدایی
    باقی مونده.

28. 2 کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

عزیز این سن و سال برای ازدواج دیروز عادی بوده و لی امروز نه ازدواج امروز در تمام ممالک پیشرفته و نیمه پیشرفته بعد از 25 سالگی و کتب معتبر روانشناسی و اجتمایی نیز بر آن تاکید دارند.

البته زندگی زندگی توست گلم و تصمیم تصمیم تو , ولی اگر نظر من رو بخوای به عنوان کسی که با صدها زوج برخورد داشته و مشاوره داده و خوب اندک سوادی نیز در این زمینه داره باید بگم که بهتره به درس و دانشگاه و ورزش و دوستان خوب و........ بپردازی و ازدواج رو بگذاری برای بعد از 25 سال.

ازدواج در زندگی امروز دیگه هدف نیست بلکه مرحله ای هست که اگر درست و به جا انتخاب بشه کمک کننده ایست در جهت رشد در غیر اینصورت ویرانگر.!

بهتره از یکی از همکاران خانم ما در این جهت بهره بجوئید و مشاوره حضوری داشته باشید.

موفق باشید و شاد کام

سپاس
    dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

30. 4 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

عزیز این سن و سال برای ازدواج دیروز عادی بوده و لی امروز نه ازدواج امروز در تمام ممالک پیشرفته و نیمه پیشرفته بعد از 25 سالگی و کتب معتبر روانشناسی و اجتمایی نیز بر آن تاکید دارند.

البته زندگی زندگی توست گلم و تصمیم تصمیم تو , ولی اگر نظر من رو بخوای به عنوان کسی که با صدها زوج برخورد داشته و مشاوره داده و خوب اندک سوادی نیز در این زمینه داره باید بگم که بهتره به درس و دانشگاه و ورزش و دوستان خوب و........ بپردازی و ازدواج رو بگذاری برای بعد از 25 سال.

ازدواج در زندگی امروز دیگه هدف نیست بلکه مرحله ای هست که اگر درست و به جا انتخاب بشه کمک کننده ایست در جهت رشد در غیر اینصورت ویرانگر.!

بهتره از یکی از همکاران خانم ما در این جهت بهره بجوئید و مشاوره حضوری داشته باشید.

موفق باشید و شاد کام

سپاس
    dr
    من مشاور نمیشناسم تو شهرمون و شرایط ام جوری نیست که تنهایی بتونم برم پیش،مشاور !
    اگه شما اینستا یا تلگرام دارین لطف کنین ای دی تون رو بدین تا باهاتون بیشتر مشورت کنم
    خیلی مهمه برام ممنون

32. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

همه علمی که داری همینه؟
    درس و دانشگاهو واسه چی جلوی ازدواج الم میکنید؟
    اون ممالک پیشرفته که ازش دم میزنید، تا خرخره تو لجنن.
    دیروز و امروز نداره، نیازهای طبیعی انسان همونیه که بود.
    چطور هر وقت تشنت میشه آب میخوری و نمیگی زود آب خوردن مال انسان دیروز و قدیمه؟
    چطور هر وقت دسشوییت میگیره فوری میری دسشویی و صبر نمیکنی؟
    اگه نیازهای طبیعی رو سرکوب کردن و به تعویق انداختن نشونه پیشرفته، پس سه روز آب نخور یا یه هفته دسشویی نرو، بعدش بیا ببینم بازم به این حرفات ادامه میدی؟

پیشرفته
    خب نیازی به ازدواج احساس نمیکنم! !
    درضمن ایشون نظرشون رو گفتن از شما هم بابت نظر ممنونم و یکم معدبانه تر بهتره!

33. 3 کاربران زیر از Xanumdr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

قصد بی ادبی نداشتم.
    راستش بعضیا فقط بار کتاب حمل میکنن و اصلا فکر نمیکنن ببینن این مطالبی که توی کتاب خوندن و دارن عینا همونو نقل میکنن، اصلا با نیازهای طبیعی انسان سازگار هست یا نه؟
    مثال زدم تا روشن بشه ازدواج مثل سایر نیازها، فقط یه نیاز طبیعیه و دلیلی نداره عقب بیفته.
    البته این یه نظر کلی هست و تصمیمگیری در مورد ازدواج بستگی به خود فرد داره.
    ممکنه یه نفر 16 ساله نیاز به ازدواج داشته باشه و اگه ازدواج نکنه مجبور به سرکوب نیازاش میشه همون بهتر که ازدواج کنه، ممکنه یه نفر 25 ساله نیاز نداشته باشه، خوب اون میتونه تا هر وقت میخواد مجرد بمونه. همه مثل هم نیستن و نیازها هم مثل هم نیست.
    همه این نیازا که میگی 80درصدش منظورت نیاز جنسی که میگی سرکوب کنن

و ببخشید چقد ادم احمق بخاطر نیاز جنسی ازدواج کنه

چقد مسئله جنسی بزرگ میکنید و مهم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

35. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

من مشاور نمیشناسم تو شهرمون و شرایط ام جوری نیست که تنهایی بتونم برم پیش،مشاور ! اگه شما اینستا یا تلگرام دارین لطف کنین ای دی تون رو بدین تا باهاتون بیشتر مشورت کنم خیلی مهمه برام ممنون
    ممنونم عزیز از لطفت ولی من متاسفانه به علت کارهای تحقیقاتی و دانشگاهی و پر مشغلگی نمیتونم این کار رو انجام بدم ودر همین حد که اینجا گاهی خدمت بعضی از هموطنان باشم . ولی میتوانید تلفنی از مشاورین بهزیستی شهرتون مشاوره بگیرید. خدمت اون دوست خوبمون هم که کم علمی بنده رو به چالش کشیدن باید عرض کنم که: کشورهای پیشرفته و نیمه پیشرفته(شامل ایران نیز میشه) که ایشون فرمودند تا خر خره در لجنند!!!!!!!؟؟ و انسان (البته بجز انسانهایی که حیوانند و ظاهری انسان نما دارند) دارای درایو هستند نه غریضه و کنترل آن پس هر موقع که..... شد مثل حیوان تن به غریضه نمیدهند والا اصلا شهید و خانواده و ناتوانایی جنسی و ادامه زندگی زوجین و یا زندگی با معلولین و...... معنی نمیداد که در این مقال نمیگنجد. تمام اسکنها و ام.ار آی.ها تحقیقات و آمارهای ازدواج وطلاق و....... نشان داده که هر دو جنس از لحاظ شخصیتی و مغزی و هورمونی و عاطفی تا 25 سالگی تغییر میکنند و بعد از آن است که به یک ثبات مغزی و ذهنی و شخصیتی میرسند که مناسب است برای ازدواج و روابط منتهی به آن حالا جدا از مسائل تحصیلی و مالی و......... امید است که متوجه امر شده باشید. موفق باشید سپاس dr
    امضای ایشان

37. 2 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

همه علمی که داری همینه؟ درس و دانشگاهو واسه چی جلوی ازدواج الم میکنید؟ اون ممالک پیشرفته که ازش دم میزنید، تا خرخره تو لجنن. دیروز و امروز نداره، نیازهای طبیعی انسان همونیه که بود. چطور هر وقت تشنت میشه آب میخوری و نمیگی زود آب خوردن مال انسان دیروز و قدیمه؟ چطور هر وقت دسشوییت میگیره فوری میری دسشویی و صبر نمیکنی؟ اگه نیازهای طبیعی رو سرکوب کردن و به تعویق انداختن نشونه پیشرفته، پس سه روز آب نخور یا یه هفته دسشویی نرو، بعدش بیا ببینم بازم به این حرفات ادامه میدی؟ پیشرفته
    خدمت اون دوست خوبمون هم که کم علمی بنده رو به چالش کشیدن باید عرض کنم که: کشورهای پیشرفته و نیمه پیشرفته(شامل ایران نیز میشه) که ایشون فرمودند تا خر خره در لجنند!!!!!!!؟؟ و انسان (البته بجز انسانهایی که حیوانند و ظاهری انسان نما دارند) دارای درایو هستند نه غریضه و کنترل آن پس هر موقع که..... شد مثل حیوان تن به غریضه نمیدهند والا اصلا شهید و خانواده و ناتوانایی جنسی و ادامه زندگی زوجین و یا زندگی با معلولین و...... معنی نمیداد که در این مقال نمیگنجد. تمام اسکنها و ام.ار آی.ها تحقیقات و آمارهای ازدواج وطلاق و....... نشان داده که هر دو جنس از لحاظ شخصیتی و مغزی و هورمونی و عاطفی تا 25 سالگی تغییر میکنند و بعد از آن است که به یک ثبات مغزی و ذهنی و شخصیتی میرسند که مناسب است برای ازدواج و روابط منتهی به آن حالا جدا از مسائل تحصیلی و مالی و......... امید است که متوجه امر شده باشید. موفق باشید سپاس
    امضای ایشان

39. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

این همه دختر برای چی آرایش کرده میان تو خیابونا میگردن؟
    غیر ازینه که میل جنسی بهشون فشار میاره؟
    کاری به بحث ندارم ولی

اینکه دخترا با این وضع ظاهرو آرایش میان تو خیابونا ربطی به این نداره که میل جنسی بهشون فشار میاره !!

اینطور میان تو خیابونا که تحریک کنن !!!!!!!!!!

40. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    همه این نیازا که میگی 80درصدش منظورت نیاز جنسی که میگی سرکوب کنن

و ببخشید چقد ادم احمق بخاطر نیاز جنسی ازدواج کنه

چقد مسئله جنسی بزرگ میکنید و مهم
    نیاز جنسی هم بخشی از اون هست ، اما همش نیست

ازدواج به هنگام و با انتخاب درست بهتر از یک عمر وقت تلف کردن و بی هدف زندگی کردنه ....

البته پیشنهاد من به این خانوم اینه که پنهان کاری رو کنار بزارن چون برای آینده اصلاً خوب نیست ، ارتباط رو خودشون قطع کنن ، و بگن اقا بیاد خواستگاری اونم حضوری و رسمی ، بقیه حرفا و فکرا رو هم با کمک بزرگترا انجام بدن

42. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17566
    تشکـر
    1,418
    تشکر شده 873 بار در 505 پست
    میزان امتیاز
    10

بزرگی ک ب سن نیس...
    ب عقل و شعور ادمه
    ممکنه خانوم یا اقا 30 سالشون باشه ولی ب درک مناسبی برای ازدواج و مسائل مروط ب اون نداشته باشن
    ولی ی نفر با 15 سال سن بتونه خیلی خوب از پس زندگیش بربیاد و ی زندگی اداره کنه

هنوز سنت کمه
    چرا صب نمیکنی وقتی کاملا ب بلوغ فکری و .. رسیدی ازدواج کنی؟

بهتره ب خودت رجوع کنی
    ببین توانایی درک مسایل داری؟
    میتونی برا شوهرت مایه بزاری در اینده؟
    میتونی ی زندگی اداره کنی؟
    مطمئنی این احساست زود گذر نیس؟
    دوسش داری یا ذوق ازدواج داری؟؟؟(خیلیا ب زبون میگن ندارن ولی وقتی با خودشون فک کنن میبینن دارن)
    فردای روز بخاطر اینکه زدو ازدواج کردی سرخورده نشی؟
    پشیمون نشی؟پشیمونی سودی نداره اونموقه
    فقط مهر مطلقه بودن میخوری
    اصلا تواناییشو داری ک ی زندگی تشکیل بدی؟؟؟
    با هزار جور مشکلات؟
    امضای ایشان

باید یکبار به خاطر همه چیز گریه کرد
    آن قدر که اشک ها خشک شوند
    باید این تن اندوهگین را چلاند
    و
    بعد دفتر زندگی را ورق زد
    به چیز دیگری فکر کرد
    باید پاها را حرکت داد
    و
    همه چیز را از نو شروع کرد

44. 2 کاربران زیر از شقایقم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اگه مهم نیست این همه دختر برای چی آرایش کرده میان تو خیابونا میگردن؟
    غیر ازینه که میل جنسی بهشون فشار میاره؟

اگه میل جنسی مهم نیست چرا این چیزا پیش میاد؟
    چرا هر کی نمیره پی زندگی خودش؟

اصلااا حرف زدنت درست نیست

یاد بگیر هرکی عقیده خودش داره برا تیپ زدن تو همه دخترا اینجوری رو با یه فاحشه برابری میکنی
    خیلی زششششششت!!!!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

46. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اینا اصلا حق تیپ زدن ندارن، کجای کاری؟
    عقیده غلط از هیچ کسی محترم نیست.

به زبون من حرف نبند، من هیچکسو فاحشه نمیدونم.
    1- برا فاحشه دونستن یه نفر، چهار نفر شاهد عادل باید باشه.
    2- اگه اون چهار نفر عادل بودن که زنا کردن یه نفرو تماشا نمیکردن.
    3- اگه زنا کردن کسی دیده شد، بیننده باید برا حفظ آبروی طرف، خودشو به نفهمی بزنه.
    4- آبروی یه انسان خیلی مهمتر ازین حرفاست.

من فقط میگم اگه کسی نمیخواد و نیاز به ازدواج نداره، مثل آدم حسابی لباس بپوشه و رفتار کنه و جرقه نشه برا بروز یه فساد در یه جای دیگه( دختر و پسر هم نداره ).
    از نظر تو اینجورین
    متاسفانه متاسفانه همگی ما عادت داریم طبق عقیده و نظر خودمون رو دیگران هم قضاوت کنیم عزیزمن دختر هست چادر میپوشه تو بغل صد تا پسر رفته

پس انقد با اطمینان نگو نیاز جنسیشون با لباس
    پوشیدنشون نشون میدن. تو خودت درست باش کار به بقیه نمیخواد داشته باشی
    اقا سعید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

47. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    نیاز جنسی هم بخشی از اون هست ، اما همش نیست

ازدواج به هنگام و با انتخاب درست بهتر از یک عمر وقت تلف کردن و بی هدف زندگی کردنه ....

البته پیشنهاد من به این خانوم اینه که پنهان کاری رو کنار بزارن چون برای آینده اصلاً خوب نیست ، ارتباط رو خودشون قطع کنن ، و بگن اقا بیاد خواستگاری اونم حضوری و رسمی ، بقیه حرفا و فکرا رو هم با کمک بزرگترا انجام بدن
    اینو میدونم بخشی از اون ولی تمام حرف نئو برا زود ازدواج کردن و این مسائل بخاطر نیاز جنسی

ببخشید ولی ادم خیلی احمق بخاطر نیاز جنسی دست به ازدواج بزن وقتی هنوز چیزایی دیگش تکمیل نشده ...یعنی ملاک اولیشون میذارن نیاز جنسی

که با بقیه حرفم موافقم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

48. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

دوستان اگر در مورد مشکل استارتر محترم نظری ندارید لطفا از بحث خارج نشید .

واختلاف نظراتتون رو اینجا مطرح نکنید .

تاپیک جداگانه بزنید وبحث کنید ایرادی نداره ولی توهین نکنید. به نظرات هم احترام بگذارید .

با تشکر از همه دوستان
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

49. 4 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خوب این تویی که اشتباه یه نفرو(همون یه دختر که میگی رو) به همه بسط میدی.
    من تا جایی که بتونم خوب هستم، خدا هم ارحم الراحمینه، نیازی به تایید تو ندارم.

حرف من اینه هر کسی نمیخواد ازدواج کنه، حداقل با پوشش مناسب در جامعه ظاهر بشه.
    چون اینجوری احتمال اینکه کسی متعرضش بشه کمتره، کس دیگه ای هم آلوده گناه نمیشه.
    انگار جریان برعکس شد جناب نئو شما داری همه رو بهم بسط مییدی
    که میگم کارت اشتباه همه رو یه جور میبینی

مگه خیابون دنبال شوهر پیدا کردن که هرکی ارایش کنه دنبال شوهر هرکی نکنه دنبالش نیست

عجبببببببب تفکری

تو چشمت بپوشون نگران بقیه نباش

ستیلا. خانم درست میگن. اینجا جای بحث نیست

دیگه حرفی نمونه با این فکرهای تو

به هرحال موفق باشی خداحافظ
    ویرایش توسط پریماه. : 12-06-2015 در ساعت 09:43 AM دلیل: دوس دارم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

51. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

در مکتب جامع و کامل اسلام برای همه دوره‌های سنی انسان، برنامه‌ریزی شده است. بنابراین، هنگامی که دختر و پسر به رشد عقلی و جسمی رسیدند، باید ازدواج کنند. رها کردن این سنت الهی یا رعایت نکردن زمان مناسب آن، پی آمدهای روحی نامطلوبی برای زن و مرد دارد. از این رو، پیشوایان دینی، ما را از آن نهی کرده‌اند. پیامبر(صلی الله علیه و آله) روزی بر بالای منبر رفت و پس از ستایش الهی فرمود:
    ای مردم! همانا جبرئیل از سوی خداوند لطیف و خبیر بر من نازل شد و گفت: همانا دختران باکره مانند میوه‌های روی درخت هستند. هنگامی که میوه رسید باید آن را چید وگرنه خورشید آن را فاسد می‌کند و باد آن را تباه می‌سازد. هنگامی که دختران باکره به دوران بلوغ (و سن ازدواج) برسند، برای آنان دوایی جز شوهر نیست وگرنه از فسادشان ایمن نباشید؛ زیرا آنان نیز بشرند.[16]
    پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) با زبانی رسا و منطقی و عالی، راه کار پیش گیری از فساد و فحشا در یک جامعه انسانی را بیان کرده است. فساد و فحشایی که اینک جامعه‌های انسانی را در برگرفته است، در همین دیر شدن ازدواج دختر و پسر ریشه دارد. باری، راه چاره‌ این معضل اجتماعی، ازدواج به موقع بر اساس مصالح دختر و پسر است؛ زیرا دگرگونی‌های جسمانی و روحانی رسیدن به سن بلوغ و هجوم غریزه‌های جنسی را تنها با ازدواج می‌توان کنترل کرد.
    پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در حدیثی دیگر می‌فرماید:
    از سعادت مرد این است که دخترش در خانه‌اش قاعده نشود (و پیش از آن شوهر کند).[17]
    باید گفت این پافشاری در صورتی است که دختر و پسر از نظر روحی ، جسمی، عقلی و مالی، آماده همسرداری باشند.

