نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: روش خواستگاری کردن

1478
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27676
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

روش خواستگاری کردن

سلام دوستان جوانی هستم 25 ساله دانشجوی کاردانی هستم و بیگار هستم البته بیکار بیکارم نیستم طراح وب هستم ، مدتی هست عاشق منشی شرکت شدم و نمی دونم چه جوری بهش بگم ازش خوشم امده با هم خیلی خوشو بش می کنم نزدیک یک هفته هست که مریض شده و منم ناراحتی عجیبی گرفتم انگار بهش وابشته شدم ممنون میشم راهنماییم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : روش خواستگاری کردن

نقل قول نوشته اصلی توسط mbmw نمایش پست ها
    سلام دوستان جوانی هستم 25 ساله دانشجوی کاردانی هستم و بیگار هستم البته بیکار بیکارم نیستم طراح وب هستم ، مدتی هست عاشق منشی شرکت شدم و نمی دونم چه جوری بهش بگم ازش خوشم امده با هم خیلی خوشو بش می کنم نزدیک یک هفته هست که مریض شده و منم ناراحتی عجیبی گرفتم انگار بهش وابشته شدم ممنون میشم راهنماییم کنید

بهترین روش خواستگاری کردن آن است که دختر و پسر بعد از یک هفته آشنایی نسبی که در چهارچوب منطقی از یکدیگر پیدا می‌کنند، آشناییشان را به خانواده‌ها اطلاع دهند.

در این حالت اگر خانواده‌ها مخالف این ازدواج باشند وابستگی بین دختر و پسر ایجاد نشده و آنان به راحتی می‌توانند از این مساله عبور کنند.

در این حالت یک روال عقلی، منطقی و شرعی طی می‌شود که تحت نظارت والدین و بدون هیچ‌گونه ارتباط هیجانی و عاطفی و در قالب چارچوب‌ها ادامه می‌یابد.ازدواج‌های سنتی که پسر به خواستگاری دختر می‌آید و دختر در انتخاب همسر هیچ نقشی ندارد، یکی از روش‌های نامناسب خواستگاری و ازدواج است.

سیستم مدرنیته که در آن دختر و پسر همدیگر را انتخاب می‌کنند و پس از آن خانواده‌ها را در جریان این انتخاب قرار می‌دهند نیز روش مناسبی برای خواستگاری کردن نیست زیرا در این مدت میان دختر و پسر وابستگی ایجاد می‌شود که اگر این آشنایی و خواستگاری به ازدواج منجر نشود هر دو طرف ضربات و لطماتی را خواهند دید.

عدم استقبال خانواده‌ها از مشاوره قبل از ازدواج و شناخت و آگاهی نداشتن لازم پیش از ازدواج عامل مهم بیشتر طلاق‌هاست.

مردم برای خرید اتومبیل یا منزل از چندین نفر که در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشند، پرس و جو می‌کنند و ویژگی‌های کالای مورد نظر خود را به خوبی بررسی می‌کنند و در این زمینه نه تنها مشورت و تحقیق کردن نکته‌ای منفی به نظر نمی‌رسد بلکه همه مردم به مفید بودن این مساله اذعان دارند اما متاسفانه بیشتر مردم برای مساله مهم ازدواج قائل به مشاوره و مشورت گرفتن از اهل فن آن نیستند.

گروهی از مردمی که مشاوره پیش از ازدواج را قبول ندارند، خانواده‌های سنتی با تحصیلات و سطح فرهنگی پایین هستند.
    ازدواج‌ در این خانواده‌ها بر اساس تجربه شکل می‌گیرد و باورهای غلط سنتی که در این خانواده‌ها وجود دارد اجازه نمی‌دهد تا جوانان برای امر ازدواج به مشاوره مراجعه داشته باشند.

گروه دیگر از خانواده‌ها که به مشاوره پیش از ازدواج اهمیت نمی‌دهند، خانواده‌های تحصیل‌کرده‌ای هستند که به اصطلاح خود را همه‌چیزدان دانسته و اطلاعات خود را برای تشکیل زندگی کافی می‌دانند. دختران و پسران جوانی که تمایل به مشورت با مشاور خانواده را دارند اما در این مساله با مخالفت خانواده‌ها مواجه می‌شوند، دسته دیگری از افراد هستند که برای ازدواج به مشاور مراجعه نمی‌کنند.

هدف مشاوره‌های قبل از ازدواج، پیشگیری از بروز اختلافات و مشکلات بوده و منظور از مشاوره پیش از ازدواج، مراجعه به مشاوره حتی قبل از مراسم خواستگاری است.

در مشاوره پیش از ازدواج که باید قبل از مراسم خواستگاری صورت گیرد علاوه بر اینکه مشخص می‌کند که آیا دختر و پسر برای یکدیگر مناسب هستند یا خیر، طرفین آموزش‌های لازم را نیز دریافت خواهند کرد.دختران و پسرانی که حاصل تربیت نسل جدید هستند اغلب گرایش بیشتری برای مشورت گرفتن در مساله ازدواج با مشاوران خانواده را دارند. خانواده‌ها نباید برای به ازدواج درآوردن دختر و پسر عجله کنند و استفاده از تجربیات و راهنمایی‌های مشاور می‌تواند آن‌ها را در این زمینه بسیار کمک کند اما متاسفانه خانواده‌ها بعد از چند جلسه مراسم خواستگاری اولین مناسبت و عیدی را که در تقویم مشاهده می‌کنند زمان عقد فرزندان خود قرار می‌دهند بدون اینکه اجازه دهند آنان به شناخت کافی از یکدیگر برسند.

در دین بحث مودت و رحمت نسبت به همسر مطرح شده که ما در جلسات مشاوره این مسائل را با زبان دیگری که علم به آنها رسیده است، همچون احترام گذاشتن به همسر و مشورت با همسر مطرح می‌کنیم.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27676
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من چطوری به دختره بگم به شما علاقه مند هستم؟ایا برخوردی با من می کنه ؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

تو این شرکت کارمند قابل اعتمد ندارید ؟

البته اگر خانم باشه و متاهل بهتره .

از ایشون بخواهید به عنوان واسطه علاقه شما رو به ایشون منتقل کنند .

اگر ایشون هم موافق باشه و علاقه ای در کار باشه آدرس منزلشون رو بگیرید .

از همون ابتدا به ایشون بگین که قصدتون ازدواجه و قصد دوستی ندارید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

6. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27676
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

متاسفانه فقط خانم همین هست و بقیه اقا هستند تا حدودی راضی باشه چون زیاد در مورد خواستگاری باهام صحبت می کنه خودمم نمیتونم بهش مستقیم بگم چطوری غیر مستقیم بهش بگم ؟

8. کاربران زیر از mbmw بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

براش نامه بنویس و بگو توی نامه جواب بده که اجازه میده پاپیش بذاری یا نه اگه اجازه داد یعنی خطر رفع شده میتونی حضوری باش صحبت کنی

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27676
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من شماره موبایلو دارم و بعضی موقعه ها پیام بهم میدیم و حتی توی تلگرام میگیم و میخندیم مشکل من چطوریه بهش بگم دوست دارم و ...

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

من شماره موبایلو دارم و بعضی موقعه ها پیام بهم میدیم و حتی توی تلگرام میگیم و میخندیم مشکل من چطوریه بهش بگم دوست دارم و ...
    عجب اگه اینقدر بهم نزدیک هستید که دیگه اینقدر طفره رفتن نداره توی تلگرام غافلگیرش کن بگو میخوام یه چیز بهت بگن قول بده ناراحت نشی راستش من بهت علاقه مند شدم اگه اجازه بدی با خانواده خدمت برسم مطمین باش ناراحت نمیشه، اصلا دلیلی نداره با شما توی تلگرام بگو بخند کنه مگر اینکه اونم به شما علاقه داشته باشه

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27676
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اره چیزه عجیبیه ولی اگر بگه مطمعنم رد میده از شرکت هم استفا میده و دیگه کلا جواب نمیده حالا من به گفته شما عمل خواهم کرد ببینم چی میشه ممنون از راهنماییتون

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

اره چیزه عجیبیه ولی اگر بگه مطمعنم رد میده از شرکت هم استفا میده و دیگه کلا جواب نمیده حالا من به گفته شما عمل خواهم کرد ببینم چی میشه ممنون از راهنماییتون
    اگه مطمئنی رد میده پس چرا میپرسی چجوری بگم؟ قبلش بنویس اگه نظرتون منفی هست قول میدم دیگه به هیچ وجه مزاحمت نشم نگران محیط کارتون نباشید تا استعفا نده

14. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

بهش بگو اگر جوابتون منفیه من استعفا میدم .

مطمئن باش راضی نمیشه شما بیکار بشی .

گذشته از اینا فردا روز خوبیه بهش پیام بده و بگو من نیتم ازدواجه

اگر هم جوابتون منفیه من قول میدم مزاحمتون نشم .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

16. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27676
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اخه دو روزی هست با من به صورت غریبانه صحبت می کنه قبلا اینطوری نبود مثلا دمت گرمو ایول می گفت ولی الان نه به زور جواب اس ام اسهایم میده و شنیدم می خواد استعفا بده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)