نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل خسیس بودن

1107
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26229
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل خسیس بودن

سلام
    نظر من اینه کسایی که از بیرون گود به یه مساله نگاه میکنن میتونن دید باز تری به مسائل پیدا کنن واسه همین دنبال مشورت درباره مشکلم هستم.
    من پدر بزرگی دارم که با سختی مال جمع کرده و از چهارده سالگی مجبور شده با زن بیست و چهار ساله برادر مرحومش ازدواج کنه که دوتا بچه هم داشته.
    حالا تو این سن بقدری به خساست دچار شده که رفته رفته عقلش رو از دست داده و افتاده این ور اونور دنبال گدایی کردن و اصلا عار نمیدونه و میگه پول پوله فرقی نداره. اولین بار که عموم این خبر رو شنید اومد و خواست بترسونتش گفت میبرم میزارمت سالمندان اونم گفت ببر بزار و کم نیاورد. حالا کارشو ادامه میده هر شب تو خونش دعوا دارن خیلی دروغگو شده و حیا رو غورت داده.
    این قضیه شده باعث بی آبرویی همه ما آخه خودش هم خیر سرش همه جا میشناسنش و یه زمان کسی بوده واسه خودش.
    عموم که فکر قوی ای نداره و هیجانی برخورد می‌کنه نظر من ولی اینه بزاریم کار خودشو بکنه چون عقلش رو از دست داده به نظرم یا می‌خواد که اینجوری دربارش فکر کنن. ولی خوب بی خیال هم بشیم آبرو واسه مون نمیمونه و می‌خواد از اون پول بیاره تو خونش خرج کنه که واسه کسی که سرمایه داره و گشنه نمونده جایز نیست.
    شما چه نظری در این باره دارید ممنون میشم به اشتراک بگزارید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23975
    تشکـر
    49
    تشکر شده 135 بار در 79 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : به گدایی افتادن از سر خساست و واکنش خانواده

نقل قول نوشته اصلی توسط Baoo نمایش پست ها
    سلام
    نظر من اینه کسایی که از بیرون گود به یه مساله نگاه میکنن میتونن دید باز تری به مسائل پیدا کنن واسه همین دنبال مشورت درباره مشکلم هستم.
    من پدر بزرگی دارم که با سختی مال جمع کرده و از چهارده سالگی مجبور شده با زن بیست و چهار ساله برادر مرحومش ازدواج کنه که دوتا بچه هم داشته.
    حالا تو این سن بقدری به خساست دچار شده که رفته رفته عقلش رو از دست داده و افتاده این ور اونور دنبال گدایی کردن و اصلا عار نمیدونه و میگه پول پوله فرقی نداره. اولین بار که عموم این خبر رو شنید اومد و خواست بترسونتش گفت میبرم میزارمت سالمندان اونم گفت ببر بزار و کم نیاورد. حالا کارشو ادامه میده هر شب تو خونش دعوا دارن خیلی دروغگو شده و حیا رو غورت داده.
    این قضیه شده باعث بی آبرویی همه ما آخه خودش هم خیر سرش همه جا میشناسنش و یه زمان کسی بوده واسه خودش.
    عموم که فکر قوی ای نداره و هیجانی برخورد می‌کنه نظر من ولی اینه بزاریم کار خودشو بکنه چون عقلش رو از دست داده به نظرم یا می‌خواد که اینجوری دربارش فکر کنن. ولی خوب بی خیال هم بشیم آبرو واسه مون نمیمونه و می‌خواد از اون پول بیاره تو خونش خرج کنه که واسه کسی که سرمایه داره و گشنه نمونده جایز نیست.
    متاسفانه درمانی براش نیست
    چونکه ایشون حریص شده و اگه مال جمع نکنه از این دنیا میره
    بین اشناهای دور ما هم یکی بود که با اینکه همه چیز داشت
    ولی تا اخرین روز عمرش کار میکرد( البته اون گدایی نمیکرد)
    ولی پول ادم رو خیلی حریص میکنه و الان اون چیزی که پدربزرگ شما رو زنده نگه داشته همون پول جمع کردن هست
    و الانم نمیشه ایشون رو تغییر داد چون که سنش خیلی دیر شده برای تغییر
    یه سری راه حل های جزیی میشه پیشنهاد داد
    مثل اینکه از پول خودش به خودش بدین
    مثلا بهش بگید اگه گدایی نکنی ماهی یک میلیون بهت میدیم
    و بعد همون پول رو از مال خودش بردارین
    شاید اینطوری دست از این کار برداره
    فقط اینو به یاد داشته باشید که تنها با پول میشه جلوشو گرفت

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : به گدایی افتادن از سر خساست و واکنش خانواده

به نظر من رفتارهاش ، رفتار یک آدم عادی نیست
    شبیه کسایی هست که آلزایمر دارن
    چون پدر بزرگ منهم آلزایمر داشت ولی اون عوض پول به زنها علاقه داشت و هر زنی چه شوهر دار چه بی شوهر چه دختر و ... رو میدید می گفت بیا با من ازدواج کن..
    اما چون فهمیده بودیم که آلزایمر داره و همه هم می دونستن زیاد ناراحت کننده نبود.
    بعد اینکه فهمیدیم براش یه پرستار گرفتیم که ازش نگهداری کنه و یه 6-7 سالی هم همین جوری گذروند تا بنده خدا فوت شد.
    در صورتیکه قبل مریضیش انقدر آدم با حجب و حیایی بود که نگو اصلا به هیچ زنی نگاه نمی کرد.
    به نظر من شما باید پدر بزرگتون رو پیش یه دکتر مغز و اعصاب ببرید تا دارو هاشو شروع کنه.
    اگرم که سالم باشه از اون نظر حداقل به یه جایی معرفیتون می کنه واسه درمان

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل خسیس بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط Baoo نمایش پست ها
    سلام

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)