نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: برخورد با افراد مهاجم

921
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25803
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

برخورد با افراد مهاجم

سلام
    بنده سینا هستم ۱۷ ساله از یک شهر بسیار بی فرهنگ که مردمش زورشون میاد فکر کنن و ۵۰ درصدشون اصن شعور نداشته و هیچ منطقی رو نمیبسندند.
    اینو بگم که من چند ساله در حوضه روانشناسی تحقیق میکنم و تو زندگی از وقتی خودمو شناختم دست به طلا میزدم خاک میشد...
    میدونم میخاید بگید این بخاطر باورامه ولی دارم رو نگرشم کار میکنم که تمام القا های نادرست خانوادمو از بین ببرم ولی بخدا دیگه خسته شدم:
    1. یه شکست عاطفی سخت خوردم نه از این شکستای ساده
    2. همه مسخرم میکردن ولی بعد از ورود به حوضه روانشناسی تونستم یکم عزتمو ببرم بالا و با رفیقایی که انرژی منفی میدن قطع رابطه کنم و اینکه الان ۲ ماهی هست ته خونه نشستم درسم نمیخونم رفتم غیر حضوری راستش دلیل تنفر از درسمم فک کنم بیدا کردم و فکر میکنم چون بخاطر قدرت جسمانی ضعیفم تو مدرسه مورد آزار و اذیت بچه ها بودم نسبت به درس بی رقبت شدم در حال حاضر هم یه کاریو دارم شروع میکنم ولی در کل هر کاری میکنم شکست میخورم...
    3. بیشترین دلیل و ضعف من همین کم جرعتیه همین که تو خیابون میان میزنن میرن منم مثل یه بزدل میشینم نگاشون میکنم همین امروزم تو خیابون یکی اومد منو زد رفت.یعنی دیگه خسته شدم از این همه بدبختی و روی آوردم به مصرف فلوکستین.
    4. خانوادم همش میگن درس بخون در صورتی که من علاقه ای به درس ندارم و اینکه میخان تمام فکرای عهد بوق و اشتباهشون رو به من تحمیل کنن
    5. در کل میخام بگم چکار کنم یکم جرعت و شهامتم بره با و به اصطلاح بی بخار نباشم...
    6. ولی بنظر یکی از فشار های زیادی که بهم اومد تو اون موضوع اول بود که منو داغون کرده و با سر زدم زمین جوری که هنوز که هنوزه نمیتونم ‍باشم.
    7. واقعا دارم از این همه بی فرهنگی زجر میکشم نزدیکه یروزی بزنم خودمو بکشم بخدا اگه تر از گناه بودنش نبود تا الان خودمو کشته و زندگیه نکبت بارمو تموم میکردم خواهشا کتابی حرف نزنید و اگه میخاید چیزی بگید سعی کنید اول منو درک کرده و بعد باسخی چیزی بدید که شاید من بدبختو از این زندگی نجات بدید.
    ممنونم...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : برخورد با افراد تهاجمی(کمک میخام)

سلام
    دوست من شما که دارید روانشناسی میخونید
    بهتر از هر کسی میدونید که بهانه آوردن نه تنها به شما کمک نمیکنه بلکه شمارو ناامید تر و خسته تر میکند
    شما باید این شرایط و قبول کنید
    درسته تو محل شما بی فرهنگی داره موج میزنه
    درسته اونااهمیتی به اعتقادات شخصی شما نمیدن
    اما سوال اینکه آیا این مسائل باید شمارو عقب ببره ؟
    شما نباید در مقابل این تفکرات مقاومت کنید ؟
    مقاومت کردید و شکست خوردید
    خوب دقیقا چ انتظاری داشتید ؟
    همون دفعه اول پیروز بشید ؟
    پس مفهوم تلاش چی میشه ؟
    تجربه چی میشه ؟
    اگر شکستی نباشه تجربه به وجود نمیاد
    اگر شکست نباشه تلاشی به وجود نمیاد
    همه اینا2 تا هدف دارن
    یکی انیکه شما رو به چالش بکشن برای شکست دادن ...
    دوم اینکه شما رو به چالش بکشن برای قوی تر شدن ....
    و شما
    دراین باره قدرت انتخاب دارید.
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

3. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

رو سنگ قبر عالمی نوشته بودند : در جوانی پر از قدرت بودم و میخواستم دنیارا عوض کنم ...
    بزرگتر که شدم دیدم غیرممکن است .تصمیم گرفتم کشورم را تغییر دهم...
    درمیانسالی از سختی کار خسته شدم ...و در پیری تصمیم گرفتم شهرم را تغییر دهم...
    آلان که زیر خروار ها خاک خوابیده ام فهمیدم که حتی خانواده هم تغییر ندادم و به این فکر میکنم ...
    که اگر از روز اول خودم را تغییر میدادم بواسطه من خانواده ام نیز تغییر میکرد
    و با پشتیبانی آنها شهرم را تغییر میدادم و با کمک شهرم کشورم را .....
    امضای ایشان

5. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25803
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من یه نکته بگم که خودمم الان بدجور درگیرش شدم اینم اینکه وقتی یه تصمیم میگیری همه ی دنیا بسیج میشه نزاره تصمیمتو اجرا کنی و تو باید این مقاومتو بشکنی وقتی شکستی تموم دنیا باهات هم جهت میشه که به هدفت برسی ولی واقعا من دیگه خیلی خسته شدم خیلی اخه مگه میشه بعد ۱۷ سال بدبختی هیچ خوشی نباشه؟؟ بس کی میاد این روزای خوب؟؟؟ هعی...بریدم بدجور

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط sina00 نمایش پست ها
    من یه نکته بگم که خودمم الان بدجور درگیرش شدم اینم اینکه وقتی یه تصمیم میگیری همه ی دنیا بسیج میشه نزاره تصمیمتو اجرا کنی و تو باید این مقاومتو بشکنی وقتی شکستی تموم دنیا باهات هم جهت میشه که به هدفت برسی ولی واقعا من دیگه خیلی خسته شدم خیلی اخه مگه میشه بعد ۱۷ سال بدبختی هیچ خوشی نباشه؟؟ بس کی میاد این روزای خوب؟؟؟ هعی...بریدم بدجور

بزار ی تجربه دردناک بهت بگم

روزای خوب وقتی میان که یادبگیری توروزای بد بخندی و خوش باشی ...اونوقت دیگه هر روزت روزای خوبه...
    امضای ایشان

8. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25803
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ایول دمتگرم جمله خوبی بود فدات...

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25803
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Reepaa نمایش پست ها
    بزار ی تجربه دردناک بهت بگم

روزای خوب وقتی میان که یادبگیری توروزای بد بخندی و خوش باشی ...اونوقت دیگه هر روزت روزای خوبه...

ایول دمتگرم جمله خوبی بود فدات...

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : برخورد با افراد مهاجم

نقل قول نوشته اصلی توسط sina00 نمایش پست ها
    سلام
    بنده سینا هستم ۱۷ ساله از یک شهر بسیار بی فرهنگ که مردمش زورشون میاد فکر کنن و ۵۰ درصدشون اصن شعور نداشته و هیچ منطقی رو نمیبسندند.
    اینو بگم که من چند ساله در حوضه روانشناسی تحقیق میکنم و تو زندگی از وقتی خودمو شناختم دست به طلا میزدم خاک میشد...
    میدونم میخاید بگید این بخاطر باورامه ولی دارم رو نگرشم کار میکنم که تمام القا های نادرست خانوادمو از بین ببرم ولی بخدا دیگه خسته شدم:
    1. یه شکست عاطفی سخت خوردم نه از این شکستای ساده
    2. همه مسخرم میکردن ولی بعد از ورود به حوضه روانشناسی تونستم یکم عزتمو ببرم بالا و با رفیقایی که انرژی منفی میدن قطع رابطه کنم و اینکه الان ۲ ماهی هست ته خونه نشستم درسم نمیخونم رفتم غیر حضوری راستش دلیل تنفر از درسمم فک کنم بیدا کردم و فکر میکنم چون بخاطر قدرت جسمانی ضعیفم تو مدرسه مورد آزار و اذیت بچه ها بودم نسبت به درس بی رقبت شدم در حال حاضر هم یه کاریو دارم شروع میکنم ولی در کل هر کاری میکنم شکست میخورم...
    3. بیشترین دلیل و ضعف من همین کم جرعتیه همین که تو خیابون میان میزنن میرن منم مثل یه بزدل میشینم نگاشون میکنم همین امروزم تو خیابون یکی اومد منو زد رفت.یعنی دیگه خسته شدم از این همه بدبختی و روی آوردم به مصرف فلوکستین.
    4. خانوادم همش میگن درس بخون در صورتی که من علاقه ای به درس ندارم و اینکه میخان تمام فکرای عهد بوق و اشتباهشون رو به من تحمیل کنن
    5. در کل میخام بگم چکار کنم یکم جرعت و شهامتم بره با و به اصطلاح بی بخار نباشم...
    6. ولی بنظر یکی از فشار های زیادی که بهم اومد تو اون موضوع اول بود که منو داغون کرده و با سر زدم زمین جوری که هنوز که هنوزه نمیتونم ‍باشم.
    7. واقعا دارم از این همه بی فرهنگی زجر میکشم نزدیکه یروزی بزنم خودمو بکشم بخدا اگه تر از گناه بودنش نبود تا الان خودمو کشته و زندگیه نکبت بارمو تموم میکردم خواهشا کتابی حرف نزنید و اگه میخاید چیزی بگید سعی کنید اول منو درک کرده و بعد باسخی چیزی بدید که شاید من بدبختو از این زندگی نجات بدید.
    ممنونم...

1. یادتان باشد، خیلی وقت‌ها آن فرد گستاخ خود شما هستید.
    شاید این بار نه ولی بارها شده است که خودتان هم گستاخی کرده‌اید. و البته این به آن معنی نیست که آدم بدی هستید. پس دفعه بعد که کسی با گستاخی با شما رفتار کرد، یادتان باشد که او هم درست مثل شما انسان است و بی‌ادبی او به این معنی نیست که آدم بدی است.

2. به خودتان نگیرید.
    وقتی کسی بی‌ادبی می‌کند- مخصوصاً وقتی نظر شخصی درمورد شما می‌دهد –خیلی راحت ممکن است موجب ناراحتی‌تان شود. اما دست خودتان است که چطور واکنش دهید. اگر رفتار بی‌ادبانه آن فرد را مشکل خودش نه مشکل خودتان ببینید، قدرت در دستان شما خواهد بود.

3. ببینید چرا.
    آدمها دلایل خاص خودشان را برای بی‌ادبی دارند. شاید روز بدی را گذرانده باشند. یا اینکه عجله دارند و تصور می‌کند وقتی برای رفتار مودبانه و احترام گذاشتن ندارند. شاید هم اصلاً متوجه رفتار بی‌ادبانه خود نشده باشند. تاوقتیکه از آنها نپرسید دلیل رفتار آنها را نخواهید فهمید. آرامش خودتان را حفظ کنید و از او سوال کنید، "من فکر می‌کنم رفتار شما غیرمحترمانه است. چرا چنین رفتاری با من داری؟"

4. کمی انتقادی برخورد کرده و آن گستاخی را بررسی کنید.
    کسی با شما بدرفتاری و بی‌ادبی کرده است. دقیقاً چه کرده یا چه گفته است؟ آیا واقعاً منظوری داشته است؟ اگر منتقدانه به موقعیت نگاه کنید، متوجه خواهید شد که بیشتر گستاخی‌های افراد بی‌منظور است و به همین دلیل می‌توانید با خونسردی از آنها بگذرید. در موارد بسیار نادر فرد برای بی‌ادبی خود دلیل و هدفی دارد و باز هم برخورد انتقادی کمکتان می‌کند ریشه رفتار آن فرد را بررسی کرده و متوجه دلیل کارش شوید.

5. خودتان وارد این داستان نشوید.
    دلتان می‌خواهد سر این فرد گستاخ داد بکشید؟ به هیچ وجه اینکار را نکنید. چنین کاری وضعیت را بهتر نخواهد کرد. چه آن فرد این رفتار را عمدی یا غیرعمدی نشان داده باشد، شما باید احترام خودتان را حفظ کنید و اجازه ندهید آن رفتار گستاخانه شما را تحریک کند.

6. دور شوید.
    گستاخی و بی‌ادبی رفتاری بسیار آزاردهنده است اما خارج کردن خودتان از آن موقعیت سریع‌ترین و ممطئن‌ترین راه برای جلوگیری از رفتارهای بی‌ادبانه دیگران است. حتی اگر هنوز مشغول حرف زدن با شما بود، دور شوید. اگر این فرد غریبه بود، که مجبور نیستید باز هم در آینده او را ببینید اما اگر از دوستان یا همکارانتان بود، خیلی زود خواهند فهمید که بی‌ادبی کردنشان با شما به هیچ کجا نخواهد رسید و دفعه بعد سعی خواهند کرد که مودب‌تر باشند.

7. پیشنهاد کمک دهید.
    بعضی از گستاخی‌ها بخاطر بدرفتاری است. اما خیلی وقت‌ها فردی که به شما بی‌ادبی و گستاخی می‌کند به این دلیل است که از چیزی خسته و درمانده است. و اگر در توانتان باشد که مشکل آن فرد را حل کنید، خواهید توانست بی‌ادبی او را به قدرشناسی تبدیل کنید. اما یک هشدار: فقط زمانی پیشنهاد کمک دهید که بتوانید این کار را فوراً انجام دهید چون وعده کمک کردن بر درماندگی‌ آنها اضافه می‌کند.

8. گستاخی را یک عادت بدانید.
    بعضی‌ها به این دلیل بی‌ادب هستند که همیشه همینطور بوده‌اند. وقتی بی‌ادبی و گستاخی به شکل یک عادت دربیاید، ترک کردن آن خیلی سخت خواهد شد حتی اگر فرد واقعاً تصمیم به تغییر بگیرد. هیچوقت نباید عادت‌های گستاخی دیگران را به خودتان بگیرید.

9. سعی نکنید تغییرشان دهید.
    اگر کسی بخواهد بی‌ادب باشد شما نمی‌توانید او را مجبور به مودب بودن کنید. درواقع، اینکه سعی کنید در رفتار او تغییر ایجاد کنید باعث بدتر شدن رفتارش خواهد شد. گاهی وقت‌ها بهترین انتخاب شما این است که قبول کنید بی‌ادبی و گستاخی آنها تقصیر شما نیست و اجازه دهید خودشان متوجه اشتباهشان شوند.

10. با مهربانی با گستاخی بجنگید.
    اجازه ندهید که گستاخی دیگران باعث شود شما هم به همان روش پاسخ دهید. بهترین راه برای مقابله با گستاخی این است که رابطه دوستانه و محبت‌آمیز خود را حفظ کرده و به آن فرد فرصت دهید کمی آرام شده و رفتارش را با شما تعدیل کند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

12. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد