نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مخالفت پدرم برای ازدواجم

907
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24483
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت پدرم برای ازدواجم

سلام و خسته نباشید. من خواستگاری دارم که ۲۷ ساله لیسانس کامپیوتر و کارمند شهرداری بخش حراست هستش. ایشون استاد کلاس موسیقی من بودن. چند وقت پیش که به خواستگاری اومدن پدرم بخاطر شغلش مخالفت کرد و گفت چون قراردادیه نظرم منفیه. بعد از جواب رد مادرش اصرار کرد که یک بار دیگه بیان برای خواستگاری و اومدن. پسره گفت چون دلیل مخالفت قراردادی بودنم بود به سختی شغل دوم پیدا کردم و در دانشگاه کارشناس شبکه هستم. این رو هم بگم که دیگه تدریس موسیقی نمیکنن بدلیل درامد کمش. تو جلسه دوم خواستگاری پدر پسر و همچین خود پسر هرچقدر گفتن خب اگه مخالف هستید بفرمایید پدرم چیزی نگفت و سکوت اختیار کرد و هم من و هم خانواده خواستگارم فکر کردسم ک جواب مثبته درصورتیکه وقتی رفتن پدرم شروع به مخالفت کرد و گفت کارش خوب نیست فلانه بهمانه. و من هرچقدر گفتم شغل دوم هم داره حقوقش بالا دو تومنه راضی نشد که نشد و به من میگه ازین بهترش میاد درصورتیکه من به ایشون علاقمند شدم حتی قبل از خواستگاری. درضمن خودم ۲۳ ساله هستم و لیسانس معماری دارم. حالا نمیدونم چه کار کنم. به نظر علت مخالفت پدرم غیرمنطقیه. همش میگه به مردم چی بگم. بگم دومادم کارش حراسته. من میگم خب به همه بگو تو دانشگاه کارشناس شبکس میگه نه مردم میفهمن. بقیه شرایطش خوبه. شرایط سنی درامد. خانوادش هم دربرخورد اول خوب و اروم به نظر میومدن. واقعا نمیدونم چیکار کنم. نمیدونم چرا پدرم تو جلسه خواستگاری نگفت مخالفه چرا سکوت کرد. لطفا یه راهکاری بگید درمونده شدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23975
    تشکـر
    49
    تشکر شده 135 بار در 79 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مخالفت پدرم برای ازدواجم

ازدواج در ايران به معني پيوند دو نفر نيست، بلکه به معني 10، 20 يا حتي 50 نفر است! شما با ازدواجتان دو خانواده (و در برخي مناطق کشور دو طايفه) را به هم پيوند مي زنيد و به همين دليل، خانواده سهم بزرگي در انتخاب و زندگي آينده دارد. آنقدر که اگر پدر و مادر مخالف ازدواج شما باشند، سايه اين مخالفت همواره بر سر زندگي شما خواهد بود.اما واقعيت اين است که الگوهاي ازدواج در سال هاي اخير تغيير کرده و اين دختر و پسر هستند که ملاک هاي خود را تعيين کرده و همسرشان را انتخاب مي کنند. اين ملاک ها البته در چهارچوب خانوادگي هر فرد تعريف مي شود اما به هر حال گاهي تفاوت هايي وجود دارد که به فاصله ديدگاه جوان ترها با والدينشان برمي گردد.
    ازدواج با رضايت والدين، آرامش بيشتري را براي شما در پي دارد اما اين رضايت نبايد به قيمت نارضايتي شما از ازدواج به دست بيايد. به بيان ديگر، نبايد صرفا به خاطر رضايت والدين تن به ازدواجي دهيد که با آن موافق نيستيد.از سوي ديگر، گاهي اوقات والدين با دلايل واهي با ازدواج شما مخالفت مي کنند ولي اگر شما ثابت قدم باشيد، مي توانيد تلاش کنيد که بعد از ازدواج نظر مساعد آنها را جلب کرده و آنها را متوجه اشتباه خود کنيد. در اين صورت به کفش هاي آهني نياز داريد و تحملي بسيار بسيار طولاني. آن هم نه يک تنه، بلکه شما و همسرتان هر دو بايد صبور باشيد تا با وجود ديدن رفتار نامناسب آنها و شنيدن زخم زبان هايشان، باز طوري رفتار کنيد که در گذر زمان به شما اعتماد پيدا کنند.به هر حال بايد بپذيريد که اگر انتخابي خارج از رضايت والدين انجام داديد، تا پايان مسئوليت انتخابتان را به عهده بگيريد و اگر لازم بود بهاي آن را بپردازيد. مسلم است که چنين چيزي وقتي امکان پذير مي شود که شما از انتخاب خود کاملا مطمئن باشيد و بعد از ازدواج سعي کنيد زندگي تان را مستحکم نگه داريد.
    چطور والدين را راضي کنيم؟1.اول از همه بگوييم که تهديد و پرخاشگري و جنگ و دعوا به هيچ نتيجه اي نمي رسد و فقط آتش معرکه را بيشتر مي کند. بنابراين از فکر قهرمان بازي بيرون بياييد و بيشتر تلاش کنيد در سکوت و آرامش ماجرا را پيش ببريد.2. با والدين تان صحبت کنيد. در شرايطي آرام و منطقي و هر از چند گاهي بحث را پيش بکشيد و سعي کنيد نظر مثبت شان را جلب کنيد.3.والدين شما، حتما دلايلي براي مخالفت شان دارند. آنها را بشنويد و سعي کنيد فارغ از شور و شوق عاشقي و هيجانات مقطعي، اين دلايل را تحليل کنيد. شايد واقعا حق با آنها باشد. مي توانيد اين دلايل را با فرد سومي که به بي طرفي او اطمينان داريد در ميان بگذاريد و مشورت کنيد. اين فرد مي تواند دوست، استاد، بزرگ فاميل يا مشاور باشد.4.والدين گاهي به خاطر بي اعتمادي به شما با انتخابتان مخالفت مي کنند چون فکر مي کنند به قدر کافي بزرگ و عقل رس نشده ايد. در اين شرايط بايد دلايل خود را از انتخاب فرد مورد نظر تشريح کنيد و به آنها ثابت کنيد که بزرگ و قابل اعتماديد.5.اگر لازم بود از بزرگترهاي فاميل و دوستان مورد اعتماد والدين تان کمک بگيريد و آنها را واسطه قرار دهيد.6.مي توانيد اين جلسات گفتگو را با حضور نامزدتان برگزار کنيد تا در شرايطي منطقي، والدين هر دو شما را محک بزنند و دلايلتان را بشنوند و به شما اعتماد پيدا کنند.7.اگر هيچ کدام از راه ها نتيجه نداد، سعي کنيد همراه والدينتان پيش مشاور يا روانشناس برويد و در شرايطي منصفانه درباره مشکل صحبت کنيد.
    مخالفت خانواده‌ها را جدي بگيريداگر مخالفت خانواده ها به خاطر تفاوت اعتقادات مذهبي دو خانواده بود، اگر اختلاف مالي فراوان بين خانواده‌ها وجود داشت، اگر فاصله سني شما و نامزدتان بسيار زياد است و اگر مخالفت والدين به دليل موجه نبودن شخصيت فرد مورد نظر است (در حالي که شما معتقديد مي توانيد با قدرت عشق و صبر او را عوض کنيد) بهتر است به توصيه والدينتان گوش دهيد و بي گدار به آب نزنيد. حساسيت والدين در اين مسائل کاملا منطقي است و شما بايد در انتخابتان دقت بيشتري داشته باشيد.

3. کاربران زیر از ali.1394 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

ای بابا.
    اگه خواستگاری رو با دلایل واهی رد کنین، خدا قهرش میگیره ها.
    پدرتون مگه خودش از اول همه چی داشته؟ خب با کارو تلاش ادم همه چی بدست میاره دیگه. اگه اخلاق و انسانیت در ایشون هست، باقیشو توکل کنین به خدا و نگران نباشین.
    حرف مردم چیه ملت یاد گرفتن؟ به مردم چه مربوطه؟ مگه مردم درباره کاراشون با پدرشما مشورت میکنن که حالا پدرتون اینقدر نظر مردم براش مهم شده؟
    والا من 20 سالم که بود، بابام بهم 50 تومن پول تو جیبی میداد، سوای خرج و مخارج عادیم.
    همسرم که اومد خواستگاری، سرباز بود با ماهی 30 تومن حق سربازی. یعنی از پول توجیبی من هم کمتر میگرفت.
    پدرم چند جلسه با خودش و خونواده ش صحبت کرد. بعد بهم گفت پسر باعرضه ایه. خداروشکر اخلاق و ایمانشم خوبه. اگه دوستش داری ما هم موافقیم.
    خدارو صدهزار مرتبه شکر الان 7 ساله ازدواج کردیم. هم خونه داریم هم ماشین خریدیم. زندگیمونم راحت میگذره.
    یادمه همون موقع مامانم گفت اگه مردم پرسیدن داماد چکاره س، چی بگم؟ پدربزرگت حتما عصبانی میشه که دختر تحصیلکرده مو دارم میدم به یه سرباز بیکار.
    ولی الان شوهرم اونقدر واسه خانواده من عزیزه که رو اسمش قسم میخورن.
    شمام بهتره با بهونه های بیخودی، جلوی خوشبختی تونو نگیرین. اگه واقعا با اخلاقه، از دستش ندین. باقیشو خدا درست میکنه. چون دیدم میگم.

موفق باشین.

5. 2 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

ولی این وسط مخالفت پدرتون یه حسنی هم داشت ها اگر گفتین چی ؟
    اینکه خاستگارتون یه شغل دوم هم نصیبش شد ..کاری که شاید هیچوقت به فکرش نمیفتاد که نیازه

بابایی مام ازینکارا زیاد کرده
    راهنمایی بودم که یه خاستگار سمج پیداش شد ..سربازی بودتازه د .بابام بجا اینکه بگه من دخترمو شوهر نمیدم گفت پسره نه سربازی رفته نه درس خونده نه کارمنده با چه رویی اومده !

پسری که هیچکدوم از اعضای خانواده و فامیلش تحصیلکرده نبودن !

حین سربازی خوند برا دانشگاه اونم دولتی که فردا بابام به نوع دانشگاش گیر نده ،فوق دیپلمش رو که گرفت ازمون واسه یه شرکت دولتی دادو قبول شد و برا لیسانس خوند .توی این مدت حتی یک بار هم حرفی نزدن تا بعد 4سال با دست پراومد و گفت همه اون مواردی رو که بابام سر عصبانیت زده بودو روحش خبر نداشت چی گفته رو اوکی کرده .
    هیچوقت بهش اجازه داده نشد پاشو از دروازه خونوم جلوتر بزاره نه خودش نه کس و کاری که میومدن .

خاطره تلخی بود .چون بعدش .... ولش کن
    به نظرم اگر این مخالفت ها سر جای خودش میمونه بهش جوتب رد رو زودتر بدید تا هی چشم انتظار نمونه و بیشتر مدیون هم نشین و خصوصا در مورد شما وابستگی شکل نگیره .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد