نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تعیین مسیر شغلی

693
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22145
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تعیین مسیر شغلی

با سلام خدمت مشاور عزیز و دوستان انلاین و افلاین این سایت محبوب...من پسرم 21 سالمه.راستش من برخلاف دوستای خوابکاهم که اکثریتشون بی تفاوتن نسبت به ایندشون و درگیر موبایل و لپ تاپ و بازی ووو هستند ،من به دنبال ساخت اینده شغلیمم .استعدادهای خاصی مثل هنر خوشنویسی،تدریس فیزیک،رایطه اجتماعی مناسب و خوب،پرانرژی و علاقه مند به مهارتهای فنی مثل مشاوره(چون به دوستام یا اطرافیام مشاوره میدم چ درسی چ خونوادگی)،کار با نرم افزار های طراحی(چون خودمو خلاق میدونم)،فروشندگی(اما یکم وقتم محدوده) هستم اما مهارتی ندارم درش...از طرفی هم به مهارتایی مثل ،برنامه نویسی موبایل و یا تعمیرات موبایل و کامپیوتر فکر کرده ام اما صرفا یک اطلاعات خیلی جزیی دارم اما فک کنم بازار خوبی داشته باشه.تالا هم موقتا تو مشاغل اشپزی،نقاشی ساختمان،تدریس رباتی بودم اما موقتی و کوتاه بوده ک یا موفق نبودم توش یا هم ک درامش کم بوده .من راستش اینده شغلیم تضمینه و سال بعد استخدام میشم توی ا.پ برای دبیری فیزیک اما از بیکاری های ک داره خیلی بدم میاد اخه تو هفته حداقل 30 ساعت بیکارم.میخام یک شغل درامد دار داشته باشم که بمرور زمان گستره کاربرد و نیاز بهش زیاد بشه و بتونم گسترشش بدم.از کارهایی مث کارگری یا مثلا منشی گری ووو اینا بدم میان چون محدودن.تدریس فیزیک هم خب بازاری داره اما نمیدونم قدر الان با وضعیت اموزشی کشور میتونم روش حساب کنم و وقت بذارم.خوشنویس هم ک خب میتونم تا یسال دیگ استاد بشم ولی خب اونم محدودیت بازار داره و جوری ک گفتم نیست.من نمیخام وقتممممممم تو خوابگاهها هدر بره حتی اگ شده بصورت مجازی ی چیزی یاد بگیرم....شما توصیتون به عنوان فردی با تجربه چندین ساله چی هستش...چجوری از وقتم استفاده کنم چجوری شغلمو پیدا کنم....تو اگهی ها هم دنبال یک فرد با مهارتن من مهارت اونارو ندارم....چرا برخی ادما شغل ازاد دارن و درس نخوندن الان اغلن و درامد دارن و یکی مث من باید بیکار باشه فرق اونا با من چیه خواهشا من رو در این مورد شفاف سازی کنینجووانیییییم بهترین دوره زندگیمه ک باید فکر فرداروووو بردارم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : تعیین مسیر شغلی

سلام.
    خب با توضیحات خودتون. شما دو راه خوب دارین.
    یک علاقتون رو کاملا پیدا کنین و با توجه به استعدادهایی که در خودتون میبینین با جدیت سراغش برین.

و دو اینکه با توجه به رشته و شغل رسمی آیندتون، میتونین علاوه بر مدرسه، معلم خصوصی هم باشین که درآمد بسیار خوبی هم داره، ضمن اینکه علاقتون به هنر رو دنبال کنین ولی نه به عنوان یک منبع درآمد چون معلمی با اضافه شدن معلم خصوصی آیندتون رو تامین میکنه. و میتونین در آینده در زمینه هنر هم وقتی کاملا حرفه ای شدین درآمد زایی کنین.

اما پشت همه اینا یه چیزه، اراده و ماندگاری در راه، حتی در صورت وجود مشکلات و سختی ها. باید سختی های ابتدایی هر شغل رو تحمل کرد تا به آینده روشن تر رسید. البته سختی ها سختی های خاصی نیستن، گاهی فقط از دید ما سخت محسوب میشن...
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

3. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)