نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سخت گیری و حساسیت مادر

1024
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26369
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سخت گیری و حساسیت مادر

سلام خسته نباشید
    من دختر22 ساله هستم که مادرم خیلی حساس و سخت گیری می کند درسته که سخت گیریشو نمیگم بده ولی بعضی وقتا آزارم میده مثلا میخوام با دوستام برم بیرون مامانم نمیذاره دوستامم میشناسه کی هستن میدونه دختر بدی نیستن ولی بازم نمیذاره منم میگم من بچه نیستم که مواظب خودم هستم چرا بهم اعتماد نمیکنی نه میتونم مامانمو راضی کنم نه خودمو آخرشم دعوامون میشه در همه امور زندگیم اینجوری میکنه میگه همه جا با من برو ،منم میگم نمیگم با تو نمیرم ولی آدم بعضی وقتا موقعش پیش میاد تنهایی با دوستاش بره بیرون. خواهش میکنم راهنماییم کنین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشاوره

این دست مادرا یه جای کارشون میلنگه.. یا زیادی حساسن یا یه اتفاقی قبلا افتاده که از تکرارش هراس داره
    تا حدودی بخاطر شرایط ناهنجار جامعه برای دخترها ایشون حق دارن مراقبت بیشتری داشته باشن
    منتها پیشنهادم اینه که شما تایم بیرون رفتنتونو به یه زمانی اختصاص بدین که حساسیت مادر کمتر باشه مثلا سعی کنید قبل از تاریکی هوا منزل باشید
    یا اگر امکانش هست مادرتون رو همراه خودتون ببرین
    هیچوقت باهاشون دعوا نکنید چون حساسیتشون تشدید میشه
    سعی کنید بیشتر وقتتونو در منزل سپری کنید تا مادر استرس کاذبشون از بین بره
    همچنین هرازگاهی دوستاتونو به منزل دعوت کنید تا مادرتون بیشتر باهاشون نزدیکی پیدا کنه
    ویرایش توسط orbital : 02-05-2016 در ساعت 01:17 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشاوره

نقل قول نوشته اصلی توسط fati hk نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من دختر22 ساله هستم که مادرم خیلی حساس و سخت گیری می کند درسته که سخت گیریشو نمیگم بده ولی بعضی وقتا آزارم میده مثلا میخوام با دوستام برم بیرون مامانم نمیذاره دوستامم میشناسه کی هستن میدونه دختر بدی نیستن ولی بازم نمیذاره منم میگم من بچه نیستم که مواظب خودم هستم چرا بهم اعتماد نمیکنی نه میتونم مامانمو راضی کنم نه خودمو آخرشم دعوامون میشه در همه امور زندگیم اینجوری میکنه میگه همه جا با من برو ،منم میگم نمیگم با تو نمیرم ولی آدم بعضی وقتا موقعش پیش میاد تنهایی با دوستاش بره بیرون. خواهش میکنم راهنماییم کنین
    سلام

دختر گلم, درکت میکنم سن و سالتو و داشتن استقلال نسبی رو ولی عزیز با دعوا و کشمکش مشکلی حل نمیشه!؟

ممکنه مادر مشکلی داره (مثلا شکاکی و بد بینی) و یا اینکه سالیان قبل عملی رو انجام دادی که مشکل عدم اطمینان پیش آمده, کوتاه سخن:

اگر پدر آگاه و دانا هستند از ایشان مدد بجوید و یا خواهر و برادر بزرگتری که بتوانند مسئله رو برای مادر روشن کنند و در غیر اینصورت از مشاور محیط تحصیلی

و در آخر از همکاران روانشناس ما در شهر خود.

موفق باشید و شاد

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سخت گیری و حساسیت مادر

نقل قول نوشته اصلی توسط fati hk نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید

دوست عزیز این نگرانی ها که الان تبدیل به ترسهای بیمورد و اضطراب شده ریشه در گذشته داره

نداشتن اعتماد و بد بینی یکی از ریشه های این مشکله و تا این مشکلات ریشه یابی نشه نمیتونید انتظار داشته باشید

رفتار مادرتون با شما بهتر از این بشه ... توصیه اینه که حساسیت ها و نگرانی های ایشون رو بشناسید و با توجه به شناختتون مشاوره کنید

تا بتونید نحوه برخورد با ایشون رو یادبگیرید و زمینه ای باشه برای مراجعه ایشون به مشاور

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)