نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پنیر پیتزا!

948
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25858
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پنیر پیتزا!

سلام وقت همگی بخیریه سوال دارم میخواستم پنیر پیتزا درست کنم طرز تهیه شو از سایت گرفتم و درست کردم ولی اصلا شبیه پنیر پیتزا نشد!! پودر پودر شد!!!یکمشم امتحان کردم ولی آب نشد طرز تهیه اش هم اول شیر جوش اومد بعد کم کم سرکه ریختم بعد که داشت سفت میشد دیگه نریختم 3دقیقه جشوندم بعد ریختم توی پارچه ی تمیز و با همون پارچه گذاشتم توی آب نمک بعد از 10 دقیقه ریختمش داخل قابلکه و 10 دقیقه رو حرارت گذاشتمش( البته تو دستر تهیه اش نوشته بود 10 دقیقه بجوشد!! ولی آب نداش که بجوشه!!!)به نظرتون چیکار کنم درست شه؟؟؟؟کسی هست روش درست کردن پنیر پیتزا رو بلد باشه؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : پنیر پیتزا!

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh22 نمایش پست ها
    سلام وقت همگی بخیریه سوال دارم میخواستم پنیر پیتزا درست کنم طرز تهیه شو از سایت گرفتم و درست کردم ولی اصلا شبیه پنیر پیتزا نشد!! پودر پودر شد!!!یکمشم امتحان کردم ولی آب نشد طرز تهیه اش هم اول شیر جوش اومد بعد کم کم سرکه ریختم بعد که داشت سفت میشد دیگه نریختم 3دقیقه جشوندم بعد ریختم توی پارچه ی تمیز و با همون پارچه گذاشتم توی آب نمک بعد از 10 دقیقه ریختمش داخل قابلکه و 10 دقیقه رو حرارت گذاشتمش( البته تو دستر تهیه اش نوشته بود 10 دقیقه بجوشد!! ولی آب نداش که بجوشه!!!)به نظرتون چیکار کنم درست شه؟؟؟؟کسی هست روش درست کردن پنیر پیتزا رو بلد باشه؟؟

شیر را روی حرارت بگذارید. بعد از جوش آمدن، قطره قطره سرکه را افزوده و همچنان بجوشانید. در این موقع شیر شروع به بسته شدن می‌کند. زمانی که شروع به سفت شدن کرد دیگر نیازی به اضافه کردن سرکه نیست. در همین حالت شیر را سه دقیقه دیگر بجوشانید. بعد از این مدت، آن را داخل پارچه نازک بریزید و اطراف آن را جمع کنید و گره بزنید. در یک ظرف مقداری آب و نمک آماده کنید و پارچه محتوی شیر سفت شده را، در آب و نمک به مدت ده دقیقه قرار دهید. بعد از آن پنیر را از داخل پارچه خارج کنید و مجددا در یک قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید و ده دقیقه هم در این حالت پنیر را بجوشانید.
    دقت کنید که این جوشاندن باعث کش آوردن پنیر شده و هر چقدر ملایم‌تر و بیشتر بجوشد کش‌دار‌تر می‌شود. ولی مراقب باشید که نسوزد. سپس حرارت را خاموش کنید و بگذارید سرد شود. پنیر آماده شده را رنده کنید و در ظرف در دار ریخته و در فریزر بگذارید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 5 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)