۱۷: وسایل الشیعه
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

52. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

تو داری با مغلطه کردن حرفای منو غلط جلوه میدی.
    البته هر کسی یه ذره با تفکر تاپیکو بخونه متوجه میشه چی به چیه.

خدا رو شکر من چشام پاکه ولی دیدم و شنیدم پسرای دیگه چطور دخترا رو نگاه میکنن و پشت سرشون چیا میگن.
    ندیدم و نشنیدم کسی پشت سر یه خانم با حجاب حرفی بزنه.
    منم شنیدم پشت سر یه خانم به ظاهر با حجاب حرف بزنن

بحثی هست بیا چت باکس
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

54. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

اولا نیاز جنسی یه نیاز مهمه و درواقع اساس زندگی انسانه و ادامه نسل انسانه و باید پاسخ داده بشه!
    دوما من پنهون کاریو اصلا دوست ندارم، لطفا درک کنین همتون میگین برو با خانوادت حرف بزن، بخدا سطح فرهنگشون اونقد پایینه که بگم با یکی آشنا شدم سکته میکنن اگه هم بگم میخوام ازدواج کنم که بدتر.... من اگه میتونستم از مادرم کمک بگیرم که دیگه مزاحم شما نمیشدم
    من یه موقعیت خوب برای ازدواج دارم که میترسم نه بگم بد هی غصشو بخورم میترسم بگم آره و بد پشیمون شم
    شما لطفا راهنمایی کنین که ازدواج با یه مردی با اخلاق و درآمد خوب بهتره یا اینکه منتظر بمونم فعلا بچگیمو بکنم و درآینده ازدواج کنم؟!

56. کاربران زیر از Xanumdr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل من فرق داره با بحث شما! اگه کمکی دارین بکنین اگه نه بحث نکنین ممنون

58. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

این همه بحث کردیم که شما مطالبو بخونی و تصمیم بگیری.
    خوب اگه دلت رضایت نمیده، ازدواج نکن و مدتی صبر کن.
    فکر نکنم کسی از صبر کردن ضرر دیده باشه.
    آخه بحث درمورد حجاب بود نه ازدواج
    خب دل که زیاد مهم نیست مهم عقله، باید عاقلانه تصمیم بگیرم مگه نه؟!

59. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

موفق باشید و شاد کام

سپاس
    dr
    سلام
    کسی رو تو تبریز برای مشاوره حضوری میشناسین معرفی کنین من دم کسی رو نمیشناسم

60. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    مگه خود دانشکده دندان مشاور نداره ازش کمک بگرین !! بیمارستان امام رضا فکر کنم داشته باشه مشاوره. ولی خیابان 17 شهریور مرکز مشاوره دولتی وغیر دولتی داره و همینطور دور بر شیخ الریس باید باشه

61. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

سلام
    http://forum.moshaver.co/f116/%D9%85...%82%DB%8C-611/
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

62. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

سلام
    سلام

عزیز تو سمینارها همکاران و مشاورین حاذقی رو از تبریز دیدهام. ولی متاسفانه کسی رو که شخصا بشناسم خیر. البته کیس شما کیس پیچیده ای نیست.

پس بهتره به یکی از همکاران ما(خانم) در شهر خود رجوع کنید و از ایشون مشاوره بگیرید.

سپاس

dr
    امضای ایشان

63. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

............
    ویرایش توسط a girl : 04-28-2021 در ساعت 06:18 PM

64. 3 کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)