نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: قانون کپی رایت

2422
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

قانون کپی رایت

همه می‌دونیم یه قانون جهانی سفت و سخت به اسم قانون کپی رایت یا حق تکثیر وجود داره. این قانون یکی از جدی‌ترین مدافعان حقوق مولف و تولیدکننده‌هاست. کشورهایی که به این قانون پیوستن از کمک نهادهای مثل پلیس بین‌الملل و دادگاه‌های معتبر برای دفاع از حقوق‌شون بهره‌مند می‌شن.

این قانون حق انحصاری انتشار و اقتباس از یک اثر رو به ناشر و تولیدکننده اون اثر می‌ده و مانع تکثیر غیرقانونی و بدون اجازه اون می‌شه.

اگرچه ایران از این قانون پیروی نمیکنه، ولی تو قوانین دیگه‌ای حقوق مولف در نظر گرفته شده. اما چیزی که درباره این حق، یعنی حق کپی و تکثیر بیشتر از قانون و پلیس و دادگاه اهمیت داره، احترام به زحمتیه که یک تولیدکننده فرهنگی کشیده. یک آلبوم موسیقی ممکنه حاصل سال‌ها تمرین، هزینه و صرف وقت یک گروه باشه، یک کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای می‌تونه حاصل یک عمر فکر یک نویسنده و صرف هزینه یک ناشر باشه. یک فیلم با میلیون‌ها تومن هزینه نقدی، با زحمت یک عالمه آدم تولید می‌شه، و همه این‌ها به این امید روانه بازار می‌شن که برگشت مالی داشته باشه و هم احترام مخاطب رو در پی داشته باشه.

اگرچه خیلی از نویسنده‌ها، موزیسین‌ها، مترجم‌ها و فیلمساز‌ها، با کپی بی‌اجازه کارهاشون احساس کردن نتیجه تلاش‌شون به سرقت رفته، اما باز می‌شه امیدوار بود که این فرهنگ بد با تلاش تک تک ما از بین بره.

کپی کردن یک محصول کار سختی نیست. به راحتی می‌شه از همه قفل‌ها و مرزها گذشت. در واقع این کپی کردن نیست که کار سختیه. کار سخت و مهم، شریف بودن و احترام گذاشتن به دانش و انرژی کسانیه که برای تولید یک اثر فرهنگی (یا حتی تجاری) تلاش کردن.

هر توجیهی که برای کپی آثار دارید رو درباره آثار تولید شده تو ایران کنار بگذارید. همه ناشران دفتر و سایت‌هایی دارن که می‌تونید محصول حتی کمیاب‌شون رو ازشون بخرید. برای عکس‌ها، فیلم، ترجمه یا … هم می‌شه به راحتی کسب اجازه کرد. خیلی وقت‌ها چیزی که یک تولیدکننده رو ناراحت می‌کنه این نیست که ما برای استفاده از کارش پول ندادیم، این بی‌احترامی و اجازه نگرفتنه که اونو دلسرد می‌کنه.

پس از کپی غیرقانونی و بی‌اجازه هر اثر ایرانی خودداری کنیم و نذاریم دیگران هم این کار رو بکنن. ممکنه به خاطر کپی کردن هیچ وقت بازداشت نشیم و به کسی پاسخگو نباشیم، اما کاری که داریم می‌کنیم سرقت بی‌سر و صدای یک تلاش جمعی از کسیه که برای شادی و غنای زندگی ما کاری انجام داده.
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

2. 7 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : قانون کپی رایت

ممنون
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

ای کاش روزی برسه"فرهنگ" کپی رایت توی ایران کاملا جا بیفته ...
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

5. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdipoop نمایش پست ها
    اول من یه چیزی می گم بعد خودتون قضاوت کنید که با این شرایط تو ایران کپی رایت باشه بهتر یا نباشه
    الان دیگه همه می دونند که ویندوز اورجینال حدود600هزارتومان هستش بنظرتون همه میخرن؟ هیچکس نمیخره فقط 1درصد مردم ایران که با کامپیوتر سر و کار دارن میخرن اون 70درصد از این 1درصد اونایی هستن که فکر می کنن ویندوز اورجینال فرقی با ویندوز معمولی می کنه و...
    پس یعنی 30درصد از 1 درصد که حدود1000نفر میشن ویندوزو میخرن.بعد یه فرد ایرانی یه کارتون میسازه با برنامه های شرکت adobeکه اگه بخواد تمام برنامه های این شرکتو قانونی بخرهحدود3میلیون میشه حالا بماند که به برنامه های دیگه ای هم لازمه ولی حدوداباید 5میلیون برنامه بخرن البته می تون با 1هزارتومان همه ی اینا رو داشته باشن اما حلال نیست پس یعنی اون فیلم یا کارتونی که می سازن و باهاش ملیاردها پول در میارن حق اون برنامه هاییی که اینارو باهاش ساختن نمی دن
    پس دیگه بحث تموم شد.
    کپی رایت آزاد
    به جز موارد خیلی خاص

Sent from my SM-G900H using Tapatalk
    مساله کپی رایت یه مساله کلی هست دوست عزیز، شامل تولیدات داخل ایران هم میشه، وقتی کلا این فرهنگ وجود نداره، کاری نداره چیزی ایرانی هست یا نه...

و چه خوب که نرم افزارهایی مثل نرم افزارهای شرکت adobe یا auto desk و... با قیمت اصلی تهیه می شد و کپی رایت رعایت می شد، اینطوری دیگه هرکی میرسید یه فتوشات یا پرمیر یا تری دی مکس یا اتوکد دستش نبود، تا با طراحی های غیر فنی و مدل سازی های اشتباه، یا گند زدن به عکس مردم خیلی چیزارو به هم بریزه... فقط کسی تهیه می کرد که واقعا بهش نیاز داشت و براش ارزش تهیه داشت
    در غیر این صورت خیلی نرم افزارهای ضغیف تر رایگان جایگزین میشدن که قابلیت های بسیار پایین تری دارن و فرق افراد حرفه ای، آماتور و ... کاملا مشخص می شد

اینکه این نرم افزارها به صورت پایرت گیر میان و هرکی رو سیستمش یه فتوشاپ یا محصولات دیگه adobe رو داره چیز خوب و مثبتی نیست که ازش دفاع میکنین.
    احتمالا تا حالا اثری ازتون بدون رعایت کپی رایت استفاده نشده یا هیچ کدوم از کارهاتون دزدی نشده که این مسائل رو نقطه مثبت در نظر میگیرین ...

یه مثال، فراری گرونه، پراید ارزون، شما پول پراید داری ولی دلت فراری می خواد، میرین فراری می دزدین؟
    البته این نکته هم مهمه که این محصولات توی ایران پشتیبانی ندارن و کسی که لایسنس بگیره بازم نمیتونه از خیلی پشتیبانی ها استفاده کنه، ولی بازم دلیل دلیل نمیشه بگیم محصولات پایرت خوبن، چون پول خود تهیه و ساخت نرم افزار رو هم پرداخت نکردیم!
    امضای ایشان

1

7. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

به نظر من کپی رایت که جای خود داره و ممنوعه .

کپی کردن مطالب از سایت های مختلف هم باید با اجازه باشه .

من خودم از سایتی که مطلب کپی میکنم اجازه کتبی دارم برای نشر مطالبشون .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

9. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    به نظر من کپی رایت که جای خود داره و ممنوعه .

کپی کردن مطالب از سایت های مختلف هم باید با اجازه باشه .

من خودم از سایتی که مطلب کپی میکنم اجازه کتبی دارم برای نشر مطالبشون .
    دقیقا... کاملا باهاتون موافقم...
    ای کاش تو همه مسائل رعایت بشه... نه فقط نرم افزار ها، همه چیز، چه روز قشنگیه اون روز...!
    امضای ایشان

1

11. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37780
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

یک پایان نامه از چه قسمتهایی تشکیل می شود؟

پایان نامه ها دارای یک چارچوب و قالب نگارشی خاص هستند که تقریبا در همه دانشگاه ها و مراکز علمی رعایت می شود. البته باید توجه داشت که بنا به موضوع و رشته و زمینه علمی مورد بحث، ممکن است تفاوت هایی در ساختار پایان نامه ها وجود داشته باشد، اما به طور کلی، بخش هایی که در زیر آمده جزو اصلی ترین بخش های هر پایان نامه به شمار می آیند:

1- صفحه عنوان فارسی

2- صفحه بسم الله

3- صفحه تقديم نامچه

4- صفحه تقدیر و تشکر

5- صفحه ارزيابي و امتياز

6- چكيده

7- فهرست مطالب

8- فهرست جداول

9- ساير فهرستها (نمودارها، اشکال، نگاره ها)

10- پیشگفتار (اختیاری)

11- متن اصلي كه بدنه اصلی پایان نامه را تشکیل می دهد و مشتمل است بر مباحث مقدماتی و بیان مساله و اهداف و پرسش ها و فرضیه ها (فصل کلیات تحقیق)، تعريف موضوع، مروري بر مطالعات انجام شده و مبانی نظری و ادبیات پژوهش (فصل دوم)، روش تحقيق (فصل سوم)، تجزيه و تحليل (فصل چهارم)، نتايج و پيشنهادات (فصل پنجم)

12- فهرست منابع و مآخذ (فارسی و لاتین)

13- ضمائم (در صورت وجود)

14- پی نوشت (در صورت وجود)

15- واژه نامه (اختیاری)

16- چكيده به زبان انگليسي - ABSTRACT (به استثناي رشته ارشد زبان و ادبيات فارسي و عربی)

17- صفحه عنوان انگلیسی (به استثناي رشته ارشد زبان و ادبيات فارسي و عربی)

منبع: دانلود پایان نامه - فروش پایان نامه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)