نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ازدواج با فرد مذهبي تر از خودم

1454
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26015
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج با فرد مذهبي تر از خودم

سلام دوستان
    ميخواستم در مورد يكي خواستگارام مشاوره بگيرم. من ي جلسه ي دوساعته با ايشون صحبت كردم
    از نظر شخصيتي به هم نزديكيم، بنظر ادم خوش اخلاقي مياد، كارشم بد نيس، تنها مشكلي كه هست(بجز اين ك از لحاظ سطح فرهنگي هم متفاوتيم) اينه ك از نظر مذهبي و اعتقادي با هم فاصله داريم و فرق داريم. مثلا ايشون رو حجاب خيلي حساسن ولي من اينطور نيستم يا اين ك كاراي فرهنكي مثل هماهنك كردن راهيان نور و مداحي و اين چيزا انجام ميدن ولي من تو زندگيم زياد تو اين كارا نبودم يعني بدم نمياد موقعيتاي خاص مث محرم و شب احيا برم تو اين مراسما ولي در همين حد( ن افراط ن تفريط) ولي اين آقا نه خيلي ولي يخورده افراطي هستند.
    از نظر تيپش هم خيلي رسميه من دوست دارم بعضي وقتا تيپ اسپرت هم داشته باشه ولي ايشون جز مسافرت حاضر نيست تيپش عوض كنه. در كل ميترسم زندگيم خيلي تغيير كنه و بعدا از خود واقعيم دور شم و .....
    كمكم كنيد لطفا واقعا گيجم
    خيلي زود جواب ميخان اين خانواده

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25805
    تشکـر
    101
    تشکر شده 328 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : ازدواج با فرد مذهبي تر از خودم

نقل قول نوشته اصلی توسط Luckyguy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ميخواستم در مورد يكي خواستگارام مشاوره بگيرم. من ي جلسه ي دوساعته با ايشون صحبت كردم
    از نظر شخصيتي به هم نزديكيم، بنظر ادم خوش اخلاقي مياد، كارشم بد نيس، تنها مشكلي كه هست(بجز اين ك از لحاظ سطح فرهنگي هم متفاوتيم) اينه ك از نظر مذهبي و اعتقادي با هم فاصله داريم و فرق داريم. مثلا ايشون رو حجاب خيلي حساسن ولي من اينطور نيستم يا اين ك كاراي فرهنكي مثل هماهنك كردن راهيان نور و مداحي و اين چيزا انجام ميدن ولي من تو زندگيم زياد تو اين كارا نبودم يعني بدم نمياد موقعيتاي خاص مث محرم و شب احيا برم تو اين مراسما ولي در همين حد( ن افراط ن تفريط) ولي اين آقا نه خيلي ولي يخورده افراطي هستند.
    از نظر تيپش هم خيلي رسميه من دوست دارم بعضي وقتا تيپ اسپرت هم داشته باشه ولي ايشون جز مسافرت حاضر نيست تيپش عوض كنه. در كل ميترسم زندگيم خيلي تغيير كنه و بعدا از خود واقعيم دور شم و .....
    دوست عزیز سعی کن معیارهای اصیل برای انتخاب همسر داشته باشی
    اینکه تیپ همسرت رو کی عوض میکنه چندان معیار مناسبی نیست
    و در مورد اینکه رو حجاب حساسه بعله این مساله مهمی هست
    که باید با ایشون در مورد حرف بزنین و نظرشو در این مورد جویا بشین
    همچنین اگه مایل به کار کردن هستین نظر ایشون رو در این مورد هم باید بدونین
    همچنین عجله ای تصمیم نگیرین
    برای اینکه جواب مثبت بدین باید چند جلسه هم با این اقا حرف بزنید...
    امضای ایشان
    فرعون باشی یا قارون یا انیشتین یا نیوتن....
    آخرت خاک است و مرگ
    دنبال چیزهایی باش که ابدی هستند...

3. 2 کاربران زیر از pschy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام

دوست عزیز در دو چیز. مهم باهم فرق دارید فرهنگ و مذهب که واقعا رو زندگی تاثیر خودش رو میذاره ...به این خیال نباشید که بعد ازدواج میتونید تغیبرش بدید.... چون همین رفتار و اخلاق که میبینید بعد ازدواج داره و شاید بیشتر

نظر شخصی من که خوب بهش فکر کنید. عجله تصمیم نگیرید. اینجور که معلوم تو بد دوراهی گیر کردی.

ولی من اگر. تو موقعیت شما بودم از نظر مذهب و فرهنگ باهاش متفاوت بودم عقلانی بخوام تصمیم بگیرم قبول نمیکردم ...چون مطمعنم تاثیر منفی داره تو زندگیم...

بازم تصمیم با خودتون
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

5. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Luckyguy نمایش پست ها
    سلام دوستان

بستگي به خودت داره اگر دوست داري كه
    طبق معيارهاي ايشون باشي و خودت رو با شرايط اون اقا وفق بدي و ميدوني كه ميتوني قبول كن
    ولي چيزي كه اينجا مهمه علاوه بر علاقه فرموديد تفاوت فرهنگي شما و خانواده اون آقاست
    فرهنگ خانواده ها خيلي مهمه اينها شايد در درجه اول به چشم شما نياد ولي تو زندگي خيلي خودش رونشون ميده شايد هم براتون يه معضل بشه
    ولي اگر صرفا بخاطر اينكه مهربونه و اين حرفهاست اينها ويژگي هايي هستند كه ممكنه در آينده تغيير كنن
    و ممكنه بعدا شرايط اين آقا شما رو تو زندگي خسته كنه چون شما به اين شرايط عادت نداريد و شايدم علاقه نداريد

7. 2 کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

من آدمی نیستم ک بخوام امید الکی بدم و اینا :| و مطمعن هستم که در آینده با هم مشکلات بسیار بزرگی پیدا میکنید ، به خصوص در مورد مسایل مذهبی و فرهنگی و به خصوص ، به خصووووص حجاب ، چون حجاب یه اعتقاد قلبی هستش و شما هم اگه یه روزی طبق خواسته اون آقا حجابتون را انتخاب کنید ، چون که به اون نوع حجابی که مد نظر ایشون هست اعتقاد قلبی ندارید بعد از یه مدت زده میشید و باعث اختلاف بینتون میشه . در مورد انتخاب همسر هم همیشه اینو در نظر داشته باشید که کسی که را انتخاب کنید که شما را همین جور که هستید بپذیره ( با همین ظاهر ، با همین اخلاق ، با همین عقاید ) که در آینده سعی نکنه شما را شبیه به چیزی کنه که خودش دوست داره ، شما رباتو ماشین نیستید که بدون قدرت انتخاب فقط اطاعت کنید .
    خیلی خوبه که خودتون هم میدونید و میگید میترسم از خود واقعیم دور بشم .

9. 4 کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد