نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: مخالفت خانواده با ازدواج

957
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27481
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت خانواده با ازدواج

توی خانواده ای بزرگ شد ام سختگیر نه اجازه ادامه تحصیل یدهند نه میزارن به کلاس های آموزشی بروم همش توی خونه دلم میگیره حتی با دئستام بیرون نمیرم همهی دخترای فامیل ازدواج کرده اند من 22 ساله ام هست دوست دارم ازدئاج کنم زندگی جدیدی رو شروع کنم دارم افسردگی میگیرم موقعیت ازدواج برام پیش نیومد خیلی اذیتم یکی بگه چیکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : مخالفت خانواده با ازدواج

چند تا خواهر برادر هستید؟
    پدر شغلش چیه؟
    سطح تحصیلات پدر و مادر چقدره؟
    میزان مذهبی بودن چقدره؟
    افکار سنتی دارن؟
    صادقانه بگید تاحالا کاری انجام دادید که دامن بزنه به این سخت گیری ها؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27481
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ما چهارتا خواهریم
    کار پدم شرکت نفتی
    پدرم فوق دیپلم مادرم تا دبیرستان خونده
    زیاد مذهبی نیستن
    سنتی هستن
    کاری انجام ندادم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

مطمئن باشید موقعیت ازدواج برای شما هم پیش میاد، اما توصیه میکنم هیچ‌وقت بخاطر فرار از تنهایی ازدواج نکنید البته یکی از مزایای ازدواج خارج شدن از تنهایی هست ولی نباید این موضوع علت اصلی بشه برای تصمیم به ازدواج، همچنین فکر خودتون را با دخترای فامیل که ازدواج کردن بیخودی مشغول نکنید و سر این موضوع توی ازدواج عجله نکنید شما که سنی ندارید لحظه های تنهایی تون را با خدا پر کنید مطمئن باشید به آرامش می رسید. با پدر و مادرتون توی یه فرصت مناسب بصورت منطقی صحبت کنید و بگید بلحاظ روحی نیاز دارید که به یک کلاس آموزشی برید یا یک سرگرمی و تنوع داشته باشید، بیشتر این ناراحتی ها و افسردگی ها بخاطر توی خونه نشستن زیاده این روزها که هوا لطیف و خوبه پیشنهاد بدید با خانواده به طبیعت برید و حال و هواتون رو عوض کنید حتما نباید یه مسافرت آنچنانی باشه یه بیرون گردی توی طبیعت اطراف یا پارک بهمراه خانواده کلی تاثیر داره توی روحیه. من با مادرم روزی نیم ساعت بیرون پیاده روی میکنم. یه پیاده روی ساده کلی میتونه تو روحیه آدم تاثیر بذاره. آدم میتونه حتی توی خونه برای خودش سرگرمی درست کنه مثلا من گاهی خوشنویسی میکنم هر كس با توجه به شرایط خودش میتونه سرگرمی درست کنه مثل آشپزی، بافتنی، مطالعه، موزیک و...

5. 2 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط آیات نمایش پست ها
    ما چهارتا خواهریم
    کار پدم شرکت نفتی
    پدرم فوق دیپلم مادرم تا دبیرستان خونده
    زیاد مذهبی نیستن
    سنتی هستن
    کاری انجام ندادم
    کدوم شهر هستید؟ این مسئله به خاطر سنتی بودن هستش و البته ترس از جامعه

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

آقای محمد درست میگن با نظرشون کاملا موافقم
    گاهی صحبت کردن خیلی جواب میده میتونی از عمو یا بزرگتری کمک بخای و ازشون بخای با پدرت صحبت کنن وبگن که چقدر خوبه دختر تحصیلکرده باشه و یه جوری نرمش کنن اجازه بدن بری دانشگاه یا کلاس

8. 2 کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط آیات نمایش پست ها
    توی خانواده ای بزرگ شد ام سختگیر نه اجازه ادامه تحصیل یدهند نه میزارن به کلاس های آموزشی بروم همش توی خونه دلم میگیره حتی با دئستام بیرون نمیرم همهی دخترای فامیل ازدواج کرده اند من 22 ساله ام هست دوست دارم ازدئاج کنم زندگی جدیدی رو شروع کنم دارم افسردگی میگیرم موقعیت ازدواج برام پیش نیومد خیلی اذیتم یکی بگه چیکار کنم
    خب میشه گفت ازدواج ؛البته و صد البته ازدواج مناسب و درست ؛میتونه خیلی شرایطتون رو عوض کنه و به سمتی که دوست دارین ببره .

چون شما نمیتونید پدرمادرتون رو عوض کنید تا دست از سخت گیری بردارن ...ولی باز هم شاکر باشید که پدرمادر سخت گیر دارید نه یهل گیر ...چون نتیجش سلامت جسمی و اخلاقی فرزندانه ..البته از نظر روحی درسته اذیت میشید و روش تربیتی میانه بهتر از دو روش دیگه هست .

ولی مسیله اینجاست که تا شما در اجتماع نباشید و از طرف دکیس های دنبال ازدواج ؛مورد رویت قرار نگیرید ؛موقعیت ازدواج بداتون پیش نمیاد ...

یا متاسفانه بعضی از خانواده های اینچنینی به دلیل محدودیت در روابط و محدود شدن فقط به روابط فامیلی ؛فقط امکان ازدواج های داخل فامیلی براشون پیش میاد و گزینه های مناسب دیگه ای رو که میتونه در دوردست تر وجود داشته باشه از دست میدن .

حالا شما تقصیری ندارید که موقعیت ازدواج ندارید ؛چون به خد کافی در اجتماع نبودید ؛

خانواده رو راضی به حضور در کلاس های اموزشی کنید تا بتونید هم از انزوا و فکرو خیال در بیاین و هم موقهیت ازدواج براتون پیش بیاد .

ولی این رو هم بدونید که هیچ وقت برای فرار از شرایط خانوادگی و علاقه به ازدواج ؛تن به ازدواج و علاقمند شدن با هر کسی ندید و نزارید شرایط سختتون روی تصمیم گیریتون تاثیر بزاره و در انتخاب عجله کنید ....هرگز اینکارو نکنید .

چون ممکنه بعدها اونقدر پشیمون بشید که آرزوی برگشتن به شرایط قبل ازدواج رو داشته باشید ...پیس خودتون رو ارزون نفروشید .

شما هنوز سن کمی دارید ..هرچند سن ازدواج در شهرهای مختلف متفاوته و برای دخترها مشکل راست گاهی اوقات که بخاطر فرهنگ اون شهر یک دختر 22 ساله مثلا ممکنه دیگر مناسب برای ازدواج نباشه ...

ولی شما هنوز خیلی فرصت برای ازدواج دارید و نگران نباشید و از جوونیتون لذت ببرید و تمام سعیتون رو برای حضور در مکان های اجتماعی اموزشی بکار ببرید ...نه فقط بخاطر ازدواج بلکه بخاطر استفاده از لحظه لحظه زندگیتون .

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27481
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من اهل اهواز هستم عرب زبانم به بخاطر فرا ر از تنهایی نمیخوام ازدواج کنم و من خودم علاقمند به ازواج هسنتم دوست دارم تشکیل خانواده بدهم خداروشکرقیافه خوبی دارم اندام وبی ولی نمیدونم چرا موقعیتش پیش نیومد چند شب پیش خواب دیدم یکی اومد ت خوابم بهم گفت برات سحر شه نمیدونم راس هست یا نه
    ویرایش توسط آیات : 04-03-2016 در ساعت 03:46 PM

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

این که شما دوست دارید تشکیل خانواده بدید خیلی هم خوبه، نمیدونم توی اهواز فرهنگ مردم در رابطه با سن دختر برا ازدواج چی هست ولی با توجه به بالا رفتن سن ازدواج چه برای پسرها و چه دختر ها در کل کشور که چیز خوبی هم نیست و بخاطر مشکلات عدیده ای هست که همه میدانیم، عرض کردم شما هنوز سنی ندارید یعنی بنظرم با توجه به عرف جدید که توی این کشور شکل گرفته سن شما اینقدر بالا نیست که بخواید بخاطرش نگران باشید که موقعیتش براتون پیش نیومده هنوز، اما اگه حرفتان فقط بحث علاقه به ازدواج و تشکیل خانواده هست و نه نگرانی باید عرض کنم هیچ جوونی نیست که از این اتفاق خوب باش بیاد همه علاقه دارند ولی باید وقتی شرایطش فراهم نیست صبر پیشه کرد و تقوا تا خدا خودش کمک کنه ولی اگر در مورد خودتون معتقدید همه شرایط کافی را دارید باید خودتون را بیشتر در فعالیت های اجتماعی نشون بدید تا موقعیتش پیش بیاد مشکل هم از قیافه و اندام نیست مشکل سخت شدن شرایط ازدواج هست. ولی در کل حرفم اینه که هنوز زمان زیادی دارید و نباید ناراحت باشید.

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

به خواب و سحر و این چیزا هم اصلا اهمیت ندید معمولا وقتی آدم به یه موضوع زیاد فکر میکنه خوابش را میبینه و چون افکارش پریشونه طبیعتا خوابهای پریشون میبینه.

13. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد