نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: ازدواج با بزرگتر از خودم

2327
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26828
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج با بزرگتر از خودم

سلام با عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان عزیز گرامی بنده یه سوال از شما دارم اونم اینه که من عاشق یه نفر شدم و بسیار دیونه شم وخیلی میخوامش حتی بخاطر او از مامان بابامم میگذرم ولی مشکلم اینجاس که از من یک سال هشت ماه بزرگ تره من خواستم بدونم مشکلی نیست که اون20سالشه من هجده و میتونم ازدواج کنم ایا موفق میشم تو ازدواجم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

پاسخ : ازدواج از خودم بزرگ تر تو خدا کمک

سنتون خیلی کمه

18 سالگی واسه یه پسر یعنی شما هنوز بچه هستید . دختر سنش بد نیست واسه ازدواج ولی برای شما خیلی زوده ... واقعا شما از پدر مادرتون گذشتید واسه اون دختر ?!

خیلی زود تصمیم نگیرید ، شما تو سنی هستید که احساساتتون هنوز به طور کامل شکل نگرفته و ثبات نداره ... این دوست داشتن که میگید دیوونشم این تب تنده ... ناشی از تغییرات هورمونی توی سن شماست .

شما هنوز به اون حد از پختگیو درک و فهم از زندگی نرسیدی که بخوای الان راجب آیندت تصمیم بگیری ، این حس فقط وابسته شدن به یه جنس مخالفه ، همین .

بیگدار به آب نزنید که بعدا پشیمون میشید .

حالا چرا قراره از پدر مادرت بگذری ؟؟؟ با ازدواجت مخالفن ؟؟ اگه آره دلیلشون چیه ؟؟

الان درس میخونی ؟ چیکار میکنی ؟ شغل داری ؟ سرمایه داری ؟

دختره نظرش چیه راجب اختلاف سنیتون ؟ اصلا قضیه ازدواجو بهش گفتی ؟

چیش جذبت کرده که میگی عاشقش شدمو دیوونشم ؟

دقیق به سوالا جواب بده تا بچه ها کمکت کنن .

3. 4 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.
    این میزان شدید عشق و علاقه مانع تصمیم گیری عقلانی و منطقی میشه و چنین تصمیم گیری برای چنین مساله مهمی ، ریسک بسیار بالایی هست، مخصوصا برای شما که سنتون انقدر پایین هست.
    عشق و علاقه بیش از حد قبل از ازدواج، باعث میشه عیب های طرف مقابل به چشم نیاد و مدتی بعد از ازدواج، فاجعه...

در مورد بیشتر بودن سن، بستگی به بلوغ فکری طرفین داره و نمیشه به راحتی نظر داد...

اما در این مورد شما با حرف های خودتون، بهتره از این رابطه فاصله بگیرین، اول کار شاید سخت باشه ولی حداقل آینده ای معلق روی آب نخواهید داشت...
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

5. 3 کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی طاهری نمایش پست ها
    سلام با عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان عزیز گرامی بنده یه سوال از شما دارم اونم اینه که من عاشق یه نفر شدم و بسیار دیونه شم وخیلی میخوامش حتی بخاطر او از مامان بابامم میگذرم ولی مشکلم اینجاس که از من یک سال هشت ماه بزرگ تره من خواستم بدونم مشکلی نیست که اون20سالشه من هجده و میتونم ازدواج کنم ایا موفق میشم تو ازدواجم
    سلام

عزیزم پسر گلم میفهممت و امان از دست این سن و سالها و هورمونها که چه میکنند!!!!

ازدواج امروز عزیز بالای 25 ساله به علت دانشگاه و درس و کار و...... و هم چنین تغییرات شخصیتی ومغزی و ثبات حدودی ان در 25 سالگی.

من نمیگم دل بکن ولی حتما ازدواج تو این سن و سال بعدش غیر از پشیمانی نیست.

پس بهتره به درس و........ بپردازی و ازدواج رو بگذاری برای بعد از 25 سالگیت گلم.

موفق باشی

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

7. 3 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26828
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

چون عاشقشم پدرم بیخیال مادرم میگه لیسانس درس میخونم مشغول کارم شفلمم تو مغازه هست حقوقمم یک ملیون سی صد سرمایه هم یه خونه تو کرجه دوست دخترم مشکلی نداره و خیلی میخواد بهم برسیم بله گفتم اونم از خداشه نخیر من اصلا به اینجور چیزا اهمیت نمیدم از خدامم نیست فقط بخاطر خودش میخوامش

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26828
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    سنتون خیلی کمه

18 سالگی واسه یه پسر یعنی شما هنوز بچه هستید . دختر سنش بد نیست واسه ازدواج ولی برای شما خیلی زوده ... واقعا شما از پدر مادرتون گذشتید واسه اون دختر ?!

خیلی زود تصمیم نگیرید ، شما تو سنی هستید که احساساتتون هنوز به طور کامل شکل نگرفته و ثبات نداره ... این دوست داشتن که میگید دیوونشم این تب تنده ... ناشی از تغییرات هورمونی توی سن شماست

شما هنوز به اون حد از پختگیو درک و فهم از زندگی نرسیدی که بخوای الان راجب آیندت تصمیم بگیری ، این حس فقط وابسته شدن به یه جنس مخالفه ، همین .

بیگدار به آب نزنید که بعدا پشیمون میشید .

حالا چرا قراره از پدر مادرت بگذری ؟؟؟ با ازدواجت مخالفن ؟؟ اگه آره دلیلشون چیه ؟؟

الان درس میخونی ؟ چیکار میکنی ؟ شغل داری ؟ سرمایه داری ؟

دختره نظرش چیه راجب اختلاف سنیتون ؟ اصلا قضیه ازدواجو بهش گفتی ؟

چیش جذبت کرده که میگی عاشقش شدمو دیوونشم ؟

دقیق به سوالا جواب بده تا بچه ها کمکت کنن .
    جواب سوالتون دادم تو پی ام قبلی لطفا کمکم کنید نمیتونم دل بکنم ازش راهی دیگه نیست یه سری اومدم دورورز گوشم خاموش کنم که فرداش خواهرش زنک زده بهم که خدا چیکارت کنه خواهرم خودکشی کرده باقرص الا دارن معدشو شستوشو میدن منم عاشقشم واقعا میخوامش

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

جواب سوالتون دادم تو پی ام قبلی لطفا کمکم کنید نمیتونم دل بکنم ازش راهی دیگه نیست یه سری اومدم دورورز گوشم خاموش کنم که فرداش خواهرش زنک زده بهم که خدا چیکارت کنه خواهرم خودکشی کرده باقرص الا دارن معدشو شستوشو میدن منم عاشقشم واقعا میخوامش
    دختر انقد ضعیف که خودش کشی کنه ؟؟ بدت نیاد ولی باید واقعیت هارو بگم چون خودتون تو فضاش هستید درک نمیکنید ولی ماها بیرون هستیم واقعیت هارو. بهتر میبینیم دختری که اینجور کنه خود کشی و این چیزا معلوم هنوز خیلییی بچست و هنوز یه خانم عاقل نشده

از همین رفتارا میشه کاملا فهمید که به بلوغ فکری نرسیده و حرکات و کاراش همش احساسی و احساسی تصمیم میگیره.
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

11. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

ممنون که جواب دادی ، البته بعضیاشونو متوجه نشدم دقیق .

اینکه من گفتم چه چیزیش جذبت کرده ، شما در جواب گفتی نخیرم من به اینجور چیزا اهمیت نمیدم ، از خدامم نیست !!!!! من منظورم این بود چه خصوصیت اخلاقیش جذبت کرده .

بگذریم .

نمیدونم چی بگم چون گفته ها و واقعیتهارو همه گفتیم ...

خودت باید نتیجه گیری کنیو عاقلانه تصمیم بگیری .

بازم هیچکس شمارو تشویق نمیکنه الان و تو این سن ازدواج کنی ، چون تا چند سال آینده دیدتون به زندگی عوض میشه ، معیاراتون تغییر میکنه اونوقت به ثبات شخصیتی میرسید .

کاشکی این رو هم بگید که چه مدته با هم در ارتباط هستید و حدو حدود ارتباطتون چقدره ؟؟؟؟؟

ظاهرا خانواده ی دختر از ارتباطتون با خبرن و مشکلی با اختلاف سنیتون ندارن .

این مقدار اختلاف سنی مشکلی ایجاد نمیکنه اگه شما بیشتر از سنتون درک داشته باشید ...

ولی بازم شما تو سنه تصمیم گیریه درست نیستی .

باید یه مدت به خودت فرصت بدی ، یعنی چند سال ، تا بعد چندسال اونوقت ببینی بازم حست به دوستت همینه ... چون تو این مدت شما وارد اجتماع میشی ، دانشگاه میری ، شخصیتت شکل میگیره ، اونوقت باید خودتو محک بزنی .

هیچکس تضمین نمیتونه بکنه موفقیت شمارو ... کما اینکه شاید هم موفق باشید .

13. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26828
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون که جواب دادی ، البته بعضیاشونو متوجه نشدم دقیق .

اینکه من گفتم چه چیزیش جذبت کرده ، شما در جواب گفتی نخیرم من به اینجور چیزا اهمیت نمیدم ، از خدامم نیست !!!!! من منظورم این بود چه خصوصیت اخلاقیش جذبت کرده .

بگذریم .

نمیدونم چی بگم چون گفته ها و واقعیتهارو همه گفتیم ...

خودت باید نتیجه گیری کنیو عاقلانه تصمیم بگیری .

بازم هیچکس شمارو تشویق نمیکنه الان و تو این سن ازدواج کنی ، چون تا چند سال آینده دیدتون به زندگی عوض میشه ، معیاراتون تغییر میکنه اونوقت به ثبات شخصیتی میرسید .

کاشکی این رو هم بگید که چه مدته با هم در ارتباط هستید و حدو حدود ارتباطتون چقدره ؟؟؟؟؟

ظاهرا خانواده ی دختر از ارتباطتون با خبرن و مشکلی با اختلاف سنیتون ندارن .

این مقدار اختلاف سنی مشکلی ایجاد نمیکنه اگه شما بیشتر از سنتون درک داشته باشید ...

ولی بازم شما تو سنه تصمیم گیریه درست نیستی .

باید یه مدت به خودت فرصت بدی ، یعنی چند سال ، تا بعد چندسال اونوقت ببینی بازم حست به دوستت همینه ... چون تو این مدت شما وارد اجتماع میشی ، دانشگاه میری ، شخصیتت شکل میگیره ، اونوقت باید خودتو محک بزنی .

هیچکس تضمین نمیتونه بکنه موفقیت شمارو ... کما اینکه شاید هم موفق باشید .
    ما حدود یه ساله خورده ای باهمیم راطبه مونم درحد دست بغل بوس هست ونمیگم همین امسال قرار شده یه سال نامزدباشیم فقط وخیلی ممنونم فکر کنید منم داداشتون جواب اخر بگید و بنده دوسال دیگه قراره برم خاستگاریش
    روهم میشه سه سال ولی نمیدونم چسکار کنم

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

ما حدود یه ساله خورده ای باهمیم راطبه مونم درحد دست بغل بوس هست ونمیگم همین امسال قرار شده یه سال نامزدباشیم فقط وخیلی ممنونم فکر کنید منم داداشتون جواب اخر بگید و بنده دوسال دیگه قراره برم خاستگاریش
    روهم میشه سه سال ولی نمیدونم چسکار کنم
    اول از همه این رو بدونید داشتن هر رابطه ی احساسی و فیزیکی جلوی درست تصمیم گرفتنتونو میگیره و نمیزاره عاقلانه تصمیم بگیرید چون عواطف و احساسات با این تماسها اوج میگیره و جلوی منطق رو میگیره .

من نمیتونم چیزی بگم ، چون احساس میکنم دوتاتون شدیدا تحت تاثیر احساسات قرار گرفتید .

خب شما که میگی تا دو سه سال دیگه قراره بری خواستگاری ، دیگه چیو نمیدونی چیکار کنی ?!!!!!!

اگه نگران اختلاف سنیتون هستید ، بازم میگم این مقدار خیلی مشکلساز نیست گاهی اوقات .... مشاوره قبل از ازدواج برید ، تستایی که نیاز هست رو بزنید ، تشخیص میدن میزان درک و پختگیه طرفین رو ... و اینکه به هم میخورید یا نه .

16. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

دوسش داری، درامدت هم داری،میگی بلوغ فکری هم رسیدی!! خونه هم داری!! دختر هن میخواهدت و تو هم می خواهش!! فقط کافیه رسمی ازش خواستگاری کنی و نامزد رسمی باشید!! فقط کارتون به رابطه جنسی کشیده نشه دوران نامزدی چون ممکنه دوران نامزدی نظرت عوض بشه و اون....

فقط یک نکته!!گوشی بلاک کردی بعد خواهرش زنگ زد بهت کا خودکشی کرده!!! خودت رفتی بیمارستان؟؟چقدر ازش اطلاع داری وتحقیق کردی درباره اش؟! قبل تو با کسی بوده؟؟خوب تحقیق کن ،موقع نامزدی رسمی تمام آزمایشات هم ببر...

18. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26828
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اول از همه این رو بدونید داشتن هر رابطه ی احساسی و فیزیکی جلوی درست تصمیم گرفتنتونو میگیره و نمیزاره عاقلانه تصمیم بگیرید چون عواطف و احساسات با این تماسها اوج میگیره و جلوی منطق رو میگیره .

من نمیتونم چیزی بگم ، چون احساس میکنم دوتاتون شدیدا تحت تاثیر احساسات قرار گرفتید .

خب شما که میگی تا دو سه سال دیگه قراره بری خواستگاری ، دیگه چیو نمیدونی چیکار کنی ?!!!!!!

اگه نگران اختلاف سنیتون هستید ، بازم میگم این مقدار خیلی مشکلساز نیست گاهی اوقات .... مشاوره قبل از ازدواج برید ، تستایی که نیاز هست رو بزنید ، تشخیص میدن میزان درک و پختگیه طرفین رو ... و اینکه به هم میخورید یا نه .
    اینن نمیدونم که در دین اسلام گناه ندارم حرام نیست بعدم این که یه سال خورده ای بزرگ تره مسلع نداره بعدم خودمون دوتا تنها میتونیم بریم مشاوره ؟

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

اینن نمیدونم که در دین اسلام گناه ندارم حرام نیست بعدم این که یه سال خورده ای بزرگ تره مسلع نداره بعدم خودمون دوتا تنها میتونیم بریم مشاوره ؟
    دین اسلام!!حرف زدن با نامحرم گناهه چه برسه دست و بوس و....گناهش هم زیاده.... بدون اطلاع خانوادت کاری نکن ،مشاور تنهای هم می تونی بری..

21. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

اگه منظورت تماس فیزیکیه که باهاش داری میگی گناه هست یا نه ... اگه تو فکر گناهشی که گناهه .

گفتم اختلاف سنیتون مشکلی نداره .

مشاوره هم دخترو پسر میرن ، نیاز به حضور کس دیگه ای نیست .

23. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26828
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    دوسش داری، درامدت هم داری،میگی بلوغ فکری هم رسیدی!! خونه هم داری!! دختر هن میگخواهدت و تو هم می خواهش!! فقط کافیه رسمی ازش خواستگاری کنی و نامزد رسمی باشید!! فقط کارتون به رابطه جنسی کشیده نشه دوران نامزدی چون ممکنه دوران نامزدی نظرت عوض بشه و اون....

فقط یک نکته!!گوشی بلاک کردی بعد خواهرش زنگ زد بهت کا خودکشی کرده!!! خودت رفتی بیمارستان؟؟چقدر ازش اطلاع داری وتحقیق کردی درباره اش؟! قبل تو با کسی بوده؟؟خوب تحقیق کن ،موقع نامزدی رسمی تمام آزمایشات هم ببر...
    نه برادر اولین کسی که باهاش بوده منم اره یه شب خودم پیشش خوابیدم تو بیمارستان فقط مشکلم مامانم هست و به اجبار میخواد به رسم خانوادگی عمل کنم یعنی سی چهل سال ازدواج که منم اصلا دوست ندارم عمل کنم

24. کاربران زیر از مهدی طاهری بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)