نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: بوی بد حین ادرار

1787
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23885
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بوی بد حین ادرار

سلام
    چند روزه متوجه شدم که وقتی با دستم قسمت خروج ادرارم رو لمس میکنم بوی ماهی گندیده به مشامم میخوره ولی ادرارم بی بو هست . نمیدونم چند وقته این طوری شدم. پسر هستم 25 ساله گاهی هم خودارضایی میکنم و این بوی زننده که حرفشو میزنم مشابه بوی ماندن منی به مدت زیاد در یک ظرف است که مانند ماهی گندیده است .میشود راهنمایی کنید بیمار شده ام یا ن؟؟
    ممنون
    سوال دیگری هم دارم اینکه اگر کسی هنگام اجابت مزاج ازش مایع شیره ای بی رنگ بیرون بیایید و این مایع همیشه بیایید منی است؟؟ ایا مریضی است؟؟
    مرسی
    ویرایش توسط MH PHD : 12-20-2015 در ساعت 08:13 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25233
    تشکـر
    48
    تشکر شده 22 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سوال

نقل قول نوشته اصلی توسط MH PHD نمایش پست ها
    سلام
    چند روزه متوجه شدم که وقتی با دستم قسمت خروج ادرارم رو لمس میکنم بوی ماهی گندیده به مشامم میخوره ولی ادرارم بی بو هست . نمیدونم چند وقته این طوری شدم. پسر هستم 25 ساله گاهی هم خودارضایی میکنم و این بوی زننده که حرفشو میزنم مشابه بوی ماندن منی به مدت زیاد در یک ظرف است که مانند ماهی گندیده است .میشود راهنمایی کنید بیمار شده ام یا ن؟؟
    ممنون
    سوال دیگری هم دارم اینکه اگر کسی هنگام اجابت مزاج ازش مایع شیره ای بی رنگ بیرون بیایید و این مایع همیشه بیایید منی است؟؟ ایا مریضی است؟؟
    مرسی
    شاید منی درست تخلیه نمیشه

برای مشکل دومت هم حتما به یه متخصص ارولوژی(مجاری ادراری)مراجعه کن البته یه دکتر خوب و حاذق حتما برو و ازش بخواه یه آزمایش اسپرم و همچنین سونوگرافی از پروستات برات بنویسه تا خیالت راحت شه در ضمن مشکل اولت رو هم حتما مطرح کن.خلاصه پیگیر باش

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23885
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

از دکتر خیلی می ترسم...

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

از دکتر خیلی می ترسم...

:| :| :| خجالت بکش با این سنت ، پاشو برو دکتر ببینم :|

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

سلام
    ممنون
    مرسی

برای سوال اولت ، معمولا خانما وقتی دچار عفونت میشن همین نشانه هایی که گفتیدو دارن ( میدونم آقا هستید ) شما هم به احتمال زیاد و 100% دچار عفونت شدید که حتما و حتما و حتما باید دکتر برید و دارو مصرف کنید وگرنه این بو به حدی میرسه که از کنار یکی رد بشید بوش رو متوجه میشه غیر از اینکه برای سلامتیتون هم ضرر داره .

سوال دومت هم اکثرا اینطورنو مریضی هم نیست
    ویرایش توسط love : 12-21-2015 در ساعت 12:37 AM

6. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بوی بد حین ادرار

اما اگر تغییر بوی ادرار بیش از چند روز طول بکشد و با تغییر شرایط به حالت طبیعی برنگردد، باید به پزشک متخصص دستگاه ادراری (اورولوژیست) مراجعه کرد تا علت آن مشخص شود.

پزشک پس از گرفتن شرح حال و انجام معاینات بدنی، اقدام به تجویز آزمایش ادرار و کشت ادرار می کند.

معمولا بیماری های زیر در ارتباط مستقیم با بوی تند ادرار هستند:

1- بیماری ادراری شربت افرا
    بیماری شربت افرا نوعی بیماری ارثی و جزو بیماری های متابولیکی (اختلال در سوخت و ساز بدن) است. فرد در این بیماری، قادر به تجزیه برخی پروتئین های خاص نمی باشد.

این بیماری زمانی بروز می کند که ژن تولیدکننده آنزیم مخصوصی که باید این پروتئین خاص را تجزیه کند، دچار نقص شود و در نتیجه پروتئین های تجزیه نشده در جریان خون باقی بمانند.

علایم این بیماری عبارتند از:
    - بوی غیر طبیعی ادرار
    - تشنج
    - تهوع و استفراغ
    - خستگی
    - بی حالی
    - مشکلات غذاخوردن و در نتیجه اجتناب از غذاخوردن
    - به حالت اغما و کما رفتن

اگر این بیماری به موقع درمان نشود، آسیب های عصبی ایجاد می شود و در نهایت منجر به مرگ فرد خواهد شد.
    در شدیدترین حالت این بیماری، آسیب مغزی در اثر عفونت، تب و یا زمانی که فرد برای مدت طولانی غذا نخورده است، ایجاد می شود.

هنگامی که فردی به این بیماری مشکوک است، پزشک سطح پروتئین های خاصی را در ادرار او اندازه گیری می کند و در صورت مثبت بودن، باید فرد سریعا بستری شود.

2- بیماری فنیل کتونوریpku علامت اختصاری این بیماری می باشد. بیماری فنیل کتونوری یک نقص متابولیکی مادرزادی است. در این بیماری در dna فرد، تغییر ایجاد می شود. این تغییر سبب می شود تا آنزیم لازم برای شکسته شدن اسید آمینه فنیل آلانین در فرد با نقص مواجه شده و فنیل الانین در بدن فرد بالا برود و علایم زیر را ایجاد کند:

- بوی تند ادرار : ادرار فرد بوی کپک زدگی می دهد
    - بثورات پوستی
    - تشنج
    - لرزش
    - بیش فعالی

ژن این بیماری روی کروموزم 12 قرار گرفته است. چنانچه مادر و پدر هر دو حامل این ژن باشند (که معمولا در ازدواج‌های خویشاوندی این احتمال بالاتر است)، 25 درصد احتمال دارد که فرزندانشان به فنیل کتونوریا مبتلا شوند.

درمانی که برای مبتلایان به این بیماری توصیه می شود، نوعی رژیم غذایی سخت است که فرد مبتلا باید مواد غذایی زیر را خیلی کم مصرف کند : شیر، تخم مرغ، حبوبات، آجیل و کاکائو.
    هم چنین داروهایی نیز برای این دسته از بیماران تجویز می شود.

در صورت تشخیص زودرس این بیماری در کودک و دادن شیر مخصوص «فنیل کتونوری»، کودک مبتلا می‌تواند از هوش خوب و رفتار مناسب برخوردار شود.
    بنابراین به والدین توصیه می شود که نسبت به انجام آزمایش هایی که پس از تولد نوزاد در بیمارستان انجام می گیرد، آگاه باشند.
    در صورت تأخیر در درمان، این بیماری منجر به عقب‌ماندگی ذهنی، کوچکی سر و اختلالات رفتاری خواهد شد.

3- بیماری کتواسیدوز دیابتی
    این بیماری زمانی ایجاد می شود که انسولین بسیار کمی در بدن فرد وجود داشته باشد. اگر در بدن فردی، انسولین به میزان کافی وجود نداشته باشد، گلوکز (قند خون) کافی برای تهیه انرژی مورد نیاز سلول های بدن در دسترس نخواهد بود و در نتیجه قند خون بالا می رود.

در این حالت، بدن برای تهیه انرژی مورد نیاز سلول های بدن، به جای گلوکز از سوزاندن چربی استفاده می کند. از طرفی هنگامی که بدن فرد، چربی ها را برای سوخت و ساز استفاده می کند، نوعی اسید سمی به نام کتون در بدن ایجاد می شود که این کتون برای بدن این بیمارارن دردساز می شود.

علایم این بیماری شامل موارد زیر می باشد :
    - بوی تند ادرار
    - استفراغ
    - تهوع
    - درد معده
    - خشکی دهان
    - سردرد
    - تنفس تند
    - خشکی پوست

اگر این بیماری به موقع تحت درمان قرار نگیرد، فرد پس از مدتی اگاهی خود را از دست می دهد و دچار مرگ می شود. معمولا درمان این بیماری استفاده از انسولین می باشد. مصرف مایعات هم مفید می باشد.

4- عفونت مجاری ادراری
    عفونت مجاری ادراری از شایع ترین بیماری های سیستم ادراری می باشد. این بیماری در خانم ها شایع تر از مردان می باشد. در مواردی مشاهده شده است که این عفونت در اثر عدم درمان به موقع، به کلیه ها گسترش پیدا کرده و این عضو مهم بدن را نیز درگیر می کند.

علایم این بیماری شامل موارد زیر می باشد:
    - بوی تند ادرار
    - سوزش هنگام ادرار کردن
    - ادرار خونی

این بیماری معمولا با مصرف آنتی بیوتیک تحت نظر پزشک، قابل درمان است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)