نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: راههای شناخت خانم ها

1184
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23293
    تشکـر
    9
    تشکر شده 17 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

راههای شناخت خانم ها

با سلام خدمت شما دوستای گلم
    بنده به تازگی با دختر خانمی آشنا شدم که تصمیم به ازدواج با همدیگه گرفتیم در ظاهر که دختر خوبیه .-هم ظاهرش به دل من نشسته هم حرفایی که از خودش ، شخصیتش و خانواده اش میزنه- اما میخواستم طی یک نظر خواهی از شما صاحبنظران بپسرم که از چه راههایی میتونم پی به کنه درون این شخص ببرم هرچند که خودم واقفم برای شناخت یک فرد شاید سالها وقت کافی نباشه اما خب بهرحال راه حل های اورژانسی هم هست.لطفا توضیح دهید.

2. 2 کاربران زیر از خوش اخلاق بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : راههای شناخت خانم ها

نقل قول نوشته اصلی توسط خوش اخلاق نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوستای گلم
    بنده به تازگی با دختر خانمی آشنا شدم که تصمیم به ازدواج با همدیگه گرفتیم در ظاهر که دختر خوبیه .-هم ظاهرش به دل من نشسته هم حرفایی که از خودش ، شخصیتش و خانواده اش میزنه- اما میخواستم طی یک نظر خواهی از شما صاحبنظران بپسرم که از چه راههایی میتونم پی به کنه درون این شخص ببرم هرچند که خودم واقفم برای شناخت یک فرد شاید سالها وقت کافی نباشه اما خب بهرحال راه حل های اورژانسی هم هست.لطفا توضیح دهید.

در روابط قبل از ازدواج، افراد مجرد را می‌توان بطور کلی در دو دسته قرار داد.یک دسته افرادی هستند که روی شخص بخصوصی تمرکز برای ازدواج ندارند اصولا نمیخواهند ازدواج کنند.دسته ی دیگر آنهایی هستند که به فکر پیدا کردن آن فرد دلخواه برای عشق و همسر آینده خود می‌باشند.

یک راه زیرکانه برای شناخت بیشتر نامزدتان!

یکی از نکاتی که در دوران نامزدی باید به آن توجه کنید اینست که نامزدتان چطور در بحث و گفتگو راجع به مسائلی که توافق ندارید شرکت می‌کند و به چه حالت و طریقی بحث خاتمه می‌یابد.
    در روابط قبل از ازدواج، افراد مجرد را می‌توان بطور کلی در دو دسته قرار داد.

یک دسته افرادی هستند که روی شخص بخصوصی تمرکز برای ازدواج ندارند اصولا نمیخواهند ازدواج کنند.دسته ی دیگر آنهایی هستند که به فکر پیدا کردن آن فرد دلخواه برای عشق و همسر آینده خود می‌باشند.

1.میان این دسته اخیر افرادی با هم به اشتباه جفت می‌شوند که هیچگونه هدف و راه مشخص زندگیشان با هم مشترک نیست و در واقع وقت خود را با هم به هدر می‌دهند.
    2.گروهی که می‌خواهم روی آنها در این جا تأکید کنم زوجهایی هستند که نامزد کرده اند و قرار است به زودی زیر یک سقف بروند. آنها در مسیر هدفهای زندگیشان با هم همراه اند و بنظر می‌رسد که با هم جور هستند. یکی از فرم هایی که این رابطه ها می‌گیرند اینست که یکی از طرفین و یا هر دو طرف باور دارند که نامزد آنها و بطور کلی رابطه آنها خوب است بجز چند نکته و یا مسئله ای که اگر وجود نداشت رابطه کاملاً رضایت بخش می‌شد. این افراد به رابطه ادامه داده و امیدوارند که نامزدشان به طریقی که آنها می‌خواهند عوض بشود. آنها ممکن است مدت طولانی به این امید رابطه ای را نگه دارند، بدون اینکه هیچ تغییری در فرد مورد نظر پیدا شود. اگر شما در این موقعیت در رابطه ای هستید و تصمیم گیری برایتان مشکل است، من در اینجا یک تمرین ساده پیشنهاد می‌کنم که شما را به تصمیم گیری کمک خواهد کرد.

لبته مشاوره با یک روانشناس رابطه و ازدواج لازم است. برای کمک و آشنایی بیشتر به عمق مسائل رابطه، این تمرین شروعی است که کمک می‌کند به تنظیم افکار شما درباره ی رابطه خود:
    1-در یک صفحه سه ستون درست کنید. روی ستون اوّل لیستی از خصوصیات نامزدتان که برای شما دوست داشتنی و قابل تحسین است بنویسید.
    2- درستون دوّم یک لیست از ارزشها و هدف هایی که هر دو مشترک هستید بنویسید. (کار، تحصیل، بچه داشتن و تعداد بچه ها و غیره)
    3- در ستون سوم لیستی از فعالیت هایی که مشترکاً دوست دارید، ورزشی، تفریحی، هنری و غیره بنویسید.این صفحه را کنار بگذارید و در چند روز و هفته های بعد وقتی نکته ی دیگری به یادتان می‌آید به آن اضافه کنید.

4-روی صفحه ی دیگری لیستی از خصوصیات رفتاری فرد مورد نظر که شما دوست ندارید و آرزو می‌کنید که کاشکی عوض می‌شدند بنویسید.
    5- بعد از چند روزی لیست شماره 4 را مرور کنید. در نظر داشته باشید که امکان اینکه نامزدتان در رابطه با این خصوصیات شخصی و رفتاری عوض بشود وجود ندارد، با آگاهی و تعمق یکایک رقم لیست خصوصیات ناخواسته را بسنجید و ببینید که آیا در میان این لیست خصوصیاتی که در عین حال که کاملاً دلخواه شما نیست ولی شما می‌توانید در زندگی با آنها کنار بیائید وجود دارد؟
    6- این خصوصیات مورد دلخواهم نیست ولی می‌توانم با آن کنار بیایم- به ستون دوم در همان صفحه منتقل کنید. هر دو لیست های خود را برای چند روزی کنار بگذارید.
    7- هر چند روز و یا چند هفته ای به لیست ها مراجعه کنید و ببینید آیا می‌توانید رقمی‌به لیست خصوصیات دوست داشتنی و مشترک و رضایت آمیز اضافه کنید. و همچنین ببینید آیا می‌توانید از لیست ارقام مورد دلخواه نبودن رقمی‌را به لیست - مورد دلخواهم نیست ولی می‌توانم با آن کنار بیایم منتقل کنید.
    اگر بعد از چند دفعه کوشش در مورد این لیست ها هنوز رقمی ‌یا ارقامی‌در لیست مورد دلخواه نبودن وجود دارند و شما نمی‌توانید تصور زندگی با آن خصوصیات را داشته باشید بجا نیست که این مساله را به امید عوض شدن آن خصوصیات ادامه بدهید.

در این مرحله چند قدمی‌را پیشنهاد می‌کنم: قدم اول اینست که از خود سئوال کنید که آیا من نظرم را با این فرد صادقانه در میان گذاشته ام؟ اگر جوابتان «نه» می‌باشد، در میان گذاشتن آن کمکی است برای شما و نامزدتان. بیان این نکات فرصتی است برای صحبت و اظهار نظر و در نتیجه کمکی است به رشد شخصی هر دو طرف. در بعضی موقعیت ها صحبت و تبادل نظر فرصتی است برای تغییر نظر و دیدگاه مسائل مطرح شده.

در این مرحله صحبت و مشاوره با یک متخصص روابط ازدواج می‌تواند کمک خوبی باشد. تراپیست می‌تواند در روشن شدن مسائل کمک کرده که شما بتوانید ببینید که آیا رقم های لیست شما چه نقشی در رابطه خواهند داشت و به چه طریقی این خصوصیات در رابطه نقش گرفته و اثرات آن چه می‌تواند باشند. همچنین تراپیست می‌تواند به شما کمک کند که خصوصیات و موقعیت ها را در زاویه های جدیدی قرار داده و از نقطه نظرهای متفاوتی به آن نگاه کنید که ممکن است کاملاً معانی و دیدگاه های متفاوتی به شما بدهد که نکات مورد نظر شما دیگر بصورت منفی دیده نشوند. از طرف دیگر تراپیست می‌تواند کمک کند در شناسایی خصوصیاتی که مورد دلخواه شما نیست که آیا این خصوصیات شخصیتی است و قسمتی از کاراکتر فرد مورد نظر شما است. زیرا که اگر خصوصیات شخصیتی باشند قسمتی از کاراکتر فرد مورد نظر می‌باشد و به ندرت تغییر می‌یابد. در این قسمت است که شما احتیاج به تصمیم گیری دارید که اگر نمی‌توانید تصور زندگی کردن با آن خصوصیات را بکنید، بهتر است جلو ضرر را از همین الان بگیرید.

در اینجا باید اشاره بکنم که شما نمی‌توانید در فرصت کوتاهی مثلاً چند ماهی، مشخصات کاراکتری شخصی را بخوبی شناسایی کنید. . البته این مدت هم بستگی دارد که شما فرصت تجربه کردن فرد مورد نظر خود را در محیط زندگی روزانه خودش و در محیط های مختلف و در رابطه یا افراد دیگر از جمله با خانواده خودش و غیره داشته باشید. همیشه شما شخص را در محیط آشنای خودش بهتر می‌توانید بشناسید و بسنجید.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید اینست که در نظر داشته باشید خیلی عادی است که دو فرد در رابطه در مسائلی با هم هم عقیده نباشند و طبیعتاً با هم بحث و گفتگو خواهند داشت.
    تحقیقات روی رابطه زوج ها نشان می‌دهد که بحث و مشاجره روی اختلاف نظرها بخودی خود خطری برای رابطه ندارد. بلکه طریقی که طرفین مشاجره می‌کنند و طریقی که مشاجره راخاتمه می‌دهند روی رابطه اهمیت دارد.

وقتی بحث و گفتگو به مشاجره می‌کشد و طرفین کلمات توهین آمیز انتقادی و تحقیری همراه با صدا و لحن توهین آمیز بکار می‌برند صدمه ی بزرگی به رابطه می‌زند. معمولاً این طریق بحث و مشاجره به ندرت با آرامش و حسن تفاهم تمام می‌شود و اثر منفی آن تا مدتها باقی می‌ماند. ولی وقتی بحث و مشاجره با احترام متقابل صورت گیرد اگر هم به توافقی نرسند احساس اینکه فرد نظرش را در میان گذاشته و بیان کرده احساس مثبتی در رابطه ایجاد می‌کند.
    بنا براین یکی از نکاتی که در دوران نامزدی باید به آن توجه کنید اینست که نامزدتان چطور در بحث و گفتگو راجع به مسایلی که توافق ندارید شرکت می‌کند و به چه حالت و طریقی بحث خاتمه می‌یابد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24680
    تشکـر
    7
    تشکر شده 17 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

زیاد با هم در تماس باشید و زیاد بیرون برید

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

همینکه بیرون برید رفتارش با دیگرانو ببینید ، یا از هر دری باهاش صحبت کنیدو نظرخواهی کنید ، مثلا نظرش راجب رفت و آمد با دیگران ، حدو حدود ارتباط با دیگران ، واکنشش وقتی بحثی پیش میاد ، یا اینکه شما میتونی یه بحثی راه بندازیو نظر مخالفشو بدی ببینی چجوری عمل میکنه ، در کل با حرف زدن میتونی تا حدودی بشناسیش .

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

با عرض پوزش ولی اینا همش حرفه ، زیر یه سقف زندگی کردن با یه قرار چند ساعته توی کافه از زمین تا آسمون فرق داره . به علاوه اینکه خانوما را کلا نمیشه شناخت از بس پیچیده اند :|

8. کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1966 نمایش پست ها
    با عرض پوزش ولی اینا همش حرفه ، زیر یه سقف زندگی کردن با یه قرار چند ساعته توی کافه از زمین تا آسمون فرق داره . به علاوه اینکه خانوما را کلا نمیشه شناخت از بس پیچیده اند :|

شکی درش نیست که زندگی کردن زیر یه سقف زمین تا آسمون فرق داره ، ولی دخترو پسر که نمیتونن اول برن زیر سقف تا همو بشناسن بعد ازدواج کنن !!

واسه همین بهتره حداقل قبل ازدواج همصحبتی با هم راجب انواعو اقسام موضوعات داشته باشن تا شاید این بین اختلاف نظرا یا کلا نظرای هم دستشون بیاد ... شاید متوجه اختلاف عقیده ی قابل توجهی شدن که امکان داشت بعد ازدواج سرباز کنه ولی اینطور قبل ازدواج متوجهش شدن .

ولی پیچیده بودن توی دوجنس هست .

ولی درکل معاشرت قبل ازدوج بد نیست .

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24924
    تشکـر
    10
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ببخشید من میتونم چیزی بگم؟میدونم شاید سن من کمتر از این باشه که در این مورد راهکار بدم ولی درهرحال من چیزایی رو میگم که شاید به دردتون خورد
    میدونید چیه ادما قبل ازدواجشون با بعدشون خیلی فرق داره علتشم اینه کمه ادما قبل ازدواج به دلیل اون اشتیاقی که برای زندگی مشترک دارند هنوز نمیتونن دقیق ضعف های هم رو ببینن به عبارتی اون صفتای خوب جلوی دیده شدن ضعف هارو میگیره اما این اصلا بد نیست شما فقط باید بدونید که همه ادما بعد ازدواجشون یه چیزای کوچولو پیش میاد که باید حل شه و اصلا نگرانش نباشید
    اما درمورد این که قبل ازدواج میخوایید ایشونو بشناسید:دخترا و پسرا به دلیل نوع خلقتشون دنیاهای متفاوتی دارند به واقع افکار شما راجع به یک گل با افکار همسرتون راجع بهش فرق داره یه دختر و پسر زمانی با هم کنار میان که علاوه بر این که عقاید صحیحی داشته باشند یاد گرفته باشند که خودشون رو با بقیه تطبیق بدن یا حتی اگر افکار طرف مقابل نادرسته با ارامش و استدلال منطقی قانعش کنن
    بهترین کار هم اینه که شما چالش های کوچیکی رو ایجاد کنید در مسایلی که براتون مهمه و به واقع امتحانشون کنید درمورد همه مسایلی که براتون مهمه باهاشون حرف بزنید و نگید که موضوع مهمی نیست و بعد ازدواج درست میشه فقط یادتون باشه بذارید نظر خودشون رو بیان کنن تا از افکار واقعیشون خبر دار شید در واقع کاری کنید که با اعتماد بهتون نظر واقعیشونو درباره مسایل بیان کنند
    امیدوارم کمک کنه و خوشبخت باشید

11. کاربران زیر از night بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23293
    تشکـر
    9
    تشکر شده 17 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

با نام خدا
    با سلام خدمت شما استاد گرامی
    تنها دریک جمله مگم که راهنمایی شما درست همون چیزی بود که من دنبالش میگشتم.
    از شما صمیماوه سپاسگزاری میکنم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد