نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: رفتار مناسب با همسر و خانواده همسر

815
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25219
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رفتار مناسب با همسر و خانواده همسر

با سلام بنده حدود 7 سال ازدواج کردم و یک فرزند 4 ساله هم دارم کارمند هستم و وضع مالی در حد متوسط دارم مشکلی که در خانواده دارم این هست که خانواده همسر بنده وضع مالی خوبی ندارند و خانواده پدری من وضع مالی بهتری دارند مشکل من این است که همیشه یک احساس بدی نسبت به خانواده همسرم دارم که فکر می کنم به عنواینی می خواهند از موقعیت بنده چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ شخصیتی از بنده سو استفاده می کنند همسرم برای اینکه خانواده من اعتراضی نکنند به خانواده من سعی می کند به بهترین نحو رفتار کند تا من نتوانم به او اعترضی بکنم اما در مقابل هم به خانواده خودش از لحاظ مالی و کمک خیلی می رسد و من را هم مجبور می کند که حتما به تمام کارهایی که اون دوست دارد در حق خانواده اش انجام بدهم ،انجام دهم،مثلا یکی از کارهایی که من واقعا بدم می آید و به او هم بارها گفتم و او قبول نمی کند با مادر،خاله،خواهرش لباس هم را می پوشند،کمک های مالی پنهانی از پولی که به عنوان حقوق از من هر ماه می گیرد،به نظرتون من چیکار کنم آیا نسبت به رفتارهای که گفته شد بی تفاوت بشم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : شک و تردید در درست رفتار کردن با همسر و خانواده همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط amir6190 نمایش پست ها
    با سلام بنده حدود 7 سال ازدواج کردم و یک فرزند 4 ساله هم دارم کارمند هستم و وضع مالی در حد متوسط دارم مشکلی که در خانواده دارم این هست که خانواده همسر بنده وضع مالی خوبی ندارند و خانواده پدری من وضع مالی بهتری دارند مشکل من این است که همیشه یک احساس بدی نسبت به خانواده همسرم دارم که فکر می کنم به عنواینی می خواهند از موقعیت بنده چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ شخصیتی از بنده سو استفاده می کنند همسرم برای اینکه خانواده من اعتراضی نکنند به خانواده من سعی می کند به بهترین نحو رفتار کند تا من نتوانم به او اعترضی بکنم اما در مقابل هم به خانواده خودش از لحاظ مالی و کمک خیلی می رسد و من را هم مجبور می کند که حتما به تمام کارهایی که اون دوست دارد در حق خانواده اش انجام بدهم ،انجام دهم،مثلا یکی از کارهایی که من واقعا بدم می آید و به او هم بارها گفتم و او قبول نمی کند با مادر،خاله،خواهرش لباس هم را می پوشند،کمک های مالی پنهانی از پولی که به عنوان حقوق از من هر ماه می گیرد،به نظرتون من چیکار کنم آیا نسبت به رفتارهای که گفته شد بی تفاوت بشم؟
    سلام
    اگر واقعا اذیت کننده هست براتون و زتدگی رو براتون سخت کرده و روی نظرتون نسبت به همسرتون تاثیر منفی گذاشته و رضایتی از پولی که از شما میگیره به دیگران بده ندارید میتونید خیلی عاقلانه و منطقی باهاش صحبت کنید و حدو حدود روابط رو براش مشخص کنید بگین که فلان عملش در این حد باعث ناراحتیتون میشه سعی کنه به مرور کمترش کنه...
    ولی اگر اینطور نیست و فقط افکار منفی و وسواسی باعث چنین طرز تفکراتی شده کاری بهش نداشته باشید ..اگر باعث اذیتتون نمیشه بزارید در حدو حریم خانوادگی تز زندگی لذت ببره ..در مورد تعویض لباس خیلی خانون ها هستن اینکارو میکنن حتی با دوستاشون ...اینجور فکر نکنید که چون سطح مالی شما بالاتره داره سو استفاده میکنه ..اگر سطح مالی همسرت بالاتر از شما بود و اون وقت اون طرز فکرش اینجور بود شما ناراحت نمیشدید ..شما بخاطر وضع مالی خودش و خانوادش باهاش ازدواج کردید ؟متاسفانه جوونها خصوصا پسرها بیشتر خانواده همسرشون رو با خانواده همسر دوست و فامیلشون مقایسه میکنن و مدام درگیر زیاده خواهی و توقعات بالا میشن ..منظورم شما نیستین ..ولی به زندگی زناشویی از دید مالی و این برداشت بقول شما زرنگی طرف مقابل نگاه نکنید ...اگر در موارد دیگه مشکلی ندارید خداروشکر کنید که هم همسر خوبی دارید و خوشبختید و هم ایشون با اینکارا خودش رو پیش بقبه متمکن و ..جلوه میده ...
    در غیر این صورت که همونطور که گفتم باهاش صحبت کنید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد