نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: رفتار مادرشوهر

1762
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22811
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    9

رفتار مادرشوهر

سلام دوستان
    من چند ماهی هست ازدواج کردم اوایل بخاطر وضعیت مالی شوهرم مجبور شدم با مادرشوهرم تو یه خونه زندگی کنم خیلی تو کارهامون دخالت میکرد خیلی اذیت شدم بعد از مدتی رفتیم طبقه بالا خونشون زندگی مستقل خودمون رو داشته باشیم با این حال هنوز هم میاد خونمون ایراد میگیره یا تیکه میندازه باورتون نمیشه نسبت بهش حساس شدم هر لحظه میترسم یه ایرادی بگیره برام بشه باعث ناراحتی ...دیشب اتفاقی اومد خونمون من تو اتاقم بودم مادر من فراموش کرده برام پرده بگیره تو اتاقمون بزنم خلاصه اومد دید پرده نداره ولی هیچی نگفت میترسم بخاد بعدا تو روم بزنه و ناراحتم کنه چکار کنم؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : رفتار مادرشوهر

اینو بهتون بگم همه ی مادر شوهرا کم و بیش این اخلاق زشتو دارن، هرکی هم بگه مادر شوهر من اینجدر نیس دروغ میگه
    انشالله شماهم در اینده مادر شوهر میشین و بازم این پروسه ادامه داره
    اما بهتره حساسیت خودتونو بزارید کنار
    احساس میکنم شما خودتو با مادرشوهرتون تنظیم میکنید!!! این اصلا درست نیست

فراموش نکنید شما زندگی مستقلی دارید و باید به خواسته های خودتو عمل کنید و به اینکه مادر شوهر چی فکر میکنه یا چی میگه اصلا اهمیت ندی
    بمرور عادت میکنی و اگه بتونی باج ندی و برای خودت زندگی کنی، کم کم اثرش تو زندگیت کم میشه
    فقط باید صبر داشته باشی و از تکنیکهای عروسها استفاده کنی

اینم اصافه کنم هرجا ایرادی گرفت، رک بگو نظر من و همسرم این بوده

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط اسمان زندگی نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند ماهی هست ازدواج کردم اوایل بخاطر وضعیت مالی شوهرم مجبور شدم با مادرشوهرم تو یه خونه زندگی کنم خیلی تو کارهامون دخالت میکرد خیلی اذیت شدم بعد از مدتی رفتیم طبقه بالا خونشون زندگی مستقل خودمون رو داشته باشیم با این حال هنوز هم میاد خونمون ایراد میگیره یا تیکه میندازه باورتون نمیشه نسبت بهش حساس شدم هر لحظه میترسم یه ایرادی بگیره برام بشه باعث ناراحتی ...دیشب اتفاقی اومد خونمون من تو اتاقم بودم مادر من فراموش کرده برام پرده بگیره تو اتاقمون بزنم خلاصه اومد دید پرده نداره ولی هیچی نگفت میترسم بخاد بعدا تو روم بزنه و ناراحتم کنه چکار کنم؟؟؟

شاید احساس کنید ساختن یک پل ارتباطی محکم، سخت باشد و بازسازی چیزهایی که خراب شده از آن هم سخت تر است ؛اما درعین حال فکر می کنید تلاش دوباره و وقت گذاشتن ارزشمند است چون این کاری است که ادامه زندگی زناشویی تان را راحت تر می کند. این چند پیشنهاد برای شروع دوباره سازنده است.

هردو باهم تلاش کنید
    این پیشنهاد نیست بلکه یک قانون و قاعده است. تنها راه موثر برای حل مشکلات با خانواده همسر و برقراری ارتباط سالم این است که رابطه شما و همسرتان خوب باشد. مادامی که باهم مشکل دارید نمی توانید با خانواده ها پیوند عاطفی برقرار کنید.

هرگز نباید شما یا همسرتان در وضعیتی قرار بگیرید که بین همسر و خانواده یکی را انتخاب کنید. اگر همسرتان را در این شرایط قرار بدهید ارتباط خودتان را با شریک زندگی تان غیرممکن می کنید. به جای اینکار سعی کنید دلیل دلبستگی همسرتان به والدین و خواهروبرادرهایش درک کنید. اگر می توانید؛ از این ارتباط حمایت کنید. پیوند خونی میان آنها چیزی نیست که به راحتی گسسته شود حتی اگر آنها از نظر شما دوست داشتنی نباشند.

مسائل خانوادگی
    یک زندگی زناشویی سالم و شاد بازی فوتبال نیست. در این بازی برنده و بازنده وجود ندارد. هرگز در تان دنبال حق و ناحق نگردید و اگر همسرتان با شما چنین کرد واکنشی نشان ندهید.

حداقل خنثی باشید
    هرگز در مشاجرات خانوادگی و گفت و شنودها با خانواده همسرتان افسارگسیخته عمل نکنید. شما مجبور به اطاعت نیستید وقتی آنهااز شما چیزی می خواهند؛ اما شما باید به درخواست های آنها درست اهمیت بدهید. مجبور نیستید کاری بکنید اما می توانید شنونده باشید. یادتان باشد وقتی طرف مقابل بی توجهی شما را می بیند صدایش را بلندتر می کند.

محدودیت و ظرفیت تعیین کنید
    آیا کودک نباید قبل از غذا شکلات بخورد؟ آیا فکر می کنید باید محدود باشد؟ باهمسرتان مسائل مهم و غیرمهم زندگی تان را مشخص کنید. شاید برای شما مهم باشد کودکتان قبل از غذا بستنی نخورد. اگر چنین دغدغه ای دارید باید قانون آن را وضع کنید اما شاید این مساله خیلی برایتان مهم نباشد و بستنی را هم غذای مناسبی بدانید و به جای آن و بیشتر از هرچیز به درس اهمیت بدهید.

همه چیز بستگی به شما دارد و محدودیت ها باید معقول و متناسب با باورهای شما و همسرتان باشد. ارزش های زندگی زناشویی تان راهم همینگونه تعیین کنید و در ارتباط با خانواده ها هم همین ارزش ها را اجرا کنید. محدودیت ها و ارزش گذاری ها تعهداتی نیستند که بتوانید به راحتی آنها را زیرپا بگذارید.

باید پای قراری که می گذارید بمانید. شما حق ندارید محدودیت رفت و آمد را برای خانواده همسرتان ایجاد کنید و خودتان آزادانه عمل کنید. مگر اینکه اصلا قرار شما و همسرتان ایجاد محدودیت در رفت و آمد با خانواده او و به دلایل بسیار خاصی باشد. خانواده ها باید بدانند که شما چه محدودیت هایی دارید.

اگر نمی خواهید آنها سرزده به خانه تان بیاییند باید از قبل به آنها بگویید. این کافی نیست که شما و همسرتان قوانین را وضع کنید. اگر آنها سبک زندگی شما را نشناسند هردفعه رفتاری خواهند داشت که می تواند برای شما و همسرتان تنش ایجاد کند.

اگر آنها محدودیت های زندگی خانوادگی شما را می دانند و با این حال به آن احترام نمی گذارند شما و همسرتان حق دارید نوع رابطه را تغییر بدهید و انتقاد کنید.

ارتباط بی رودربایستی
    در رابطه با خانواده همسرتان پشت سر همسر قرار نگیرید. شما نفر سوم و حاشیه ای نیستید. اگر احساس می کنید باید چیزی بگویید آن را مستقیم و رودررو بگویید و همسرتان را زبان خودتان نکنید. آیا خواهرزن تان رفتار آزاردهنده ای دارد که شما را ناراحت می کند؟ خودتان به او بگویید چه احساسی دارید. همسرتان زبان و فکر شما نیست.

اگر چیزی شما را ناراحت می کند به موقع آن را مطرح کنید و صدای خودتان را خفه نکنید. یک فرصت مناسب دیگر هرگز پیش نمی آید جز اینکه باعث بدفهمی و کج فهمی می شود. آیا مادرشوهر قضاوت اشتباه کرده است و یا عادت بدی دارد؟ همان موقع به او بگویید که اشتباه می کند و یا رفتارش شما را نارحت می کند.

مرور زمان نه باعث فراموشی شما می شود و نه هرگز فرصت بهتری برای ابراز ناراحتی وجود دارد. تفاوت های فرهنگی دلیل بسیاری از آزارهای کلامی و رفتاری است. به جای نادیده گرفتن درباره اش حرف بزنید و به شکل مناسبی آنها را حل کنید.

شما چه کسی هستید؟
    مجبور نیستید کسی باشید که خانواده همسرتان می خواهد. شما باید همان کسی باشید که هستید و می خواهید باشید. آنها نباید برای شما تعیین کنند چطور رفتار کنید، چه دیدگاهی داشته باشید، چطور خرج کنید، چطور بچه بزرگ کنید و کی و کجا کار کنید.

خانواده شما نیز نمی‌توانند برای همسرتان الگوی رفتاری و فکری تعیین کنند و به او خط مشی بدهند. این نکته ای است که شما و همسرتان باید بفهمید و جلوی پیشروی و دخالت آنها را در سبک زندگی تان بگیرید. آنها فقط می توانند پیشنهاددهنده الگوها، روش‌ها و فرصت های خوب تجربه شده باشند و در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید از آنها بهره بگیرید یا نه!

همه را با یک چوب نرانید
    همه مادرشوهرها بد نیستند و درکار عروس دخالت نمی کنند. پدرزن های زیادی هستند که داماد را مثل فرزندشان دوست دارند. همه خواهرشوهرها جملات آزاردهنده نمی گویند. شاید بعضی ها اینطور باشند اما با این پیش زمینه‌ها ارتباط برقرار نکنید. اگرمادرشوهر شما زنی بی آزار و خیرخواه است، به او سوظن نداشته باشید و از الگوی دشمنی مادرشوهر و عروس پیروی نکنید.

بخشش درمانگر و التیام
    زمان می تواند التیام بخش باشد. آیا چیزهایی در ارتباط با خانواه همسرتان شما را رنجانده است؟ اگر به هر دلیلی نتوانستیداحساستان را بازگو کنید و چیزی از گذشته آزارتان می‌دهد از قاعده اخلاقی بخششش کمک بگیرید.

خانواده همسرتان منشا همه بدیها نیستند. آنها هــم مجموعه ای از خوبی ها و بدی ها هستند، درست مثل پدرومادر خودتان و یا دوستانتان. شما در بسیاری از موارد از خطاهای پدرومادرتان می گذرید. بارها دوستانتان را بخشیده اید به نظر نمی‌آید بخشیدن و فراموش کردن خانواده همسرتان هم خیلی سخت باشد.

بالغ و عاقل
    والدین شما بیشتر از هر کسی دوستتان دارند اما خانواده همسرتان اینطور نیستند. بپذیرید که آنها پدرومادر شما نیستند و از قانون پدرومادری درباره شما تبعیت نمی کنند.

سعی کنید متفاوت فکر کنید نه بهتر یا بدتر. یادبگیرید موقعیت را از نقطه نظر آنها ارزیابی کنید. حتی اگر با آن موافق نیستید فقط آن را بپذیرید. مثلا شما از سبک تربیت فرزند خانواده همسرتان خوشتان نمی آید با این حال آنها مدام در تربیت شما دخالت می‌کنند.

این مساله چرا شما را آزار می دهد؟ اگر دیدار شما با خانواده همسرتان هفته ای یک شام دورهمی است چرا باید از اظهارنظرهایشان ناراحت شوید وقتی به طور کلی تاثیری در نوع تربیت شما نمی گذارد؟

مهربان باشید
    حتی اگر آنها با لحنی آزاردهنده شما را میرنجانند شما لبخند بزنید و جملات خوشایند بگویید. اگر نمی توانید چیزی بگویید فقط یک لبخند کافی است.

این پاسخ بزرگی خواهد بود که بعدها نتیجه اش را خواهید دید. هدیه ها را دوست ندارید؟ مهم نیست فقط پذیرای آنها باشید حتی اگر آنها کاملا از روی بی سلیقگی و بی توجهی به علایق شما باشند. لبخند بزنید و به جای اینکه عصبانی شوید یا خودخوری کنید به خودتان یادآوری کنید که«فقط یک هدیه بود، اتفاق مهمی نیفتاد»«فقط یک جمله بود که از روی ناآگاهی زده شد »
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27841
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

طراحی سایت :ممنون از مطالبی که ارائه می دهید
    بسیار کاربردی و مفید
    متشکرم از شما

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28705
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

فرستاده شده از C5502ِ من با Tapatalk

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28705
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من یک ساله عقد کردم خیلی شوهرمو دوس دارم اونم منو ما باهم هیچ مشکلی نداریم ولی رفتارایمادرشوهرم اذیتمون میکنه چون پدر شوهرم فوت کرده اون شاغل و در امد خوبی داره ولی هر بار منت سر من و شوهرم میذارم گاهی وقتا ب شوهرم میگه از خونم برو ی مادر ب بچش ما الان شرایط عروسی نداریم شما میگید چیکار کنیم

فرستاده شده از C5502ِ من با Tapatalk

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30811
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام آسمان زندگی. من یه محقق اجتماعی هستم دارم در رابطه با روابط مادر شوهر عروس کار میکنم. برای انجام تحقیقم به کمک شما نیاز دارم اگه لطف کنید آدرس ایمیلتان را برایم ایمیل کنید تا یک پرسشنامه در این رابطه برای پرکردن برایتان بفرستم . بامید روزهای خوش. این آدرس ایمیلم است h1390@yahoo.com

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31983
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بسیار عالی واقعا مفید و راهگشا بود
    پی پال | ویزا کارت | پرداخت ارزی | وقت سفارت

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32037
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

چقدر غبطه میخورم به آدمایی که برای این مسائل اصلا ذهنشون رو درگیر نمیکنن. که اصلا من جزئشون نیستم. آدمایی که نمیگن اگه بخواد این حرفو بزنه، اگه بخواد اون فکرو بکنه، من دارم داغون میشم واسه همینا... شما نکن.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد