نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: استعفا و تهدید کارفرما

1172
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26791
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

استعفا و تهدید کارفرما

با سلام و احترام.

اینجانب به مدت 10 ماه در شرکتی مشغول به کار بودم. مسئولیت من مربوط به بازرگانی خارجی این شرکت بود. کارفرما آدمی بسیار حساس در رابطه با رفتار کارکنان به طوری که همیشه به تک تک افراد تذکر میدادن که با هم صمیمی نشوید و من هیج وقت دلیلش رو نفهمیدم یا شایدم میدونم اما مسئله من مربوط به این قضیه نیست.

کارفرما مدت زیادی از این تایمی که من مشغول بودم رو خارج از کشور بودن (شاید حدود 5 ماه) و در نبود خودشون دائما ظوری رفتار میکردن که من کار نمیکنم و یا حواسم به کار نیست در حالیکه اصلا به این صورت نبود و من حتی در نبود ایشون شاید 2 یا 3 روز بیشتر مرخصی نرفتم تا کارها عقب نیوفته. خلاصه تقریبا 3 ماهی بود که ایشون شروع کردن به بیان این موضوع که اظلاعات شرکت ار شرکت خارج می شود. و علی رغم اصرار این جانب مبنی بر ثابت کردن این موضوع هیج وقت توضیحی ندادن. تا جایی که در نبود ایشون من ایمیلی مبنی بر اینکه تکلیف من را روشن کنند و من نمیتونم با این شرایط که هیج اعتمادی بین ما نیست کار کنم اما همچنان ایشون هیچ جوابی در این رابطه ندادن تا اینکه 3 هفته گذشته ایشون بعد از اینکه متوجه شدن من اپلیکیشن واتس اپ خود را پاک کرده ام شروع کردن به بیان اینکه من می بایست از قبل به ایشون اطلاع میدادم که میخوام این کار رو بکنم و واتس اپ برای کار تعریف شده است و پاسخ من هم این بود که این یک برنامه شخصی هست و صلاح دونستم که این برنامه رو نداشته باشم (دلیل اینکه ایشون این طور برخورد کردند رو هم باید بگم که ایشون دوست دارن که از جزئیات زندگی کارکنانش باخبر باشن) و اینکه ما راه ارتباطی مثل اسکایپ را داریم و متونیم مسائل رو اونجا مظرح کنیم. در بین صحبتاشون ایشون مجددا شروع کردن به اینکه اسرار شرکت از شرکت خارج شده است و همه مکتوب به صورت voice و به صورت های دیگر است و علی رغم اصرار من مبنی بر اینکه یکی از موارد رو به من بگن ایشون دائم میگفتن که با شما تماس میگیرن، کی و از کجا نمیگفتن!! این رو باید بگم که من ماه گدشته به دبی سفر کردم به همراه خانواده و 5 روز مرخص گرفتم ولی به ایشون نگفتم که کجا دارم میرم چون دلیلی نداشت که بدونن، ظاهرا الان متوجه شدم که یکی از همکارام تمام اطلاعات رو به ایشون دادن و برام اصلا مهم نیست چون دوست نداشتم خودم بهشون بگم، و جالب این هست که ایشون در همان روز که داشتن به من اتهام اینکه اسرار شرکت فاش شده را میزدند، گفتن که به من اطلاع دادن که در خارج از کشور ملاقات هم داشتنین!!! این حرف رو که زدن من واقعا بهم ثابت شد که ایشون تنها دارن یک دستی میزنن تا ببینن که من واقعا کاری کردم یا خیر. خلاصه ایشون در جر و بحث هایی که اونروز با هم داشتیم گفتن که من در شرکت بی نظمی ایجاد کردم و هفته پیش رو را باید در خانه کارها را انجام دهم و من هم گفتم اگر قرار بر قطع همکاری یاشه، به هیچ صورت انجام نمیشه، چه از شرکت چه از منزل تا تمام حرف هایی که زدین رو شفاف سازی کنید، ایشون هم گفتن که من در جایگاهی نیستم که بخوام تعیین تکلیف کنم؛ خلاصه از اونجایی که من اهمیت کار خودم رو توی اون هفته میدونستم و اینکه وجدان کاریم بهم اجازه نداد همین طوری کار را رها کنم اون هفته کار را در منزل پیگیری کردم و ایمیلی خطاب به مدیریت مالی و مدیر داخلی شرکت زدم و توضیح دادم که ریاست شرکت بنا به دلایلی که خودشون دارن و اتهاماتی به من نسبت دادن کارها را در منزل پیگیری میکنم و نامه ای هم خطاب به خودشون که تکلیف من رو روشن کنند و تمام ادعاهای خود را ثابت کنند. در تمام ایمیل ها اعضای اصلی شرکت نیست پیوست بودند تا در جریان باشند. خلاصه ایشون تنها چیزی که در جواب ایمیل من دادند اونم نه روی ایمیل بلکه روی اسکایپ این بود که این موضوع بین من و شما بود و لازم نبود بقیه متوجه شوند و من هم گفتم چیزی بود که باید همه میدونستند. در پایان هفته من ایمیلی تحت این عنوان براشون فرستادم که تکلیف من را مشخص کنند و بگویند این هفته کارها از کجا پیگیری شود و همچنین شفاف سازی کنند اما متاسفانه مانند ایمیل های گدشته بدون پاسخ ماند. (این رو باید بگویم به دلیل اینکه ایشون ایزان نیستند مکاتبات از طریق ایمیل انجام میشد). من بعد از اینکه جوابی از ایشون نگرفتم استعفای خود را کتبا برای شرکت ارسال کردم با پیوست برای مدیر مالی و مدیر داخلی.

این رو باید بگویم که علی رغم اصرار من مبنی بر اینکه قرارداد برای من بنویسند در طول این 10 ماه، اما هیچ وقت این کار انجام نشد و تنها بیمه برای من رد شد در طول این مدت ولی قراردادی به هیچ وجه امضا نشد.

سوال من این است که با در نظر گرفتن اینکه من قراردادی با این شرکت ندارم، آیا این شرکت میتواند با استعفای من مخالفت کند و بگوید که باید کار را تمام کنم و قطع همکاری کنم یا خیر؟
    میتونن بگن که چون برای من بیمه رد میشده به منزله قرارداد است و من تعهد دارم؟ با این حال من استعفای خود را 3 اسفند ماه نوشتم و اگر تا انتهای بهمن بیمه من را رد کنند شامل این موضوع نمیشود.

این مسئله خیلی برای من مهم هست چون نمیخوام براک دردسر بشه به خاطر کاری که نکردم. حتی در متن استعفا به اتهاماتی که به من در این مدت داده شده اشاره کردم و درخواست شفاف سازی این موضوع شده ام. من با اینکه تنها یک ماه به انتهای سال مانده است، اما به دلیل اینکه واقعا دیگر تمایل به کار کردن با این شرکت را ندارم و اینکه حرف های ریاست واقعا در این مدت روی من خیلی خیلی تاثیر منفی داشت، این رو به جون خریدم که شاید نخوان با من تسویه حساب کنند، و یه جورایی باید بگم که اعصابم خیلی بیشتر از این اهمیت داره برای من.

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید و در اسرع وقت پاسخ شما را داشته باشم.

با تشکر
    م.س

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    14058
    تشکـر
    1
    تشکر شده 50 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : استعفا و تهدید کارفرما

نه ربطی نداره .اصلا سر کار هم نرو فرقی نمیکنه بیمه که ملاک نیست بعد یه مشکلی است چون خودت از کار بیرون رفتی اگه فردا برای شکایت برای بیمه بیکاری کنی .که من رفتم بیمه بیکاری میخوام در اینصورت نمیشه چون در صور اخراج بیمه بیکاری بهت میدن .ولی در کل نگران نباش.البته زود برو بیرون شرکته مشکوکه خخخخخ

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : استعفا و تهدید کارفرما

ضمن سلام و تشکر از اعتمادتون.
    حضور شما عرض کنم برای ایجاد تعهد، نیاز به قراردادی است که دقیقاً موضوع تعهد شما در آن تصریح شده باشد(موضوع قرارداد به قدری پر اهمیت است که روی هر بند آن می شود استناد کرد)، است و صرف پرداخته بیمه برای شما ایجاد تعهد نمی کند.پرداخت بیمه از جمله قرائنی است که نشان میدهد شما در آن شرکت مشغول به کار هستید اما ثابت کننده نوع و میزان تعهد شما نیست.

4. کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)