نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: ازدواج با مردی کوچکتر از خود

1192
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج با مردی کوچکتر از خود

ضمن عرض سلام
    من دختری 31 ساله با تحصیلات بالا هستم. مدتی است که آقایی 25 ساله که البته بسیار فرد با استعداد و هوشمندی هست به طور جدی خواستار آشنایی به منظور ازدواج با اینجانب شده اند.
    من کاملا مطمئنم که ایشان پختگی و مدیریت من را در امور زندگی ندارند؛ لیکن فردی خوش قریحه و مهربان بوده و شاید تنها علتی که سریعا درخواست ایشان را رد نکردم صفای وجود و صداقت و جدیت ایشان بوده.
    تا اینجا مخالفتی از طرف خانواده ها به صرف اختلاف سنی معکوس و البته غیرقابل اقماض ما نبوده! لیکن من از نتیجه زندگی مشترک با فردی کم تجربه تر از خود واهمه دارم.
    معتقدم که در یک زندگی سالم (حداقل در ایران) بهتر هست که مرد مرکز ثقل باشد.

لطفا دراین زمینه راهنمایی بفرمایید.
    با سپاس فراوان

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : ازدواج با مردی کوچکتر از خود

سلام
    ببنید سن ملاک خوبی برای پختگی نیست .هستند اقایونی که با بیشتر از ۴۰ سال سن هنوز اخلاقشون بچگونه است .

وتوانایی اداره یک زندگی رو ندارن با وجود تحصیلات عالیه.

از طرفی ممکنه یک فرد بیست ساله از پختگی لازم بهره مند باشه .

خب شما ویژگی های مثبت ایشون رو برشمردید .این اقا به چه دلیل قصد ازدواج با شما رو داره ؟

زیبایی تحصیلات ثروت .از ایشون سوال کردید چه ویژگی شما باعث شده که به شما علاقه مند شده .

خب بعضی از آقایون اصلا دوست دارن با یه خانم بزرگتر از خودشون ازدواج کنند .

از نظر ویژگی جسمانی وقیافه چطور ؟ایشون بیشتر نشون میدن ..؟

من در اطرافیانم از این موارد زیاد دیدم .البته تفاوت سنیشون خیلی زیاد نبوده .دو الی سه سال ولی زندگی موفقی دارند .

اگر ایشون این اختلاف سنی براشون اهمیت نداره.حتما هر دو نفرتون تست های ازدواج رو انجام بدین .نزد یک مشاوره خبره .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از پاسخ جنابعالی.
    من از نظر ظاهر بسیار کمتر از سنم به نظر می رسم و شاید با ایشون تقریبا هم سن و یا حتی کوچکتر دیده بشم. لیکن بیان این حقیقت که "
    ایشان پختگی و مدیریت من را در امور زندگی ندارند
    " با توجه به صحبت هایی که داشتیم بر من روشن هست. من فرد مدیری هستم و تجربه زندگی و کار در خارج از ایران را نیز دارم. واهمه اصلی من ازین بابت هست که اگر با ایشان ازدواج کنم خواه ناخواه مدیریت امور به من واگذار شود و این برای هیچکدام از ما خوشایند نخواهد بود. همچنین، شاید پس از 45 سالگی به دلیل تفاوت های زن و مرد از نظر نازهای بیولوژیک تفاوت هایی در ما به وجود آید که منجر به اختلاف گردد.
    دلیل اصلی ایشان از تقاضای ازدواج با من داشتن برخی ملاک های شخصیتی و ظاهری مد نظر ایشان هست.
    در پایان، می خواهم بدانم که آیا پاسخ دهندگان به این مطلب لزوما روانشناس و مشاور هستند ..؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Brightness نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ جنابعالی.
    من از نظر ظاهر بسیار کمتر از سنم به نظر می رسم و شاید با ایشون تقریبا هم سن و یا حتی کوچکتر دیده بشم. لیکن بیان این حقیقت که "
    " با توجه به صحبت هایی که داشتیم بر من روشن هست. من فرد مدیری هستم و تجربه زندگی و کار در خارج از ایران را نیز دارم. واهمه اصلی من ازین بابت هست که اگر با ایشان ازدواج کنم خواه ناخواه مدیریت امور به من واگذار شود و این برای هیچکدام از ما خوشایند نخواهد بود. همچنین، شاید پس از 45 سالگی به دلیل تفاوت های زن و مرد از نظر نازهای بیولوژیک تفاوت هایی در ما به وجود آید که منجر به اختلاف گردد.
    دلیل اصلی ایشان از تقاضای ازدواج با من داشتن برخی ملاک های شخصیتی و ظاهری مد نظر ایشان هست.
    در پایان، می خواهم بدانم که آیا پاسخ دهندگان به این مطلب لزوما روانشناس و مشاور هستند ..؟
    سلام دوست عزیز

همین جمله ای که نوشتی

همین جمله میدونید چقدر ارزش داره؟میدونید چقدر میتونه تاثیر بذاره؟ تو زندگیتون ؟؟؟!!

لطفا عاقلانه تصمیم بگیرید اختلاف سنیتون. یکی .دوسال هم نیست 6 سال!

این دوتا. تایپک که میذارم هم مطالعه کنید

http://forum.moshaver.co/f180/علت-از...-خود-19006/

http://forum.moshaver.co/f162/با-پسر...ید؟-26590/

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم دوست گرامی.
    بله من با علم به این مورد هنوز دارم مساله را بررسی می کنم...

6. کاربران زیر از Brightness بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    دوست عزیز اختلاف سن تا جایی که به اختلاف عقیده منجر نشود مشکلی ندارد
    درواقع میزان تکامل مغز و روح تنها دلیل اهمیت سن و سال در ازدواج است

اگر حس میکنید ایشان به اندازه شما تجربه ندارید ...
    2 حالت دارد
    یا برحسب علاقه و اخلاق خوب ایشون فرصت با تجربه شدن را به ایشان خواهید داد
    (که در اون صورت باید تمام عواقب احتمالی آنرا به گردن بگیرید )
    یا برحسب احساس ناپختگی ایشان فرصت با تجربه شدن را پیش خود به ایشان نخواهید داد .

اینکه ایشون بی تجربه هستند مسئله اصلی نیست
    مسئله اصلی تعامل شما با فرق کویچکتر از خودتان است در زندگی مشترک
    اگر این تعامل به با تجربه شدن ایشان و خوشبختی هردوی شما کمک کند (که ازدواج شما موفق خواهد بود )
    و اگر قراراست بعد از ازدواج دائم ایشان به خاطر بی تجربه بودن از شما زخم زبان بشنوند و قضاوت بشوند (این زندگی جهنمی بیش نخواهد بود )

لذا جواب این سوال که آیا این ازدواج به چ مسیری هدایت خواهد شد در قلب شما نهفته است

بدرود
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به شما
    خیلی ممنون بابت تحلیل خوب و جامع نگری جنابعالی.
    کاملا حق با شماست و گرچه چنین ازدواجی از نوع تنشزا می تونه باشه، لیکن هر تنشی قابل پیشگیری و کنترل نیز هست و به اخلاق، تعامل و منش طرفین برمی گرده.
    امیدوارم باری تعالی همه ما را در مسیر انتخاب درست در هر تصمیم کوچک و بزرگ در طول زندگی یاری کرده و لحظه ای ما را به حال خود وا نگذارد.

در پناه حق

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

ضمن عرض سلام
    من دختری 31 ساله با تحصیلات بالا هستم. مدتی است که آقایی 25 ساله که البته بسیار فرد با استعداد و هوشمندی هست به طور جدی خواستار آشنایی به منظور ازدواج با اینجانب شده اند.
    من کاملا مطمئنم که ایشان پختگی و مدیریت من را در امور زندگی ندارند؛ لیکن فردی خوش قریحه و مهربان بوده و شاید تنها علتی که سریعا درخواست ایشان را رد نکردم صفای وجود و صداقت و جدیت ایشان بوده.
    تا اینجا مخالفتی از طرف خانواده ها به صرف اختلاف سنی معکوس و البته غیرقابل اقماض ما نبوده! لیکن من از نتیجه زندگی مشترک با فردی کم تجربه تر از خود واهمه دارم.

با سپاس فراوان
    سلام

این ازدواج با این اختلاف توی این سنین به احتمال زیاد غلطه و خیلی مشکل سازه. بهتره از این انتخاب در گذرید.

جهت اطمینان بیشتر به یکی از همکاران مشاور حاذق(خانم) ما در شهر خود رجوع کنید.

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

ضمن عرض سلام

با سپاس فراوان

سن ازدواج و فاصله سني مناسب ميان زن و مرد يکي از عوامل مهمي است که رضايت از زندگي مشترک را تحت الشعاع قرار مي دهد.
    متخصصين امر ازدواج معتقدند که اگر زوجين از نظر سني با هم تناسب داشته باشد يعني مرد با فاصله سني مشخصي (بين 3 تا 7 سال) از زن بزرگتر باشد؛ از نظر عقلي، فيزيکي، تجربي، جنسي، هيجانات رواني و رفتارهاي اجتماعي ـ اخلاقي نيز به هم نزديک شده و با هم هماهنگ تر مي شوند.

همين امر موجب افزايش تفاهم و کاهش اختلافات و درگيري ها در زندگي زناشويي ‌شان مي شود. با همه اين تفاسير آنچه امروزه در جامعه ما باب شده است و روز به روز در حال افزايش مي باشد ازدواج هايي است که در آن سن دختر خانم از آقا پسر بيشتر است. افرادي که به چنين ازدواج هايي رو مي آورند معمولاً بر اين باورند که سن امري شناسنامه اي بوده و هيچ تاثيري بر زندگي مشترک و موفقيت يا عدم موفقيت در آن ندارد. از ديد اين افراد موفقيت در زندگي مشترک تنها و تنها با تفاهم و درک متقابل حاصل مي شود و اين امور هيچ ربطي به سن و سال ندارند.

در حالي که گمان اين افراد صددر صد اشتباه است. حتماً مي پرسيد چرا؟
    همانگونه که قبلاً اشاره شد تناسب سني دختر و پسر با يکديگر يکي از عوامل ايجاد تفاهم و تناسب بيشتر ميان آن دوست. هر چقدر اين فاصله سني بيشتر و بيشتر شود ميزان تفاهم ميان زن و مرد کمتر مي شود. چه برسد به اينکه تفاوت سني از طرف دختر خانم باشد يعني سن دختر خانم از آقا پسر بيشتر باشد. البته در اين امر نيز مثل اصول و امور ديگر استثناهايي وجود دارد. يعني ممکن است در اطراف شما چنين ازدواجي اتفاق افتاده باشد و طرفين هم از زندگي شان راضي باشند ولي به صرف اين چند مورد نمي تواند ريسک کرد. شايد شما نتوانيد مانند آنها درست انتخاب کنيد و خوشبخت شوند.

چرا پسر بايد از دختر بزرگتر باشد؟ زيرا
    – دختر خانم ها به طور ميانگين 2 الي 3 سال زودتر از آقا پسرها به بلوغ جسمي و جنسي و رشد عقلي، فکري، عاطفي، اجتماعي، اقتصادي و… مي رسند، به همين دليل زودتر از آقا پسرها به پختگي هاي لازم براي زندگي مشترک دست مي يابند.

– همانگونه که دخترها زودتر به بلوغ جنسي مي رسند از آن طرف هم،‌ نيازهاي جنسي شان زودتر از مردان فروکش مي‌کند. معمولاً خانم ها در ميانسالي دچار سردي در روابط زناشويي مي شوند. حال اگر سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردي زن دقيقاً مصادف مي شود با دوران گرمي و هيجان مرد و همين امر ستون هاي زندگي مشترک شان را متلاشي مي کند.

– خانم ها به علت زايمان، زودتر طراوت جسمي و شادابي خود را از دست مي دهند. در نتيجه اختلاف سن مناسب باعث ايجاد توازن فيزيکي و موازنه در شکستگي صورت و اندام مي ‌شود.
    برخي از مشکلاتي که به دليل بزرگ بودن زن از مرد در زندگي زناشويي حاصل مي گردد.

– نقش زن و شوهري جاي خود را به نقش «والد و فرزندي» مي دهد.
    زماني که زن از همسرش خيلي بزرگتر باشد چون بسياري از امور را تجربه کرده است در دام پند و اندرز و بکن نکن دائمي مي افتد. يعني به جاي نقش همسري، نقش مادري را در زندگي ايفا مي کند. همين امر باعث ايجاد حس کودکي در مرد و سپس خشم و عصبانيت در وي مي گردد.

-زن براي اينکه از ارتکاب مرد به اشتباهات مادي و غير مادي جلوگيري نمايد مدام وي را کنترل مي کند. کنترل دائم مرد نيز باعث خشم و عصبانيت وي و ايجاد اختلاف در روابط زناشويي شان مي شود.

-وقتي زن وارد دوره ميانسالي مي شود طبيعتاً دچار سردي در مسائل جنسي مي شود.

– زن براي پايداري زندگي و رضايت همسرش بايد اقدام به امور و کارهايي نمايد که مربوط به سن واقعي اش نبوده و براي جوانترهاست. ادامه اين روند و بازي پس از مدتي زن را خسته مي کند.
    -و …

توجه: نکات هشدار دهنده اي که در بالا قيد شد قابل تعميم به همه افراد نيست. در اين راستا ميزان عقل و شعور طرفين، کم بودن فاصله سني شان و … تاثيرات بسياري بر موفقيت يا عدم موفقيت در زندگي مشترک دارد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بسیار ممنونم. لیکن من این متن را پیشتر هم خوانده بودم - بسیار کلی است - و مطمئنا با علم به این موارد موضوع را مطرح کردم.
    من شخصا اگر ملاک سن و تفاوت های بیولوژیک و شخصیتی را بی تاثیر می دانستم چینین چیزی را اصلا مطرح نمی کردم.
    با این حال کاملا متوجهم در یک سایت صرفا نظرات را می خوانم و برای بررسی بهتر باید به مشاوره مراجعه کرد.

مویدباشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد